Skocz do zawartości

Boję się lata,boję się utyć... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny.Może to dziwne ale od dzisiaj coś sie zmieniło.Boję się przytyć,nie w okolicach brzucha,boję się że utyje w biodrach,udach,pupie.To przez to że kiedyś byłam pulchna,potem schudłam na 55kg lecz jadłam bardzo mało.Potem jedząc normalnie ważyłam cały czas ok 60kg przy wzroście 166cm. Było ok.Jestem w 18 tyg ciąży i ważę 63,5kg. Od początku ciąży przytyłam 3,5kg. Wyliczyłam sobie na necie w takim kalkulatorze ile powinno się ważyć w tym tyg ciąży w którym jestem, podając wzrost i wagę z przed ciąży.Wyszło idealnie tyle ile mam.Czyli ok,ale mimo to czuję strach. Tego nie zrozumieją te kobiety które zawsze były szczupłe.Boje sie ze wróci koszmar sprzed lat, gdy nie mogłam znaleźć ciuchów w sklepach... Pilnuję się, nie obżeram,ale nie jem broń Boże zbyt mało.Nie przesadzam ze słodyczami.Może to wszystko na wyrost,ale jak widzę kobiety w ciąży szczupłe,tylko z brzuszkiem,też chcę tak wyglądać.Wiem, ja mam już chyba tendencję do tycia...By być szczupła,muszę jeść na prawdę bardzo mało.Bez kolacji itp.Zazroszczę tym które wcinają a są chude 🙂 Chociaż np Anna Mucha, kiedyś też była pulchna i byłam pewna że w ciazy wroci do tych rozmiarow a tu nic, tylko brzuszek. Jak to zrobić by tak wlasnie było u mnie 🙂 Wiem ze dziecko najwazniejsze,ale to juz nie te czasy gdy kobieta w ciazy nosi worek.Tez bede chciala latem ładnie,seksownie sie ubrać. Na udach mam stare rozstępy(oby się nie powiększały!!!) wiele wiele obaw....Tez chce latem zalozyc krotka sukienkę i nie obawiac sie ze balerony mi widać 😞 pomóżcie 😞 jutro święta a ja mam doła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka ja startowałam z wagą 66kg,więc czym Ty się martwisz? W poprzedniej ciąży zaczynałam z 60kg a kończyłam z 80, później schudłam bez problemu dzięki karmieniu i diecie jaką musiałam trzymać dla synka żeby np nie miał kolek...
A że biodra rosną to normalne w końcu dziecko musi którędyś wyjść, więc miednica się rozchodzi i biodra rosną... zdrowa dieta w ciąży bez obżarstwa (czasem z tym trudno) i rozsądek po porodzie i będzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
☺️Jedz 5 posilkow, regularnie, nie obzeraj sie slodyczami, pij duzo wody...
Jedz dla dwoch,a nie za dwoch 😉)

Ja pierwsza ciaze zaczynalam z waga 69....no i nie powiem, ze w ciazy bylo latwo, bo nie raz i nie dwa sobie odmawialam slodkiego, az mi jezyk do tylka uciekal... 😉
Jak mialam raz w tygodniu , raz na dwa ochote na batona to go zjadlam ale bez przesady... Przytylam jedynie 6kg 😉)
a po 4 miesiacach od porodu wazylam juz 63, czyli mniej o 6 kg niz przed zajsciem w ciaze 🙂)

Teraz przed zajsciem mialam az 80 na liczniku 😮 Schudlam do 74.... w ciazy schudlam nastepne dwa,... a teraz mam wage 72, 5 🙂 czyli do 16 tygodnia ciazy przytylam jedynie o,5 kg..

wiem co czujesz, bo ja tez mam niesamowita obsesje... rozstepy mimo, malego przyrostu wagi mi wyszly.. 😞( ale tym sie akurat juz mocno nie przejmuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam dziewczyny. Po ciąży,mam nadzieje ze w miare szybko schudne ale chodzi mi o samą ciążę.To moja pierwsza ciąża wiec nie wiem do jakich rozmiarów urosnę 🙂 moja siostra je ile chce i jest chuda, w ciazy nosila wciaz te same spodnie,nic w biodra nie poszlo,tylko w brzuch.Masakra,ja juz czuje ze dupa mi sie powiększyła.hihi.Cieszę sie strasznie ze bede miala dziecko ,bo pierwsza ciaze poroniłam,ale właśnie mam trochę tych obaw,bo jak bede widziec te szczupłe,porozbierane laski latem a ja taki korbolek,to aż smutno się robi ale z drugiej strony w przyszlym roku tez jest lato i myśle ze wróce do formy 🙂 Czasami mi jednak smutno gdy mąż mówi ze ta np ale fajna itp 😞 wiem ze mnie kocha i strasznie mu sie w ciazy podobam,az nie myslalam ze az tak!!! Do zeszlego tyg nie mialam obaw bo mnie wogole nie ciagnelo do slodyczy az sie dziwilam,nie moglam patrzec na nie a teraz widze ze tu placuszek,tu bym cukiera zjadła...Pilnuje sie ale wiecie jak to jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie , ja w pierwszej ciąży przytyłam ok 30 kg i powiem szczerze to był koszmar ☺️
Ale moja waga była trochę zależna od mojego stylu życia , byłam młoda myślałam ,że przecież schudnę bo i czemu miałabym tego nie zrobić . Niestety nie było kolorowo mała nie przyswajała mojego mleka , miała refluks żołądkowy i karmiłam ja miesiąc . Więc nie chudłam tak jakbym sobie tego zarzyczyła , po 3-4 latach wróciłam do swojej wagi z przed ciąży . 🙂
Teraz jestem drugi raz w ciąży pilnuję się jak tylko mogę , nie odmawiam sobie jedzenia ,ale jem małe porcje za słodyczami nie przepadam chociaż od czasu do czasu coś zjem 😜
Niestety moja waga z przed ciąży ok.60 kg , teraz 18 tydzień i 63,5 na liczniku 😞
Nie wiem o co chodzi i strasznie się tego boję , bo w pierwszej ciąży w tych tygodniach nie przytyłam ani grama więc nie wiem co mnie czeka 🥴
Pociesza mnie myśl ,że będę miała maleństwo które niezle fika już w brzuchu z każdym kopniaczkiem znikają obawy , a jest radość 😁
Musimy się jakoś trzymać mamy dla kogo 🙂
Jeżeli chodzi o lato też strasznie się tego obawiam bo jak będą upały to będzie nam ciężko
chociaż z drugiej strony lekka zwiewna sukienka i jest ok. Ja jeszcze mieszkam na 4 piętrze bez windy i też już mi jest ciężko ,a co będzie potem 🥴
Koniec marudzenia , cieszmy się tym stanem bo szybko zleci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj mixidixi 🙂 nawet mnie nie strasz ja też ważyłam 60kg przed ciążą i teraz nawet nie wchodze na wagę, ale dwa tyg temu u lekarza miałam 63kg.za dwa tyg idę znów, wiec zobaczymy ile bede ważyc. Może skoro teraz sie pilnujesz a więcej przybierasz na wadze,może to wcale nie znaczy ze przytyjesz tyle ile wtedy.Przeciez do cholery nic nie bierze się samo z siebie,nie można przytyć 30kg jedząc racjonalnie.Nie lubie moich rozstepow na udach,bo koncza sie dopiero koło kolan.są jasne,nie mocno widoczne ale gdy tyję, robią się różowe i wtedy je widac i uratuje mnie latem jedynie długa sukienka ;( mam mnóstwo obaw. Moja kruszynka też nieźle wojuje,ruchy poczulam bardzo szybko bo około 14 tygodnia a teraz wszystko czuje o wiele mocniej i kopniaki niezłe daje 🙂 Kurcze nie chce przytyć w udach,ramionach, po twarzy 😞 Trzeba się pilnowac,nie ma innej rady i myslec o przyszlosci bo babki które myslą- a tam, teraz mogę bo i tak bede miala brzuch....potem są rozczarowane bo dziecko pojawi sie na swiecie a brzuchol zostanie.Dbam o siebie, smaruje zeby uniknac rozstepow.Wiem ze niektorym nawet to nie pomoze.Jednak kiedys gdy tyłam i mialam prawie 80kg , jadlam mnostwo slodyczy i fast-foodów.Dlatego przez to szybko tylam i pojawily sie te rozstepy.Mysle ze gdy bede teraz powoli przybierac,moge uniknac rozstepow.Wtedy gdy mialam prawie 80kg (dokladnie 76) schudlam na 55kg, momentami aż 52kg. Potem caly czas 60kg.Nie boję się tak bardzo co bedzie po ciazy,choc biore pod uwage to ze moja dzidzia tez moze nie chciec pic z cyca i bedzie trudniej ale jakoś muszę dać radę.Boje sie tego jak bede wygladac tego lata- w ciąży. Czy nie bede musiala sie ukrywac w domu, tak jak gdy mialam 76kg 😞 życie towarzyskie umarlo bo bylam gruba,wszedzie,nogi,brzuch,ramiona,twarz. Cholerny cellulit którego tez wole tego lata uniknac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja ciążę zaczynałam z dosyć dużą wagą, ale jak na razie mój organizm sam sobie wszystko reguluje, bo od początku schudłam 5 kg, od jakiegoś czasu trzymam się na tym samym poziomie. Więc mam nadzieję,że jakoś maksymalnie dużo kilogramów nie przybędzie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny! Ja jestem obecnie w 30 tyg. ciąży i przytyłam 6 kg więc jestem w miarę zadowolona, bo nie poszło mi w ręce czy tyłek, ale głównie w brzuszek. bardziej martwię się, że po porodzie będę miała brzuch flaczek, bo przed ciążą nie był zbyt umięśniony 😞 druga sprawa to niestety rozstępy...mam ich sporo na piersiach i na pośladkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli jednak trochę w pupę poszło... współczuję rozstępów 🤔 u mnie jak narazie nie widać, ale jeszcze wszystko przede mną...
ja mam na plusie 7kg i raczej jestem równomiernie po całości oblana... na pewno zaokrągliły mi się ramiona i nadgarstki (zawsze miałam baaaardzo szczupłe) i biodra się trochę poszerzyły, bo już tak swobodnie nie wchodzę we wszystkie luźne do tej pory spodnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam póki co +5,5kg od wagi początkowej a +7,5kg licząc od najniższej wagi w ciąży.Za to od ostatniej wizyty 3 tygodnie temu niecałe 0,5kg więcej...zobaczymy ile pokaże waga położnej we czwartek....
Za to pojawił mi się na udach i pośladkach cellulit, który wcale mi się nie podoba i mam nadzieję, że to przez wodę w organizmie... oby po ciąży udało mi się go pozbyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też dużo piję przez te upały i smaka mam tylko na owoce i coś lekkiego,typu jogurt,kefir....
Pomyślec że myślałam że moje +10 kg w 31 t.c. to nie wiele,a Wy mi tu piszecie jeszcze o mniejszym przyroście 🙂.No nic,aby się zmieścic w +15 i będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
+10 kg w Twoim tyg to niewiele mamusiak 😉
ja Mam plus 10, a dziś dokładnie 30+4dni. I będę zadowolona jak max do +15kg dobiję. Szybko przyszło to i szybko pójdzie 😉 moja sis przytyła +13kg, i zgubiła chyba w miesiąc wszystko albo i więcej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
+10 kg w Twoim tyg to niewiele mamusiak 😉
ja Mam plus 10, a dziś dokładnie 30+4dni. I będę zadowolona jak max do +15kg dobiję. Szybko przyszło to i szybko pójdzie 😉 moja sis przytyła +13kg, i zgubiła chyba w miesiąc wszystko albo i więcej 😉


Mi się marzyło na początku żeby zamknąc się w +12 kg.....bo przez I trymestr praktycznie nie przybyło wiele,w II zaczęło nabierac tempa.......a teraz?........aż się boję,ale trudno.O to będę się martwic po porodzie 🙂.Obym nie dobiła do 20 kg 🤪.
Różnice mamy tylko niespełna 2 tygodni,więc to niewiele......jeszcze się może okazac że przybędziesz mniej niż ja 🙂....czego oczywiście Wszystkim życzę 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...