Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
edithd napisał(a):
http://tablica.pl/oferta/jane-slalom-ID1sT4X.html

to link do wózka

No u mnie na moich krzywych chodnikach to 3 kółka by nie wypaliły ale wyglda na lekki do pchania bo najgorsze sa takie ciezkie kolosy


jest super wygodny, a moim zdaniem 3kolwe są lepsze na krzywizny niz 4...ale to kwestia gustu. u mnie tez nie jest za równo, a z wózka byliśmy bardzo zadowoleni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wózek bardzo fajny, Edithd ile waży w wydaniu stelaż plus gondola ?? Ja tak porównuje te wózki wszystkie do X-landera x-move, bo wagowo fajnie się rozkłada na tle innych, i też się przyjemnie prowadzi ale już sama nie wiem. Niby jesteśmy na niego zdecydowani a ciągle mam wątpliwości czy jest aby na pewno odpowiedni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny co do maści na brodawki to ja używam już maltanu...koleżanki i siostra właśnie ja mi poradziły miałam takie bolesne brodawki a teraz są rewelacyjne po maści i nie bolą 🙂 plusem jest to że jej do karmienia nie trzeba zmywać a bepanthen trzeba....ja to oszalała jestem bo już wszystko zakupiłam dla Maciusia w aptece i dla siebie też dużo tego kupiłam a naprawdę dużo nie zapłaciłam
kupiłam: sól fizjologiczną 30 ampułek, gaziki nasączone spirytusem 20 szt., wkłady poporodowe 2 paczki po 10 szt., parafinę ciekłą, maść maltan dużą, krople na kolki infacol, czopki na gorączkę eferalgan, aptin na pleśniawki 2 szt. gaziki 100szt. 5x5 cm., herbatkę laktacyjną z herbapolu, femibion natal 2 za to wszystko zapłaciłam tylko 120zł to nie ejst tak dużo jak myślałam ze zapłacę z 250 zł bo same tabletki femibion kosztują 46,90zł ...
wy też bierzecie femibion natal 2?? ile płacicie bo u mnie w aptekach są takie rozbieżności cenowe że szok w jednej kosztują 67zł a w tej co wyszukałam najtańszej aptece co zrobiłam wszystkie zakupy kosztuje 46,90zł to jest kolosalna różnica 20zł...miałam jeszcze kuipć herbatkę koperkową plantex ale ją wycofali ciekawa jestem dla czego?? ponoć była bardzo dobra wiem bo siostra miała ją dla swoich dzieci i chyba zostanie mi kupić z hippa tą herbatkę...
torba już prawie spakowana : koszule do karmienia są, majtki jednorazowe są, wkłady poporodowe, ręczniki, wkładki laktacyjne są zostało tylko kosmetyki, szlafrok, staniki do karmienia kapcie , laczki pod prysznic, i rzeczy dla maluszka schować i będzie już spakowana 🙂 nudzę się w domu to dla tego już wszystko mam przygotowane wystarczy tylko odliczać dni do porodu 🙂 i do przyjścia łóżeczka bo już zamówiłam 🙂
a mam pytanie czy będziecie brały dla maleństwa ciuszki z domu czy będziecie dawać ubierać je w ciuszki szpitalne??
się rozpisałam ale tak to jest jak tylko was podczytuję i raz na jakiś czas coś napiszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baiser, nie wiem do konca jak z waga wózka. on jest bardzo lekki, ale jak jestes przekonana na x-landera to kupuj..nie kieruj sie innymi

gwiazdeczka, mi femibion nie sluzyl. od kiedy biorę prenatal jest o wiele lepiej....a polowy tych rzeczy które ty kupiłs to nigdy nie miałam 🙂 🙂 🙂
na kolki wiem ze najlepszy jest sab simplex i ten będę zamawiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ciuszków dla dzidzi nie biorę, bo szpital gdzie mam rodzic jest ogromny polozne po kąpieli wszystko wrzucają do wora i juz si etego nei odzyska....trzeba pilnowac. mają swoje ciuszki czyste, przy karli byłam zadowolona, nie było to zniszczone ani brzydkie, wiec po co mam brac i ryzykowac ze juz ich nie zobacze. wiem ze to zalezy od szpitala. u nas jest wymóg: ciuszki i fotelik/gondola na wyjście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
ja ciuszków dla dzidzi nie biorę, bo szpital gdzie mam rodzic jest ogromny polozne po kąpieli wszystko wrzucają do wora i juz si etego nei odzyska....trzeba pilnowac. mają swoje ciuszki czyste, przy karli byłam zadowolona, nie było to zniszczone ani brzydkie, wiec po co mam brac i ryzykowac ze juz ich nie zobacze. wiem ze to zalezy od szpitala. u nas jest wymóg: ciuszki i fotelik/gondola na wyjście


u nas ubierają w szpitalne po porodzie a potem ubiera sie juz w swoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W szpitalu w ktorym ja bede ciuszki daje sie swoje-jakos nie widzi mi sie dziecko w szpitalnych ciuchach wiadomo ze na duza skale to jak jest wiec ja ciesze sie ze nie ma szpitalnych ciuszkow.Ja biore femibion 2 mam nawet taki po poeodzie bo byl gratis a ile zaplacilam bawet nie pamietam bo kupilam zapas zeby nie kupowac i do konca mi wystarczy i pewnie z listek zostanie-biore ale co z tego jak i tak mi zelazo spadlo a ponoc taki komplet witamin zawiera wiec teraz biore i femibion i zelazo naraz.Gwiazdeczka-podziwiam cie ze juz o pakowaniu myslisz ja mam zamiar w pazdzierniku pod koniec o tym myslec bo jakbym teraz to zrobila do porodu 10 razy bym walizki rozpakowala i macala sprawdzala a rak jak pozniej spakuje walizy to i mniej przewracania-a odnosnie tematu nacie zamiar pakowac dwie walizy?-swoja i dziszi czy 4?swoja do szpitala i druga na wyjscie i jedna dla dzidzi do szpitala i druga na wyjscie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
W szpitalu w ktorym ja bede ciuszki daje sie swoje-jakos nie widzi mi sie dziecko w szpitalnych ciuchach wiadomo ze na duza skale to jak jest wiec ja ciesze sie ze nie ma szpitalnych ciuszkow.Ja biore femibion 2 mam nawet taki po poeodzie bo byl gratis a ile zaplacilam bawet nie pamietam bo kupilam zapas zeby nie kupowac i do konca mi wystarczy i pewnie z listek zostanie-biore ale co z tego jak i tak mi zelazo spadlo a ponoc taki komplet witamin zawiera wiec teraz biore i femibion i zelazo naraz.Gwiazdeczka-podziwiam cie ze juz o pakowaniu myslisz ja mam zamiar w pazdzierniku pod koniec o tym myslec bo jakbym teraz to zrobila do porodu 10 razy bym walizki rozpakowala i macala sprawdzala a rak jak pozniej spakuje walizy to i mniej przewracania-a odnosnie tematu nacie zamiar pakowac dwie walizy?-swoja i dziszi czy 4?swoja do szpitala i druga na wyjscie i jedna dla dzidzi do szpitala i druga na wyjscie?


ja pakuje dwie wlizki jedna moją i jedną dzidzi, a w domu zostawiam naszykowany fotelik samochodowy z kocem i ubrankami na wyjście ze szpitala i przywiezie je mężulek jak bedzie mnie odbierał 🙂 wtedy tez przywiezie mi ubrania na wyjscie bo kurtke, spodnie, buty to oddam jemu żeby mi nie przeszkadzały w szpitalu no bo wiadomo że nie ma gdzie tego trzymać a podłoga co dzień myta i walizki tylko przeszkadzają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam dużą torbę i wszystko się zmieści do jednej i dla mnie rzeczy i dla małego a co do papieru toaletowego i wody to to też mam zapisane żeby spakować 🙂 tylko jeszcze nie zrobiłam tego ...wodę wrzucę jak będę już jechać do szpitala 🙂 ja jestem spakowana bo nie wiem kiedy urodzę z miesiączki wychodzi na 13 listopad a z wielkości małego na 28 październik kto wie może termin już się przesunął okaże się w poniedziałek bo w poniedziałek jedziemy na usg i zobaczymy co powie nam nasza nowa Pani doktor 🙂 jakby było na 28 października to zostało 7 tyg...masakra jak ten czas leci 🙂 a jak na 13 listopada to 9 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z miesiaczki mam 21 listopad a z ostatniego usg 11 listopad mysle ze pazdziernik nie wchodzi w gre ale w drugiej polowie pazdziernika zaczne sie pakowac.Aallice-tez tak myslalam ze na wyjscie dla mnie i Lenki to mezus przywiezie wszystko a reszte od razu zabiore.Ostatnio sam stwierdzil ze bedzie z nami cale dnie az wyjdziemy a na noc schowa sie pod lozko hihi -ma chlopina wuobraznie.U mnie w szpitalu jesli nic sie nie dzieje trzynaja 3 dni i do domu-oby nie trafic na srode bo wtedy wekend sie doliczy bo w wekend nie robia wypisow ale to juz od Lenki zalezy kiedy jej sie brzuszek znudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z miesiaczki mam 20 listopad... na ostatnim usg wyszło ze 16 listopad. Ale mysle ze nie wczesniej... wiec mam jeszcze troszke czasu. I narazie nie pakuje torby hehe bo tak jak Anula pewnie jeszcze 10 razy bym ja rozpakowywała 🙂 dla siebie mam juz prawie wszystko oprócz wkładek laktacyjnych i podkladów... lezy w szafie czeka na spakowanie 🙂 Dla dzidzi wszystko oprócz kosmetyków i pieluch. Wiec spokojnie jeszcze czekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam termin z miesiączki na 16.11. z usg wychodzi 10.11. W 36 t.c. mam odstawić tabletki na podtrzymanie i wtedy mam zamiar już mieć spakowane dwie torby jedną dla siebie i jedną na wyjście dla synka.
U mnie trzymają 48 godzi jak nic się nie dzieje. W weekendy też wypisują. Więc jeśli urodzę w czw lub to w weekend bym wyszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
anula4ever napisał(a):
W szpitalu w ktorym ja bede ciuszki daje sie swoje-jakos nie widzi mi sie dziecko w szpitalnych ciuchach wiadomo ze na duza skale to jak jest wiec ja ciesze sie ze nie ma szpitalnych ciuszkow.Ja biore femibion 2 mam nawet taki po poeodzie bo byl gratis a ile zaplacilam bawet nie pamietam bo kupilam zapas zeby nie kupowac i do konca mi wystarczy i pewnie z listek zostanie-biore ale co z tego jak i tak mi zelazo spadlo a ponoc taki komplet witamin zawiera wiec teraz biore i femibion i zelazo naraz.Gwiazdeczka-podziwiam cie ze juz o pakowaniu myslisz ja mam zamiar w pazdzierniku pod koniec o tym myslec bo jakbym teraz to zrobila do porodu 10 razy bym walizki rozpakowala i macala sprawdzala a rak jak pozniej spakuje walizy to i mniej przewracania-a odnosnie tematu nacie zamiar pakowac dwie walizy?-swoja i dziszi czy 4?swoja do szpitala i druga na wyjscie i jedna dla dzidzi do szpitala i druga na wyjscie?


ja pakuje dwie wlizki jedna moją i jedną dzidzi, a w domu zostawiam naszykowany fotelik samochodowy z kocem i ubrankami na wyjście ze szpitala i przywiezie je mężulek jak bedzie mnie odbierał 🙂 wtedy tez przywiezie mi ubrania na wyjscie bo kurtke, spodnie, buty to oddam jemu żeby mi nie przeszkadzały w szpitalu no bo wiadomo że nie ma gdzie tego trzymać a podłoga co dzień myta i walizki tylko przeszkadzają 🙂


ja identycznie jak Alice, tylko u nas zabronione są walizki i torby turystyczne. maja byc reklamówki, bo jako jedyne nie przeoszą zarazków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas trzymają 3 pełne doby, ale licząc od 12 w południe, a wypisy są dopołudnia. dlatego zkari (ur o 15tej) byłam prawie 4 doby
tatusiów nie wpuszczają do pokoju, tlyko do pokoju odwiedzin, ale wiem ze wszystkie mamusie był z tego zadowolone..leżec z cyckami na górze i z wietrzącym sie dołem a tu nagle wchodzi jakiś cudzy facet...never
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokoje są dwu osobowe. Dziecko jest przy Mamie. A mężowie mogą przychodzić w godzinach odwiedzin i nie ma z tym problemu. Jeśli chcą to mogą być przy pierwszej kąpieli Maluszka. Oprócz mężów lub partnerów nikt nie ma wejścia na oddział i do pokoi.
Mam pytanie jakie i ile pieluch kupujecie na początek?? bo właśnie sie nad tym zastanawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
U mnie pokoje są dwu osobowe. Dziecko jest przy Mamie. A mężowie mogą przychodzić w godzinach odwiedzin i nie ma z tym problemu. Jeśli chcą to mogą być przy pierwszej kąpieli Maluszka. Oprócz mężów lub partnerów nikt nie ma wejścia na oddział i do pokoi.
Mam pytanie jakie i ile pieluch kupujecie na początek?? bo właśnie sie nad tym zastanawiam.


ja mam do szpitala 25sz opakowanie i wezmę całe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megan101 napisał(a):
U mnie pokoje są dwu osobowe. Dziecko jest przy Mamie. A mężowie mogą przychodzić w godzinach odwiedzin i nie ma z tym problemu. Jeśli chcą to mogą być przy pierwszej kąpieli Maluszka. Oprócz mężów lub partnerów nikt nie ma wejścia na oddział i do pokoi.
Mam pytanie jakie i ile pieluch kupujecie na początek?? bo właśnie sie nad tym zastanawiam.


ja kupuje Pampersy a potem się przerzuce na Hugiesy. Pampersy łatwo idgina się gdy jeszcze pępek nie odpadł, bo Hagiesy są nieznacznie sztywniejsze. a już tak koło 3 miesiąca sprubuję przerzucić się na Dadyz biedronki (bardzo podobne do pampersów ale z Wii nie mogliśmy ich używać bo bylauczulona) albo na jakieś inne tańsze 🙂 a jak się nie uda to zostane prz Huagiesach 🙂 i będę co miesiąc wyszukiwać promocje 🙂

mieliśmy z Jurkiem taki system robienia zakupów że po wypłacie szukałam (zwykle po gazetkach promocyjnych w necie) gdzie są tajtańsze i kupowalismy na cały miesiąc. POdobnie robiliśmy z mlekiem Bebilon. Na promocji różnice na mleku były nawet 8-9 zł, a na miesią kupowaliśmy po ok 7 kartonów więc w sumie była to sporo oszczędność i mniej latania po sklepach w ciągu miesiąca i łatwiej było zaplanować budżet 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajny system alice! ja kuowałam mega paki z rossmanna babydream, jak już wcześniej pisałam nam spasowały i były o niebo tańsze niz inne.
co do mleka kari nie cierpiała bebilonu, nwet dobrze bo jest o 100% drosze niz inne mleka. dziwne, bo wszystkie inne jej wchodziły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...