Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
biologia gratuluję synusia 🙂) jak na razie chyba przewaga chłopców?? 🙂)
Ja mam mieć jutro glukozę ale nie wiem czy to się ze sobą bierze. Rano pewnie jeszcze zadzwonię. Później z rana jeszcze też mam kontrolę jak z tym moim krwiakiem. Mam nadzieję że wsyzstko ok bo w ten weekend raczej bardzo mało leżałam i odpoczywała i chociaż nie byłam zmęczona to mimo wszystko lepiej by było jakbym w łóżku leżała.
Zazdroszczę wam zdjęć usg. Ja żadnego nie dostałam, ale chyba następnym razem poproszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Obciążenie glukozą chętnie objaśnię. 🙂
Zabrzmiało jak ogłoszenie, hihi. Na samym początku ciąży miałam robione z racji nadwagi. Niestety muszę powtórzyć w 24 tygodniu, ale to nie jest takie złe. Acha, przy czym ja miałam obciążenie 75g glukozy z powodu nadwagi, a Wy pewnie macie 50g.

W przypadku 75g glukozy idziecie do laboratorium koniecznie na czczo na 8 albo 9 na przykład (zależy jakie) i zwykle laboratorium ma gotową glukozę, którą rozpuszcza w plastikowym kubeczku pełnym wody. GORĄCO RADZĘ wziąć ze sobą cytrynę. Jeśli cała zostanie wyciśnięta do glukozy, to będzie smakowało jak słodka lemoniada. Inaczej jest obrzydliwe. Będziecie miały pobraną krew - najpierw przed wypiciem glukozy, a potem 2 godziny po wypiciu. Przez ten czas nie wolno chodzić, jeść, pić słodkiego. Najlepiej wziąć sobie coś do czytania i posiedzieć. Po dwóch godzinach jest wynik.
Jeśli macie 50g glukozy, to nie musicie być na czczo, a pobranie krwi jest przed wypiciem i godzinę po wypiciu. 🙂
Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie słyszałam od lekarza o tej glukozie ... moze na nastepnej wizycie mi powie zebym zrobila... musialam sie przespac po 17 bo oczy same mi sie zamykaly no i narobilam sie dzis t5roszke wiec padam z nóg... :/

czekam na kuzynke jak aparat przyniesie i zrobie sobie zdjecie z maleństwem hehe :d
skwara śliczny masz brzusiooo 😉 pięknie wyglądasz !!!!!!

dziewczyny wstawiajcie swoje zdjecia w całej okazałości z brzuszkiem 😁 CZEKAMYYY !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka dziekuje za objasnienia 🙂 Ja mam miec robione obciazenie 75g glukozy i podobno mam zakupic w aptece. Wiec pewnie nie w kazdym laboratorium maja. Ale tak sobie mysle..i znajac mojego glodomora w brzuchu...isc na czczo i jeszcze potem siedziec w jakims zaduchu 2 godz bez jedzenia to bedzie masakra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Biologiaa- to wydadzą Ci w aptece bez recepty raczej, chociaż czasem chcą. Wystarczy od lekarza rodzinnego w razie potrzeby. Wierz mi, że po takiej dawce glukozy nie bedzie chciało Ci się jeść. Niby żołądek pusty, a jednak czuje się człowiek syty do południa. 🙂

Słuchajcie, skoro ja - nie techniczna i z brzucha nie zadowolona wstawiłam zdjecie... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mówiłam wstawiłam zdjęcie wieczorkiem 😁 jakaś taka nieogarnięta ale jest hehe 😁

Czekamy na zdjecia pozostałych brzuszków w całej okazałości ! Dziewczyny dawajcie musimy sie poznac hehe nie wstydzcie sie hehe :d każda jest piękna na swoj sposob 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej diewczyny ,troche mnie tu nie bylo,leniuchowlam sobie ha ha..WIKARYNKA ja do zadnej szkoly rodzenia nie chodzilam,porod mialam expresowy o 7 rano bylam w domu a o 10:05 rano urodzil sie moj syn,mysle ze to super jak na pierwszy porod dlatego mam nadzieje ze teraz bedzie podobnie 😉..Balam sie troche porodu no bo niechodzilam do szkoly rodzenia i nie wiedzialam czy bede wiedziala co robic,mialam troche problemy z parciem bo nie wiedzialam jak przec ale polozna szybko wyjasnila mi jak i co wiec poszlo szybko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez nie wiedziałam jak to z tą glukozą. No ale jakoś przeżyje. 🙂) Mam nadzieję że to nie jest takie straszne jak wszyscy opisują.
Ja tam się do szkoły rodzenia nie wybieram. Kiedyś tego nie było i sobie kobiety dawały radę 😁 To i ja dam.. jakoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania92 miałyśmy sie pokazywał :P nie ucinaj "GÓRY" wrzuc zdjęcie siebie całej 😁
Fajny brzusio 🙂
Mój to taki wielki masakra jakaś hehe albo ja tyle jem i tyje albo duzo wód mam i dzidziuś ma baaardzo duzo miejsca hehe 😁

Czekamy na kolejne zdjeica w całej okazałości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry ja sie dzis zerwałam z łóżka jak poparzona bo mnie moj wkur..... od samego rana :/ boze juz mam go po mału dosc heh wkurza mnie niesamowiscie to te hormony chyba na mnie tak dzialaja... :/ ale on bez winy tez nie jest...

no moje maleństwo szaleje coraz bardziej wczoraj przed 1 w nocy układało sie do snu chyba ale dosccc dlugo hehe a dzis rano o 5 jak wstalam okna pozamykac bo burza byla i padalo to chyba tez sie przebudziło bo buszowało chwile w brzuszku 😁

przy kawce obmyslam plan dnia itd itd 😁 a Wy kobietki dodawajcie zdjecia swoje !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha dziewczyny właśnie co do rozstępów macie juz jakies ;> ? ja ani jednegooo aż sama sie dziwie ze taki brzuchol i ani jednego rozstpu, nie mam bardzo naciągniętej skóry jak to widac np u skwary hehe piekny zaokrąglowny brzusio moj jest spory ale "wiotki" ze tak to ujme... jedynie na piersiach mam delikatne biale rozstepny ale to po tym jak niedaleko przed ciążą schudłam 14 kilo w pracy 😁 są praktycznie niewidoczne, a na brzusiu jeszscze w sumie wszystko sie moze zmienic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂 🙂 🙂 🙂 ak sie dzisiaj czujecie? ja dopiero co wstalam, mam pod opieka 2siostry, 3cia dzis rano pojechala do Grecji na wycieczke 🙂 🙂 🤪 ta to ma dobrze, co;p
sniadanko zaraz uciekam robic bo juz w brzuchu burczy..:P
Biologia gratuluje syneczka 😉 dokladnie czyzby wzrosło urodzenie synkow 😉 Chlopcy tez sa fajni 😉
Chociaz sie boje, nigdy nie mialam doczynienia z chlopcem 😜 w rodzinie same siostry.. ahh ale dam rade 😉 🙂
Basia ale z Ciebie agresorek mały 😜 haha smieje sie, ale ja tez czasami taka jestem 🙂 🙂 moj juz na to uwagi nie zwraca tylko mnie przytula i mowi ogarnij sie baboo! hahaha 🤪 tez ciekawieeee 😜 😜 😜
Co do zachcianek to hm... 🙂 No jasne ze tez je mam! najchetniej bym zjadla cos niezdrowego kfc najchetniej 🤪 najlepiej mi takie jedzenie wychodzi z moim R 🙂 🙂 hehe tez jest zarłoczkiem 😜 😜 😜
I powiem wam,ze widze,ze troche przytyl 🙂 jednak to prawda,ze facet przy ciezarnej dostanie troche cialka na plus 🙂
Zjadlabym tez jakis dobry deserrrrr 🤪 czekam na wplyw gotowki od pracodawcy i heeeeeeja na cos dobrego 🙂 🙂
W tym miesiacu zamawiamy z R kolderke poduszeczke jako zestaw na allegro i 3elementy poscieli tzn. obicie na trabinki(ochraniacze) poszwe na poduszeczke i na kolderke 😉 taka slodka w dinozaury albo w zyrafki 😉 mmm 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 cudne sa!
Wózek pod koniec sierpnia bede czyscila, wyschnie szybciej i lepiej na balkonie 😉
Mały kopie jak wariat 😉 w nocy na szczescie daje mi spać 😉 Dzis jestem w szoku, dawno tak wczesnie nie wstalaaam 😜 hmmm..
Juz od samego rana u mnie zaczyna sie upal, to jest starszne puchna mi dlonie i stopy az bolii;((
A wy jak sie czujecie? Milego wtorku zyczeeeee 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja ostatnio zaganiana ...
Basiu mój synio podobnie jak twój urządził sobie dzisiaj całonocną dyskotekę w brzuszku wiercił się do rana mam nadzieje ze się przestawi do porodu na tryb dzienny 🙂
Jadę zaraz do siostry poprzebierać ciuszki jej córci może znajdzie się coś nie różowego 🙂
Paula ja też się przymierzam do zakupu takiej pościeli zaraz po wypłacie 🙂wynalazłam w fioletowo białą kratkę z misiami i się zakochałam 🙂
Aniu wszystkiego naj na nowej drodze życia... 🙂
Miłego dnia wam życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe obys cos dorotex znalazla ;D nie rozowego 😉 ja tez musze zejsc do pini w ktory dzien z moim R by poprzerzucal graty, ogqrnac troche musze i cos mi sie zdaje,ze cos znajdzie sie neutralnego dla mojego synka jakies ubranka po dzewczynach spiworek itp 😉 tylko trzeba zejsc a nie chce sie tam nie lubie piwnic.. i ten kurz jestem uczulona na kurz;p hahahaha .. A co do poscieli sa sliczne i wcale nie sa drogie 😉 odrazu smialo mozna wziasc dwa kompleciki na zmiane;p w sklepie normalnie za 3 elementy wolaja sobie uwaga uwaga,. 130 w gore, ogien co .. 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
to milego dnia i poszukiwania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorotex dziekuję za życzenia 😁
Paula też widziałam te ceny. Niektóre rzeczy faktycznie lepiej zamówić chociaż ja jestem taka że wole zobaczyć z każdej strony, dotknąć i ocenić po swojemu w sklepie. No ale koszty też ważne bo jeszcze sporo wydatków przed nami.
ja właśnie od lekarza wróciłam. Z tą glukozą nie bylo tak źle 🙂 Gorsze to siedzenie tam niż wypicie tego.
No i od razu była kontrola tego mojego krwiaka. Jestem juz zadowolona z 32 mm zrobiło się 17 mm 🙂 Jak tak dalej pojdzie to licze ze za dwa tygodnie w koncu bede mogla normalnie zyc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania mialas glukoze powiadasz;/ nie jest takie straszne.. to nawet ok 😉 hehe ja pewnie dostane skierowanie teraz w pt na wizycie u ginka.. Wcislas soie cytryne do tego?smakuje podobno jak lemoniada 😉 dobrze,ze zmienjszyl sie ten Twoj krwiak, bedzie wszystko dobrze 😉
Ja tez wolalabym obejrzec z kazdej strony posciel ktora kupuje dla malenstwa, ale no coz... tak jak napisalas- czeka nas wiele wydatkow trzeba sie z tym liczyc... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe dawke slodyczy zjadlas/wypilas;D to nie ma sie co dziwic;p hehe ciekawe jak ja zareaguje nie lubie ogolnie takich megaa megaaa slodkich hehehe tym bardziej glukozy nigdy nie pilam wiec nie wiem jak ja opisac;p yy obym nie zwymiotowala na te piguly 😜 heheheheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...