Skocz do zawartości

MAMUSIE LISTOPADOWE...O WSZYSTKIM... | Forum o ciąży


1989gwiazdeczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anula4ever napisał(a):
Jestem i zdaje relacje z eizyty-posiew oddany do badania szyjka rozwarcie ok tak wiec pozamykana jestem szczelnie Lenka wazy 1800g wiec maz przegral zaklad bo obstawial ze kluseczka ma 2400 ale wagowo gin powiedzial ze jest ok.Cora zacisnela piastki-ciekawe co to za znaki 🙂 wszystko z nia ok a to najwazniejsze kolejna wizyta za 3 tygodnie(17 pazdziernika) mam skierowanie na morfologie i mocz wiec tradycyjnie i nadal mam brac zelazo bo jest lekka anemia ale to przeciez mozna podciagnac.
Ja mam wizytę na 18 pażdziernika więc zaraz po Tobie 🙂 a moja Ania jak ostatnio w pn byłam na wizycie ważyła 1900g więc baboszka duża 🙂 Mnie moja lekarka tak często nie wysyła na krew,już dwie wizyty po rząd miałam bez żadnych badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry!!!!
Widze ze dzisiaj ja jestem pierwsza 😉. Ale sie wyspalam. W planach dzisiejszych wizyta u poloznej. Ciekawe co powie na moj ogromny brzuchol 🙂. Rano kubus skopal tate po tylku chyba chcial go wykopac z lozka zeby sie zebral i poszedl do pracy 🙂. Pogoda na wyspach niezaciekawa wiec siedze dzisiaj w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze kazda z rana sie melduje i super tak trzymac do konca bedziemu czujne kogo po nocy zabraknie.Ja wyspana juz sniadanko zjedzone i praleczka dzidziusiowa wstaeiona bo tak zbieralam kupione ciuszki zeby wstawic bo 2 lub 3 bodziakow czy spiochow nie wstawie 🙂 jakos dziwne mam przeczucie ze mnie to wieczorem ruszy albo w nocy w sumie tak bym wolala bo wtedy maz w domku a nie w pracy ale znajac moje szczescie to maz pojedzie do pracy a mi sie zacznie takie mnie mysli ogarnely bo kurcze jestrm jedna z wielu wiekszych mamus u mego gina i te mamy z marca kwietnia tak na nas wczoraj z zazdroscia patrzyly ze my juz blizej konca pogadalysmy o dolegliwosciach itp i juz mi w glowie miliony mysli.A ja kupilam herbatke truskawkowa i pije ja litrami-gruszki lubie ale unikam bo mam mega wzdecia po nich wiec pycha ale omijam 🙂 Lenka to dobry zboj bedzie-wczoraj jak mysz pod miotla do wizyty siedziala pozniej skopala usg a pozniej mnie o dziwo cala noc cicho spala ale jak tylko wstalam to juz mi daje popis sily-maly silacz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula super wieści 🙂 Widzę,że Lenka ładnie przybiera na wadze! I uff dobrze, że wszystko szczelnie i pieknie pozamykane .

Ja znowu spać nie mogłam przez drętwienie ręki,ale było troszke lepiej niż wczoraj.
Teraz faktycznie musimy być czujne znikaniem, bo nie wiadomo co komu 🙂
Odprowadzałam męża i tak wyszłam na zewnątrz i pogoda jak w środku lata, ciepełko super, pójde posiedzieć troszkę na dworze 🙂
Soki z malin zrobione, dziś poszukam jeszcze kilku ciuszków dla sofii , bo tak wczoraj zaglądałam do szafy mojej księżniczki i mi się mało wydało tego wszystkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja sie melduje. U mnie podobna pogoda jak wczoraj - słoneczko ale wietrznie. A ja nie mam pomysłu co dziś ze soba zrobić. Chyba wezme sie za szorowanie łazienki.
Co do przeczuć to ja mam przeczucie że w nocy mnie weźmie 🙂 bo ja raczej taki nocny marek gorzej ze mój mąz w nocy jeździ po całej polsce wiec bedzie panika kto mnie zawiezie do szpitala 🙂 Na tesciów mimo ze w tym samym domu liczyc nie moge bo oni nie zmotoyzowani 🙂 już szwagierke uprzedziłam ze pewnie bede do nich dzwonić 🙂
A i z tego co zauwazyłam październikówki już rozpoczęły sezon 🙂 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja się witam z rana 🙂
noc miałam bardzo ciężką nie mogłam się obrócić na bok tak mnie pachwiny i kości bolą po lewej stronie że szok....podbrzusze też bolała...dobrze że w poniedziałek na 19 mam wizytę to powiem o wszystkim ginowi i będe spokojniejsza...dziewczyny jak się odczuwa skurcze?? bo ja nie mam pojęcia jak to jest??brzuch się napina?? bo mnie tak od boków bierze takie kłucie i promieniuje do środka brzucha i brzuch się napina...może to te skurcze przepowiadające co?? mały główkę wkłada mi pod żebra i boli mnie to strasznie muszę masować brzuch i prosić go żeby zmienił miejsce na szczęście słucha się mamusi 🙂 wczoraj złożyliśmy łóżeczko 🙂 ubrałam pościel tak do zdjęcia bo chciałam zobaczyć jak będzie wyglądał kącik naszego szkraba i się wzruszyłam że to już nie długo i będzie tam sobie smacznie spał 🙂 a oto fotki tak jak mówiłam że wstawię 🙂 :
[IMG]http://i47.tinypic.com/dpizrq.jpg[/IMG] [IMG]http://i46.tinypic.com/5ewbpx.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gwiazdeczka super kącik dla Małego 🙂 Bardzo mi sie podoba ta pościel w paseczki 🙂 Też taką oglądałam tylko w zieleni i pewnie dokupie dla swojej Oli.
U mnie też mocno napina sie brzuch - czasem kłucie, do tego podbrzusze mniej wiecej podobnie jak podczas miesiaczki... niby nie jest to bolesne ale nieprzyjemne. Ja mam takie uczucie kamienia w środku. I mi powiedziała połozna że to własnie moga być przepowiadające. Tyle że to przechodzi jak poleze i wezme nospe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gwiazdeczko pięknie to wygląda 🙂!!

Co do skurczy, to ja mam tak że w jednej chwili brzuch się napina i cały twardnieje jak kamień i do tego czuje ból na dole, podobny do bólu menstruacyjnego , bolą tez krzyże jak promienieje, ale to mówie o skurczach jakie miałam w szpitalu jak Sofii chciała już być z nami.. Te przepowiadające też mam, ale sa one raczej bez bolesne a jedynie napinanie i twardnienie brzuszka i są bardzo nieregularne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od rana probuje sie rozruszac zeby mi bol plecow przeszedl ale z marnym skutkiem.Pamietam jak na studiach Pani doktor na pierwszych zajeciach z kinezoterapii mi powiedziala `` ty to dziewczyno w ciazy bedziesz lezec `` wiec chyba i tak dobrze to znosze bo jak widac nadal chodze 🙂
jaki zapas pieluch tetrowych macie ? wiecej niz 20?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karusia83 napisał(a):
ja od rana probuje sie rozruszac zeby mi bol plecow przeszedl ale z marnym skutkiem.Pamietam jak na studiach Pani doktor na pierwszych zajeciach z kinezoterapii mi powiedziala `` ty to dziewczyno w ciazy bedziesz lezec `` wiec chyba i tak dobrze to znosze bo jak widac nadal chodze 🙂
jaki zapas pieluch tetrowych macie ? wiecej niz 20?
Ja mam jak na razie 2 sztuki ale to tylko ze względu na to kupiłam aby przykrywać buźkę małej,używać ich raczej nie będę do podkładania,wygodniejsze są pampersy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas przy Wiki szło sporo tetrowych pieluch. Zawsze kładłam sobie na przewijaku pod małą bo mi często sikała w trakcie przewijania a tak to przynajmniej udawało się uratować kaftanik bo siuśki wsiąkały w tetre a poza tym kładliśmy mała do Wanienki do kąpieli zawiniętą w pieluszke ( jak poleca Zawistowski 🙂 ) a potem schodziły jeszcze conajmniej dwie pieluchy na wycieranie małej po kąpieli..... było wygodniej jak ręcznikiem bo tetra szubciutko wsiąkałą całą wode 🙂 więc zużycie całkiem spore 😉 no i jeszc ze używałam jak gdzieś np była i nie chciałam małej połżyć bezpośrednio na czyjejś kanapie a nie miałąm kocyka to ciach ją na pieluszke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂
ja po wizycie za duzo nie wiem co tam u malucha jaki duzy 🥴
wiem tylko tylko ze wyniki krwi i moczu sa rewelacyjne wiec jedna rzecz cieszy 🙂
pytal sie tylko jak sie czuje,zmierzyl dno macicy i sprawdzil mi stopy czy nie puchna 🥴
no i wyszlo ze w ciagu tych dwoch tygodni przytylam 2 kg 🤪
nastepna wizyta za 2 tygodnie(10 pazdziernika) i wtedy bedzie pobieral wymaz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha dobrze ze chociaz ty z nas masz dobrą morfologie 🙂 to dobra wiadomość. Mi leci na łeb na szyje kazdego miesiąca. I zaczełas wizyty co 2 tyg. to bedziesz na bierząco wiedziała co z dzidziolem 🙂

Ja tetrowych mam zamiar kupić 10. Mysle ze wystarczy. Też własciwie tylko do kapieli i podkładania małej, do ulewania 🙂 później do wytarcia buziaka jak sie uciapie jedzeniem 🙂 flanelowych pewnie z 5 na wszelki wypadek. Podłozyc na przewijak albo u kogoś... jak mówi aallice.
Ja wizyte mam w środe następną. Wymazu pewnie jeszcze nie bedzie pobierała - pewnie znów da mi morfo i mocz. Plus moze wydębie na toxo bo nie miałam powtórzonego. Pozatym sprawdzi tylko szyjke i nic wiecej. Połozna wage i serduszko posłucha. Na usg musze poczekać. A juz bym chciała popatrzec jak ten mały brzdac rośnie. Jakoś moze zleci szybko czas do 36 tyg. Wtedy popatrze dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jedne przy garach inne dopiero od poloznych wracaja 😉. U mnie bez zmian mocz czysciutki , morfologia rewelacyyjna wiec mam trzymac diete ktora do tej pory stosowalam w moim przypadku nie ma rzadnej diety jem to co zawsze nadal pije ogromne ilosci kawy (tyle ze teraz jest to bezkofeinowa) i cole zastapilam woda niegazowana. Maly zasiedzial sie po mojej lewej stronie brzucha i tam mu dobrze, nadal ulozony glowka w dol co mnie cieszy i polozna tez. Brzuch nie urusl mi ani cm od ostatniej wizyty wiec przypuszczalnie zostalam wtedy zle zmierzona ( byla inna polozna). Tak wiec jestem okazem zdrowia i bezproblemowej ciazy wiec tylko sie cieszyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A zapomnialam dodac Gwiazdeczka mnie tez sie podoba wasz kacik dla malucha a kolorek posieli rewelacja szkoda ze w sklepie w ktorym ja zamawialam takiej nie bylo 😞.
No i z moim zamowieniem znowy obsowa az mi rece opadaja. Czy w tej polsce naprawde nic nie mozna zalatwic normalnie 😠. Jak nie sklep nawala to znowu firma przewozowa 😠. Szkoda slow 😞
Ide robic pomidorowke bo mi narobilyscie ochoty wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaczek83 napisał(a):
Elmirka ciesze sie ze wszystko dobrze u Was 🙂
Wiesz co mysle ze w polsce sobie jeszcze jakos radza z tymi przesyłkami - jak wchodzi w gre wysyłka za granice to już moze nie wiedza jak to ogarnąć 🙂 Niestety...

Nie wiem jak to jest. Pierwszy raz korzystam z tej firmy kurierskiej. Zadzwonilam do nich wyslalam dane sms'em jak prosili a oni najzwyczajniej pomylili nadawce z odbiorca (chyba). Trzeba byc matolem by nie rozruznic adresow 😠. I to jest firma specjalizujaca sie w przewozach zagranicznych. 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał(a):
u nas przy Wiki szło sporo tetrowych pieluch. Zawsze kładłam sobie na przewijaku pod małą bo mi często sikała w trakcie przewijania a tak to przynajmniej udawało się uratować kaftanik bo siuśki wsiąkały w tetre a poza tym kładliśmy mała do Wanienki do kąpieli zawiniętą w pieluszke ( jak poleca Zawistowski 🙂 ) a potem schodziły jeszcze conajmniej dwie pieluchy na wycieranie małej po kąpieli..... było wygodniej jak ręcznikiem bo tetra szubciutko wsiąkałą całą wode 🙂 więc zużycie całkiem spore 😉 no i jeszc ze używałam jak gdzieś np była i nie chciałam małej połżyć bezpośrednio na czyjejś kanapie a nie miałąm kocyka to ciach ją na pieluszke 😁


u nas tak samo. i do rozka podczas karmienia zeby mleczko w razie czego wchłonęło
mam z 25 szt po Kari, więcej nie kupuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...