Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂 zawitałam do Was na forum ponieważ mój synek również tak samo jak jednej z Pań wcześniej ma przyjść na świat 10 grudnia 🙂 nie wiem czy jestem przewrażliwiona czy to może każda z nas tak ma, ale gdy momentami nie czuję ruchów malucha to już się martwię, że coś się dziej nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie. Ja mam zwolnienie od wczoraj u mnie w pracy nie ma klimy i ostatnio jak były te upały myślałam że się ugotuje w pracy, więc stwierdziłam że wole posiedzieć w domu. Niestety lekarz na zwolnieniu wpisał mi 1 czyli ze muszę leżeć.
Co do ruchów maluszka, to mój nabiera największej aktywności rano i wieczorem. To uczucie jest cudowne. Często mój mąż wieczorem się z nim bawi i rozmawia.
Co do rzeczy typu wózek, łóżeczko to jeszcze się nie zdecydowałam bede szukać wózka który ma duże pompowane koła, bo taki ma koleżanka i dobrze się go prowadzi. Ja osobiście mieszkam niedaleko lasu więc na pewno będę sobie urządzała z maluchem spacery. Oczywiście musi być też w miarę lekki.
W środę jak byłam u mojego ginekologa (chodzę prywatnie bo ma dobry sprzęt i jest specjalistą od USG) to pokazał nam w trójwymiarze buźkę naszego synka. Zrobił zdjęcie widać nosek, usta i rączki.
Obecnie odliczam dni do wizyt w szkole rodzenia podobno uczą tam wielu ciekawych rzeczy.
Dziewczyny mam pytanie, wczoraj pojawiła mi się taka przezroczysta wydzielina z piersi czy Wy też taką macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję nadal, ale warunki mam świetne to i sił mi starcza, tylko nie wiem na jak długo narazie jest ok, jak się zrobi ciężej dla mnie to pójdę na l4, star jak wózek przyjdzie to zdam relacje,a myślę że 40 cm oparcia to nie jest tak mało, trudno powiedzieć, ale ile taki dzieciaczek może jeździć wózkiem 😜 , a i jeszcze zamówiłam taki rożek kołderkę http://allegro.pl/posciel-do-wozka-fotelika-2-czesci-z-kolderka-hit-i2507887957.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wydzielina jeszcze mi się nie pojawiła, ale sądzę, że to raczej normalne bo pewnie gruczoły już się pobudzają do pracy 😉 ja nie pracuję od drugiego miesiąca ciąży- jestem zatrudniona u narzeczonego, a że na początku miałam krwiaka to nie mogłam pracować, to i tak zostało do teraz, że swoją pracę wykonuję teraz z w domu a nie w biurze 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania92 ja też nie miałam panieńskiego :P poczekam aż się maluch urodzi i nadrobię haha 😁 no albo przed kościelnym 🙂 a Tobie życzę powodzenia jutro na ślubie i wszystkiego dobrego na nowej drodze 🙂)
Emilia no ja jestem zadowolona, że tak się złożyło, że rodzę na zimę 🙂 w upały mam jeszcze mały brzuszek, a podziwiam dziewczyny, które rodzą w sierpniu albo wrześniu. Jak już wspominałam to zdarzyło mi się mieć zawroty głowy, a co dopiero by było gdybym miała duży brzuszek.
Sylwia_26 no to czekamy na zdjęcia synka 🙂 mamy osobny temat ze zdjęciami usg, tylko jesteś nowa to musisz napisać 20 postów chyba żeby móc wklejać linki 🙂 ale to szybko nadrobisz 😁 a co do wydzieliny z piersi to ja na razie nic.
Justta fajny też rożek 🙂 też się chyba skuszę na niego no ale to trochę później, priorytet to znaleźć mieszkanie i mieć gdzie to wszystko składować 😁
Kurcze tak patrze na te swoje suwaczki no i dziś mam równe 4 miesiące do porodu 😁 o ile malutka przyjdzie w terminie 🙂 ale leci dziewczyny, teraz mi się spieszy żeby ją już zobaczyć ale później pewnie będę tęsknić za czasem kiedy była w brzuszku 🙂
Ja się powoli żegnam z Wami na tydzień, bo w końcu dziś wyjeżdżamy nad morze 🙂 jakbym już dziś nie zdążyła napisać to trzymajcie się wszystkie i rośnijcie zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry dziewczyny 🙂

dzwoniłam do innego lekarza zeby sie umowic na usg3d to powiedzial ze moze sie ze mna umowic na koniec sierpnia... i teraz nie wiem czy potwierdzic wizyte czy nie bo w sumie i tak i tak bede musiala isc a jakos nie bardzo bym chciala do tego mojego co do niego chodze... wiec chyba zadzwonie sie umowic dokladnie... 😉

co do pościeli to sie wycwanilam i kupie sobie material jaki bed chciala i uszyje sama :d bo mam maszyne wiec sama cos uszyje hehe 😁 a rozki kocyki itd to juz mam heh 🙂

ide zadzwonic potwierdzic wizyte 🙂 i robic obiadek dzis żurek z jajeczkiem mmmm 😁 do pozniej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Właśnie wróciłam od lekarza panika była zbędna najprawdopodobniej to właśnie więzadła... nic groźnego czyli tak jak mówiłaś Anitek 🙂
... ale cieszę się że poszłam przynajmniej jestem spokojna posłuchałam sobie tętna dzidziolka i od razu mi się lepiej zrobiło 🙂 tylko w poniedziałek znowu będę musiała szorować właśnie po przedłużenie zwolnienia tym razem poproszę żeby mi dała 2 ke w tedy będę sobie mogła spokojnie na działkę pojechać i tam wylegiwać w te upały chociaż i na 1 ce tak robiłam bo po prostu nie było wyjścia - w domu remont malowanie farbą olejną, kleje, silikony i inne cholerstwa ...chyba logiczne że nie mogłam siedziec w tym smrodzie...
Justta wózek bardzo fajny daj znać jak wagowo czy jest w miarę lekki bo na tym mi bardzo zależy ...ja przymierzam się do zakupu mam kilka modeli do sprawdzenia w sklepie najbardziej jestem ciekawa x-landera i elipso z baby active.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do badania USG 3d to ja się umówiłam na badanie i nagranie 28.08. będzie to 26 tydzień, koleżanka robiła wcześniej i nie była zadowolona bo córeczka była jeszcze malutka i widać było same kości. Z tymi wózkami to podobno najlepiej w tym sklepie świat dziecka sobie obejrzeć a póxniej kupić przez internet bo wychodzi dużo taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 😉 jak sie dzisiaj czujecie? u mnie za oknem pada deszcz. Ciesze sie, troche odpoczynku od upalu bo szlo sie zagotowaC;/
Ogolnie powiem wam,ze nie mam zadnej wydzieliny z piersi.. szczerze nawet niewiem kiedy ona powinna sie pojawic?! Zjadlam platki z mleczkiem na sniadanko 😉 i maly zaczol tak wariowac, kopac i sie wiercic;D ze myslalam,ze mnie rozerwie 😉 widocznie tez bardzo lubi platki czekoladowe z mleczkiem na cieplo 😉 hihihih;D Juz kopniaka czulam nad pepkiem 😉 a nie normalnie jak pod 😜 hehehe;D postepyy robi;D mały pilkarz 😜 hehhe 😉
Chcialam obejrzec te wozki co wklejacie i kocyki itp i nie moge;. nie otwieraja sie strony sproboje wieczorkiem na kompie stacjonarnym:P ide sie polozyc dalej, cos glowa mnie boli, nagla zmiana pogody;p ehh ..
ifyou milego wyjazdu i wroc cala i zdrowa;D baw sie dobrze:**** buziaki 😉 3majcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Nie dam rady odpisać wszystkim, bo straaaasznie dużo się nas zrobiło! 🙂 🙂 🙂 Bardzo mnie to cieszy.

Napiszę Wam tylko, że teraz znowu ciśnienie mam za niskie i mam brać o jedną tabletkę mniej, żeby zachować przepływ łożyskowy. Kolejna kontrola Holterem za miesiąc.

Zmykam, bo mieszkanko zapuszczone, papa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Ja dopiero teraz usiadlam z kawka od rana bieganina.
Mezus w koncu wraca heh 😁 lubie piatki 😉
Jaaaa za 25,5godz bede ogladac swoje dzidzi 😁
Ja 3d z pierwszej ciazy robilam w 28tyg i bylo idealnie.
A teraz robie bo za takie same pieniadze jak 2d wiec czemu mam nie skorzystac 🙂
Witamy nowe Brzusie 🙂 🙂 🙂
Lece bo trzeba dopic kawke i zabierac sie za obiad. Dzis spaghetti 😁 z mieskiem 😁 Mmmmm 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉 Tabelka grudnioweczek stale sie powieksza 😉 Naprawde swietny pomysl Basiu 🙂 Trzeba by sie wziąść i ogarnąć troche mieszkanie. Chociaz jak meza prawie codziennie po 15 godz nie ma, bo ciagle pracuje, to nawet sie nie chce bo nie ma dla kogo 😞
Wasi partnerzy tez ciagle sa poza domem czy macie z nich wiecej pozytkiu i wsparcia? 🙂
Jest tutaj ktos z wojewodztwa opolskiego moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biologia mój facet to ma tylko niedziele wolne które i tak przeważnie prześpi i mamy tylko jeden wieczór w tygodniu dla siebie. A resztę tygodnia się przeważnie nie widzimy. Jak idzie do pracy to na 6-7 rano i do 20 minimalnie działa. Z kolegą prowadzą taką małą firmę cateringową i maja troszkę roboty. No i jak juz mają jakieś imprezy w weekend to po 20 godzin czasami pracuje wiec pożytku mało. No ale mam nadzieję że jak się mały urodzi to wszystko się jakoś ułoży.
Kurcze nie mogę wysiedzieć na miejscu. trochę się przed jutrem stresuję. Ale na szczęście tak pozytywnie. Nie mogę się już doczekać. Wieczorkiem jeszcze tylko jadę zobaczyć jak salkę udekorowali i tylko do jutra czekać.
No i co do wózków to dzisiaj się z moim tatą dogadałam i po mojej siostrze dostanę wózek więc nie mam się czym martwić. jest w dobrym stanie więc jest ok. No i co najważniejsze też 3 częściowy + jakieś dodatki do niego. Jedna rzecz już z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania92 - to widze ze mamy podobnie. Ja slub bralam 2 miesiace temu, brzuszek byl jeszcze malo widoczny. Bralismy koscielny. Stres przyszedl dopiero w dniu slubu jak sie rodzinka zaczela schodzic na blogoslawienstwo...no i pozniej w kosciele jak mi ksiadz przylozyl mikrofon do ust 🙂 🙂
Bedzie dobrze, zobaczysz 🙂 Juz dzisiaj zycze ci wszystkiego dobrego na nowej drodze 🙂 Wiecej czasu spedzanego z mezem 🙂 Moj pracuje w budowlance, wiec jak nie normalna praca to wiecznie jakies fuchy 😞 A tak bym chciala zeby czasami sie czyms zainteresowal, cos poczytal o ciazy i niemowlakach....ajj ale nie bede wam tu marudzic 🙂
Jesli chodzi o tabletki to ja lykam ale nie codziennie witaminy dla kobiet w ciazy w II trymestrze.Staram sie jesc naturalne witaminki. No i w ostatnim czasie zalapalam zapalenie pecherza wiec bralam Furagin + Zurawit, przez to wszystko jakas infekcja pochwy, wiec antybiotyk - tabletki dopochwowe :/ Mam nadzieje ze w poniedzialek na wizycie lekarka powie mi ze juz wszystko oki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta super ta kołderka, sama często siedzę na allegro i nie trafiłam na taką, bardzo przydatna zwłaszcza w zimie 🙂 co do wózków to sama nie wiem jak to z tym oparciem... po prostu gdzieś na forum jedna z mam pisała, że jej mała przestała się mieścić przy takim oparciu 40cm gdy miała rok... przecież zazwyczaj piszą, że do 3 lat maja te wózki służyć... nie chce kupować parasolki bo jakoś mi się nie podobają, dlatego dobrze gdyby wózek posłużył długo. Jak bedę mogła wstawiać linki to pochwalę się moimi typami wózków.
Ja jeszcze pracuje ale jeszcze z miesiąc, później trzeba malowanie w domu zrobić a i po co się męczyć jak można poleniuchować 😁 a z mężem bywa różnie czasem nie ma go cały dzień czasem pół, ma swoja firmę także zależy ile ma na głowie...
Dorotex a co w Pepco upolowałaś? ja dziś w dziecięcym podpytałam o ceny śpiochów itp i bede zamawiać na allegro bo taniej wychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o witaminki ja biorę tylko Prenatal Classic,do tego wiadomo owoce i warzywka sezonowe. mój lekarz mówi że te określenia na 1,2.3 trymestr to tylko chwyty firma farmaceutycznych, a oddzielnie kwasu foliowego powiedział ze juz nie trzeba tylko na początku ciąży...a żelaza narazie nie biorę pewnie dlatego że mam dobrą hemoglobinę 12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia No ja nie wiem jakby to było jakby kościelny był ale jak na razie nie ma i nie planuję w najbliższych latach. dziekuję za życzenia 🙂 Mój też się niczym nie interesuje. Tzn jeśli chodzi o ciążę i takie tam. Ale mimo to widać że jest nie źle zaangażowany w to wszytsko. Wiem że to że teraz więcej pracuje to dla dziecka... Wynajął teraz dla nas mieszkanie i remont teraz robi zeby po slubie w miare szybko mozna bylo tam zamieszkać, no i odkłada już kasę na dziecko. Gdyby nie to że teraz duzo pracuje pewnie nie bylo by nic. Ja na l4 dostaję trchę malo kasy i to wystarcza tylko na to zeby mamie do rachunków się dorzucić i na moje drobne wydadki... oczywiście zawsze sobie odłożę coś no ale to jednak za malo. Także mimo wsyztsko cieszę się że mój Bartek tak się stara nawet jeśli poświęca przez to czas który moglibyśmy spędzić razem.
A co do tabletek to ja tego mam strasznie dużo nie licząc witaminek. No i oczywiście muszę się zdrowo odżywić. fast foody na pewno u mnie odpadają, tak samo jakieś ostre i słone dania... W sumie wolę dmuchać na zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia - mojego męża możnaby nazwać pracoholikiem, gdyby nie to, że on wcale nie kocha swojej roboty. Ma po prostu tak dużo obciążeń, ze się nie wyrabia, więc pracuje długo. Niestety wykonuje pracę, którą możnaby obdarować 3 etaty, ale jest tylko on sam. Gdyby był młodszy, to może odszedłby z pracy i szukał czegoś innego, ale jest dużo starszy ode mnie i nie ma dużych szans na dobre zatrudnienie.
U mnie zresztą jest podobnie, też roboty mam full. Pracuję nie tylko na etat, ale na też na umowy o dzieło. W sumie chyba lepiej mieć mniej materialnie, ale za to mieć więcej czasu dla siebie. Jednak większe mieszkanie jest w naszym przypadku koniecznością i cóż - dla tego celu chyba warto się poświęcić. Natomiast na pewno nie będziemy pracowali na nowe auto albo inne fanaberie. Mieszkanie, a potem czas już tylko dla siebie. 🙂

Chciałam Wam dziewczynki powiedzieć, że faceci chyba generalnie nie do końca czują ciąże i sprawy pokrewne. Oni za bardzo tego nie ogarniają i nie czują. Chyba dopiero jak widzą dziecko na świecie, to coś do nich dociera. Do tego czasu to trudno im pojąć, nawet jeśli widzą obraz USG czy czują kopniaki. Takie z nich machiny. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka masz racje 🙂 Moj maz nawet nie czuje kopniakow, mimo iz czasami naprawde sa wyrazne. Zastanawiam sie czy jest za malo skupiony przykladajac reke do mojego brzuszka ( bo zazwyczaj oglada przy tym Olimpiade 🙂 ) czy rzeczywiscie ruchy sa za slabe zeby poczul je kto inny oprocz mnie....
Zeby tylko do tych naszych facetow chociaz po porodzie dotarlo ze zostali tatusiami 😉
Myslicie wogole o porodzie rodzinnym czy wolicie rodzic same? Ja na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie zeby mojego meza przy mnie nie bylo w takim dniu. On z kolei nie chce, ale tylko dlatego ze ma w glowie jakis obraz ze kobieta rodzaca musi krzyczec i rzucac sie na lozku i obwiniac o wszystko faceta 😉 wiem ze po czesci moze tak byc, ale przeciez kazda przejdzie to inaczej. Poza tym wystraczy jak bedzie za mna, lekarz nie zmusza meza do patrzenia jak wychodzi glowka 🙂 Myslalam ze moze chodzi o nieprzyjemny widok, ale twierdzi ze go to nie zraza, po prostu nie chce widziec jak cierpie :/....Polowa ciazy za nami a on nadal zdania nie zmienia. Nie chce go zmuszac na sile, ale tez nie wiem jak przekonac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia_26 : Tak, szpital w mojej miejscowosci. Znajduje sie on dokladnie na moim osiedlu, mam do niego 5 min piechotka. Wiec jak w grudniu zaczna sie skurcze, to moge wziasc torbe i zrobic sobie jeszcze mini spacerek 😉 Chcialabym zeby moj maz byl tak chetny jak Twoj....pozazdroscic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...