Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny wiecie o czym myśle, z resztą myślałam o tym juz dawno kiedy nie miałam w głowie ciąży ale strasznie mi sie to podobało a mianowicie chodzi mi o odlew brzuszka najlepiej juz w 9 miesiacu 😁 Tylko zastanawiam sie jak to samoemu zrobić bo strasznie drogie to jest z tego co czytałam a pomalować też dam rade bo jakieś tam zdolności po rodzinie sie ma hehe 😁
Czasu jeszcze masa do tego ale już nie mogę się doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ostatnio ktoś też podsunął mi pomysł z odlewem. Faktycznie coś ciekawego, ale znając mnie to nawet gdybym nawet chciała coś takiego to skończy się na myśleniu o tym. 🙂
Ale na pewno kiedyś skuszę się na odbicie stópki dzieciaczka czy rączek. 🙂 Myślę że to coś fajnego i pamiątka na całe życie i dla rodziców i dla dziecka.

Coś strasznie słabo się dziś czuję. Chyba pogoda robi swoje. Już drugi dzień pada i pada. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jak tam sie czujemy grudniowe mamusie i brzusie 🙂 bo ja wam powiem ze rosne wciaz rosne i coraz ciezej mi sie robi 😞 basia fajny pomysl 😁 ale ja wlasnie planuje odcisnac stopke coreczki po narodzinach i chcialabym sobie zrobic taki tatuaz 🙂 pod spodem imie i date urodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no naprawde wpadło mi to do głowy i postaram się to zrobić jak nie da rady u mnie gdzieś tu w okolicy to sama coś wykombinuje 😁 a no tatuaż to swoją droga szczerze powiem, że też miałam taki pomysł tylko zastanawiam się gdzie w sensie w którym miejscu 😁 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo widze temat dziar wszedl ;D hehe tez myslalam, nad tym zeby zzrobic tatuaz cos takiego, widzialam to w 'licealnnych ciazach' na mtv hehehe ii swietnie to wyglada;D moze tez sie skusze 😉) sie zobaczy 😉
Caly dzien mi peka glowa dziss ;( ide spac bo ne wytrzymuje, dobranoc mamuski 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki 😘 😘 😘

Jak mija wam dzionek? 🙂 bo mnie super, wstalam rano tylko,ze z bolem glowy, poszlam na rynek;d po swieze buleczki i tak zajadam sniadanko;D a dziś na obiad naleśniki;D mmm 😉

pozdrawiam, milego dzionka 😘 😘

zajrzę wieczorkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
U mnie super! Od tygodnia mnie mdli po jedzeniu ale nie wymiotuję! Ogólnie apetyt mi dopisuje! Dziś odebrałam wyniki badań Toxo, HIV różyczka przeciwciała i mnóstwo innych - wszystko wporządku! Teraz siedzę w pracy i znalazłam chwilkę żeby się do was odezwać! Pozdrawiam was cieplutko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
Ja jakas padnieta...posiedzialam u kolezanki ponad 5godz wrocilismy obiadek i teraz wegetujemy na kanapie 😉
Zaraz ide wykapac juniora i chyba sama sie poloze bo ledwo oczy mam otwarte...
Jakis chyba ten dzien leniwy.
W niedziele usg wiec odliczam 😉
Wikarynka powodzenia jutro 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Co do tattoo to kojarze taki tattoo Catelynn ktora oddala swoje dziecko do adopcji. Ma tattoo stopek wraz z data urodzenia i imieniem.
A zdjecia w formie tattoo jakos mi sie nie podobaja a moze tez dlatego ze naprawde ktos musi byc mega uzdolniony zeby ladna kopie owego zdjecia zrobic, a co za tymi idzie watpie ze bylabym zadowolona 😉
Odlew brzusia w sumie fajny pomysl tylko gdzie to pozniej wszystko trzymac 😉 ja jednak co jakis czas zmieniam miejsce zamiekszania i predzej czy pozniej zapewne bym to polamala heh 😉z ciazy jakos tak mi zdjecia i usg wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór Kobitki 🙂

Ja na momęcik i uciekam spać bo jutro rano trzeba wstać hehe 😁
Szczerze powiedziawszy boję się jutrzejszej wizyty, czy wszystko będzie ok, jak odbiore wyniki badań i jak wyjdzie usg... :/ stres mnie zje zaraz 😞

Dam znać jutro co i jak 🙂

Dobranoc Brzuszki do jutra 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek łooooooo !!!!!! super sprawa 😁 sama chciałabym taką zabawke mieć siedziałabym przy tym dzień i noc i słuchała serduszka swojej pociechy hehe 😁 może się zdecyduje na taki sprzęt 😁

Jeszcze raz dobrej nocki życze, do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
My uciekamy na sniadanko z kumplem 😉
Dziewczyny powodzenia z usg dziisaj!!! dajcie znac po 🙂 🙂 🙂
Basia ja mam angel sound. Swietna sprawa. Pamietam z Olafem tez podsluchiwalam 😉 z tym ze uzywam z glowa. raz na jakis czaas 🙂
Milego Dzionka Babeczk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
My uciekamy na sniadanko z kumplem 😉
Dziewczyny powodzenia z usg dziisaj!!! dajcie znac po 🙂 🙂 🙂
Basia ja mam angel sound. Swietna sprawa. Pamietam z Olafem tez podsluchiwalam 😉 z tym ze uzywam z glowa. raz na jakis czaas 🙂
Milego Dzionka Babeczk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki!

Dziękuję Anitek za pamieć. Badania mam o 16, odliczam już czas. 🙂

Trochę dziwacznie z tym moim ciśnieniem. Wczoraj spadło mi dosyć mocno po tabletkach, aż mnie głowa rozbolała. Dziś wzięłam 1/2 tabletki i też jest niskie. Może to jednak było emocjonalne po operacji i ślubie...Mam tylko nadzieję, że nie zagroziło dziecku...

Słuszna uwaga, że odlew trzeba gdzieś trzymać. Ja też się często przeprowadzam, więc byłby kłopot. Poza tym co zrobić z takim odlewem? Powiesić? Postawić?

I mam do Was prośbę/pytanie - ile przbrałyście (o ile w ogóle) od początku ciązy? Ja jestem mniej więcej w 12 tygodniu (dziś się okaże dokładnie) i przybrałam 2 kg. Czy u Was jest podobnie?

Pozdrawiam Was serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilismy 🙂
spac mi sie chce ze hej!!!!
Czekam az Olaf pojdzie drzemac i sama sie kimne 😉
Wikarynka z tym cisnieniem to moze rzeczywiscie to bylo przez nerwy, zobaczysz dzisiaj po wizycie. Daj znac co tam u dzidzi 🙂 i co z tabletkami na cisnienie zagrozic nie zagrozily w pewnoscia lekarz przepisal odpowiednie,
Co do wagi to ja przytylam 3kg... SZOK 😁 w pierwszej ciazy mialam jakies 1,5kg na plusie i to dopiero w 21tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, troszkę rzadko tu bywam, ale nie chce was przygnębiać moimi postami.
Teraz jest już lepiej, po prostu muszę być przekonana, że wszystko będzie dobrze 🙂 i pomaga. Tutaj jakieś dyskusje o odlewach i tatuażach widzę 😜 hmm mnie tam odlew brzucha jakoś wcale nie pociąga, wystarczą mi zdjęcia 🙂 co innego z odbiciem stópek dziecka w pierwszych dniach życia 🙂 to planuję zrobić 🙂 tatuaże z imionami czy tym bardziej portrety nie wchodzą w grę, wolę moje motylki, różyczki i zawijaski niż daty i imiona, o urodzinach dziecka zawsze będę pamiętać, nie muszę mieć tego na skórze. Jak dla mnie tatuaż ma ozdabiać ciało a nie być notesem 🙂 ale to tylko moje zdanie, jak kto uważa i co komu się podoba to się nie wtrącam 🙂 . Co do podstawowych badań to wszystko wyszło ok 🙂 choć trochę mnie oszczędza los 😁 . No i jeszcze widziałam gdzieś pytanie o wagę 😉 więc ja przytyłam na razie 2 kg 😁 to i tak mało w porównaniu ile jem słodyczy i to, że nie biegałam do kibelka z mdłościami 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup nie stresuj sie prosze. Poczytalam tez sobie wogole o tych testach pappach i wszedzie jest napisane ze nie sa to wiarygodne testy jesli nie sa polaczone z usg na odpowiednim sprzecie ktory jest dostepny w klinikach a nie gabinetach. Do tego tez moga byc zmylone plamieniami jak i branie dp duphastonu. a z tego co pamietam plamienia to Ty mialas...
Jestem przekonana wrecz ze wszystko jest w porzadku z Twoim dzieckiem!!!!!
Zagladaj i rozmawiam z Nami na pewno cos Ci to pomoze a nie sama sie bijesz z myslami.
Ciekawe co u Basi i Wikarynki obie mialy genetyczne dzisiaj i nie zajrzaly juz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello Kochaneee 😁

Wczoraj po badaniach byłam taka padnieta, że drzemałam pół dnia a później taki ból głowy że nie dawąłam rady :/

A na badaniach hmmm, powiedział, że z dzidziusiem wszystko w porzadku na koniec 11 tygodnia ma 43mm i zmierzył przyziernośc wyszła 1,3 powiedział że wszystko ok ale dla pewności mam przyjśc za tydzień jak dzieciaczek będzie miał koło 50mm wtedy dokładnie zmierzy przyzierność.
Wyniki z moczu krwi wyszły też bardzo dobrze, teraz dostałam skierowanie znowu na mocz, grupe krwi i na HIV 🙂

Wszystko ok jestem zadowolona 🙂 No i w SZOKU że przez 2 tygodnie maleństwo urosło jeszcze raz tyle bo ostatnio miało 22mm a teraz prosze 43mm superrr i oczywiście jak to Basia zaraz znalazła kalkulator czy dobrze się rozwija maleństwo i idealnie wyszło bo jak wpisałam 43mm to wyskoczyło, że powinnam być w 11 tygodniu i 3 dniu a wczoraj byłam dokładnie w 11 😁

Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha a co do przytycia to też jak na razie 2kg więcej mi waga pokazuję 😁

śmmieją się wszyscy, że po co mi dieta była ( bo przed ciążą ostro się za siebie wziełam i z 76kg zjechałam do 61 ) jak teraz i tak będe przybierać a ja na to że teraz to moge i bardzo się cieszę z każdego grama więcej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry pogoda do ........ 😠
Basia uff cale szczescie ze wszystko w porzadku 🙂 a za kolejna wizyte znoe bedziesz musiala zaplacic??? bo w sumie byloby to raczej nie fair. Gratulacje za tyle zrzuconych kg!!!! teraz przynajmniej jak utyjesz to moze dobijsze do tych 76kg a teraz pomysl gdybys zaczynala od 76kg...wiec niech Ci ludzie nie gadaja heh 😉 bardzo dobrze zrobilas!!!
Ja mam usg w niedziele wiec odliczam 😉
i do tego przed praca heh 😉 usg mam na 11sta a do pracki na 12sta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka witajcie po długiej nieobecności, dzisiaj w końcu wolne, ja jak na razie nie przytyłam, ale widzę że mój brzuszek się zaokrąglił. Dzisiaj dzień lenistwa. Może jakiś spacerek. Mam pytanko od którego tygodnia trzeba brać preparaty witaminowe dla kobiet ciężarnych(już zamiast kwasu foliowego, który będzie już w tym preparacie), bo gin mówiła mi, że mam sobie kupić jakieś, ale zapomniałam od którego tygodnia mogę już je brać, a i jakie? może któraś coś poleci fajnego ? Miłego dnia i trzymajcie się 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek ja chodze na kase chorych wiesz... na poczatku chodzilam do niego prywatnie ale sam mi powiedzial ze skoro mieszkam na miejscu moge zapisywac sie na kase chorych mieszkam na wsi, z dojazdem co prawda zadnych problemow nie mam do miasta bo az taka wiocha to nie jest hehe ale skoro sam sie zaoferowal to czeemu nie 😁 po co płacic jak można z tego samego korzystać za darmo :P no wiec nie bede płacić za kolejną wizyte i nastepne też nie 🙂

skierowania na badania grupy krwi mam wiec tez za darmo jesli nie mialabym skierowania musiałabym płacić , wiec jak na razie udaje mi sie bez wydatku cieszyc się moim małym szczęściem, a na wydatki przyjdzie czas predzej czy później hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...