Skocz do zawartości

Marcóweczki z Olsztyna łączmy się...:) | Forum o ciąży


tychee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mogę powiedzieć, że w miarę ok. trochę mnie przewiało, ale chyba nic poważnego. byłam dzisiaj z mężem w restauracji chińskiej i tak się najadłam, że ledwie chodzę i oddycham 😁 hahaha...i nie mam żadnych wyrzutów sumienia 😉

życzę, żebyś z dnia na dzień czuła się lepiej 🙂 i napisz, jak brzuszek zniósł te choróbsko.

a teraz uciekam spędzić wieczór z małżonkiem 🙂 pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
będę rodzić tu 🙂 wprawdzie opieka przez całą ciążę jest do kitu (a i to mało powiedziane :/) ale porody podobno rewelacja...cóż...za 5 miesięcy się przekonam 😉

fajnie, że już zdrowiejesz 🙂 do mnie się przypałętała jakaś infekcja dróg moczowych i od razu dali antybiotyki 😞 niezbyt mnie to cieszy, ale podobno nieszkodliwe dla dzidzi są...

a Ty w jakim szpitalu będziesz rodziła? chciałabyś rodzić "rodzinnie"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj tez to przechodzilam i bralam Furagin 🙂 mam nadzieje ze szybko Ci przejdzie bo jest dosc malo przyjemne:/

Mam do wyboru 3 szpitale-Miejski, Wojewodzki i dawny kolejowy u Malarkiewicza. Szczerze mowiac nie wiem na ktory sie zdecydowac. Jesli chodzi o opinie innych kobiet to zdania sa naprawde podzielone. Znalazlam fajna stronke fundacji ktora wg kryteriow ocenia dany szpital i opisuje wszelkie mozliwosci danego szpitala. napewno chcialabym zeby moj W byl przy porodzie, ale zobaczymy. On troszke sie boi 🙂 a myslalas o szkole rodzenia?

jak chcesz to obejrzyj sobie stronke z czystej ciekawosci, co nasze szpitale olsztynskie maja nam do zaoferowania 🙂
http://www.rodzicpoludzku.pl/szukaj.php

No i kuruj sie jak najpredzej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie dzisiaj dostałam LIST 😁 w poniedziałek mam USG a we wtorek wizytę u gina, który mnie operował...ciekawe, o czym będziemy gadać...bo tu ciążę prowadzą położne a nie ginekolodzy. no nic, już niedługo się dowiem 🙂

z siusianiem już lepiej, ale za to ciągle jestem podziębiona...
dzisiaj mam w planach paracetamol na noc, bo jak widzę domowe sposoby mało skutecznie działają.

do szkoły rodzenia się wybieramy tutaj 🙂 mąż chce rodzić ze mną i zawsze chciał 🙂 zobaczymy, jak już się zacznie 🤪
hahaha

moja mama zawsze chciała w kolejowym rodzić...ale to dawno było 😉 chyba najlepiej wybrać taki szpital, w którym pracuje położnik, który Cię prowadzi, nie?

a jak Ty się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo, troszke mnie nie bylo, przezylismy z W wielka tragedie, nasz przyjaciel zginal w wypadku samochodowym... 😞

A jak tam wizyta u gin.??

Ja odebralam kilka dni temu wyniki badan, jesli chodzi o konflikt serologiczny to narazie jest wszystko oki, morfologia za to zaczyna sie robic kiepska. Za tydzien ide na kolejna wizyte.

Jak tam Twoje przeziebienie?? Przeszlo juz??
Napisz mi jak tam ogolnie sie teraz czujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Kasiu. Bardzo Ci współczuję straty...to bardzo smutne, jak ludzie odchodzą...

trochę mnie nie było, bo mieliśmy gości z Polski 🙂

Ja czuję się coraz lepiej. byliśmy na wizycie, oglądaliśmy dzidzię. miała już 84mm. pani pokazała nam serduszko i żołądek, rączki i paluszki, nóżki i kość udową, zmierzyła główkę i powiedziała, że wszystko jest w najlepszym porządku. widziałam się też z ginekologiem (co dziwne, ale może przez te operacje bardziej się interesuje) i powiedział, że jest zachwycony, że udało nam się zajść 🙂 położna zapisała nas do szkoły rodzenia na marzec 🙂 nie mam już bakterii w moczu i czekam teraz na wyniki badania krwi. za dwa tyg mam się umówić na kolejne pobieranie - ten test potrójny, bo się na to zdecydowaliśmy z mężem. będziemy też mieli USG na wykrycie ewentualnych wad płodu w 18tc i już się modlę, żeby wszystko było w porządku.

napisz, jak sobie radzisz. jak brzuszek? rośnie? czy już czujesz mocne ruchy? jak tam badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my juz jestesmy po pogrzebie, musialam troszke powalczyc z rodzina poniewaz kategorycznie mi odradzali.Nie wiem czy chodzilo o zabobony czy poprostu o silne przezycia, mowili ze nie wypada kobiecie w ciazy chodzic na pogrzeby, ale ja nie wierzac w te brednie uwazam ze to jest moja indywidualna sprawa i potrzeba bycia i pozegnania Go ostatni raz tym bardziej, ze nie bylo kiedy bo zginal nagle 😞
Poza tym normalna kolej rzeczy, gdzie zycie sie konczy tam pojawia sie nowe...

Badzioszek rosnie, czuje sie jak maly okragly balwanek czasem W pomaga mi wstawac bo ciezko mi to wychodzi, nie mowiac tez o zakladaniu skarpetek i butow 🙂 Na szczescie mam swoj opracowany system na zakladanie skarpetek 🙂Jak sobie pomysle ze brzusio bedzie jeszcz rosl i rosl to przerazenie mnie bierze, bo nie wiem jak wtedy bede funkcjonowac 🙂 Szkrab kopie coraz mocniej, najbardziej przed snem i po jedzeniu 🙂
Musze sobie zrobic kilka fotek brzuszka na pamiatke, bo rosnie bardzo szybko 🙂 No i za tydzien w srode kolejna wizyta i koncze 5 miesiac 🙂

Co to jest ten test potrojny??
heee wlasnie bobo sie dobija 🙂
Ja mierzenie malego mialam dopiero w 18 tc. Wydaje mi sie jakbym byla jakas zacofana:/

Super ze chorobsko juz Ci przeszlo i z dzidzia napewno bedzie wszystko oki. Nie ma co sie martwic za wczasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kasiu 🙂
myślę, że dobrze zrobiłaś idąc na pogrzeb, żeby pożegnać przyjaciela...nie demonizujmy ciąży, a w życiu niestety nie mamy wpływu na to, kiedy się różne rzeczy wydarzą...

tak bym już chciała poczuć Bąbelka w brzuchu...i mąż też nie może się doczekać, żeby dotknąć i czuć jak się rusza...czasem nasłuchuje, ale jeszcze za wcześnie...

właśnie to mnie trochę przeraża, że jak brzuchol urośnie to prawie niepełnosprawne się robimy...ale ten czas leci...u Ciebie już 5 miesiąc...rety!

test potrójny to w Polsce chyba test pappa się nazywa? sama nie wiem hahaha...generalnie chodzi o określenie prawdopodobieństwa wystąpienia u dzidzi wad genetycznych na podstawie jakichś tam wskaźników we krwi. nie wiem, o jakim mierzeniu mówisz 😉 bo nam pani zmierzyła tylko długość od główki do pupy i chyba obwód główki jeszcze...pokazywała nam tylko na USG różne szczegóły anatomiczne, słodziutkie malutkie 🙂

a jakie mierzenie miałaś w 18tc?
jak tam pogoda w Olsztynie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Aniu 🙂

Moje badanie polegalo na zmierzeniu obwodu glowki, dlugosci dzidzi, kosci udowej i wiele wiele innych wartosci, ktorych nie rozumiem. I to wszystko przez USG, sprawdzal jak sie rozwijaja narzady, czy kregoslup ok, serduszko itp. A i na badaniu zobaczylismy jajeczko co chyba swiadczylo o tym ze to moze byc chlopiec. A zadnego testu potrojnego nie mialam, na krew to tylko morfologia i odczyn coombsa:/ Byc moze takie badanie jest tylko i wylacznie na prosbe ciezarnej i za jakas oplata. Moze to jest te badanie prenatalne nieinwazyjne???


A pogoda nieprzyjemna 😞 Zimno, szaro i do d... 🙂

Aniu a jak tam Twoje dolegliwosci ciazowe?? nadal Cie trzymaja czy juz zaczynasz tryskac energia?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc Kasiu 🙂

takie dokładne mierzenie to będę miała dwa razy 😉 jedno tutaj a drugie w Polsce. a to badanie z krwi to chyba właśnie prenatalne...tutaj każdej kobiecie proponują i to jest Twój wybór czy chcesz je robić, czy nie. i nic za to nie płacisz. my się zdecydowaliśmy.

czytam na forum, że dzisiaj ładna pogoda...a u nas leje jak z cebra. non stop od kilku godzin. chyba nadeszła "zima" 😉

dolegliwości przez jakiś czas były dużo mniejsze, ale wczoraj wróciły razem z porządnym ciągnięciem w brzuchu i tak w kółko...do tego jeszcze ból głowy...ech, słynny wspaniały drugi trymestr 😉 ale faktycznie energii jakby nieco więcej...

a jak Ty się czujesz baloniku? 🙂 jak przygotowania do porodu? kupujesz już jakieś ciuszki? wózki i inne akcesoria?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo Aniu 🙂
Jestem juz po wizycie, wszystko z dzidzia jest dobrze, mialam USG i kazdy ruch ktory czulam tez widzialam, cos niesamowitego patrzec i czuc jednczesnie i wiiesz czym i wiesz gdzie akurt Cie boksuje malec 🙂 Sorki ze tak chaotycznie ale to naprawde niesamowite 🙂 Wiadomo juz ze chlopiec na 100%-widzialam jego siusiaczka, dosc pokazny jak na takiego maluszka hihihii 😉 Z badan to teraz mam glukoze do zrobienia aaaaaa i pytalam o ten test potrojny, lekarz powiedzial ze mam sie nim nie przejmowac bo to tylko w grupie ryzyka takie badania sie stosuje. Jak narazie nie martwie sie tym poniewaz zrobil dokladne ogledziny dzidziusia i wsztstko jest ok 🙂
Jesli chodzi o ciuszki itp to teraz moge juz zaczac szalec bo wiem, ze bedzie synek 🙂 a wozki narazie przegladam na allegro 🙂 Jeszcze mam 4 miesiace na to 🙂
II trymestr jest naprawde super, po I mialam tak dosc i myslalam ze to sie nigdy nie skonczy a jednak... Zobaczysz wszystkie dolegliwosci mina a jak zaczniesz czuc babelka to juz wogole odlecisz 🙂

Czekam na Twoje relacje, pozdrawiam cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Kasiu!

Gratuluję siuraska 😁 super wiadomości!!! to na pewno niesamowite jak to, co czujesz i widzisz się zgrywa i widzisz dokładnie, co Cię tam od środka dotyka...a ja chyba dzisiaj w nocy coś poczułam...musiała tam być jakaś dzika impreza hahaha, skoro się przebudziłam...chociaż w sumie to sama nie wiem, jest jeszcze czas na te pierwsze motylki...wiadomo, że ciężko się doczekać 😉 ale innego wyjścia nie ma.
na ten test potrójny zdecydowałam się głównie ze względu na to, że za tym idzie szczegółowe badanie usg...a tutaj ciężko o nie bardzo 😞 zwykle robią jedno na całą ciążę! a ja nie potrafię się doczekać, żeby zobaczyć jeszcze choć raz naszego Bąbelka...no i oczywiście ja z tych ciekawskich, więc płeć mnie interesuje okropnie 😁 jest mi bez różnicy, co to będzie, byleby już wiedzieć...hahaha

podrzuć jakieś fotki albo linki do ubranek i wózków, jak coś Ci się bardzo spodoba...bo zastanawiamy się czy wózka w Polsce nie kupić...wydaje mi się, że są nieco tańsze.

a chcesz mieć te ubranka i wózek w takich typowo "męskich" kolorach? kiedy masz następną wizytę z USG? i napisz, jak przeżyłaś tą glukozę, bo różne opinie słyszałam...

ale się rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Aniu, przepraszam, ze dlugo nie dawalam znaku zycia, ale mialam troszke spraw na glowie. Badan na glukoze jeszcze nie zrobilam, musze sie w koncu za to zabrac bo 25.11. mam wizyte.

Jesli chodzi o ciuszki, lozeczka, wozki i inne gadzety to chce w meskich barwach, ale napewno nie w niebieskich. Mam na mysli raczej bez, braz, zielen i pomarancz. Z lozeczkiem narazie dajemy sobie spokoj poniewaz dla takiego maluszka taka przestrzen jest zbyt duza i przez pierwszy okres dzidzius nie bedzie w nim spal. Myslimy nad kolyska, ktora moze zrobi nam wujek stolarz mojego W. Poza tym teraz w ofercie sa wozki wielofunkcyjne- głeboki, spacerowka, do tego nosidelko, w ktorym moze bobas sobie spac i fotelik samochodowy, w ktorym mozna nosic dzidzie + torba. takie zestawy wychodza taniej.
Moze teraz bede miala wiecej czasu to zaczne sie tym bardziej interesowac 🙂
A jak Aniu Twoje samopoczucie??


P.S. Witam nowa kolezanke Kasie 🙂 [img size=320]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/maked_wozek_dzieciecy_aigo_31.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kasiu.

Będę w Olsztynie po 28 listopada na 3 tygodnie, może się gdzieś w poczekalni zobaczymy 🙂
samopoczucie w miarę ok, Bobik kopie co jakiś czas...jeszcze bardzo delikatnie, ale po 20 minut jak się rozkręci 🙂
wózek też planujemy wielofunkcyjny 🙂 podoba mi się ten który wybrałaś, tylko ja pewnie wybrałabym coś z zielenią 🙂
o taki mi się nawet podoba: [img size=301]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/cdd5f97d50976065.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂 Dzisiaj robilam glukoze 🙂 na czczo, pobieraja krew, sprawdzaja poziom cukru, podaja 50 g rozpuszczonej glukozy w cieplej wodzie w kubeczku. Trzeba to wypic, odczekac 1h i znow na pobranie krwi. Wynikow nie mam, odbiore 25.11 jak bede miala wizyte u gin. bo to zaraz obok 🙂 Jak bedziesz robic u nas w laboratorium to trzeba zaplacic 3,50 za 50 g glukozy w proszku 🙂 Jesli chodzi o picie tej zawiesiny to nie bylo najgorzej 🙂 Da sie prezyc 🙂

Odezwe sie po wizycie u lekarza.
Trzymaj sie Aniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kasiu 🙂

odezwij się koniecznie po wizycie u gina 🙂 ja mam 26.11 USG szczegółowe...ale coś Bobika nie czuję ostatnio już długo i schudłam kilogram to się trochę martwię...28.11 lecę do Polski na prawie 3 tygodnie 🙂 i też będę robić tam badania i USG 3D 🙂 serdecznie pozdrawiam i czekam na wieści.

trzymaj się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...