Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no ja swoje ruchy zmieniłam mocniejszego takiego porzadnego kopniaka poczułam dokładnie 25 lipca 😁 wic zmieniłam na 18 tydzien 🙂

a dziewczyny powiedzcie mi czy dalej Was lekarze badają na fotelu czy tylko wywiad ogólny plus YSG ? bo słyszałam różne opinie że nie powinno się badać do końca ciąży na fotelu a moj lekarz właśnie tak robi bo kilka znajomych opowiadało... ja osobiscie w tym nic złego nie widze a wy co o tym sądzicie ?

ide ogladac dalej meczyk naszych siatkarzy i zjesc lodaaa 😁 😜

do później brzuszki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laski 😉 widze weekend to malo nas na forum 😜 ja dzis 22 😉 super;D jak sie czujecie?
Ja weekend spedzilam w moim R 😉 lezelismy w lozku i nic nie robilismy;p Jak slonce bylo w sobote tak pojechalismy na piaski, troche sie opalilam, ale nie bierze mnie slonce tak jak kiedys(przed ciaza);p zreszta bylam od 15 do 18 i jakos pozniej w domu jak wrocilismy glowa mi pekala z bolu;(
Niedziela za to byla deszczowa;p wiec nygus w lozku 😉 ahh uwielbiam nygusowac i to jeszcze z nim:*:*:* 😉 Humorki nam dopisywaly, takze odbylo sie bez awantur;p hehehe 🙂 Jest godizna 7;p niedawno co wstalam, R mnie do domu podrzucil- bo jechal na rano do pracy;p na 12h;/ masakra;p
Cos sie dzisiaj zle czuje.. moze przez pizze która zjadłam wczoraj? hmm..ide zrobic herbatke i pospie troche;D moze sie lepiej poczuje.. 😉

dorotex gratuluje synusia 😉 ja tez widzialam siusiaka;p oby nie odlecial 😉 heheh;o;p
ifyou wspolczuje Ci 😞 ciagle cos.. ale wszystko bedzie wporzadku, wiem,ze strach ogarnia Cię..pujdziesz na te badanka i bedziesz wiedziala co jest 🙂 Twoj skarb jest pewnie zdrów jak rybka;D
skwara gratuluje mieszkanka 😉 zycze by sie dobrze mieszkalo 😉 🙂 🙂
anitek Ty juz polowa ciązy 😉 no no super-gratuluje;D 😁 jak sie czujesz ogolnie? i w ogole dziewczyny jak sie czujecie po weekendzie?
basia powiem Ci tak. Jak bylam w szpitalu na patologi, to normalnie bylam badana na foteluu, mam nadzieje,ze to sie zmieni. Się okaze ide 10 i mam nadzieje,ze jest fifol nadal 😉
wikarynka ja tez mialam krwotoki z nosa, ale to na samym poczatku ciazy-kiedy o niej nie wiedzialam.. myslalam,ze to ze zmeczenia-wkoncu robilam po 12 godzin x2 i zmeczenie robilo swoje tez. A u mnie w pracy duchota, swiatla nisko no i ta muzaaaaa Cropp Town Robil Swoje i wpłynal na moja psychike ostro;p hehehee;p
No coz..Spadam sie polozyc;p Milego poniedzialku, spokojnego zaczecia tygodnia zycze brzuchatki 😉 i do uslyszonka!!! ;****
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki!

Jeśli chodzi o fotel - to mój gin zawsze zaczyna od badania na nim, a potem robi USG. Nie wyobrażam sobie inaczej, ponieważ podczas badania na fotelu zawsze dokładnie ocenia stan szyjki i mówi czy jest zwarta, twarda i trzymająca. A potem wkłada papierek lakmusowy i ocenia pH. Robi to dlatego, że można ocenić czy nie ciekną wody płodowe i czy nie wdała się infekcja. Normalnie pH powinno być kwaśne, gdy mi ostatnio trochę się podniosło, to dostałam zalecenie łykania bakterii mlekowych.

Za to ja mam teraz pytanie - co myślicie o szkole rodzenia? Po pierwsze czy warto? A po drugie - jeśli warto, to kiedy?

Pozdrawiam Was wszystkie kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak byłam na pierwszej wizycie to mnie badał na fotelu. Ale jak na drugiej wizycie już u innego lekarza to mnie nie badał na ftelu i tak do tej pory ani razu. Może w końcu w czwartek się to wydarzy? Bo też uważam ze powinien wszystko badać a nie tylko usg, wypisze recepte i do widzenia i wszystko 5 min. Nie wiem...chociaż ciągle słyszę jak chwalą tego lekarza, że dobrze się zajmuje ciążami. Mam nadzieję, że wie co robi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry dziewczyny 🙂

na poczatek zebym nie zapomniała to dodałam link z aktualna tabelka do tematu jesli cos u kogos nie uzupełnione to piszcie 🙂

ja zjadłam sniadanko maleństwo szaleje w brzuszku hehehe zaraz musze isc do zakladu pracy odebrac ubezpieczenie i swistek z wyplaty i do sklepu po curry i gorczyce bo bede robic ogóraski 😁

odezwe sie pozniej trzymajcie sie kobitki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Wlasnie pieke ciasteczka francuskie z jablkami a inne z dzemem 😁 Mmmm az sie doczekac nie moge 😜
Dorotez gratuluje Synka 🙂 Sliczne imie 🙂
Skwara fajnie ze imprezka sie udala 🙂
Wikarynka dobrze ze cisnienie nizsze oby tak dalej 🙂
Basia uwazaj na siebie i polez troche z nogami wyzej to opluchlizna powinna zejsc.
Fajnie ze juz kopniaczki mocne czujesz 🙂
Nadrobilam wszystko ale zawsze jak sie mam odnosic do postow to ucieka z glowy co kto pisal heh 😜
A co do badania na fotelu no coz tutaj ciaze prowadzi lekarz ogolny a w szpitalu tego nie robia wiec...
Ja ostatnio mialam sprawdzane dlatego ze mialam to uczucie wypadania srodka.
Ale moj prywatny ginek na pierwszej wizycie sprawdzil i pozniej w 36tyg mialam wymaz na paciorkowca i to wszystko (w ciazy z Olafem). Twierdzil ze w ciazy nie powinno sie za duzo grzebac w srodku bo roznie z tym bywa.
Szyjke macicy zawsze sprawdzal przez usg i jak sie nie dalo przez brzuch to ostatecznie uzywal glowicy dopochowowej ale to zdarzylo sie raz ze tak jakos sie zakryla.
Ja tez mysle ze lepiej tam za duzo nie grzebac. A juz na pewno nie w przypadku np. lozyska przodujacego.
No ale kazdy z nas ma swojego lekarza wiec mysle ze sie powinno ufac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Dzięki za słowa otuchy, mam nadzieję, że i tym razem wszystko będzie dobrze. Gin powiedziała że to może być taka budowa i wcale o niczym nie świadczyć, ehh no oby. Z serduszkiem jest okej, działa bez zarzutu tylko ta szersza ściana ją zaniepokoiła dlatego mam skierowanie do kardiologa na echo.
Co do badań ginekologicznych to mam przy każdej wizycie, raz nawet usg nie miałam tylko na fotelu, trochę zawiedziona byłam, że małej nie widziałam, ale widocznie to jest ważniejsze niż usg. Teraz mam trochę zdjęć z połówkowego to wrzucę w środę lub czwartek 🙂
Kopniaczki już coraz mocniejsze! Wczoraj z rana to chyba malutką czkawka męczyła bo szybkie podskoki co jakieś 2-3 sekundy 😁
Jutro idę zrobić badania no i glukoza 😜 zobaczymy co z tego będzie, uciekam coś zjeść, buźka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczyny 🙂
Ifyoulift... nie martw się bo nerwy najbardziej szkodzą maluszkowi, najważniejsze że serduszko bije dobrze, a na echo na pewno rozwieją wszystkie wątpliwości, bo to bardzo dobre badanie. Szkoda że nie robią go każdemu dzidziusiowi. Widać, że jesteś pod opieką dobrego lekarza 🙂 zleca badania nie czekając "ze moze sie poprawi itp" chodzisz prywatnie czy na fundusz?
Nie pamiętam wszystkich postów i nie będę odnosić się do każdego z osobna 🙂 My z mężem byliśmy w weekend na weselu, ojj stopy bolą mnie jeszcze dziś po tańcach 🙂 sporo było małych bobasków 🙂 najmniejszy mial 2 mies 😁 slodki widok 🙂
A mąż miał okazję chwalić się wszystkim znajomym, żę będzie tatusiem, bo w mojej sukience bombce nie zawsze było widać brzuszek, który i tak dopiero od ok 2 tyg jest widoczny.
Z niecierpliwością czekam na pierwsze ruchy i USG w 22tyg także jeszcze miesiąc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex- gdzie byłaś i u kogo na USG? szukam kogoś godnego polecenia 🙂 Ja chodzę na fundusz do lekarza, ale lekarz jest chwalony i z doświadczeniem, ale USG połowkowe mam dopiero za miesicć w 22 tyg, a chciałabym pojść prywatnie i skonsultować się z innym lekarzem, zawsze bede spokojniejsza ze wszystko ok 🙂 Szkoda, że tak malo tego usg robią... a po moim pierwszym "państwowym" usg też mam niedosyt... miałam zapisać się w 11-12 tyg, więc chciałąm jak najszybciej i poszłam w 11 kalendarzowym, wyszlo że jest 10 i 5 dni i nie moze zbadać przezierności karku bo za wcześnie i jeszcze dziecko małe (miało 3,34cm) ale że wszystko ok, serduszko ładnie biło i żadnych zastrzeżeń nie było. Ale ja i tak w domu się owyłam, że nie miałam tego badania i że może dzidziuś za mały albo opóźniony itp... teraz wiem że nerwy tylko gorzej wpływają i trzeba być dobrej myśli, mąż tłumaczy mi i uspokaja, że w rodzinie nie ma chorych dzieci to dlaczego u nas miałoby być... nigdy nie przypuszczałam,że będę taka przewrażliwiona w ciąży "D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale leniwe popoludnie,
Wlasnie wstalismy z OLafem 🙂
Ifyouliftmeup najwaznijesze ze zostanie to wszystko sprawdzone! badz spokojna 🙂
Czkawka powiadasz swietne uczucie.Ooo zaraz Wam wrzuce filmik z Olafem w ciazy jak mial czkawke 😁 smiesznie jest 🙂
Co do glukozy to bardzo wczesnie masz to badanie? tak sobie poczytalam i wiele osob ma zaraz po 20tyg a powinno sie je robic pomiedzy 24 a 28tyg...
Star super ze wesele sie udalo i pobalowalas 😉
Co do usg to fakt chce sie widziec dzidzi 🙂
No ale przeziernoscia sie nie martw bedziesz teraz miala polowkowe 🙂
Ja ide w ten weekend 🙂
Ech cos by trzeba zjesc ale sama nie wiem co? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉 widze ze wszedl temat delikatnie na szkole rodzenia 😉 powiem wam wszystkim,ze szczerze bym poszla 😉 boje sie porodu, nie wiem co robic;/ chcialabym by przy mnie byla moja mama.. zobaczymy co sie da zrobic.. Bo mój R bedzie pewnie przerazony tak samo jak ja i nie pomoze mi tak naprawde. A mama?! przezyla 4 porody, zapytalam wlasnie czy chodzila do szkoly rodzenia-powiedziala,ze ani razu.. Poprostu podczas porodu trzeba cala sile kierowac na parcie, oddychac tak jak nam pasuje tzn nie szybko bo sie czlowiek zmeczy, chociaz w praktyce pewnie ledwo wciagne powietrze rto odrazu wypluje az wkoncu z plucami;p hehehe;p
nie no na powaznie- boje sie skurczy, bo bolu jak maly bedzie wychodzil nie az tak bardzo 😉 i oczywiscie dopadaja mnie teraz obecnie bole plecow okropne, takze stawiam,ze bede miala napewno bole krzyzowe podczas porodu, co jest okropne!;( musze dac rade 😉
Mój mały to dzisiaj przeszedl samego siebie;p raz-dwa-trzy-cztery;p kopniak za kopniakiem 😉 szaleje;D smieje się,ze bedzie malym pilkarzem 😉 hehehe;D
a jak sie czujecie dzisiaj?
Tez bym cos zjadla 😜 ojjjjjjjjjjj sama nie wiem co ?!;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Star fajnie że jest ktoś z Lublina 🙂
Na połówkowym byłam w Top Medical u dr. Piotra Szkodziaka polecam naprawdę.Szczegółowo wszystko mi opisał tak to chyba zresztą powinno na połówkowym wyglądać ...dokładnie oglądaliśmy serduszko,mózg,nereczki ...pokazywał mi co gdzie jest, jak jest zbudowane tłumaczył że wszystko jest prawidłowo ogólnie badanie trwało ok 30 min najpierw dzidziuś potem moje nerki i na koniec dopochwowe badanie kanału szyjki macicy, wyszłam stamtąd naprawdę zadowolona i uspokojona przede wszystkim sam doktor bardzo przyjemny ...nie polecam natomiast dr.Saadi o której to już wcześniej pisałąm ...chociaż może i za kasę byłaby super miła ale nie miałam zamiaru już tego sprawdzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula fajnie że mały taki ruchliwy 🙂 ja dzisiaj też czułam ruchy po raz pierwszy bez dotykania brzucha nareszcie 🤪 ale ogólnie to dziwnie dziś się czuję z lewej strony poniżej pępka wszedł mi taki dziwny ból jakby mnie coś uwierało w środku strasznie to nieprzyjemne mam wrażenie to dziecko się niefortunnie ułożyło i mnie gniecie 🙂 w środę idę do Gina to podpytam co to może być ...czuję że ta noc będzie dłuuuuuuuga 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorotex dobrze,ze tez czujesz ruchy 😉 ja ciagle siedze czy leze to ciagle czuje kopniaki 😉 zas z rana i pod wieczor wypychanie sie na maxa.. albo pupa albo pleckami ;D wiem juz kiedy sie uklada do snu, zawsze w tej samej pozycji zwinietej wokol pepka spi i sie budzi taki hehe ahh kocham;* 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja chyba w końcu też poczułam moją rybkę. Pluska się tam w środeczku, jakby buszowała w wodorostach. Bardzo delikatnie, ale mam już więcej pewności, że to dzidzia. 🙂

Za to doszło mi zmartwienie. Musimy koniecznie sprzedać mieszkanie męża, żeby móc zapłacić za nowo kupione mieszkanie. Niestety, w mieszkaniu męża mieszka teściowa i nie chce się wyprowadzić (ma swoje mieszkanie, które stoi puste), a czas nas goni okrutnie. Nie wiem co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynk ciesze sie,ze czujesz ruchy.
Co do mieszknia to wspolczuje, ale no to musisz porozmawiac z tesciowa ze mieszkanie idzie na sprzedaz, ze potrzebujecie mieszkanie sprzedac i tyle. prosto z mostu,krotka pilka. Zrozumie napewno. Tak uwazasz?
Ja sobie odpuscilam narazie mieszkanie, chociaz z ciekawosci ogladam, moze sie cos trafi, ale nie za duze pieniadze, bo teraz nas na to nie stac, maluch niedlugo sie urodzi wiec nie wiem chyba zostane u siebie bo u niego nie chce mieszkac. Prosze nie pytajcie dlaczego, nie chce.. wspominalam chyba nawet o tym Tobie wikarynka.. w postach poprzednich 😉
Dacie rade z tym mieszkaniem 😉 3mam kciuki za was bardzoooo mocnoo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie!! 😉 Czytam czytam forum i postanowilam tez cos naskrobac ode mnie 🙂 Tak wiec.. termin mam na 26 grudnia .. i powiem wam, ze nie wiem czy szybciej leci czas czy szybciej rosnie moj brzuszek hiihihi. Ruchy czuje od 17 tyg, a najbardziej aktywne jest wieczorem po kolacji.
Nie wiem co bedzie, bo od poczatku nasze wyczekiwane malenstwo bylo niespodzianka, wiec tak chce by niespodzianka tez była na porodówce a póki co zostaje nazwane \\\'malenstwem\" 🙂
Pozdrawiam wszytskie przyszle mamusie majace termin na grudzien.
Mam nadzieje ze wszystkie czujecie sie dobrze a wasze maluszki rosną tak samo jak brzuszki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczynyyy 🙂

witam nowa mamuske grudniową 😁 super ze do nas napisalaś wstepnie wpisałam cie do tabelki pozniej jak cos wiecej o sobie powiesz to dopisze wiecej 🙂

ja dzis zerwałam sie rano bo o 8 a dla mnie to wczesnie i zjadłam sniadanko kawke wypilam i juz mysle o jutrzejszej wizycie :d jejkaaa doczekac sie nie moge 😁 cala naładowana chodze 😁 juz chce juz chce wiedziec co bedzie i jak moje maleństwo sie tam w środeczku ma 😁

poszperam po necie pozniej posortuje ciuszki ktore podostawalam od tesciow bo jest tego cala wielka torba podrozna taka na kolkach hehehe odziele dla dziewczynki dla chlopaka bo jeszcze od znajomych pelno tego mam i pozniej musze poprac nawet te nowe bo to jednak tak pachna ta nowoscia no i bede miala juz spokoj z tym 🙂 wole od razu to zrobic poki mam sily niz ma to lezec w walizce nie wiadomo do kiedy... pozniej ogrne cos w domku jakies pranie i na chałupe gdzies pojde bo mnie nosi dzis taka jestem podniecona ta jutrzejsza wizyta hehehe 😁

do pozniej kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu doskonale rozumiem twoje zniecierpliwienie 🙂 ja podobnie w dzień badania myślałam że jajko zniosę pod gabinetem mi się słabo robiło z wrażenia 😮
Dzisiaj wybiorę się chyba na zakupy dla małego...bo niestety wszystkie moje koleżanki mają córcie i w większości poodkładały dla mnie sukienki 🙂 fajnie Ci że masz tego tyle sama frajda przebieranie w takich malutkich ciuszkach 🙂
Zastanawia mnie ciągle kwestia wózka ...poród w połowie grudnia w zasadzie cały styczeń luty przesiedzę z małym w domu poza wyjściem do lekarza bo nie wyobrażam sobie grzebania się przez zaspy z wózkiem..ja ogólnie jestem drobnej budowy i mam w ogóle wątpliwości czy by się to udało 🙂..więc początkowo będziemy korzystać raczej z nosidełka...wydaje mi się że gondola zanim zacznę jej używać nie będzie już się nadawać albo będzie służyć przez miesiąc dwa ....zastanawiam się czy nie lepiej kupić porządną głęboką spacerówkę już na marzec kwiecień z opcją całkowitego rozkładania...co wy o tym myślicie dziewczyny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak juz pisałam mam wózek od kuzynki po 1 dziecku nic nie zniszczony jest to głęboki wózek bo ona też w grudniu rodziła tylko na poczaktu a z niego mozna pozniej zrobic spacerówke 🙂 wiec czy tak czy tak moim zdaniem najlepsze sa wlasnie takie wielofunkcyjne z ktorych mozna zrobic gleboki spacerowke albo wlozyc nosidelko zamiast glebokiego czy spacerowki 🙂

ide cos przekasic bo głod mały wzywa hehe do pozniej dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
Się panie jak zawsze rozpisały, a ja taki leniuch jestem że nie chce mi się nadrabiać. Mam nadzieję że później uda mi się nadrobić
My wczoraj wieczorkiem wróciliśmy, i przyznam że wypoczęłam jak nie wiem. . A dzisiaj od rana miałam połówkowe i na 100% będzie chłopczyk. He he nawet nie musiałam pytać bo super było widać. No i poza tym wszystko po woli się układa. Krwiak mi się o 1/4 wielkości zmniejszył więc już się czuję pewniej bo wiem że będzie ok. No i za tydzień na glukozę idę.
Trzymajcie się. Ja mykam na ostatnie zakupy przed ślubem i do krawcowej bo w sukience się nie mogę dopiąć. Mam nadzieję że coś się uda z tym zrobić. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry brzuszki..ANIU gratuluje chlopczyka ,suuuper no i dobrze ze ten krwiak sie zmniejsza,oby tak dalej 😉...ja mialam strasznego lenia przez caly weekend,ha ah nic nowego no i te humorki moje ,czasami lepiej jak z nikim nie gadam ,nie wiem dokad te humorki beda tak mnie trzymaly,sama ich mam dosc ..ale wczoraj humorek sie poprawil bo wozeczek dla dzidzi juz zakupiony,coprawda bylam napalona na quinny buzz ale ostatecznie stanelo na cosatto cabi 3 in 1...ANITEK chyba dzisiaj ma wizyte w szpitalu,bo to tak jakos tydzien przede mna,ciekawe jak tam..milego popoludnia dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Ja sie tylko melduje bo dopiero co do domu weszlam.
Wizyta w szpitalu ech brak slow... w sumie cisnienie i bla bla bla jak sie czuje usg 1minutowe i to wsio. Polowkowego nie zrobia bo nie ma takiej potrzeby 🤢 wiec w sobote jedziemy do Dublina wykonac je prywatnie.
No i UWAGA nastepna wizyta 23pazdziernika!!!!!!!!!! dla mnie to jest szok!!! bedzie to 32tydzien ciazy... Opieka w tym kraju a raczej jej brak mnie rozwala... no coz trzeba bedzie chodzic prywatnie.
Lece konczyc obiad i dychnac sobie 😉
Nie nadrabialam bo za bardzo czasu nie mam 😞
Jutro z kawka nadrobie 🙂
Milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...