Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja uzywam dla siebie, pisze ze od 1 miesiąca zycia dziecka, ale dermatolog mówila ze za mocny jest, ze jest dobry na rpawdziwe schorzenia (atopowe zap. skóry, itp)

alice, czym sie twoj chlopek zajmuje???

ja dzis wyprałąm 6 koszul nocnych z otworkami 🙂 zapomniałam je odsiwżyc wcesniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie mieszcze w spodnie sprzed ciazy tylko sie nie dopne na brzuchu 😉 a co do reszty to nie chce zabardzo wszystkich bluzek nosic bo sie rozciagna i pozniej bede chodzic w takich rozciagnietych wiec mam teraz w obiegu kilka i niech sobie sie rozciagaja.Co do Oilatum ja za 500ml zaplacilam cos ok 40 kilku zl i taniej t onie widzialam.Byl u nas teraz pan z ubezpieczen bo chcemy przeniesc swoje ubezpieczenia do nich i troche posiedzial chlopina ale zadowoleni jestesmy bo warto bylo teraz w styczniu przyjedzie bo domek trzeba ubezpieczyc na nowy rok pozniej oc z auta wiec co 2 miesiace bedzie nas odwiedzac 😉 ja jutro wizyta zalozylam sie z mezem ile Lenka wazy ja obstawiam ze ok 2200g maz ze przekroczyla 2500g a ostatnio miala 1500 wiec ja mysle ze maz przewyzszyl bo 3 tygodnie i kg nie jest chyba mozliwe ale okaze sie jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do jedzenia to ja jem normalnie 3 razy dziennie posilek fakt ze np obiad jak jadlam kotlecika to teraz 2 ale czasami na kolacje tylko jogurt bo od 17-18 mam natezenie zgagi wiec takich rzeczy jak jablek unikam chyba ze z samego rana wsune bo pozniej to by mi popalilo przelyk 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
ja uzywam dla siebie, pisze ze od 1 miesiąca zycia dziecka, ale dermatolog mówila ze za mocny jest, ze jest dobry na rpawdziwe schorzenia (atopowe zap. skóry, itp)

alice, czym sie twoj chlopek zajmuje???

ja dzis wyprałąm 6 koszul nocnych z otworkami 🙂 zapomniałam je odsiwżyc wcesniej 🙂


informatyk, o a ze przenoszą teraz ministerstwo do nowego budynku to masa roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
oillan baby mozna od początku stosować
teraz doczytałam,
gosiaczek masz wersję BABY????


Oilan dla dzieciaczków. Zobaczymy jak nie podpasuje to sama zużyje 🙂 Mysle ze niewiele sie różnia... oba zawieraja domieszke olejów... Jest tez balneum ale chyba najdrożej wychodzi.
Mi kolezanka polecała tez nivea dla dzieci... mówila ze jej synus na wszystko prawie miał uczulenie a nivea rewelacja. wiec zobaczymy... też wypróbuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
edithd napisał(a):
oilatum taniej niz 40zl nie kupicie...jestem pewna... oillan jest tanszy, ja kupiłam w warsaw w czerwcu za 25zl/500ml

A czym one sie roznia bo nazwe maja podobna


Hmm sama się ostatnio zastanawiałam, bo w aptekach OILATUM można tez spotkać w wersji jako Oilatum bądź Oilatum Baby, nie wiem jaka jest konkretna różnica bo na zwykłym też jest napisane, że od pierwszego dnia życia można stosować dla noworodków...

Ja coś zasnąć nie mogę :/

Gwiazdeczka super, ze już wszystko jest 🙂!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendobry kobietki 🙂
co tam u was w ten jesienny poranek?
ja wstalam z bolem plecow, ale mozna przezyc...Bylismy wczoraj w kolejnym szpitalu w poszukiwaniu porodowki- juz bylo lepiej niz w tej pierwszej.Przynajmniej lepiej zorganizowani i bardziej konkretni-bylo sporo osob bo okolo 70. Wierzcie mi niemki rodza tak pozno dzieci ze szok- tam nie bylo prawie wogole dziewczyn w naszym wieku! Ojcowie niektorzy juz pod 50!
sama porodowka bardzo przytulna, przyciemnione swiatlo, dwie wanny do dyspozycji jedna z hydromasazem, mozliwosc zabrania wlasnej muzyki i olejkow zapachowych. 6 sal do rodzenia-bardzo przytulnych. plus na oddziale pokoje tylko dla matki i dziecka- tatus za oplata moze nocowac z zona po porodzie. Nawet jedna sala z lozkiem rodzinnym -mega duzym 🙂 takze nie bylo zle. ale jeszcze we wtorek mamy jeden szpital do zwiedzenia 🙂....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej
otwieram dzien
karla juz w przedszkolu, ja na 9.00 do kosmetyczki 🙂 🙂 🙂

na moim oillanie pisze ze po pierwszym miesiącu zycia, ale podobne lepiej dzieciaczkowi bez schorzen skórnych nie dawać tego normalnego
ja duzo uzywałam tez nivei. są super. ale nie johnsson....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
dziendobry kobietki 🙂
co tam u was w ten jesienny poranek?
ja wstalam z bolem plecow, ale mozna przezyc...Bylismy wczoraj w kolejnym szpitalu w poszukiwaniu porodowki- juz bylo lepiej niz w tej pierwszej.Przynajmniej lepiej zorganizowani i bardziej konkretni-bylo sporo osob bo okolo 70. Wierzcie mi niemki rodza tak pozno dzieci ze szok- tam nie bylo prawie wogole dziewczyn w naszym wieku! Ojcowie niektorzy juz pod 50!
sama porodowka bardzo przytulna, przyciemnione swiatlo, dwie wanny do dyspozycji jedna z hydromasazem, mozliwosc zabrania wlasnej muzyki i olejkow zapachowych. 6 sal do rodzenia-bardzo przytulnych. plus na oddziale pokoje tylko dla matki i dziecka- tatus za oplata moze nocowac z zona po porodzie. Nawet jedna sala z lozkiem rodzinnym -mega duzym 🙂 takze nie bylo zle. ale jeszcze we wtorek mamy jeden szpital do zwiedzenia 🙂....


wow, PRAWIE jak u mnie 🙂 🙂 🙂 (joke)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też się mulduj e 🙂 rano byłam w żłobku zaprowadzić z Jurkiem Wiki i naskarżyć Pani dyrektor że WIki mówi że dzieci ją biją. Paniom na grupie też mówiłam, chociaż Jurek mówił już w zeszłym tygodniu.
Potem myk myk na krew............trafiła mi sie jakaś baba żeźnik!!!!!! oj jak bolało, aż później musiałam poleżeć. Cała ręka mnie boli....ale najważniejsze że już po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry-ale sobie pospalam i pewnie dalej bym spala ale obudzil mnoe listonosz z przesylka-kilka ciuszkow tych co wylicytowalam za grosze w roznych rozmiarach-sa sliczne.U mnie pogoda typowo jesienna-mgla ze domu sasiadow nie widac a raptem odleglosc 15 -20 metrow.Nudno mi samej chyba pojde do mamy na dol zawsze jest do kogo buzie otworzyc 🙂 no i na 16 na wizyte-chyba zadlugo i zadobrze spalam bo taka maruda jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
u mnie pogoda dzisiaj ok 🙂 nawet mogę stwierdzić że cieplej na dworzu niż w domu...ale na całe szczęście do końca tygodnia mają zacząć u nas puszczać ciepło na mieszkanka to będzie milusio 🙂 ja w nocy nie za dobrze się czułam cały czas mnie bolało podbrzusze...kości łonowe też mnie strasznie bolą i pachwiny tak ze ledwo chodzę...na bokach też już nie mogę spać bo mnie zaraz biodra bolą tak więc zostaje mi spanie na plecach czego nie lubię....z utęsknieniem czekam no mężusia który po służbie pojechał naprawiać auto a później jak wróci to skręci łóżeczko...jak już będzie skręcone to wstawię zdjęcie i się pochwalę jakie łoże ma nasz synek 🙂 ogólnie wszystko przyszło bardzo ładne na zdjęciach na allegro kolorki pościeli nie były tak żywe a na żywo są śliczne 🙂 w planach dzisiaj leżenie i leżenie...zrobię tylko zupkę ogórkową i na tym koniec jak mnie tak te kości bolą to wolę leżeć, posiedzę z mężusiem 🙂 jutro ma wolne to też trochę spędzimy ze sobą czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
dziendobry kobietki 🙂
co tam u was w ten jesienny poranek?
ja wstalam z bolem plecow, ale mozna przezyc...Bylismy wczoraj w kolejnym szpitalu w poszukiwaniu porodowki- juz bylo lepiej niz w tej pierwszej.Przynajmniej lepiej zorganizowani i bardziej konkretni-bylo sporo osob bo okolo 70. Wierzcie mi niemki rodza tak pozno dzieci ze szok- tam nie bylo prawie wogole dziewczyn w naszym wieku! Ojcowie niektorzy juz pod 50!
sama porodowka bardzo przytulna, przyciemnione swiatlo, dwie wanny do dyspozycji jedna z hydromasazem, mozliwosc zabrania wlasnej muzyki i olejkow zapachowych. 6 sal do rodzenia-bardzo przytulnych. plus na oddziale pokoje tylko dla matki i dziecka- tatus za oplata moze nocowac z zona po porodzie. Nawet jedna sala z lozkiem rodzinnym -mega duzym 🙂 takze nie bylo zle. ale jeszcze we wtorek mamy jeden szpital do zwiedzenia 🙂....


hehe w Polsce to pomarzyć o czys takim można tylko 🙂 ja jak byłam w szpitalu to sale 4 osobowe bez łazienki 🙂 szok! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w rybniku gdzie planuję znów rodzic warunki są bardzo dobre: na 2 sale 2-osobowe przypada 1 łazienka z prycholkiem, wiec fajnie, jest bardzo czysto wręcz sterylnie, duza kuchnia na oddziale z 3 lodówkami, piecem i wszystkim co się chce. ale nie ma wstępu na oddział osobom 3-cim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Ciezaroweczki!!!
Ale mialam noc okropna obudzilam sie o 4 i mialam taka zgage ze myslalam ze nie wyrobie na szczescie po reenie przeszlo tylko zasnac nie moglam. Moj P dzis do pracy nie poszedl bo mu sie nie chcialo (przywilej samozatrudnienia) wiec mamy troche czasu dla siebie. Pogoda u nas w kratke raz slonce raz pada.
Karinko ja za pokoj 1 osobowy na porodowce musze placic przywilejem tego jest to ze maz (partner) moga byc z Toba przez 24h na dobe i nawet posilek dostaja. Dostepne sa 4 baseny dla rodzacych (niestety nie ma hydromasazu 🙂) do ktorych moze wchodzic z rodzaca osoba towarzyszaca jesli obie strony sie na to zgadzaja. W pokojach jest telewizor (niestety jest to opcaj dodatkowo platna trzeba sobie wykupic karte abonamentowa ale nie sa to jakies duze koszta). Jest tez 1 sala grupowa 4 lozka wiec jesli ktos chce to po porodzie moze sie przeniesc do takiej sali bo jest ona darmowa. Dziecko jest przez caly czas z matka. Po porodzie przychodzi doradca laktacyjny aby pomoc w karmieniu. Dzieciaczek nie jest kapany w szpitalu trzeba to zrobic w domu i z tego co slyszalam tutaj pierworodki sa trzymane w szpitalu 24h a kobiety ktore juz wczesniej rodzily 12h. (pisze caly czas szpital ale mam na mysli centrum rodzenia w ktorym ja bede rodzila w normalnym szpitalu warunki sa dramatyczne- sale sa ogolne czasem lezy na nich 20 rodzacych oddzielonych parawanem itd szkoda gadac).
Dziewczyny u mnie Oilatium kosztuje okolo 10£ czyli ponad 50 zl za 500ml i sa dostepne dwie wersje Baby i dla doroslych.
Anula powodzenia na wizycie i napisz co tam u malej Lenki jak juz bedziesz po 🙂
ok lece ogarnac kuchnie bo wyglada jakby przez na tajfun przeszedl 😉 i zabieram sie za jablka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w szpitalu na 3 osobowe sale jest lazienka prysznic jest pachnaco czysto i przyjemnie tatusiowie moga siedziec ile chca wiec to najwazniejsze bo nie kazda mamusia mozr od razu wstawac wiec pomoc tatusia sie przydaje w przyszlym tugodniu planujemy odwiedzic porodowke i sale po oswoic sie z murami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Krzycza na mnie zebym nic nie robila mam siedziec i doslownie kwitnac a mnie od srodka roznosi.Mama myje okna to ja chociaz zrobilam zupke to i tata i moj mezus pojedza bo ja robie taka pomidorowa ze czuc pomidory sa przyprawy itp i jest gesta a mama robi taka plynna i noe czuc pomidorow a nasze chlopy moja zachwalaja no niestety mama musi sobie rozcienczac itd bo nie lubi pikantnych rzeczy a ja wsunelam wielka miche i zachcialo sie spac a nie chce walnac drzemki bo sie rozleniwie a musze jeszcze ciuchy przygotowac i sama sie wyszykowac na wizyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...