Skocz do zawartości

Marcóweczki z Olsztyna łączmy się...:) | Forum o ciąży


tychee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Cie Aniu 🙂
Wczoraj bylam u gin, odebralam wyniki na krzywa glukozy i niestety poziom ponad norme:/ Musze uwazac i wyeliminowac z diety cukry proste:/ Oprocz tego wszystko jest ok, nie mialam robionego usg, tylko podlaczono mnie na chwile pod KTG, zeby posluchac serduszko 🙂 Od dzisiaj musze liczyc ruchy plodu: 3 razy dziennie w ciagu godziny conajmniej 10 ruchow 🙂
W zleconych badaniach mam morfologie do zrobienia, znow odczyn coombsa i mocz.Dzis znow ide do niego, ale prywatnie z moim W. zeby zobaczyl dzidzie, bo nie byl jeszcze ani razu na USG, bo w srody ma najwiecej zajec na uczelni, a moj gin przyjmuje tylko w srody:/ fajnie, bo nagra nam kolejna plytke ze zdjeciami i filmikami z USG 🙂 Od poczatku ciazy przytylam 6kg, a od ostatniej wizyty 3,5 kg 🙂 Ostatnio wystapil u mnie bol plecow, a raczej jakiegos nerwu z prawej strony, bo nie moge za bardzo chodzic i stawac na prawa noge, ale mowia ze to normalne w ciazy, wiesz... jakies uciski na nerwy:/ Po malu trzeba zaczac myslec o zakupach wyprawki do szpitala, podobno najlepiej jak wszystko jest kupione i spakowane miesiac przed planowanym terminem 🙂 wiec mam 2 miesiace na zakupy, no i lepiej to robic stopniowo zeby zabardzo nie odzul tego nasz budzet, ktory i tak jest teraz marny:/ Na przelomie grudzien/styczen czeka mnie przeprowadzka i remont mieszkania, nie wiem jak sobie dam z tym rade 🙂
No, a Ty pisz jak u Ciebie wszystko sie uklada, jak zdrowko, samopoczucie i dzisiaj tez masz USG wiec napisz wszystko co i jak 🙂
Sciskam cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam przyszłe mamusie :-)Tak jak wspomniałam mieszkam w Olsztynie i czekam na mojego synusia ,który w planowanym terminie przyjdzie na świat 22 stycznia (już się nie mogę doczekać 🙂 🙂 🙂 .Moja ciąża przebiega raczej książkowo bez większych problemów mimo to przebywam na zwolnieniu lekarskim, gdyż pracuje w szpitalu na karetce a to za ciężka praca i zbyt wielki stres 🤢 .Mam sporo wolnego czasu,mąż ciągle w pracy a ja zajmuje się wyprawka dla naszego Antosia 😉.Jedyne obawy jakie teraz posiadam to poród 🥴.Mimo ze nie raz byłam świadkiem porodu i teoretycznie wiem o nim wszystko z pracy, to stresuje mnie właściwie cały jego przebieg i co będzie, gdy mój mąż będzie miał wtedy dyżur w pogotowiu zamiast być przy mnie 😮 Napiszcie co was najbardziej stresuje w tym wszystkim może będę wtedy spokojniejesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Agniesia 🙂
Mnie najbardziej stresuje karmienie piersią, bo mam bardzo wrażliwe sutki i boję się tych kilku dni bólu. Porodu jakoś w ogóle nie umiem się bać, bo skupiam się na tym, że nareszcie zobaczę jak moje dziecko wygląda 🙂

Cześć Kasiu 🙂
Jestem już Olsztynie od wczoraj. USG w Szkocji wykazało, że wszystko ok i prawdopodobnie będziemy mieli córeczkę 🙂 ale wybieram się jeszcze tutaj do gina i na USG 3D 😁 i nie mogę się już doczekać, szczerze mówiąc...jutro też dowiem się jakie badania mam zrobić przed wizytą. Jakby nam obu czas dopisał mogłybyśmy spotkać się gdzieś w sklepie z dziecięcymi ciuszkami 😉 i ja już przytyłam 6kg aż się boję, co będzie dalej 😞


serdecznie pozdrawiam Was obie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJKA MAMUSIE 🙂 🙂
co u was?jak tam wasze pociechy? 🙂
Mi to już ciężko w nocy wstawać do łazienki jednak brzuszek wazy troszkę ale tak poza tym jest ok:P .Wy to pewnie nie ale ja już się pakuje do szpitala (termin 22 stycznia) jakoś mam takie przeczycie ze po świętach torba może się przydać. 😉
Jeśli chodzi o wyprawkę to znalazłam ostatnio ciekawą hurtownie na obrzeżach Olsztyna, bardzo ją polecam ceny faktycznie niższe,a można kupić wszystko.Polecam nawet zabawki na święta dla starszych dzieci, jak ktoś ma, w niższych cenach niż w sklepach.Hurtownia(mało oznakowana) jest położona w pobliżu hurtowni rajstop Magda,wjeżdżając od strony Barczewa do Olsztyna.Trzeba pytać o hurtownie zabawek a na kolejnym pietrze w tym samym budynku znajduje się ta z wyprawkami dla niemowląt.
Pozdrawiam serdecznie buziaki mamusie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Aniu :-) Tak są tam dostępne również akcesoria o które pytasz. Sama zdecydowałam bym się na wózek ale zamówiliśmy przez allegro od producenta Matrix i powiem ci ze zadowolona jestem z towaru i z ceny bo udało się zaoszczędzić. Sama możesz pooglądać dam ci link : http://moda.allegro.pl/item820952064_polski_exlusywny_lekki_hit_nowe_kolory.html#gallery
🙂 🙂 🙂
ja wybrałam nr7 bo dla chłopca.Pozdrawiam cie bardzo ciepło i służę rada.


Pozdrawiam inne mamusie 🙂 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
¨¨¨¨¨¨¨¨¨★
¨¨¨¨¨¨¨¨¨**
¨¨¨¨¨¨¨¨¨*o*
¨¨¨¨¨¨¨¨*♥*o*
¨¨¨¨¨¨¨***o***
¨¨¨¨¨¨**o**♥*o*
¨¨¨¨¨**♥**o**o**
¨¨¨¨**o**♥***♥*o*
¨¨¨*****♥*o**o****
¨¨**♥**o*****o**♥**
¨******o*****♥**o***
****o***♥**o***o***♥ *
¨¨¨¨¨____!_!____
¨¨¨¨¨\_________/¨¨¨

Przemiłej chwili podczas Wigilii,
Marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia,
Wrażeń moc w sylwestrową noc,
Dużo uroku w Nowym Roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
witam :-)
co u was słychać ??? Jakoś tu tak cichutko 😞
Ja już nie mogę się doczekać kiedy moje maleństwo przyjdzie na świat ( termin mam na 22.01) .Było by super żeby się Antos urodził 8.01, bo to dzień moich urodzin i urodzin mojego taty :-) byśmy podtrzymali tradycje rodzinną 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i życzę jak najmniej bolesnego rozwiązania 🙂

Antoś śliczne imię...też chciałam synka, ale oczywiście będzie dziewuszka 😉 i nie mam pomysłu na imię. Wybrałaś już wózek? polecasz jakąś konkretną firmę? tyle, że my mieszkamy za granicą...ale rozważam możliwość przesłania kurierem od rodziny 😉

Jak się czujecie z Maluszkiem?

pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Aniu :-)
My już wszystko skompletowaliśmy .Jeśli chodzi o wózek to ja chciałam x-landera ale mąż znalazł o wiele tańszy w internecie i zaryzykowaliśmy,czego teraz nie żałujemy oby się tylko sprawdził na chodnikach i spodobał Antosiowi 😆 .Wózek jest bardzo zgrabny i lekki naprawdę polecam. Napisz jak u ciebie przygotowania i jak się czujesz?pozdrawiam cie cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

złapałam choróbsko od męża, ale mam nadzieję, że szybko przejdzie...a tak poza tym to świetnie się czuję, tylko mi się ostatnio macica mocno stawia...nie jest to bolesne, ale do przyjemności też nie należy 😉 nie bardzo wiem, co wtedy robić. no nic, trzymam kciuki za bezbolesne rozwiązanie! i trochę zazdroszczę, że już zobaczysz swoje maleństwo 🙂 dużo zdrówka życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przedewszystkim, który wybrać?
Czy trzeba się tam wcześniej zgłosić, czy ewentualnie jak pójde zbyją mnie odpowiedzią żeby się nie martwić na zapas.

Zostało mi jeszcze ponad 2 miesiące i nie mam jeszcze wielu potrzebnych rzeczy, a z tego co czytam na różnych forach okupowanych przez marcowe mamy 🙂 niektóre są już do szpitala popakowane, wstawiają łóżeczka (ja jeszcze pościeli nie mam). Maluch co chwila o sobie przypomina, a mój mąż mnie uspakaja że jeszcze dużo czasu i napewno zdążymy kupić wszystko co trzeba.
Czy powinnam już zgromadzić wszystkie potrzebne akcesoria dla maluszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam :-) wiesz Kasiu jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo ,to torbę do szpitala w wyprawką ja pakowałam 2 tyg przed terminem wiec myślę ze twój mąż ma troszkę racji. Ale wiadomo jak się lepiej teraz czujesz to wygodniej ci będzie chodzić teraz po sklepach.Ja wybieram się do szpitala miejskiego bo tam pracuje mój lekarz prowadzący,mam już od 4 dni skierowanie na piątek na godz 10 ponieważ wtedy mam termin.Ale pani doktor pytała mnie gdzie chce rodzic.Ja wolałam ten szpital gdyż jest lepiej przygotowany od wojewódzkiego, w miejskim jest więcej miejsc dla rodzących, oddzielna izba przyjęć wiec podstawowe procedury trwają szybciej ale na szpital wojewódzki nie słyszałam jakiś wielkich narzekań.Oczywiście gdyby się coś działo to proponowała mi jechać do najbliższego szpitala żeby nie ryzykować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w miejskim robie badania, a moja ginekolog jest z wojewódzkiego ale nie rozmawiałam z nią jeszcze o szpitalu. I podczas ostatnich badań (po wypiciu glukozy) zrobiło mi się słabo i całe badanie przeleżałam na izbie przyjęć- na szczęście badania wyszły dobrze.
Patrząc pod kontem izby przyjęć ja trafiłam na bardzo miłych ludzi, mimo tego że było tam wtedy bardzo tłoczno i ogromne zamieszanie- co chwila ktoś do mnie zaglądał, miałam zrobione wszystkie potrzebne badania.

Trzymam za Ciebie kciuki w piątek i na pierwsze wrażenia z maluszkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny!!! ja tez rodzę w marcu 🙂 🙂 a dokładnie termin mam na 17marca. Zdecydowałam się żeby rodzić w Olsztynie w Szpitalu Wojewódzkim. Pomału kompletujemy wyprawkę, jutro jadę na wizytę kontrolna do lekarza i będę dalej rozglądać się po sklepach za akcesoriami dla naszej córeczki 🙂i mam pytanko czy wiecie moje kochane co trzeba zabrać dla naszych pociech do szpitala a co nie, bo na różnych forach różnie piszą, ubranka, kosmetyki itp. rzeczy. ja na razie przygotowuje podstawowe ubranka czyli kaftaniki, pajacyki, śpioszki, skarpetki, rękawiczki,czapeczki, rożek, kocyk, ręcznik, pampersy, chusteczki, krem do pupci... no i właśnie... słyszałam żeby nie brać żadnych płynów do kąpieli dla dziecka bo pielęgniarki i tak kąpią po swojemu, ale ja myślę, żeby wziąć. może wy wiecie coś więcej?? Poza tym znajoma mi radziła żeby nie obcinać w szpitalu małej paznokci, żeby nie narażać jej na zbędne bakterie i żeby miała tylko rękawiczki, ale to już się okaże tam 🙂co zrobię 🙂
A tak poza tym to jak się czujecie?? Może któraś z Was też rodzi w tym szpitalu co ja no i macie tego samego lekarza prowadzącego?? Wczoraj czytałam dużo o becikowym, urlopie macierzyńskim itp. Przygotowałam sobie zaświadczenie które ma wypełnić lekarz gdzie ma być zaznaczone od kiedy jestem objęta jego opieką. Nie wiem czy to zbędne czy nie, czy może on ma takie druczki, ale wezmę zapytam bo nie chce potem o tym myśleć tylko zająć się Juleczką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...