Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam nowe dziewczyny na forum do których sama należę 🙂 🙂 🙂
Dziś z racji malowania farbą olejną jadę na przymusowe wczasy na wieś przynajmniej sobie odpocznę dwa dni od tego remontu nieszczęsnego tym czasem pozdrawiam wszystkie brzuszki szczególnie Anię i Paulę trzymajcie się dziewczyny ...do usłyszenia , poczytania?! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A z tymi ruchami to też już się niecierpliwię w zasadzie nie czuję nic takiego co by odbiegało od normy przed wczoraj coś cztery razy puknęło od środka ale nie wiem czy to dzidziuś czy rewelacje po kilogramie bobu: 🤪 już się nie mogę doczekać porządnego kopniaczka ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobey 🙂
Jasmine ja to nawet sie nie wybieram do nexta bo ten tlok przeraza a ciuszkow mam tyle po pierwszym dziecku ze nie jestem w stanie tego nawet ubrac dziecku wiec mam spokoj 😉 aby musze dokupic kombinezon bo Olaf byl lutowy i mialam tylko dwa a dzidzi bedzie grudniowe wiec moze sie wiecej przydac.
Witam nowe Mamuski 🙂 jejkus coraz wiecej nas super!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Ania trzymaj sie tam mocno!!! i nic sie nie martw wszystko bedzie dobrze!!! zadbaja o Was jak nalezy!!! fakt bedziesz musiala odpoczywac ale dla dzidzi wszystko 🙂
Daj znac jak sie czegos dowiesz...
Paula a Ty jak tam?
Dorotex super! jedz i odpoczywaj!!! niech sie meska czesc zajmie reszta teraz 🙂
Ja dzisiaj wstalam rano dotykam brzucha a tam nad lonem wszystko plaskie jak deska a cala gora brzucha wydeta 🤪 smieszne to bylo!!! ale po wstaniu do wc brzus wrocil na dol heh 🙂
Kopniaczki czuje delikatne, ale do tych mocniejszych to jeszcze z 2-3tyg 🙂
Martwie sie troche ze Ifyouliftmeup nie bylo 😞 mam nadzieje ze wszystko ok z wynikami!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo nowe grodnioweczki witamy witamy ;D
wspaniale ze nasze grono coraz wieksze 🙂

tak lekko was podczytalam ;D jakos niemam sily odp na wszystkie tematy 😜

dzis wypada 20 tydzien ... 🙂 ten czas leci ;D
a niedziela do Polski !! 🙂 normalnie ja zyje tylko tym chyba ;D
ruchow jeszcze nie czuje ale staram sie tym nie martwic. przeciez bylam na usg i wszystko w jak najlepszym porzadku ... 😉

pozdrowionka brzuchatki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry dziewczyny 🙂

matko kochano jak duzo juz nas... 😉 pospisyałam podstawy do tabeli te co były w profilu nowych dziewczyn dodam tabelke do tematu i prosze najlepiej o wiadomosci prywatne z danymi bo tutaj sie zagubie i nie znajde albo cos :/

humorek od rana nie powiem dopisuje 🙂 czekam na klientke ktora przyjdzie sobie robic pazurki 🙂

pyszny obiadek mnie dzis czeka 😁 tyle dobrego to i humor dopiduje 🙂 do i dodam zdjecie brzuszka 🙂

do pozniej brzucholeczki 😁 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek fajnie ze niedlugo na urlop 🙂
Basia wreszcie w lepszym humorze 🙂 fajnie ze dzionek sie milo zapowiada 🙂 co masz na obiad 😜? ja dane wpisalam w watku na temat tabelki 🙂
A mialam sie pytac 🙂 kiedy masz termin porodu?Bo przy nicku masz 16+3 na suwaczku 16+5 a focia brzusia z 17+2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jak byłam 4.07 na usg to mi w karcie napisał 15+2tc... wiec tak licze ze teraz juz 17+2 wiec juz sama nie wiem pierwsze obliczenia z miesiaczki wskazywały na 29 grudnia a teraz to juz sama nie wiem hehehe...

na obiadek mam ziemniaczki z sosikiem i mieskiem czyli tzw gulasz 😁 no i gołąbki w zanadrzu z których to ja na pewno skorzystam 😁 odsmażone na patelni, ta kapusta lekkio przypalona mmmmm jejki jejkiiii juz mi slinka leci hehehe ide wstawiac ziemniaczki bo musze predzej zrobic obiad booo moj ksieciunio na popoludnie wiec labe mam na reszte dnia hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jak byłam 4.07 na usg to mi w karcie napisał 15+2tc... wiec tak licze ze teraz juz 17+2 wiec juz sama nie wiem pierwsze obliczenia z miesiaczki wskazywały na 29 grudnia a teraz to juz sama nie wiem hehehe...

na obiadek mam ziemniaczki z sosikiem i mieskiem czyli tzw gulasz 😁 no i gołąbki w zanadrzu z których to ja na pewno skorzystam 😁 odsmażone na patelni, ta kapusta lekkio przypalona mmmmm jejki jejkiiii juz mi slinka leci hehehe ide wstawiac ziemniaczki bo musze predzej zrobic obiad booo moj ksieciunio na popoludnie wiec labe mam na reszte dnia hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mialas regularne okresy to z tego co mi lekarz mowil ze nalezy sie sugerowac data z usg bo np za miesiac mozesz miec usg i jakas czesc cialka dziecka moze byc o tydzien za mala, bo tak dzieci rosna 🙂 i wtedy data znow sie przesunie 🙂
Ja w 15+4 mialam usg a wyszlo ze dziecko jest 16+1 a np na pierwszym skanie w 12tyg wyszlo idealnie 🙂
No ale oczywiscie ja tam sie wnioskuje opinia swojego lekarza wiec nie wiem jak jest w Twoim przypadku 🙂
zazdroszcze golabkow 😜 mmmmm zjadlabym!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nowe brzuszki na forum 🙂 ale sporo juz nas 🙂
Ja dzisiaj jakas zmeczona sie czuje ale to chyba przez ta deszczowa pogode, zaraz sie chyba poloze dopoki synus spi. Ja ruchy czuje juz bardzo mocne, a jak leze to Malutka sie uklada na jedna strone brzusia (zazwyczaj prawa) i sie tak wypina, ale Dominis mi tak samo w brzuszku robil 🙂
Dziewczyny trzymajcie sie w szpitalu, bedzie na pewno wszystko dobrze.

Odezwe sie potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
trochę się nie odzywałam, ale mężu złamał nogę i przeniosłam się do niego i rzadko na kompie jestem. Czytam was na bieżąco 🙂 wyników amnio jeszcze nie mam, jak będą od razu Wam napiszę. Jutro mam wizytę to się dopytam gin co tak długo im tam schodzi 😠 buziaki i miłego dnia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny jak wam tam dzionek mija ? 😉 ja dopiero wstalam hehe ;p boze ile sie nas nazbieralo masakra hehe 😉 paula1990 jak tam sie czujesz ? Jaki lekarz cie prowadzi ( chodzi mi teraz w szpitalu i ogolnie jaki ginekolog prowadzi ci ciaze 😉 ) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Musiałam poświęcić sporo czasu na przeczytanie tych wszystkich stron!! Bardzo się cieszę!! 🙂 🙂 🙂 Serdecznie witam nowe dziewczyny, piszcie jak najwięcej.

Ifyouliftmeup - współczuję Tobie i mężowi. Bardzo przykra sytuacja. Mam nadzieję jednak, ze złamanie nie skomplikowane i zaraz się zrośnie.
Basia - miło widzieć Cię aktywną na forum! 🙂
Anitek - dlaczego nie chciałaś karmić piersią? Wynikało to z Twojego przekonania, chodzenia do pracy czy innego powodu?
Paula, Ania - trzymam kciuki za wyjście ze szpitala.

Ja jutro zakładam sobie znowu Holtera. Zobaczymy jak tam ciśnienie.

Pozdrawiam Was serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna ja tez jakis spiacy dzien mam...
Chyba jednak sie polozymy z Olafusem bo nie dam rady do wieczora 😉
Ifyouliftmeup ojej to sie porobillo!!! oby noga szybciutko wrocila do pelni sil!!! Z wynikami widze niezle Cie trzymaja 😞 ech...
Wikarynka co to jest holter? bo co to musi miec?
Co do karmienia piersia to uwazam ze pieknie wyglada na plakatach, ogranicza wolnosc matki jesli dziecko nie chce pic z butelki a niestety to czesta przypadlosc,do tego nie przekonuje mnie to ze zwieksza odrponosc jak i zapobiega alergiom bo mam 4kolezanki ktore karmily piersia i to dlugo bo dwie z nich do roku a 2 niecaly rok i dzieciaki sa alergikami i to nie mowie o byle czym tylko skaza bialkowa + nietolerancja glukozy + zero bialka krowiego,koziego jak i jajek, do tego jedna z nich ma nawet uczulenie na soje i ryz!!! niestety wynik nieodpowiedniej diety podczas karmienia.
Ja nie mam zamiaru pozniej miec wyrzuty sumienia ze cos zrobilam zle i dziecko cierpi.
Pozniej dochodzi problem odstwienia jak dziecko traktuje sobie cycusia jako smoczek...Naogladalam sie juz troszke wsrod kolezanek jak sie umeczyly i to rowniez nie zacheca. Ktos moze nazwac wygodna matka no coz zalezy jak sie na to patrzy bo butelkowa mama musi wstawac w nocy mleko zrobic butelki umyc wyparzyc itd wiec wcale to do wygodnych rzeczy nie nalezy ale sa inne plusy. Do tego mieszanka jest stworzona przez naukowcow i mleko takie rowniez ma swoje wartosci, wiec nie zgadzam sie z opiniami ze sie krzywdzi dziecko nie karmiac piersia.
Ogolnie zawsze bylam anty i zdania nie zmienie na ten temat. Jedyne co mnie drazni to to ze ludzie oburzeni taka decyzja i sie slyszy teksty typu wyrodna matka itd.
To jest kazdego prywatna decyzja i absoltunie nie powinno byc parcia.
Niestety ja ostatnio w szpitalu uslyszalam wyklad na temat tego ze powinnam karmic itd no i myslalam ze wstane i wyjde bo powtorzylam kilkukrotnie ze nie chce i nie mam zamiaru i powinno sie taka decyzje uszanowac.
Pamietam jak urodzilam Olafa niestety porod bardzo ciezki z krwotokiem i pierwsza dobe spedzilam na intensywnej z 8 welflonami/rurkami wbitymi w rece ze nawet Olafa nie moglam przytulic bo rak nie moglam zgiac w lokciach i przyszla polozna polozyla mi go na piersiach i powiedziala ze mam go karmic!!!poplakalam sie wtedy...az do takiego stopnia bylo parcie na to...
A irlandek jakos nie zmuszaja heh. Zreszta one inne podejscie maja bo nawet te co karmia w szpitalu po porodzie na sniadanie smazone kielbaski z fasolka 🤢 sama bylam swiadkiem a pozniej dziecko myslalam ze sie zaplacze pewnie brzuszek bolal. Wiecie 95% raczej karmi zastanawia mnie tylko ile w tym jest matek ktore chca tak naprawde karmic a ile wlasnie tych zmuszanych i przekonywanych przez cale otoczenie?!
Ech ale sie rozpisalam!!! 🤪 🤪 🤪
No ale przynajmniej wyczerpujaco 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, ale zes popisala 🙂
Ja tez uwazam, ze KAZDA kobieta powinna miec prawo do swoich decyzji odnosnie karmienia swojego malucha...
Jestem polozna i ogolnie staram sie namawiac kolezanki do karmienia piersia, ale nic na sile, jesli nie chca to nalezy to uszanowac!!!
U nas jakis taki ogromny trend na karmienie piersia..a jak piszesz, to pieknie wyglada to na plakatach. Usmiechnieta mama, usmiechniete dziecko... a na poczatku rozowo nie jest.. dziecko beczy, bo glodne.. co chciwle przy piersi, matce sutki krwawia, piersi bola.. ehh.. duzo by mowic... ale uwazam, ze czasem warto sie przemeczyc 🙂)

Ja przy malej moilam, ze nie bede karmic, ale jakos zycie zweryfikowalo i byla na cycu.. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki 😉..
Ktoras z dziewczyn wspomniala o golabkach mniam mniam,pychota..przepraszam ale jeszcze nie kojaze Was po nickach 😞..a ja dzis ugotowalam mloda kapustke z wolowinka i ziemniaczki do tego ,tak jakos mi sie zachcialo...bylam dzis rano u lekarza ,slyszalam bicie serducha dzidzi od razu lepszy humorek 🙂..odnosnie karmienia piersia to tez sie zastanawiam ,syna mojego karmilam niecale pol roku i to on mnie odstawil nie ja,poorostu niechcial,zaczelam mu podawac jabluszka,marchewke ,kaszki no i cyc przestal mu smakowac..a teraz niewiem..jesli sie zdecyduje to na jakies 3 miesiace?nie wiem zobaczymy...milego popoludnia dziewczyny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉 nie czytalam jeszcze waszych postów, jakos zmeczona jestem tym szpitalem i w ogole ta cala akcja;/ mimo,ze lezalam nadal chce tego mi sie chce 😉 odpoczywam, doprowadze sie do ladu i ide do tego swojego, bo rano o 8 jade do swojego lekarza bo mam wizyte i musi wpisac mi w ksiazeczke ze sie stawilam itp 😉
Chociaz mialam badania wszystkie, to i tak musze isc do niego by skierowal mnie na kontynuacje badan ktore powiny byc w danym tygodniu ciazy 😉
Powiem wam,ze jestem spokojniejsza skoro nerki mam zdrowe, plyn owodniowy u dziecka prawidlowy 😉 ulozenie mam glowkowe 😉 maluch zdrowy i caly! 😁 i prawdopodobnie synek 😉 takze jestem szczesliwa i jutro poprosze lekarza swojego o potwierdzenie plci 😉
ide sie polozyc na godzinkę 😉 ta patologia ciazy mnie wykonczyla i wyssala energie ze mnie....
zajrze jutro po lekarzu bo nie mam dostepu do kompa 😉 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziaaaaa mój lekarz którego wybrałam na prowadzenie mi ciązy to dok.R.Mikolajczyk przyjmuje na rogatce w Kaliszu, jest naprawde dobry mnie odpowiada 😉 jest spokojny i mily, chociaz czasem zakrecony;p i dodam, ze nie przyjmuje w szpitalu;/ szkoda;/
Teraz jak bylam badana w szpitalu na patologi to badal mnie podhalański,hajdo,kuczynski.. Takze lekarze sie znaja napewno i wiedzą ze jestem od Mikolajczyka, zreszta jest w ksiazeczce ciazy wpisane 😉 najmilszy byl Podhalanski, on zadecydowal o moim wypiscie do domu 😉 ciesze się 😉 ogolnie to mam jutro wizyte od rana u mikolajczyka 😉 i za 2 tygodnie tez bede szla, bo takie mam zalecenie Podhalanskiego 😉
nic no uciekam ogarniac;* buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe mikolajczyk ten starszy taki 😉 tez slyszalam ze jest dobry ale ja jak jestem w kaliszu na dluzej to chodze do Mazura on przyjmuje prywatnie tam na stawiszynskiej 😉 bardzo sympatyczny lekarz ci powiem 😉 i on tez w ostrowie przyjmuje 😉 heh dobrze ze juz wyszlas z tamtad hehe uwazaj na siebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
Nie było mnie dłuuuugo i widzę, że stron na forum przybyło oraz nowych mamusiek 🙂 Nie wiem czy wieczora mi starczy na nadrobienie zaległości....

Mam pytanko jak wstawia się w profil tydzień swojej ciąży? wpisałam date porodu, ale nigdzie nie mogę znaleźć tych tygodni...

Byłam dziś u gin i powiedział, że to 17 tydzień, ale z moich wyliczeń chyba początek... Słuchał tylko serduszka maluszka, powiedział, żę OK, ale ja straszna panikara jestem!! bo nie robił tego usg tylko taką mała sonda podobną do usg i na środku macicy go nie było tylko z lewej strony...czy to możliwe żeby tak wędrował?? Jak miałam USG w 11tyg to był na srodku...teraz usg dopiero za 5 tyg w 22tyg żeby było już dużo widać, ale chyba nie wytrzymam i zrobie dodatkowo prywatnie gdzieś u innego lekarza 🙂
Martwię się okropnie, żeby dzidzia była zdrowa tyle teraz się słyszy o różnych przypadkach...
Mąż się na mnie już złości, że wymyślam...ale czasem mam gorszy dzień 😞

Ruchów jeszcze nie czuję, czytałam, żę w pierwszej ciązy to ok 20 tyg, ale pewnie za tydzień,dwa bedę już przeżywać jak nic się nie pojawi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane. Wyniki w sumie juz rano miałam ale jakoś wyszło że pół dnia przespałam i nie miałam natchnienia pisać.
No z wyników badań krwi, moczu itp nic niby nie wyszło no ale w końcu wpadli na to żeby zrobić usg, bo niby skądś się bóle muszą brać... No i znaleźli jakiegoś krwiaka 31 mm. No i stąd te bóle i plamienia. Na razie muszę tylko leżeć i mnóstwo tabletek mi zapisali. Do domu pewnie zbyt szybko mnie nie puszczą no ale plus to to że w końcu wiem co sie dzieje chociaż raczej spokojniejsza nie jestem. Jak na razie jeszcze mam czasami dość bolesne skurcze ale już czyściutko i w końcu pod jakąś kontrolą... no zobaczymy.
Nadrobiłam wszytskie posty... ale mało pamietam... no ale witam nowe mamusie.

p.s. znowu mówili że synek będzie... zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaraz po wcześniejszym poście zadzwoniłam do laboratorium bo się wkurzyłam, no bo ileż można czekać i ku mojemu zdziwieniu wyniki były!!! Prawidłowy kariotyp żeński 😆 😆 😆 ale jestem szczęśliwa 🙃 w końcu w pełni mogę się cieszyć dzidzią 😆 dziękuję wszystkim dziewczynom za wsparcie i słowa otuchy w trudnych chwilach oczekiwania na wyniki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...