Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anitek wiedziałam ze bedzie córeczka wczesniej ale ginek powiedział mi to w 12tc wiec nie do końca to wierzyłam ...wczoraj dopiero mi na 100% powiedział że piczka.

wikarynka super ze już lepiej no i gratuluje dziewczynki 🙂 Na pewno wszystko bedzie z córcią dobrze 🙂 Badaj regularnie ciśnienie i sie nie przemęczaj zbytnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wlasnie patrze jeszcze dokladnie na ten wozek ktory zakupilam i fotelik do niego ma max ocene jesli chodzi o bezpieczenstwo w crash testach. No to jeszcze bardziej mi sie ten wozek podoba heh 😉
W sumie mam fotelik po Olafku ale on jest z kategorii 0-18kg z taka wkladka dla niemowlaka i tak jakos srednio mi sie widzial zeby takie male dziecko w takim foteliku wozic, jakos chyba tak niewygodnie a jednak te 0-13kg to takie typowe foteliki dla niemowlakow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Kobitki 😉

Ja po wczorajszych zakupach taka padnieta ze nie dałam rady przyjechałam zjadłam i musialam sie zdrzemnac pozniej wstalam kolacja i spac no tak mnie to wszystko wykonczylo :/ Ale jak najbardziej zadowolona jestem kupiłam co chciałam i jeszcze cos zadowolona w zupełności 😁
Cały czas mysle o tym czwartku cóż mi powie na tym usg hehehe 😁

Wikarynka super wiesci oby tak dalej po malutku do przodu a wszystko bedzie dobrze 😁 no i gratulacje córeczki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Robie małą modyfikacje tabelki hehe jak skończe to pokaże 😁 :P do pożniej wiec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia89 : Ciekawa jestem co tam kombinujesz z ta tabelka 😁
A co kupilas fajnego?Cos dla siebie czy dla dzidziusia? Pochwal sie 😁
Wikarynka : Super wiesci naprawde, tyle zacisnietych kciukow i pomoglo 🙂 Wiara czyni cuda 🙂

Znowu okropna pogoda, zimno i pada. Ale w jesienna kutke jeszcze na szczescie sie mieszcze 🙂 Myslalam ze juz sie nie dopne 😁 U mnie dzisiaj same imprezy, najpierw "kinderparty" a potem zlot....
Nigdzie nie chce mi sie isc, ale tak to juz jest jak trzeb robic za kierowce, bo w naszym stanie nic innego nie zostalo 😁 Niech ten dzien szybko sie skonczy....ide cos upichcic. MIlego dzionka kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biologia coś w tym jest... też ostatnio za kierowcę robie... ;/ tzn zawsze po kogos jade, odwiozę...

Muszę sobie jakieś zajęcie chyba wymyslić... ;/ nie mam co robić. Obiad wieczorem już ugtotowłam zeby dzisiaj odpocząć ale chyba już tego żaluje. Później może zgrzeszę i na jakiś spacerek pójdę. Albo męża odwiedzę u nas w mieszkanku na kilka sekund i bedzie po jego niespodziance... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biologia tabelka to niespodziewajka hehehe 😁 troszke mi sie z tym zejdzie więc nie wiem kiedy ja wstawie ale będzie dobrze 😁

Dokupiłam do kompletu mebli sporą komode dla dzidziusia żeby miał swoje miejsce na ciuszki pościel itd 😁 ławe sobie kupiłam taka fajniutką jak ktos na kawe przyjdzie albo coś to jak znalazł też do kompletu 🙂 narożnik żeby było na czym usiąść przy tej ławy hehe 😁 żyrandole 2 bo dośc duży pokój wiec 2 musiałam kupić 😁 bo sobie zmieniliśmy pokój w domku na większy żeby było więcj miejsca dla maluszka przestrzeni... a sobie kupiłam 3 staniczki, bo wszystkie za małe są heheh 😁

ide robic sałatke warzywną mniammmm 😁 i poźniej jeszcze sprzatanie chałupki i wsio na dzis 🙂

wiec do później kobitki 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 byłam na tym 4d dzis z moim Maciejem i wrazenia jak najbardziej pozytywne 🙂 Okazało się że mam pulchniutkiego maluszka;D norma wagowa 430-510 a u Frania jest 526;D Maciej zadowolony ze uslyszal i zobaczyl malego 🙂a i ja się uspokoilam ze na razie wszystko oki 🙂 oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam lenia...
Leze i w sumie poszlabym spac ale jakos tak nie moge zasnac. Olaf kima w najlepsze 😉
Basia fajnie ze zakupki zrobione 🙂 sporo udalo Ci sie kupic 🙂 kiedy przemeblowanie? 🙂
Anusia fajnie ze wrazenia z 3d4d mile 🙂 super tak zobaczysz sobie dzidzie co tam robi w brzusiu 😉
Biologia na to licze ze urodze tak max 3,5kg...ciezko mi stwierdzic ile moze miec ta dzidzia bo Olaf byl urodzony 3tyg przed terminem i mial 2900. Smiesznie wyglada bo byl bardzo dlugi ale chudy jak patyk 😁
No a teraz jak donosze do terminu roznie moze byc 😉
Co do wagi z usg to w sumie jakos sie tym nie sugeruje bo jeszcze sie chyba zadnej z moich kolezanek nie sprawdzila. Zreszta ja mialam usg rowniez przed wywolaniem porodu i wyszlo ze Olaf ma 2,5kg. Zakres bledu jest 0,5kg a to w sumie dosyc duzo.
Tak samo jak mi gnek tlumaczyl ze czesto jest tak ze podczas usg jedna z czesci ciala jest np o ponad tydzien wieksza i juz wtedy cala waga sie zmienia. A dziecko wlasnie tak rosnie etapami i mozna wstrzelic sie tak jak ja z Olafem. Nozki o 1tydzien i 5dni za dlugie a brzuszek o tydzien za maly heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ tutaj dzisiaj spokój. 🙂
Ja się zaraz idę szykować i na 20 do teściów na kolację śmigamy. Później muszę mojego braci z grilla odebrać i końcu nie będę się nudziła. 🙂
dzisiaj się nie źle objadłam... aż swojego brzucha nie poznaje. No i synuś kopie jak szalony. Przyjemne takie lekkie koniaczki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łooo matko wkońcu wszystko skonczyłam robic czas na odpoczynek 😁
Anitek przemeblowanie juz jest dawno zrobione 😉 teraz tylko dokupić dywanik jakis zeby maleństwo miało sie gdzie bawic bo na gołych panelach to nie bardzo no i szykowac dla dzidziusia pozostało wszystko 😉

Nazmywałam tyle naczyć ze ładnie sie pazurki odmoczyly to mowie a sobie coś na nich pokombinuje wiec zaraz biore sie za malowanie 😁

Ania wstaw zdjecia albo filmik z 4D ja na bank dorzuce tez w czwartek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo pewnie nowe dziewczyny mnie jeszcze nie znaja hehe 😉 nie pisalam bo ostatnio nie mam czasu zeby napisac a to na wakacjach bylam a to rodzina do mnie przyjechala i tak o 😉 postaram sie tam was nadrobic ale jeszcze nie teraz dopiero jak wroce z zakupow z polski to bd sie czesciej odzywac 😉 pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny tak się rozpisałyście, że nie wiem czy to nadrobię 😁
Rzuciłam okiem mniej więcej no i widziałam co u Wikarynki ale widzę, że się już wyjaśniło 🙂 no tylko jestem ciekawa bo pisałaś, że miałabyś amniopunkcję no a teraz po echu serca stwierdził lekarz, że nie trzeba? U mnie też malutka ma jakieś 'małe wady' na serduszku, grubszą prawą komorę serca no i gdybym nie miała wcześniej amniopunkcji to miałabym ją zleconą teraz, bo te ogniska hyperechogeniczne wiążą się często z wadami genetycznymi 🤢 no ale jestem spokojna bo wiem, że dziecko mam zdrowe pod względem genetycznym a te ogniska w życiu płodowym to często się pojawiają a potem znikają, a nawet jeśli zostaną to nie szkodzą w działaniu serduszka (jeśli u dziecka wykluczone są wady gen.). A jak jest u mojej małej to się dokładnie jeszcze dowiem za dwa tygodnie po echu. Aaa no i gratuluję Wikarynka córeczki 🙂 🙂
Co do wakacji to pogoda niestety nie rozpieszczała. Dwa dni upału. Potem już ochłodzenie. No i co chwile słonce, deszcz, słońce, deszcz... 😠 no do morza weszłam tylko po kostki bo za zimne. Chyba nigdy więcej nad polskie morze nie pojadę 😁
Nie wiem co tam jeszcze, przydałoby się jakieś streszczenie tego co pisałyście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Nie bylo mnie pare dni, ale to przez to ze mialam troche urwanie glowy..W srode mielismy z mezusiem trzecia rocznice slubu, a przez ostatnie dni przerabialismy nasza sypialnie na pokoik dzieciecy dla naszych szkrabow 🙂 w poniedzialek mam wizyte i mam nadzieje ze mi potwierdzi ze bedzie dziewczynka 🙂 zaraz chyba sie poloze bo juz troche zmeczona jestem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór i Dobranoc 😁 hehe 🙂 jestem tak padnieta że nie daje rady ide spać, musze dobrze wypoczac bo jutro siostra przyjedzdza z 2 łobuzami hehe jeden 10 drugi 7 masakra juz czuje to piekło heheheh 😁

jutro napisze z rana bo później watpie ze bede miała czas hehe 🙂

"pogłaski" dla wszystkich maluszków w brzucholkach i dobranoc dla wszystkich mamusi 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki wstawac szkoda dnia !! 😁 ja wstałam wczesniej niz planowo hehe ale spokojnie sobie pije kawusie i szperam po necie a moje maleństwo chyba jeszcze spi 🙂 pozniej trzeba bedzie obiadek zrobic wiekszy niz zawsze bo elita przyjezdza hehehe bedzie wesoło xD a brzuszki jak dzis sie czuja 🙂 ?? napisze pozniej jeszcze ale juz zycze milej i spokojnej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i sie dogrzebałam w postach!!! WIKARYNKA NAWET NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY JAK BARDZO SIE SIE CIESZE ZE JEDNAK WSZYTSKO IDZIE DOBRA DROGA, GRATULUJE MALEJ KSIĘŻNICZKI !!!!!!!!!!!! 😘 😘 tak sie rozpisalyscie ze ciezko bylo mi sie doszukac 😁

Witajcie brzuszki 😘 😘 😘
Mam nadzieje ze u was wszystko w porzadku i kazda z was jest zdrowa 🙂
Ja dzis obudzilam sie bardzo wczesnie ..chyba dzidzi musialo sie dziwnie ulozyc bo mialam " ruchomy ból" - raz tu raz tam w dole brzucha.
Troszke mnie nie bylo ..przeprowadzka na pare dni do szwagierki i oczekiwanie na nasze własne mieszkanie plus praca zabiera nam strasznie duzo czasu.
musze sie pochwalic nowymi zakupami otóż zakupilam sterylizator i buteleczki bo jednak po ostatnich postach doszlam do wniosku ze byc moze to konieczny zakup. Ponad to dzidzi dostalo drugi prezent w swoim ponad 20 tyg zyciu hihihi Malutki komplecik z bucikami,sliniaczkiem,body i czapeczka. wiecie co? haha jak patrze na te ciuszki to nie moge sie doczekac az przytule tego skarba!
No nic brzuszki drogie ja bede uciekac zjesc sniadanie bo zoladek mi przywiera do kregoslupa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie;D cos dlugo nie zagladalam tu ale juz nadrabiam 😜
witaj nowa mamusio grudniowa- LilithGoth 😉 milo,ze dolaczylas;D pokazuj brzuszek odrazu, rosnij zdrowo!!
nie moge przeczytac waszych postow wczesniejszych bo jest niedostepne 😞((( . jak sie czujecie dzisiaj ?
ja mam dola jakos nie wiem co jest pogoda jest dziwna wietrznie i zimno...sobote spedzilam z R. Teeraz czekam na rosolek 😉 i ide polezec w wannie sie odstresowac 😉 zrobic peeling ciala;D i sie od pieknic 😉 moze poprawi mi sie humorek?
Dzis cala noc wstawalam do ubikacji budzilam R a on rano do pracy jechal na 6, takze mu dalam popalic;p hehe;p a okolo 5 rano to maly przeszedl samego siebie!! tak sie wypchnol jak nigdy glowke mial w lewej strony brzucha a nozki z prawej i napieral.. az sie popalakalm, a R nie wiedzial co zrobic;p
Lozeczko mam zrobione juz tzn pomalowane bo bylo scierane papierem sciernym, bo bylo pomazane dlugopisem po calosci 😉 wiec R zrobil calosc odrazu odnowil, pomalujemy w weekend tylko farba i skrecamy 😉 i zamawiamy teraz posciel i kolderke z poduszka 😉 materacyk jest ubranka tez husteczki i pieluszki na start tez 😉
Wozek w piwnicy tylko trzeba odswiezyc. Tylko zostalo nosidelko,kremiki itp, wanienka i takie drobnostki w sumie 😉
Tylko czekac rosnac i cieszyc sie z kazdego ruchu 😜

A wy jak przygotowania?
Pozdrawiam 🙂 mam nadzieje,ze posty sie odblokuja widze ilosc stron ale nie pokazuja sie, cos mi net szfankuje brak polaczeniamoze to przez to;/ eh.. do spisania!:**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
u Nas nocka kiepska bo Olaf nie spal od 1-30 do 5tej ale to chyba przez to ze lal deszcz i to taki jak nigdy!!! szok!!! taki halas byl...Zabralam go do lozka o 4tej no ale on nie jest nauczony spania w naszym lozku wiec sie rzucal i ulozyc sie nie mogl...W koncu padl o 5tej.
Meza jeszcze nie ma od wtorku i nie wiem czy wroci dzisiaj, jak skoncza prace w miare wczesnie to przyjedzie chociaz na te pare godzin i jutro wraca do Dublina 😞 ale mowil ze bierze urlop w piatek sa to moje imieniny wiec spedzimy cale 3dni razem 🙂
Szkoda mi go bo pracuje bez przerwy od wtorku z czego od piatku po 12-14h no ale musza cos tam zrobic i nie ma ze boli 😉
Widze Babeczki ze zakupki ostro poszly w ruch 😉 ja w sumie tylko wozek kupilam. No ale ja mam wszystko prawie po Olafie do tego robie baby shower wiec wiele rzeczy dostane od kolezanek z pracki i nie z pracki 😉 wiec poczekam i po baby shower dokupie ewentualnie brakujacych rzeczy 🙂
Co do kopania to ja tez w nocy dziwny bol mialam wlansie takie przemieszczajacy sie... az sie wystraszylam.
A maly jakos tak mocno kopal ze sprawialo mi to bol. Nie wiem moze wyczul ze ja tez poddenerwowana bo jednak wstac o 1-30 to nie to co chcialam 😉
Lecimy na sniadanko bo wstalismy o 11 a juz 12sta 😉
Milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U wszystkich dziś kiepska nocka, u mnie masakra. Poszłam spać o północy, zbudziłam się o 3 z mega bólem w prawej dolnej części pleców 🥴 później miałam wrażenie, że mam skurcze takie jak na okres 🤢 wzięłam nospę i jakoś usnęłam. O 6 znowu pobudka trochę mniej bolało. No i poszłam dalej spać i wstałam o 13. Już sobie w nocy wyobrażałam, że mam poród przedwczesny, bo się wczoraj naczytałam o tym 😮 Bałam się mega i chciałam tylko jak najszybciej usnąć. We wtorek idę do lekarki to się dowiem czy wszystko ok z dzidzią i mam nadzieję, że się na nic złego nie zapowiada 🤨 . Lecę na śniadanie, trzymajcię się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup takie bole jak na okres lapia mnie kilka razy na dzien...
Zawsze biore wtedy magnez i sie klade i jakos samo przechodzi. No ale fakt stracha sie czlowiek naje ale mysle ze to raczej normalne ze takie cos mamy. Gorzej gdyby to byly takie skurczowe i kilka na godzine no to wtedy chyba tylko szpital.
Tutaj ostatnio ogladalam taki program cos jak w PL porodowka. Tylko ze nie szpitala tutaj z Cork i byla para polakow Babeczka urodzila rowno w 24tyg ciazy...Masakra jakie malenstwo! ale uratowali dzidziusia i wyszli wlasnie ze szpitala!!! i tak sobie czlowiek pozniej mysli ze takie malenstwa sie rodza.
Tak sie splakalam bo ta dziewczynka miala raka jajnikow i jej lekarz powiedzial ze to jedyna i ostatnia szansa jesli chce miec dziecko musi sie zdecydowac jak najszybciej i po porodzie jej zrobia operacja. I cale szczescie ze to dziecko uratowali bo ja dziekuje...
Tutaj nie maja obowiazku ratowania dzieci ktore rodza sie przed 24tym tygodniem a wlasnie w tym programie mowili ze uratowali dziecko ktore sie urodzilo w 23+5!!! szok szok szok dla mnie! takie malenstwo to wazy ok 600gr...
Ech nie myslmy nawet o tym!!! wszystko jest ok z nammi i bedzie! wszystkie dotrwamy do terminu 🙂 tak mamy myslec.
Co do nospy to ja nie lubie jej brac...jakos tak nie jestem przekonana do tego stwierdzono ze nospowe dzieciaczki moga miec problemy typu napiecie miesniowe itd.zreszta mozna poczytac sobie o powiedzeniu nospowe dzieci.Wole lykac magnez ktory rowniez dziala rozkurczowo a jednak nie ma skutkow ubocznych takich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie trochę uspokoiłaś Anitek 🙂 ale kurczę, tak się wystraszyłam, bo to pierwszy raz i to jeszcze w nocy 🥴 . Biedne takie maluszki, przecież to ledwo połowa ciąży minęła, jak sobie pomyślę to aż ciarki przechodzą że miałabym na przykład za dwa tygodnie urodzić 😮 . Nospę brałam na samym początku ciąży przez tydzień jakoś 6 t.c. to był bo tak w szpitalu kazali. Potem przed zabiegiem amnio no i dziś raz. Więc raczej maluchowi nie zaszkodzi. A magnez biorę dwa razy dziennie tak czy siak. Już się nie mogę doczekać tej wizyty wtorkowej, mam nadzieję że tylko panikuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup ja w pierwszej ciazy rowniez nospe bralam i luteine do konca ciazy. Z tym ze nospe rowniez sporadycznie. Za to magnez 3x 2tab. Teraz biore 1 dziennie chyba ze zaczyna mnie bolec brzuch no to wtedy lykam.
I nie martw sie wszystko z Ala jest i bedzie w porzadku 🙂
Ja mam w czwartek usg. Juz pozno jak na polowkowe ale w sumie tutaj je wykonuja do 24tyg. Pojde aby sprawdzic i miec spokojna glowe ze wszystko jest w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂
Widzę że każda miała kiepską noc. Ja wręcz przeciwnie. Dawno tak dobrze nie spałam, ale to chyba przez to że wrocilam troszke zmeczona w nocy. No i dzisiaj spalam dobie do 14 🙂 Pewnie dalej bym spała ale mężuś mnie obudzil na obiadek. W końcu sam coś upichcił. 😁
Teraz sama w domu zostałam... każdy gdzies uciekl i czekam aż tata mi siostre przywiezie bo obiecałam mu że się nią zajmę dzisiaj.... Jeszcze jej nie ma a już jestem zmęczona przez tego oszoloma. 😁
Ooo... i od teściów dostałam wczoraj taki niebieski kocyk dla Tomcia. 🙂) I stwierdzili że zafundują nam usg 3d4d, ale chcą iść z nami mlodego zobaczyć... 🙂) w sumie dobry pomysł... takie rodzinne. Ciekawe czy wpuszczą tyle osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...