Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Dziś mam trochę doła. Nic mi się nie chce. Mój mąż wczoraj chyba złamał sobie palca, próbując porządkować gabinet, bo woźny nie przychodził na wezwanie. Dziś mężulek pojechał na prześwietlenie. Złamanie byłoby wyjątkowo niekorzystne, bo czeka nas część przeprowadzki rzeczy męża z jego mieszkania, które chcemy sprzedać. Ech...

Ja mam nos zatkany i nie mogę oddychać. Na szczęście nie mam temperatury. Muszę zacząć myśleć pozytywnie, w końcu są wakacje!

Dobrego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Dobry
Wyspana srednio bo cos zasnac dlugo nie moglam.
Od rana boli brzuchol tak ciagnie z obu bokow, tez tak macie? w szpitalu mi powiedziala babka ze to rozciaganie wiazadel macicy i zazwyczaj jest obustronne i zaczyna sie ok 17tyg ciazy...
Jak wstaje czy siadam albo w lozku jak sie obracalam z boku na bok to tez 😲
Wikarynka zdrowka dla Ciebie!!! i trzymam kciuki za palec Meza oby sie okazalo zwichnieciem a nie peknieciem! Daj znac!!!
Co do humoru to Ci sie nie dziwie bo dopiero dzisiaj czuje sie lepiej a od soboty nocy non stop katar i bol glowy...
Mowia ze nieleczony katar trwa tydzien a leczony 7dni heh no ale jednak jestem zdania ze lepiej cos brac bo szybciej sie uwija czlowiek z tym katarem a teraz w ciazy jak nic nie mozna brac to sie bardziej nameczylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Madziaaa 🙂 Pisz co u Ciebie.

Dzięki Anitek za słowa otuchy! Jest mi lepiej, bo palec męża nie ma złamania, jest tylko silnie stłuczony. Palec ma unieruchomiony i na temblaku, ale daje radę. Wystraszyliśmy się też dlatego, że mąż jest pianistą z zamiłowania. A czasem zdarza mu się zagrać dla większego grona osób. Złamanie palca to byłby dramat.
Mnie katar trzyma, ale nie mam temperatury. Mam za to uczucie zatkania i jakby ogłuchnięcia, no ale cóż... Trzeba swoje odczekać.
No i najśmiejszniejsze jest to, ze zaczęło mnie ciągnąć od wczoraj dokładnie tak samo jak Ciebie z obu boków, a czasem wręcz kłuć. Też mam to szczególnie przy skrętach tułowia. Bałam się, ze coś nadwyręzyłam, ale to musi być to. Teraz czekam na ruchy. Czasem mam wrażenie jakby coś puknęło od środka, ale nie jest to jeszcze takie pewne. 🙂
Miłego wieczorka dziewczynki i zaglądajcie na forum!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia jak sie czujesz? kiedy polowkowe?
Wikarynka uff cale szczescie ze nie zlamany ten palec! oby teraz szybko wrocil do formy 🙂
Ja juz dzisiaj czuje sie lepiej wiec wyglada na to ze katar sie wyprowadza z mojego nosa heh 😉
Szukam caly czas wozka namietnie 😁 i chyba sie zdecyduje na ten
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=905
Kolor jeszcze nie wiem, musze pokazac Mezowi jutro i wtedy zadecydujemy.
Ale mysle ze albo czarny, lub czarno kremowy lub czarno czerwony.
Tak myslalam o tym xlanderze no i chyba zrezygnuje bo pozniej bede miala problem ze sprzedaza tego wozka. W Irlandii xlanderow nie ma (chyba ze polacy ktorzy kupuja je w PL itd) a irlandczycy nie sa chetni do kupowania czegos czego nie znaja.
A JANE to popularna firma wiec mysle ze pozniej z latwoscia go sprzedam a to tez wazne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 🙂 Ja dzisiaj wysprzatalam domek,poszlam na zakupy i pozniej jak wrocilam jak sie polozylam na pol godzinki to obudzilam sie prawie po 3 ha ha no iteraz lenia mam strasznego ..nic mi sie niechce...WIKARYNKA to dobrze ze palec meza nie zlamany no i Ty sama kuruj sie ..Anitek Ty tez ale u Ciebie juz lepiej z tego co napisalas..Niedajmy sie przeziebieniom (kurcze tak mi dziwnie pisac bez polskich liter ,pewnie duzo bledow robir,sorry dziewczyny)..Anitek ja zapomnialam ze tez musze jechac do Dublina bo mojemu Bartkowi waznosc paszportu sie konczy to najlepiej by bylo zalatwic odrazu usg i paszport,jutro zadzwonie do ambasady i sie umowie,chociaz teraz chyba mozna to zrobic on-line...nuuudy dziewczyny i na dodatek w telewizjii nic nie ma ciekawego 😞..ale cos jakby sie przejasnialo wiec miejmy nadzieje ze wreszcie lato do Irlandii zawita..oby 🙂Pozdrawiam i milego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polowkowe juz mialam tydzien temu 😉 mam moja mala kruszynke nagrana na plycie 😉 U nas wszystko w porzadku oprocz tego ze rosniemy i zaczynamy sie szybko meczyc hehe 😉 lekarz powiedzial ze tu jest super ciaza i kolejna wizyte mam dopiero za 4 tygodnie 😉 No tak mniej wiecej wam opisalam co tam u mnie hehe 😉 a co tam u was ? Widze poszukujecie wozkow 😉 ja 20 sierpnia jade z moim S na zakupy do Polski samochodem na calkowite zakupy to wtedy bede sie martwic hehe 😉 dobra uciekam dziewuszki milego wieczoru 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasmine Ty tam uwazaj na siebie i sie nie przemeczaj za duzo 🙂
Co do wizyt w ambasadzie to teraz sie czeka ok 2miesiecy na sama wizyte z tego co wiem. Wiec chyba ciezko Ci bedzie to zalatwic za jednym razem 😞
Widze wlasnie ze sie przejasnilo w koncu slonce!!! pierwszy raz od soboty heh 🙂
Madziaaa a no tak pisalas o usg heh ale zapomnialo mi sie 🙂
Fajnie ze na zakupki jedziecie choc ja w Niemczech fajniejsze wozeczki widzialam 😁 wiekszy ciekawszy wybor 🙂
Lece kapac Olafa bo jeszcze nie spi a juz 9ta!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😉 nie bylo mnie i widze mam troche do nadrobienia;p hehe.. widze ze naszedl temat wozkow 😜 ehh 😜 ja na szczescie mam wozek, po siostrze ladny zadbany i tylko wystarczy wyprac gondolke 😉 jest 2w1, bez wpinanego fotelika.. ale bez tego da sie wytrwac;p kupic i tak musze fotelik bo R ma samochod i bedziemy gdzies jechac to maly z nami bedzie sie bujal 😉
Wikarynka wspolczuje Twojemu mezowi;/ ale wszystko juz prwnie wprozadku? Palec w gipsie pewnie...
Dziś u nas upał jak nie wiem co, duchota, pewnie bedzie padac, moze i dobrze, bedzie sie lepiej spalo 😉
Ide robic obiadek dla siostry malej 😉
Szukam ogolnie mieszkania na necie ale ciezko na maxa.. a ceny jak z kosmosu 😞((((
Co do humorkow to raz tak raz tak.. Jestem przybita psychicznie..Mam nadzieje,ze wszystko sie ulozy jakos 😉
A Wy jak sie czujecie brzuchatki? Mnie mały bombarduje;D czuje bum-bum-bum;p i cisza;p hehe to pewnie dlatego bo jest na scianie brzucha blisko 😉 ale sie ciesze,ze wariuje, bo wiem,ze cwiczy miesnie i ze jest aktywny 😉
Spadam... milego piatku 😉 jakby mnie ni ebylo to milego weekendu 😜 pewnie gdzies ze swoim zaszaleje, wkoncu ostatni weekend urlopu ma 😉
buziaki;**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek a z włoskami to rozjaśniałam na platyne i zrobiłam sobie czarną grzywkę 😁 ja też co do wózków nie byłam nastawiona że ma być różowy dla dziewczynki, ale czarny wydawał mi się taki przytłaczający 😜 ale w sumie już mi się spodobał 😁 co do rozciągań wiązadeł to miałam, nawet kłucie a teraz już rzadko, czasem jak gwałtownie się obróce czy coś podobnego.
Wikarynka dobrze, że nie jest złamany! Mój miał gips bo naderwał staw skokowy, dziś już na szczęście mu zdjęli 🙂
Madziaaaa ale Ci szybciutko zrobili połówkowe 🙂 ahh i filmik masz. Super, że wszystko okej 🙂
Paula ja się już odezwałam na FB 🙂 a co do bąbla to jeszcze nie odczuwam bardzo, w dzień w ogóle, jedynie późnym wieczorem i to jak spokojnie się położe i ją pozaczepiam, muszę się bardzo wsłuchiwać 😜 czekam aż urośnie to da mocniej o sobie znać 🙃
Jutro na 14 mam połówkowe, nareszcie! Po wizycie się odezwę co u nas 🙂 miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂 Ale się rozpisałyście
Ja nie miałam jak napisać bo teraz u mojego jestem i zapomniałam swojego laptopa a nie chciałam się nikogo o pożyczenie prosić.
A tak to same niespodzianki u mnie ostatnio. Dzisiaj wieczorem wyjeżdżamy sobie z moim na weekend. Jedziemy nad morze. Jak na razie po woli się pakuję... Troszkę tam może odpocznę. Przyda się na pewno, bo za tydzień ślub a trochę jeszcze muszę pozałatwiać niestety.
No i Za dwa tygodnie się przeprowadzamy na swoje jednak. 🙂 Mój już znalazł miszkanko calkiem fajne więc będzie ok. Co prawda 30 km dalej no ale przynajmniej będzie mial do pracy bliżej i będzie wcześniej wracał.
Później po drodze wszytsko nadrobię... 🙂) troszkę mam czytania. Miłego popołudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj na usg widzieliśmy naszego dzidziuśka, niestety nie chciał pokazać czy jest chłopczykiem czy dziewczynką, też czuję takie dziwne jakby puknięcia od środka ale trudno powiedzieć czy to dzidzia czekam na kopniaki jak Wikarynka 😁 pozdrowionka miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😉 piatek spedzam w domu sama moj r poszedl do kolegi a mi sie nie chce nigdzie ruszac;p takze przed kompem szperajac po roznych stronach spedzam wieczor;p pewnie zaraz w kimono ide 😉 tak by byc ogarnieta i wyspana z dobrym humorem na sobote 😉
ania milego wypoczynku nad morzem 😉 odpocznij i bawcie sie dobrze!!!! gratuluje mieszkania wspolnego 😉
milego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka! To się wam poszczęściło, Ania 😁 a jak tam przygotowania do ślubu? Bo już chyba w nastepnym tygodniu?
Ja dzisiaj robię mężowi niespodziankowe trzydzieste urodziny 🙂 mam nadzieję, że pogoda dopisze i że się w końcu nie domyśli bo straaaasznie ciężko to w tajemnicy utrzymać 😁
A za półtora tyogdnia zaczynamy remont i będziemy w końcu sami mieszkali! jupi! 🙃
Ja się cieszę że nie muszę tego wózka kupowaći mam z głowy bo jakoś mi się na razie odechciało wszelkich zakupów i przygotowań -.-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki!

Justta - dokładnie, ja też czuję takie jakby puknięcia od środka, ale również nie jestem pewna czy to dzidzia. Dlatego czekam na konkrecik. 😉

Paula, ifyouliftmeup - na szczęscie nie było potrzeby gipsować ręki, bo mąż nie mógłby pracować. Ma tego palca (serdeczny) unieruchomionego na szynie i zabandażowanego. Jakoś daje radę. 🙂

Ania - miłego wypoczynku. Mam nadzieję, ze się zrelaksujesz.

U nas się dziś rozpadało strasznie, a jednocześnie jest 30 stopni. Czuję sie jak w dżungli, ale ja akurat lubie ciepło. Oglądam jeszcze raz otwarcie Igrzysk, ponieważ wczoraj zasnęłam na Chorwacji... :P

Życzę Wam miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skwara ślub za tydzień dlatego w poniedziałek wracamy. Jeszcze tylko parę drobiazgów do załatwienia. Tzn może nie drobiazgów. Tylko musimy zamówić ciasta i menu wybrać. Wcześniej menu było już ułożone ale zmieniliśmy w ogóle firmę cateringową. No i jakieś małe zakupy jeszcze, czyli napoje, i takie tam.
My zmykamy na saperek. bo piękna pogoda. Miłego wieczoru kochane. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
już po usg, ale jak miałam spokój półtora tygodnia po wynikach amniopunkcji, tak znowu mam powód do zmartwień 😞 . Wszystko z małą okej poza ogniskami hyperechogenicznymi a mianowicie ma szeroką ścianę komory serca, ale wszystko działa dobrze, więc nie wiem skąd znowu jakiś problem. Po prostu już nie mam siły, ciągle coś nie tak 😞 😞 😞 ale najważniejsze, że serduszko działa bez zarzutu i mam nadzieję, że się to nie zmieni. Mam zlecone na za miesiąc echo serca płodu. No nic idę, to już mnie przerasta... Zazdroszczę wszystkim które przechodzą ciąże bez żadnych przygód..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania dobrze że się tak skończyło i nie musieliście nic przekładać. Powodzenia! 🙂
Ifyou, współczuję! Ale skoro to żadna wada to się tym nie przejmuj. Jak dzidzia rośnie zdrowo poza tym to wszytko będzie dobrze. Dobrze że wcześniej to wykryli i mogą to kontrolować jeszcze w brzuszku! Głowa do góry! 🙂
Ja nad jeziorko spadam bo bosssska pogoda! I może w końcu przezwyciężę swoje obrzydzenie i wejdę do wody w ten skwar! Miłej soboty 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Mnie znow katar dopadl.
Bylam wczoraj w kinie i zmarzlam pewnie od tego 😞
Justta ale numer heh 😁 kiedy nastepne usg?
Skwara i jak wykapalas sie? jak imprezka dla Meza? 🙂
Ania fajnie ze chociaz na weekend wybywacie 🙂 troszke odpoczniesz przed wielkim dniem 🙂
Wikarynka jak sie czujesz? 🙂 k
Ifyouliftmeup wiem ze latwo pisac ale sprobuj sie nie denerwowac. Na tym etapie ciazy jeszcze wszystko sie rozwija czasem tez sa rozne takie wady ktore np zanikaja w pierwszym roku czy dwoch zycia.
Najwazniejsze ze jestescie pod kontrola!!! i ze to zostalo wykryte!
Z Dzidzi wszystko bedzie dobrze 🙂 Nie smutaj bo dzidzi tez smutno wtedy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!

Ifyouliftmeup - lekarze mówią, że leczy się pacjenta, a nie wyniki. Czasem coś tam widać w USG albo zdjęciu, a potem okazuje się, że jest OK. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie! 🙂
Anitek - wczoraj od tego kataru poszła mi krew z nosa. Na szczęscie nie był to duży krwotok, ale teraz delikatnie oczyszczam nos. Poza tym czuję się całkiem nieźle, jak na deszczowe lato.
Skwara - korzystaj z ciepła i wody, póki jest. Na północnym zachodzie leje jak z cebra. Przy wyjściu z domu dziś, zmokliśmy z mężem tak jakbyśmy do jeziora wpadli, heh.

Ciśnienie trzyma mi się dosyć nisko na lekach. Czasem wydaje mi się, ze za nisko, ale podobno tak trzeba. Czasem czuję w okolicy spojenia jakby mi w środku rybka pływała, ale jest to tak delikatne, że nadal nie jestem pewna. Chciałabym poczuć w końcu konkretny ruch. 🙂

A jak tam nasze wszystkie dziewczynki. Jakoś pusto zrobiło się na forum. To chyba tak weekendowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello Kobitki 🙂 🙂 🙂

ja już od wczoraj w domku , po urlopie, że tak powiem bardzo dobrze troszke wypoczełam ale ta pogoda mnie załamuje... :/ nogi zaczynają mi puchnąć tragednia jakaś nie dla mnie taka parnota i upały :/

w środe mam wizyte mam nadzieje, że bede wiedziała co będzie 😁
no i czuje już takie mocniejsze kopniaki 😁 i chyba zmienie w tabeli tydzień żeby było wiadomo od którego tygodnia były te już mocniejsze bardziej odczuwalne 😁 no i jesli pierwsze mocniejsze kopniaki swiadcza o połowie ciazy jak to sie mowi to by wypadało że moge urodzic wcześniej 🙂w środe sie wszystkiego dowiem i zapytam o te skurcze przy wstawaniu z krzesła albo łóżka wtedy w podbrzuszu taki skurcz mnie łapie :/

sprobuje nadrobic stare posty ale watpie ze uda mi sie wsio przeczytac wiec teraz bede starała sie na bierząco czytać i pisać 🙂

ide sie położyć bo jakoś nijak się czuje heh :/

do późnie kobitki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie brzuszki 🙂
Właśnie wróciłam po tygodniu na działce...myślałam że nad jeziorem łatwiej będzie przetrwać te upały ale się przeliczyłam niestety...
W środę byliśmy z mężem na USG połówkowym no i tak jak sobie wymarzyłam będzie synuś 🙂)))))) Mikołaj 🤪 siusiak konkret nie sądzę żeby odleciał gdzieś po drodze 🙂
Cieszę się strasznie że zdecydowałam się pójść prywatnie bo obejrzałam go sobie dokładnie...cudowne uczucie...
W państwówce niestety nie było mi dane nawet spojrzeć na dziecko bo pani doktor świetna specjalista z podejściem kierując się opiniami w necie, nie zechciała mi go pokazać nawrzeszczała na mnie jeszcze że co ja niby bym zobaczyć chciała jak ona ledwo cokolwiek widzi....a chciałabym zobaczyć choćby rozmazana plamę i była by to najpiękniejsza plama na świecie...strasznie się zwyłam wtedy dwa dni do siebie dochodziłam to było w 12tym tygodniu i tym sposobem musiałam czekać 20 tygodni żeby zobaczyć swojego malucha ...całe szczęście wszystko jest w porządku mały rozwija się i bryka w brzuszku chociaż go nie czuję, podczas badania akurat bawił się pępowiną ma już 16 cm i waży 261g 🙂 mamusia natomiast jest większa o 7,5 kg ☺️ 😮 ale co tam 🙂
Zmykam leżakować... jeszcze nie miałam okazji przejrzeć archiwum jutro was sobie poczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki, imprezka jak najbardziej udana, z tym że się domyślił dzień wcześniej bo zajrzał u mojej mamy do lodówki a tam pełno mięcha na grila, a moja mamuśka zamiast powiedzieć że grila robi to powiedziała że sobie będzie mrozić zapasy hahahahaha xD
Anitek, współczuję Ci kataru...najgorsza rzecz..:/
A do wody weszłam w końcu i było super i nawet w końcu opaliłam mój biały brzuch 🙃 🙃 ale musieliśmy wracać szybko ok 15 bo na Mazurach taka wichura przeszła że drzewo na drzewie leżało po drodze! I oczywiście wjechać do Pisza - cud - takie korki że godzinę się 5 km jedzie, zwłaszcza w niedzielę jak Warszawka wraca na chatę.

patrzę że mam skłonności do pisania wielgachnych postów! aż się dziwię że komuś się chce to czytać:P:P:P
Wikarynka, dobrze że to ciśnienie tak nisko, chyba lepiej niżej niż wyżej, bo bezpieczniej 🙂
Basia, nie musisz nadrabiać wszystkiego, bo tu ciągle przewijają się te same tematy 🙂 A co do ruchów to ja też bym swoje w tabelce zmieniłą na 17 tydzień, bo wtedy były porządne 🙂 A taka babka mi powiedziała, że ona jak poczuła porządny ruch to równo za 5 miesięcy rodziła, więc ja też się pocieszam że szybciej dzidzia wyjdzie: 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Dorotex, no nad jeziorem to trochę spartańskie warunki to czasami ciężko przetrwać 🙂 I fajnie, że widziałałaś synusia! Mi też lekarz nie pokazuje ale właśnie mam zamiar go poprosić żeby dał mi dłużej popatrzeć na mojego łobuza jak się rusza! O połówkowe też muszę prosić bo u mnie tak nie robią. Nawet nikt nigdy nie wspomni o USG!.
A poza tym jak tak Was czytam to cały czas mam stresa że w końcu i ja do szpitala trafię i coś mnie dopadnie bo to niemożliwe żeby tak bez problemu mi się udało. Albo jak mi się uda to na porodówce zrobią ze mną masakrę hahaha 😉 komedia.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...