Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć brzuchatki!

Nad morzem bez upałów, temp. niewiele ponad 20 stopni, ale jest słońce. 🙂
Witam nową mamusię. 🙂
Jeśli chodzi o krzywą obciażenia, to rzeczywiście dziwaczne, że wynik po wypiciu glukozy jest niższy, niż przed. Może tu nie chodzi o cukrzycę, ale o stan przeciwny - hipoglikemię. Jak by nie było, to chyba dobry pomysł, żeby skonsultować się z diabetologiem.

Jesteśmy właśnie po obiadku. Mężuś zapadł w drzemkę na kwadrans, a ja sobie nadrabiam zaległości internetowe. Oczywiście jest strasznie drogo, taniej jest polecieć nad Morze Śródziemne do Tunezji albo Egiptu, niż siedzieć nad polskim morzem. No ale cóż, chce się urlopu, trzeba płacić! :P
Wczoraj mała cały dzień sobie brykała w brzuchu. Dziś rano trochę, teraz jest spokojna. Czuję ruchy coraz mocniej i wyraźniej. Super uczucie. 🙂
Mam nadzieję, że cieszycie się ze zbliżającego się weekendu. Miłego popołudnia. Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dopiero wstalismy z Olafem z drzemki.
Caly dzien leze bo mnie brzuch boli nie wiem czemu 😞 tak jakos od nocy...
Odpoczywam wiec w koncu minie.
Basia fajnie ze sie odezwalas 🙂 Mala buszuje powiadasz 😉
U mnie w nocy sa harce non stop, zreszta wogole sie Maly rusza praktycznie caly czas. Ma aktywniejsze momenty rowniez to wtedy chwilami az boli.
Co do glodu to dzieci w brzusiach go nie odczuwaja jak my 😉 czerpia wszystko z naszych zapasow wiec o to sie nie martw ze zjadlas za malo czy cos 🙂
Paula daj focie jak zrobisz literki 🙂 masa solna! ojej ile sie tego kiedys robilo 🙂
Wikarynka racja polskie morze to jakas tragedia jesli chodzi o ceny!!! sama nie wiem skad! a do tego utrafic z pogoda tez trzeba miec szczescie!
Ale fakt odpoczywajcie chociaz tam co by wrocic do domku wypoczetym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania92 no urósł Ci, bo wcześniej to w ogóle nie było widać nic 🙂
Justta oo Ty ślub bierzesz w sobotę 😲 no to powodzenia życzę 🙂 a to cywilny czy kościelny? Mnie to już za tydzień stuknie 2 miesiące jak jestem mężatką 😁 zleciało.
Anitek mmm moje ulubione ciacho i męża 😁 chociaż ostatnio miałam go w postaci rolady i chyba bardziej mi posmakowało, szczególnie ta pokruszona princessa na wierzchu 🤪 . Ja już 8 kg na plusie 😮 lada moment i zobaczę na wadze 7 na początku 🤢 . Glukoze późno Ci zlecili, w sumie w ostatnim tygodniu, do którego powinno się zrobić. No i co do napoju energetycznego to pewnie jest smaczniejszy od glukozy 😁 . Chodzi czasem za mną jakiś energetyk i mam ochotę ale na szczęście przechodzi 😜 no i się nie złamałam. Wolę colę 😆
Anusia89k cukier chyba nie powinien być niższy od tego na czczo 😮 to dziwne, że po wypiciu glukozy masz mniejszy. Ja miałam w sumie równy bo różnica była 3 jednostek. Więc na szczęście ok.
Basia89 no to fajnie, że wszystko ok 🙂 ja jak już poczuję, że mała zaczyna się ruszać to ciągle patrzę na brzuch i widzę jak lekko podskakuje w miejscu gdzie kopnie 🙃 w końcu mąż też zobaczył, i się rajcował ale boi się dotknąć, że zrobi jej krzywdę 😮 🤨 tłumaczę mu, że dotknięciem nic jej nie zrobi, ale nie dociera. Trochę mi przykro z tego powodu 😞 potem też mi się będzie małą na ręce bał wziąć? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyouliftmeup rolady jeszcze nie robilam 😉
Co do dotykania brzucha to w sumie moj Maz tez jakos specjalnie nie dotyka chyba ze mowie heh, faceci chyba tak maja 😉 krzywdy nie zrobi to fakt.
Co do glukozy to robi sie ja pomiedzy 24 a 28tygodniem a ja bede w 27+5 wiec spoko 🙂
W sumie ja to znow sie dziwie ze wiekszosc z Was miala ja zlecono w ok 22-23tygodniu to bardzo wczesnie bo do tego 28tyg moze sie to zmienic chyba nie? nie wiem nie jestem lekarzem w sumie.
Lece sie polozyc ponownie o brzuchol boli niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rozmawiacie laski o glukozie hm no roznie lekarza dawaja skierowania w roznych tygodniach widocznie nie ma to znaczenia chybaczy tydzien do przodu bedzie zrobione badanie? nie wiem nie znam sie heheh ;p
dziewczyny dziss mi glowa peka;( az plakac mi sie chce.. boli caly dzien ogolnie ale raz na jakis czas tak na maxa;(
ide sie polozyc do jutraa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifyou... tak już jutro mam ślub :-) kościelny już wszystko przygotowane 🙂 narazie stresiku nie mam i cieszę się już bardzo, ale to zleciało, lecę coś zjeść teraz bo mnie ssie od rana pozdrowionka brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
piszecie że glukoza miedzy 24-28 tc. ja mialam jakoś w 21 wiec nie sadze zeby to mialo wieksze znaczenie. Chociaz nie wiem, pewnie zapytam lekarza na jakiejs wizycie.
ja juz nie moge spać od 7.30. Maly tak kopie ze szok 🙂 A ja nie wyspana. Wczoraj mężowi impreze malą zrobilam bo dzisiaj ma imieniny i sie za nic nie wyspalam.
Niedlugo chyba z siostra na spacer pojdziemy puki nie pada, ogolnie jak na razie dla mnie pogoda idealna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
Nocka srednia bo ostatnio mam tak ze wstaje do wc po 4tej i juz spac nie moge 😞 zasnelam ok 6stej a Olaf wstal o 6-50! szok! dzisiaj idziemy z Mezem i Znajomymi do kina na Bourna! nie moge sie doczekac o uwielbiam ten film 😜
Wiec plan jest aby polozyc Olafa po 7dmej i kolezanka wpadnie posiedziec do Nas od 8smej 😉
Ciesze sie jak dziecko bo dawno z Mezem nie wychodzilam 😉
Paula jak glowa? 🙂
Justta WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGP NA NOWEJ DRODZE ZYCIA 🙂 oby sil starczylo na zabawe do bialego rana 🙂
Co do glukozy to ja nie wiem czy i ewentualnie jakie to ma znaczenie? wszedzie w necie jest napisane ze powinno byc pomiedzy 24 a 28tygodniem a czemu to juz nie napisali 😜
Kazda z Nas ma swojego prowadzacego i mysle ze wiedza co robia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękujemy za życzenia, a brzuszek już widać w galerii 😉 wyniki glukoza na czczo wyszła mi 81 a po obciążeniu 50 (pyszne to było takie słodziutkie) to 118, cieszę się że jest w normie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czytałam na różnych forach i jeśli poziom cukru jest za niski to jest to hipoglikemia.
Gratuluję żonom 🙂 Jak ja Wam zazdroszcze ślubów... 🙂 mam nadzieję że i mnie kiedyś to spotka, że będę mężatką... Mój Maciej jest strasznym przeciwnikiem obrączkowania:/ mieliśmy się pobierać w zeszłym roku ale na dwa miesiące przed się rozstaliśmy:/ i
Wczoraj jego mamcia też mnie wkurzyła...zdjęcia malucha są mało wyraźne a ta już że rysy twarzy jak u jej synka:/ dzieciak do porodu zmieni się 100 razy i drugie tyle po a ona już swoje:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusia myślę że dobrze że mówi że podobne... gorzej by było jakby mówiła że nie.
justta widzę że też jeszcze malutki brzuszek 🙂) ale oczywiście sliczny, jak każdy 🙂
No i jednak na spacer nie poszłam. Jakiś leń mnie złapal, ale z drugiej strony strasznie się nudzę i zero pomysłów na spędzenie czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski ;D
justta 🤪 🤪 🤪 gratuluje i wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia 😉 zycze milosci, wtrwalosci i spelnienia wspolnych marzen;D i pociechy z maluszka oczywisćie 😉 buzka:*
justta to normalne ze stresik jest, ja to bym chyba z siebie slowa nie wyksztusila na koscielnym 😉 hahaha;D

Co do slubu ja tez zazdroszcze, zawsze chcialam miec meza 😉 Ogolnie R mowil,ze ma plan i ze to bedzie niespodzianka;D pewnie oswiadczy mi sie na porodowce;d tez ciekawiee 🤪 🤪 🤪 Zobaczymy jak sie ulozy wszystko-mam nadzieje,ze bedzie dobrze 😉

Ania92 fajnie,ze zrobilas mezowi imprezke 😉 napewno sie ucieszyl 😉
Co do spania nad ranem i w nocy to ja tez to samo mam podubdka wczesnie rano krecenie sie i spanie na 'czujka' hahaha 😉
Dzis mi sie maly dal wyspac na szczescie i sie malo rusza;p hehe odsypia wczesniejsze nocki hahaha;D
Anitek- ja tez uwielbiam chodzic do kina;D zycze milego seansiku 😉
Haha co do Olafka to ladnie Cię zrobił 😜 hehehe 😜
Anusia89k- wspolczuje tego rozstanie które przeszkaś. Mój na początku tez nie chcial, tzn sam nie wspominal o tym.. ale moze teraz jak beda maluszki zmienia podejscie 😉 i sprawia,ze bedziemy szczesliwe? Tego Ci życze:*

Dziś tak samo jak Ania92 złapał mnie leńń 😜 starszliwy leńń 😜 Pofarbowalam wloski na rudo;D haha odrosty bylo widać juz i oczywiscie sie kolor splukal, urok takiego koloru 😉
Czekam na mamusie z pracy wróci, posiedzimy troche razem.. Wieczorkiem spotykam sie moim R 😉 i spędzamy noc!! ;D 😁 jeaaah;D
Idzie do pracy dopiero w sobote na 18 wiec noc i popoludnie jest nasze 😉

aa i przyszla matak edukacyjna campol babies weosla farma;D ta co wylicytowalam na allegro 😉 ciesze sie na maxa;D jest sliczna, nie zniszczona nawet nie widac sladow uzytkowania;D za male pieniadze, a mi samej radosc sprawila 😉
Maly bedzie zadowolony 😉
Nie moge sie go doczekac!!!! ;*[color=blue][/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta bardzo dobrze ze wyniki w normie 🙂
Anusiak olej gadanie Tesciowej 😉 niech sie kobieta nacieszy heh a Ty mysl swoje 🙂
czasem lepiej sie ugryzc w jezyk 😉 Rozstanie no coz nic milego niestety, ale najwazniejsze ze sprobowaliscie na nowo 🙂
Paula fajnie ze zakup maty sie udal 🙂 jeszcze musisz poczekac cierpliwie 😜
No i wloski tez zrobione 🙂
Lenia tez mam tym bardziej ze taka pogoda do d...y!
Ale zbieram swoje juz o 8kg (dzis rano sie wazylam)ciezsze 4litery i pedze do sklepu bo obiad trzeba gotowac 😉
Dzis robie zupe krem cebulowy z grzankami i nalesniki 😜
Ifyouliftmeup ja wlasnie dzis zobaczylam 7 na wadze 😲 😲 😲 70,2kg :d o tyle dobrze ze wysoka jestem to jakos tak nie widac tego...ale po porodzie z pewnoscia zauwaze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta najlepszegoooo w nowej czesci zycia 🙂 spelnienia marzeń itd 😘 😘 😘

ja dzis jakiegos lenia mam siedze sama z dziecmi bo siostra ze szwagrem do szpitala pojechali do tego ich 3 maluszka z ktorym no nie jest dobrze :/ zaraz musze pomyć naczynia po obiedzie no i moze złapie sie za jablecznika, zjadlabym ale nie bardzo chce mi sie robic,.. ale jednak sie chyba przemoge 😁

kurcze marti mnie to ze nie codziennie czuje ruvhy mojej niuni,,, tzn codziennie ale nie zawsze takie mozne i dlugie czasami sa np 3 kopniecia slabe i wszystko i tak 2-3 razy dziennie a nie raz jak jej strzeli cos to kopie 10 minut ze az brzuch podskakuje heheh a moj jak zobaczyl to mowi: oooo ansza tancereczka 😁 hahahah usmialam sie niemozliwie 🙂

odezwe sie pozniej kobitki trzmajcie sie cieplutko i odpoczywajcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry!

Jak zwykle krótko, ale przeczytane WSZYSTKO!

Justa - powodzenia w małżeństwie. Niech się Wam układa w szczęsciu! 🙂
Anitek, Ifyouliftmeup - nie ważyłam się, ale boję się, co waga mi pokaże po powrocie z urlopu. :P
Basia - ja też nie czuję ruchów bardzo regularnie. Czasem jest dzień, że małą czuję prawie cały czas i rozpoznaję różne ruchy (kopnięcie, obrót, machanie łapkami), a jest też dzień, ze prawie w ogóle jej nie czuję i zastanawiam sie czy wszystko OK. Czytałam trochę i sprawdziłam, że w sumie to tak najwcześniej od 24, a raczej od 26 ruchy są regularne i można je liczyć. Powinno być przynajmniej 10 w ciągu 2 godzin. Wcześniej jednak, niż 26 tydzień mogą być nieregularne.
Pozdrawiam Was dziewczynki i uciekam na obiad z mężem. Pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula super że jesteś zadowolona z zakupu.
Mąż się ucieszył i nawet ja 🙂) Mily wieczór spędzilismy- dawno tak nie było, ale teraz nistety odczówam zmęczenie i niewyspana jestem bo dosyć dlugo siedzieliśmy- a to już nie dla mnie. Kawunie sobie zrobiłam i mam nadzieję że mi przejdzie troszkę.
Co do wagi to we wtorek u mnie bylo 5.9 na plusie, ale ja nadal nie wiem gdzie to 🙂)
basiu u mnie z ruchami podobnie, chociaz dzisiaj rano to byly chyba najmocniejsze jakie czułam- ale mimo wsyztsko nadal nie zbyt silne. No i też tak 2-3x dziennie, rano mnie budzi przeważnie i wieczorem nie daje spać... 🙂
Ja mam nadal lenia, zrobilam tylko małej spagetti, a teraz ja czekam az mi moja starsza siostra cos do jedzenia przyniesie 🙂 teraz ciąg dalszy bajek a pozniej pewnie to samo.
No i jutro śmigam popracować. 🙂) Mąż mnie zatrudnil na jeden dzień hehe 🙂 No zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justaa : Powodzenia i iby wam sie układało 🙂
Basiu : Jak tam ta nasza tabelka? 🙂 Wyslij kawalek tego jablecznika jak juz zrobisz 🙂
A ja sie wlasnie wzielam za mycie okien :/ Brudne okropnie,a nikt za mnie tego nie zrobi. Ale pomalutku, pomalutkui juz poltora umyte 🙂 Tylko okropna duchota na dworze :/
Kurcze z tych 2 kartonow ciuszkow ktore dostalam, to za duzo nie wybralam. Na maluszka zaraz po urodzeniu to tylko z 4 body i jakies malutkie koszulki i kaftaniki, takie smieszne wiazane jak to sie kiedys nosilo 🙂 Na pozniejsze miesiace tez cos tam odlozylam, ale myslalam ze bedzie tego wiecej, coz, przewaga rozowego koloru jednak 🙂
Wczoraj zamowilam posciel do lozeczka, 2 rozki i ten taki polarek z uszkami do wozka, ktory kiedys tutaj ktoras z was pokazywala 😉 Na ten miesiac koniec, limit budzetu na malego sie skonczyl 😉
Nastepne zakupy we wrzesniu 🙂
Coraz czesciej nie moge nic tutaj pisac na tym forum, bo ciagle sie cos "laduje", wydaje mi sie ze to przez moj komputer, musze go chyba dac do naprawy :/ Chyba ze wy tez tak macie, to moze jakies przeciazenia strony 🙂
Moj mezus znowu gdzies pojechal cos murowac, tynkowac, wiec standardowo siedze sama. Posililam sie troszke, wiec ide dalej myc te okna:/
Ostatnio znowu jakby czesciej mi niedobrze...myslalam ze to juz za mna.
Chwalcie sie waszymi zakupami dla naszych bobasow, moze znowu cos podpatrze 😉
Wpadne pozniej, chociaz ostatnio naprawde malo sie tu dzieje, czasami po 2-3 posty na dzien. Gdzie sie wszystkie podziewacie? 😉
Pozdrawiam was brzucholki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka!
Czytam wszystkie posty ale nie mam jako s weny na pisanie. Całymi dniami robię weki na zimę i dzisiaj to az mi nogi spuchły - normalnie pierwszy raz w zyciu! Poza tym boli mnie brzuch w jednym miejscu u góry tak jak bym siniaka miała, ale nic nie widać. Niestety piątek więc żadnego lekarza nie zapytam...Może któras z was tak ma albo miała?
Robiłam wczoraj wyniki i mam złą morfologię. Erytrocyty 3 a hemoglobina się zdaje 9 i w związku z tym lekarz przepisał mi jakies nowe żelazo, nakazał za dwa tygodnie znowu zrobić wyniki i przełożył wizytę która miałą być we środę....oby się tylko na zastrzykach z żelaza nie skończyło bo chyba umrę 😞 😞 😞
Ach i wstawiam fotkę brzusia 🙂
Pozdrówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justta życzę wszystkiego dobrego na nowej drodze życia Ps.I zabawy do białego rana o ile maluszek pozwoli 🙂
Tak mi się przypomniało że odnośnie tycia to mi przybyło już 8 kilogramów, ostatnio jakoś szybciej waga wzrasta :P
Dobranoc i miłego weekendu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane napisze krotko bo ide spac 😉 jestem z R u niego zjedlismy kolacje on piweczko na calego 🤪 🤪 a mnie wzielo na orzeszki mniamm 🤪 🤪
spadam spac napisze wiecej jutro ;p buziaki

justta baw sie dobrze do bialego rana dokladnie!!! 🤪 🤪 🙂 🙂 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anusiak, w żebrach też mnie boli ale to na brzuchu jakoś tak, daleko od żeber...no ciekawe co to. I widzę że obie będziemy miały Franków 😁 😁 😁
Justa, udanej zabawy 🙂 a i jesteś w dobrej sytuacji bo skoro masz mały brzuszek to i sukienka dobrze wejdzie 😁
Paula a Ty cały czas szalejesz z tym swoim:P Nie za dobrze to? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...