Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

ja tez mysle nad lozeczkiem turystycznym dwu poziomowym zamiast drewnianego tym bardziej ze bede smigac do PL z Niemiec i na odwrot a bez sensu miec tez dwa ;D
rozgladam sie wlasnie za jakas ceiakwa oferta fajn aniedrgoa praktyczna i dobra

justta jakie kupilas te lozeczko prosze link lub nazwe 😜 cokolwiek :P

mi niedziela mija jakos ,siostrze chomik zdechl.glowa mnie boli . ciagle slodycze za mna chodza ;D

a tak jest ok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Link do łóżeczka, które kupiliśmy. Jest fajne łatwo się składa, ma funkcję kołyski, a zresztą wszytko jest opisane na stronie to sobie poczytaj :-)
allegro.pl/lozeczko-kojec-kolyska-exclusive-3-kolory-i2422438522.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz po wizycie w sumie jak i przed 😉
Tutaj ciaze prowadzi lekarz ogolny wiec zadnej rewelacji 😉 cisnienie mocz krew pobrana i wsio. Mam nie dzwigac Olafa i mniej sie zginac. Mam bol taki obok kosci ogonowej ze chwilami stanac na lewej nodze nie moge. Mowi ze to ucisk albo sie kosci przesuwaja. Jak bedziesz dokuczac to mam przyjsc po zwolnienie.
No i w sumie to tyle 🙂 Kolejna wizyta 31lipca w szpitalu.
Widze ze lozeczka na topie 😉 ja jakos nie jestem przekonana do tego aby dzieci spaly w turystycznych lozeczkach codziennie. Kiedys (w poprzedniej ciazy) czytalam sobie troszke o tym i tez lozeczko ponoc nie sa dobre dla kregoslupa bo nie sa sztywne jak i materace sa kiepskiej jakosci. Do tego lozeczko turystyczne (np to ktore my mamy) ma wzmianke ze nie nadaje sie dla dziecka ktore juz stoi. Pewnie chodzi o stabilnosc.
Wiec jednak turystyczne u nas to tylko na wyjazdy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Widzę, że nie znosicie upałów dobrze, a ja natomiast lubię słońce i ciepło. Najchętniej przeprowadziłabym się na południe Europy. 🙂

Od jakiegoś tygodnia-dwóch odczuwam bardzo krótkie skurcze macicy 3-4 razy w ciągu dnia. Trochę mnie to martwiło, ale dziś koleżanka powiedziała, ze od 16 tygodnia ciąży tak jest. Wy też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek widze suwaczek do urlopu 😉 patrze tez na dni do porodu i Wam powiem ze tak czas szybko leci ze szok!
Wikarynka ja na Twoim miejscu skonsultowalabym to z lekarzem. Skurcze Braxtona Hicksa to raczej po 20tyg ciazy. Do tego nie wiem czy wiecie ale glaskanie brzusia tez nie jest wskazane w ciazy bo moze wywolywac skurcze.Wiadomo poglaskac troszke to ok ale nie czesto. Mysle Wikarynka ze dobrze by bylo gdybys przeszla juz sobie na zwolenienie i odpoczywala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam dziewczynki bede miala kolyske od siostry na poczatek 😉 ta kolyska jest fajna bo mozna wlaczyc opcje wibrowania, gra muzyczka ma slodkie misie doczepione zeby mala sie mogla bawic i lampke ktora mozna zapalic 😉 potem sie pomysli o jakims lozeczku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek tak tak do Polski odliczam dni ;D tyle ze jednak sie cos zmienilo 😉 bo predzej pojade do PL 😉
i na dluzej huuura !!!

mnie chyba dopadla rwa ramienna masakra ;( od wczoraj boli i przestac nie umie ;(
szok.
straszne to jest , niewiem jak se pomoc .
teraz to nie wime czy dzidzi uciska na jakis nerw czy samo od siebie mi sie to zrobilo. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia rowniez mam kolyske po Olafku i sprawdzila sie w 100% bo lezal sobie w kolysce w salonie i bylo mu wygodnie. Na szczescie jej nie sprzedalam 😉
z tym ze ja mam taka tradycyjna kolyske 🙂
Motylek w sumie Ty to chyba rzut beretem do PL co nie? 🙂
taki przywilej mieszkania w Niemczech a nie na wyspie 😉
Ja juz mam dosyc tzw wakacji w PL. Dla mnie to zadne wakacje tylko bieganina po lekarzach i jezdzenie 😠 i tak oto oswiadczylam ze na przyszly rok nie planuje wyjazdu do PL tylko w koncu polecimy na wczasy ktore nam sie naleza juz od kilku lat! 🙂
Wspolczuje bolu w rece moze na zmiane pogody jakos?
Chyba w ogole sie zaczyna cos dziac niestety.
U mnie znow bol kolo kosci ogonowej ze chwilami nie moge stanac na lewa noge i promienuje az do kolana. Mam nadzieje ze nie bedzie trzymalo do konca ciazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane;D
anitek ciesze sie ze po badaniach wszystko dobrze 🙂 ja nie moge sie usg doczekac 😁
18lipca ide;D
i moze mi powie co bede miala 😉 chce wiedziec, powoli z miesiaca na miesiac chce sie przygotowywac.. 😉 powoli a wszystko bede miala;d takze oby pokazalo sie malenstwo, az sie doczekac nie moge!!
weszlam na chwilke obczajic co u was;D spadam spac, ranoo zajrze;D buzkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ale się rozpisałyście w 2 dni, które nie pisałam 😜 . Oo i temat o łóżeczkach 🙂 ja jestem za Anitek, też ostatnio gdzieś czytałam, że na codzień się nie nadają. Ja mam drewniane po synku szwagierki, dokupię sobie tylko nowy materacyk, kołderke i moskitierę.
Anitek to musiałbyć naprawdę stres w takiej wysokiej już ciąży i krwawienie 🤔 i jeszcze tak na pograniczu ratowania malucha lub nie, straszne 😞 ale wszystko sie dobrze skończyło na szczęście 🙂 . No i dobrze, że wszystko okej na wizycie 🙂 no i dopiero teraz lekarz zabrania dźwigać 😲 eh to ja już jak kaleka od początku ciąży. No i rozmawiałyście też o głaskaniu, to też mam zabronione 😞 więc cały czas jakieś zagrożenie mam.
Wikarynka to nie tak, że nie lubimy 😜 ja lubię, jak jestem np gdzieś na basenie czy jak pojadę na wakacje 🙂 ale jak siedzę w domu i już bez przerwy upał to mnie męczy w tym roku . Nigdy mi nie przeszkadzał, wręcz uwielbiałam smażyć się cały dzień na slońcu 😁 . No i apropo wczasów to w końcu zamówione 😁 jedziemy nad morze! 4 sierpnia na tydzień, oby była taka pogoda jaka jest u mnie teraz 😁 😁 bo teraz się dusze w mieście a tam wiadomo, że chce się pokorzystać . No i nawet strój sobie zamówiłam tzw. monokini, z takim pasem szerszym na brzuszku, bo bikini to już trochę nie pasuje 😜
Paula ja też mam wizytę 18 lipca 😁 to już będzie nasz 20 tydzień 🙂 🙂 połowa. A krzywą cukrową robią koło 20 czy 24 t.c.? Uwielbiam teraz słodycze ale jakieś mam obawy, że wyląduje w wc 😮
No w końcu się doczekam, jutro wyniki amniopunkcji 😲 tzn. mam nadzieję, że będą, mówili mi w poradni genetycznej i moja gin, że 3 tygodnie się czeka, więc jutro wybijają, jestem coraz bardziej przerażona... Od wczoraj czekam z nadzieją na telefon. Boje się, że okażą się złe ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Ifyouliftmeup trzymam kciuki za Twoje wyniki z nadzieją, że będzie pozytywnie! 🙂

Anitek - mój gin jest na urlopie, ale mamy umowę, że gdyby mnie coś niepokoiło, to jadę do szpitala. Póki co nie krwawię i nie plamię, a skurcze pojawiły się po bardziej intensywnym powrocie do seksu z mężusiem. Na zwolnieniu lekarskim już jestem i nawet pojechaliśmy sobie nad morze, a tam wiadomo - zaszaleliśmy troszeczkę 😉 Jeszcze trochę przyjrzę się tym skurczom, ale jeśli mnie zaniepokoją, to ruszę do szpitala.
Rzeczywiście minusem jest to, ze mimo zwolnienia muszę jeszcze pochodzić na zebrania. Część zleceń mam jako umowa o dzieło i właśnie dziś biegnę na zebranie w sprawie dalszej pracy pomimo ciąży i po niej. Trudno, najwyżej zrezgnuję ze wszystkiego.

Zważyłam się po prawie tygodniu nad morzem i jestem 3,5 kg do przodu od początku ciąży. Czyli w ciągu tygodnia do góry o kilogram. Nie potrafię odmówić sobie lodzika albo dobrego deseru. Cóż, no to wracam do "normalności".

Dobrego dnia dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski ;D dzisiaj wstalam bez problemu,tylko jakos przechodze kryzys z moim R.. jak jest ok to jest ok, jak zle to zle..;( i to wychodzi z dnia na dzien;( dzis mam dzien placzacy, wiec pozniej dogodze sobie czyms slodkim 😉
Ifyouliftmeup-rowniez 3mam kciuki, bedzie wszystko dobrze:****** dokladnie ja sama wiem po swoich siostrach a mialam ich 3mlodsze 😉 i mama mi tez mowila,zebym nie kupowala tego \\\'miekkiego\\\'lozeczka bo to jest takie na pozniej. Ja tez uwazam tak jak moja mama i jak niektore z wam, pozniej trzeba sie bardzo nachylac i wybiagac dziecko, a nie wiadomo jak sie bedziemy czuly po porodzie 😉 zreszta nie obrazcie sie, no kazda ma prawo zdania wlasnego i zrobi tak jak jej bedzie wygodnie, ja nie neguje niczego, bron Boze! 😉 ja mam drewniane, R tylko je odnowi;D i jak nowe;D hehehe 😉
Dokladnie kochana, jeszcze troche i mamy polowe ciazy 😉 jedna noga w sumie jestesmy juz 😜
Pamietam,ze moja Emilia pila to ale kurcze nie pamietam w ktorym tygodniu ona wtedy byla;> ale chyba okolo 24?? zapytam sie jej to Ci napisze 😉 ale z opowiadan to jest masakra... bleeh slodkie max, lepi sie do gardla..blehh ale no coz.. damy rade!!
wikarynka- ja tez po sexie np. mam twarszy brzuch, mimo tego,ze delikatnie sie kochamy, to i tak odczuwam bol i brzuch mi twardnieje ale mijaa po 5minutach 😉 lekarz mi powiedzial,ze moge wspolzyc, wiec delikatnie korxzystam 🙂 dobrze ze wypoczelas;D a co do wagi to kochana jedz ile sie da;D ja jem nie odmawiam sobie 😉 slodkosci ldow itp;D
Spadam dziewczynką robic cos do znajedzenia, jakies sniadanko wyczaruje;D hehehe 😉 milego dnia, zajrze wieczorkiem<3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Jeszcze bym spala 🙂
Cos ostatnio wiecznie mi snu brakuje.
Zaraz zmykam do kolezanki na kawke dzieciaki sie pobawia 😉
Ifyouliftmeup mocno mocno mocno trzymam kciuki za wyniki choc jestem i tak przekonana ze wszystko jest w najlepszym porzadku 🙂
Co do dzwigania to ja sama wiedzialam ze mi nie wolno juz od poczatku ciazy no a teraz jak doszedl ten bol to sama nie wiem jak mam sie zorganizowac.
No coz trzeba bedzie zeby zacisnac wyjscia innego nie mam. Porozmawialam z Mezem i chyba zaczne jezdzic z nim do Dublina i tam przebywac od poniedzialku do piatku bo przynajmniej spedzimy czas razem.
Fajnie ze stroj zakupiony daj linka jak masz 🙂
Co do krzywej cukrowej to tutaj ja robia w 27-28tyg i w sumie tak jakos sie powinno to robic miedzy 24 a 28 wiec ok. Nie jest az tak zle 😉 ja zabralam z soba cytryne i nawet mi to smakowalo 🙂 tylko to czekanie pozniej dobija 😉
Co do krwawien/plamien to ostatnie mialam cos ok 28tyg ale to to akurat bylo po badaniu wiec zapewne dlatego.Ale fakt nigdy nie zapomne tego strachu i tego uczucia w drodze do szpitala w tym 23tyg...Straszne 😞
Wikarynka no fakt mozesz podjechac do szpitala. a jak zaszalalas z Mezem to pewnie od tego tez troszke Cie ruszylo.
Co do kg to wcale nie jest duzo 🙂 gorzej gdybys juz miala z 8kg na plusie 😉
Mi sie waga utrzymuje na +3kg a obzeram sie slodyczami ze hej! nie moge sie opanowac 🤢
Z praca widze ze zabiegana jestes, no ale zawsze w razie problemow mozesz calkowicie zrezygnowac co nie?
Paula co sie dzieje? hormony szaleja??? 🙂 ja wczoraj mialam jakis taki smutny dzien dzis juz troszke lepiej choc pogoda depresyjna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Pare dni mnie nie bylo ale przez to ze od piatku do poniedzialku bylam z synkiem w szpitalu na obserwacji bo dostal strasznych dusznosci, lekarze powiedzieli ze to niby zapalenie oskrzeli, masakra, te dni byly straszne w szpitalu, bylam z nim tam 24 godziny na dobe.Dostawal kroplowki i inhalacje, w piatek mamy kontrole u lekarza i zobaczymy czy juz mu calkiem przejdzie, mam nadzieje ze tak...
A ja wczoraj bylam u ginekologa i okazalo sie ze bedziemy mieli mala ksiezniczke 🙂 [color=red][/color]tak sie ciesze 🙂

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😲 boze dziewczyny tak czytam ze wy dopiero 3kg przytylyscie a ja mam juz za soba 5kg 😞 najgorsze jest to ze moja siostra w ciazy przytyla 30kg i boje sie ze tez tak przybiore 🤢 co do wakacji to moj chlopak kupil bilety na weekendowy rejs promem do niemiec 😆 strasznie sie ciesze bo ostatnio zadko sie widujemy przez jego prace 😞. Kurcze ja nastepna wizyte mam dopiero 20 lipca a ja juz nie moge sie doczekac az zobacze moja mala ksiezniczke hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anitek rzut beretem no w sumie w porownianiu do wysp to faktycznie 😁
8h jazdy to pikus.
ja planowala Chorwacje ale to odloze na chyba za 2 lata jakos nie wiem :P

Madziaaaa oooj wspolczuje moze byc ze to jest to samo co mnie meczy kazdego moze bol gdzie indziej lapie ... ;/
ifyouliftmeup zycze dobrych wynikow trzymam kciuki !

widze tak piszecie o twardych brzuszkach kurcze ja chyba mam twardy a juz miesiac od wizyty minal prawie i ide tera 12 lipca ... zobaczymy co powie doktorka .

justynakreft gratuluje ksiezniczki :P

hmmm widze temat waga ja przytyla poki co 2 kg , startowalam 73 potem spadlam na 71 nawt tera roslo roslo i jest 74,8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynakreft - moje gratulacje! Bardzo się cieszę, też bym chciała dziewczynkę. 🙂

Anitek - nie bardzo mogę zrezygnować z pracy. Kupujemy nowe mieszkanie, trzeba je urządzić...wiadomo, ze to wszystko kosztuje. Oczywiście, sytuacja nie jest zła, bo mamy gdzie mieszkać, ale w tej chwili to jest niecałe 35m2. Gdy dojdzie dziecko będzie naprawdę ciężko się pomieścić. Dlatego staram się zgromadzić jak najwięcej pieniędzy i jednak iść do większego mieszkania...

Madziaaa - nie przejmuj się. Jeśli jesteś szczuplutka to możesz mieć do przodu 5 kg i to jest OK. Mi gin powiedział (mam sporą nadwagę), ze mogę nawet w ogóle nie przytyć, a jeśli już to 6-8kg. Dlatego trochę się pilnuję. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna gratuluje dziewczynki 🙂 super to bedzie parka 🙂
Wspolczuje sytuacji z Synkiem oby szybko wrocil do pelnego zdrowka i oby to nie wrocilo. Wiem co przechodzisz bo z Olafem tez wyladowalam w szpitalu z powodu dusznosci ale to byly czasy zlobkowe gdzie co 2-3tyg zapalenie oskrzeli mial.
Wikarynka nie mowilam o rezygnacji z pracy w sensie ze na dobre tylko na okres ciazy i po porodzie 🙂 o to ze jestes na zwolnieniu to moze calkowicie zrezygnowac z zajec do pracy 🙂
Madzia super ze wypadzik sobie organizujecie zawsze to milo spedzic wiecej czasu z lubym 🙂
Motylek no ja tak odkladalam te wakacje od 2008roku i juz powiedzialam stop! bo w koncu chce gdzies pojechac powylegiwac sie w basenie i w sloncu z drinkiem z parasolka :P
Babeczki co do kg ech po ciazy sie bedziemy martwic 😉
Ja w pierwszej przytylam ponad 20kg a doszlam do siebie w ponad 2miesiace a w efekcie mialam 7kg mniej niz przed ciaza 🙂 Damy rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluję dziewczynki! Też chciałam 🙂
Szkoda synka! Domyslam się co czułas jak się dusił! Boże chyba bym się udusiła razem z dzieckiem jak by mi się tak przytrafiło.
Piszecie o wadze, znowu 😉 😉 a moja nadal słaba. 1 kg do przodu i nadal nie mam apetytu nic a nic. Bym najchętniej wcale nie jadła i mnie straszą dookoła że mi dziecko urodzi się z niedowagą... 😞
Też właśnie kupujemy mieszkanie i każdy grosz trzeba zbierać, ale jak ma być swoje to warto 🙂 a na wakacje się kiedyś pojedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kochane.
Widzę że ładnie się rozpisałyście- nie było mnie 2 dwa dni i prooszeeee... Ale chyba nie mam siły czytać 😞
ja 2 godzinki temu wróciłam ze szpitala. trafiłam tam bo w sobotę w nocy złapał mnie ogromny ból brzucha i delikatnie plamiłam krwią no i się przestraszyłam więc z mamą pojechałyśmy rano do szpitala żeby się dowiedzieć co się dzieje. No i te 3 dni na kontroli mnie zostawili. Dopiero dzisiaj stwierdzili że mogę już do domu jechać. Mnóstwo badań mi zrobili ale na koniec stwierdzili że nie ma aż tak dużego zagrożenia żeby mnie trzymać w szpitalu. Teraz nic nie mogę robić ciężkiego, odpoczywać tylko .... bo to niby z przemęczenia. 😞
No i poza tym miałam usg i prawdopodobnie będzie synuś 🙂 Oczywiście nie na 100% bo tak na szybko wszystko żeby sprawdzić czy wszystko gra no i też niby jeszcze wcześnie żeby to potwierdzić. W sumie mi to obojętne co będzie no ale ucieszyłam się już.
Później pewnie nadrobię co u was i poczytam wszystko. Na razie idę się położyć. miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...