Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Edyta mamy 2 jablonki w ogrodku i w tym roku tak obrodzily ze nie wiemy co z jablkami robic wiekszosc musimy wyrzucac bo nie dajemy rady przejejsc i przerobic 🙂:
ja tez lubie gesta pomidorowke mocno pomidorowa 🙂 i taka zawsze robie nie lubie za to ostrych przypraw bo mi zoladek wypala 🙂.
Andziucha powodzenia na wizycie 🙂 i prosimy o relacje po 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzien zaczal sie od jakiejs masakry, obudzilam sie ok 5 z bolem brzucha, troche takim jak na okres. Potem ciezko bylo zasnac, jak mi sie juz udalo, to zadzwonil budzik i musialam wstac i jechac oddac krew i mocz do badania. Wrocilam troche sie zdrzemnelam i przeszlo, moze to byly te skurcze przepowiadajace? Cholera wie w pt ide do lekarza to sie czegos dowiem. Zeby tego bylo malo to jak nasikalam do kubeczka i popatrzylam na kolor, to az mi sie slabo zrobilo-takiego koloru to chyba jeszcze nigdy nie wysikalam-moze to od soku marchwiowego, bo wczoraj sporo popillam-nie pozostaje nic jak czekac na wyniki. Pogoda piekna, moje ulubione leczo sie robi i juz nie moge sie doczekac mniami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś ostatnia się melduję 🙂

Troszkę mi się pospało, ale to z racji ciężkiej nocy. Znowu myslałam, ze już urodzę bo miałam bół podbrzusza, tak że aż plecy mnie całe bolały, ale całe szczęście rano przeszło... Kolejna sprawa to strasznie drętwieje mi prawa ręka od wczoraj 😞 ból jest okropny 😞 wczoraj były to tylko palce i jak wstałam to za chwilkę przeszło a dziś już cała prawa ręka i nawet kubka z herbatą nie mogę podnieść... mam nadzieje, ze to chwilowe a nie do porodu bo katorga straszna...

Ja dzis w planach soki malinowe, nastawie wieczorem a mąż będzie zlewał do słoiczków jak wróci z pracy.. 😁

Ahh i dziś też powieszą lampę w pokoju 🙂

Anula i Andziucha powodzenia na wizycie! Dajcie znać 🙂)

Piekna pogoda u mnie, słoneczko i 23 stopnie 🙂 piękna jesień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda taka sobie. Ja czuję się nie najlepiej,ale nie tragicznie.
Leżę i odpoczywam. Oszczędzam sie i tyle. Na obiadek mam naleśniki z serkiem 🙂
Karusia przynajmniej jeden szpital spełnił Twoje oczekiwania. Jestem ciekawa jak będzie
w kolejnym.
Ja czekam na trzy paczki. Dwie z ciuszkami,a trzecią z kocykami, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po obiadku... pogoda u nas super. na słoncu bardzo cieplutko ale za to mocno wieje. Mnie to cieszy bo ładnie pranko mi przeschnie 🙂 Dzis podobnie jak Wy slabo spałam... budziłam sie w nocy, łapały mnie co chwile skurcze łydek. jakoś ostatnio wogole kiepsko spie. A popołudniu ostatnio nie mam kiedy drzemnąć. Dzis już nazbierałam w ogródku pomidorków koktailowych do poskubania miedzy posiłkami, siekam pietruche na zime i mroże... i sie zejdzie jakoś do wieczora. Walcze z muchami bo pchaja sie do domu jak szalone... Pozatym smród straszny mamy bo na dole dalej cyklinuja i lakieruja... może sie nie zatruje 🙂 niby pozatykałam wszystkie dziury pod drzwiami recznikami ale i tak czuć.

Dziewczynom zycze samych dobrych wieści na wizytach u gin 🙂 zazdroszcze Wam ze mozecie juz dzis popatrzec na swoje skarby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no powiem wam ze szpitali mam tu od groma, ale jakos nie mam ochoty i czasu o wszystkich biegac, zdecydowalismy sie zobaczyc te ktore maja najlepsze opinie. nastawiamy sie na ten ostatni szpital bo chcemy zeby oddzial noworodkow byl w szpitalu- bo jesli mala bedzie miec tylko 2kg przy porodzie-roznie to moze byc wiec lepiej dmuchac na zimne.
ja mam dzien totalnego lenistwa dzisiaj-nawet naczyn nie mam sily pozmywac....wyspalam sie popoludniu wiec teraz tylko pozostaje mi tv ogladac bo mezus ma nocke .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem i zdaje relacje z eizyty-posiew oddany do badania szyjka rozwarcie ok tak wiec pozamykana jestem szczelnie Lenka wazy 1800g wiec maz przegral zaklad bo obstawial ze kluseczka ma 2400 ale wagowo gin powiedzial ze jest ok.Cora zacisnela piastki-ciekawe co to za znaki 🙂 wszystko z nia ok a to najwazniejsze kolejna wizyta za 3 tygodnie(17 pazdziernika) mam skierowanie na morfologie i mocz wiec tradycyjnie i nadal mam brac zelazo bo jest lekka anemia ale to przeciez mozna podciagnac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiki zaprezentowała mi dziś bunt dwulatka :/ oczywiście zaczęło się od sfochowanego męża który zamiast się z nią bawić najpierw jej na wszystko pozwalał a potem zabierał, jak ją rozdrażnil to kazałam mu spadać do swojej pracy bo takie towarzystwo na wieczór jak ON to kara a nie przyjemność.
Więc mężulo poszedł a Wiki dała popis.Nie obyło się bez płączy, ryku czy jak to nazwać, rzucania się na ziemie i trzaskania drzwiami. Jak już nie mogła się uspokoić, bo była już chyba zbyt zmęczona to wyjełam jej magicznego schowanego smoka i dałam jej. Spokój przyszedł po chwili, poprosiła o piżamke i zgaszenie światła i poszła spać.
A mi przykro że bidulka tak się nadenerwowała, no ale co ja zrobie ...chyba bunt dwulatka i męskiego 30-sto latka.


a co do smoka to już został spowrotem schowany na dno szafy 🙃

a ja sobie teraz odpoczywam a zaraz zmykam pod prysznic i spac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Mamusią rosnących Księżniczek. Super,że wszystko ok 🙂
Aallicee nie wiem co jest gorsze.. bunt 2 latki czy 30 latka. W sumie Małej dałaś smoka i po kłopocie
a z 30-latkiem ?? nie wiem czy pójdzie tak łatwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Mamusią rosnących Księżniczek. Super,że wszystko ok 🙂
Aallicee nie wiem co jest gorsze.. bunt 2 latki czy 30 latka. W sumie Małej dałaś smoka i po kłopocie
a z 30-latkiem ?? nie wiem czy pójdzie tak łatwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dała mi cora popalic jak mi zasunela w zoladek kopniaka do az zwymiotowalam dobrze ze przed zjedzeniem kanapki a nie po wiec sama woda ale przypomnialy mi sie czasy wymiotow-oj straszne czasy.Wogole malo dzis robilam malo chodzilam a nogi mnie bola jak diabli ide do wyrka bo ledwo na oczy juz widze padne chyba jak male dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja naskrobałam posta ale strona padła i wcieło 🙂 W kazdym razie Anula - super że Lena ma sie dobrze 🙂 Nie przybrała duzo na wadze a myslałam ze nas zaskoczysz i powiesz ze ponad 2 kg 🙂
Moja pewnie podobnie ma bo ostatnio były tez porówywalne wagowo 🙂
A co do piastek zacisnietych - to Olka na ostatnim Usg tez miała zacisniete i trzymała przy buziaku - to mąż się smiał że duza dziewczyna i bedzie do tego boksowała chłopaków na podwórku 🙂 Wiec wiesz co to za znaki mogą być z tymi piastkami 😁
A tak powaznie to normalne u dzieci takich malutkich - fizjologicznie maja taki odruch, po urodzeniu tez sciskaja piesci 🙂 po jakims czasie im przechodzi 🙂 łapki sie otwierają i zaczynaja łapać wszystko co sie nawinie 🙂 najczesciej włosy mamy 🙂 lub łancuszki kolczyki itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edithd napisał(a):
ja jestem na etapie ze z nimi źle...moj mnie tak wk...ze brak mi słów...centralnie

zrobiłam mnóstwo kompotów z gruszek i jabłek, juz nie mamy ich gdzie stawiac...

bardzo sie anulka cieszę ze z Lenką all OK. moj miał w 31tyg 2200 🙂 - to jest chłopska waga


Edyta mój tez mnie centralnie wku.. ostatnio 🙂 czasami mysle ze lepiej jak wyjezdza bo mam swiety spokój wtedy 🙂
mniam kompocik z gruszek... hmm dawno juz nie piłam a pamietam smak - moja mama robiła kompocik z gruszek w słoiki i dodawała goźdźiki. Rewelacja. Ale mi sie zamarzył teraz 🙂 Smaka narobiłaś 🙂 Ja dzis jakas objedzona jestem - ale sobie pofolgowałam i zjadłam czekolade z orzechami i pączka - to mała tak zasuwała nogami w brzuch ze szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anka ciesze sie ze Lenka rosnie i ma sie dobrze.
Ja sie dzisiaj objadlam jablkami a ze slodkie to syncio szaleje na szczescie zoladek omija 🙂.
A jesli chodzi o facetow to ja jakos nie mam z moim problemow zreszta my oboje to jakos tak bezkonfliktowi jestesmy i obywa sie bez zgrzytow. W calym naszym ponad 6 letnim zwiazku mielismy moze ze 3 powazniejsze klutnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Jestem i zdaje relacje z eizyty-posiew oddany do badania szyjka rozwarcie ok tak wiec pozamykana jestem szczelnie Lenka wazy 1800g wiec maz przegral zaklad bo obstawial ze kluseczka ma 2400 ale wagowo gin powiedzial ze jest ok.Cora zacisnela piastki-ciekawe co to za znaki 🙂 wszystko z nia ok a to najwazniejsze kolejna wizyta za 3 tygodnie(17 pazdziernika) mam skierowanie na morfologie i mocz wiec tradycyjnie i nadal mam brac zelazo bo jest lekka anemia ale to przeciez mozna podciagnac.
Ja mam wizytę na 18 pażdziernika więc zaraz po Tobie 🙂 a moja Ania jak ostatnio w pn byłam na wizycie ważyła 1900g więc baboszka duża 🙂 Mnie moja lekarka tak często nie wysyła na krew,już dwie wizyty po rząd miałam bez żadnych badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...