Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ifyou to mialas sen... te sny to chyba przed obawa o nasze malenstwa. Ja mialam tez sen glupi..
Snilo mi się,ze kazda z was z forum urodzila a ja biedna jedyna po terminie i zero skurczy zero nic.. Pojechalam z R do szpitala na wywolanie porodu... i wiem ze cierpialam max.. zwijalam sie z bolu...
Ale nie pamietam jak urodzilam czy cesarka czy naturalnie-bo R mnie obudzil sms po 6rano bo wrócił po nocce do domu i mi napisal,ze dojechał. Hehe sny sa na odwrót czyli zamiast poleciec ostatnia haha polece 1wsza 🤪 🤪 🤪 no super zyc nie umierac 🤪 🤪 🤪
Boje sie i taki tak czy bede pierwsza czy bede ostatnia..Kazda ma inny porod.. Zreszta wczoraj czytalam o porodach, mam zakaz od R na czytanie i ogladanie filmow o tej tematyce. Ciekawe jak to bedzie w zyciu.

Spadam do wanny.. heeeh 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wikarynka znow mierzenie cisnienia. Jak dlugo tym razem? dobe?
Co do papierkow tez mam pare w szufladzie i na razie sie nie przydaly ale nigdy nie wiadomo 😉
No i Twoja waga! WOW WOW WOW! 😁
Fajnie Ci heh :d a zimna krew to zachowalam jak nigdy 😉 normalnie to panika heh 😉 ale wiedzialam ze jak zaczne panikowac to bedzie gorzej... Dobrze ze Olaf juz kumaty i ten klucz mi podal...no coz bedzie mial nauczke 😉
Paula a coz to za decyzja? nie szukacie juz mieszkania? Co do Twoich kg to pozniej sie bedziesz martwic 🙂
Ifyouliftmeup u Ciebie rowniez nie jest zle, nie licz ze bedziesz tyc 1kg na tydzien bo moze za chwile bedziesz tyc bardzo wolno nigdy nie wiesz 🙂
Biologia trzymam kciuki za wyniki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - lepiej ze mnie nie brać przykładu, bo przed ciążą miałam BMI - 30, czyli otyłość. Co prawda nie widać tego po mnie, ale fakt jest. Toteż tłuszczu dziecina ma tyle, że nie ma potrzeby prosić o więcej. :P Poza tym na pewno miałabym już dodatkowy kilogram, gdyby nie ten żołądek... Ale dziś jest lepiej 🙂. Dziewczyny nie ma co, jak napisała Anitek - po porodzie od razu miała -7kg, tak samo moja koleżanka. I prawie wszystkie dziewczyny mi mówiły, ze po 2 tygodniach miały już od -10 do -12 kg. A gdy latały naokoło dziecka, to nie tylko wracały do swojej wagi, ale jeszcze chudły. Zresztą Anitek też o tym pisała. 🙂
A ja mam przykład również ze swojej kuzynki. Przytyła w pierwszej ciąży trochę ponad 20 kg i je zrzuciła. W drugiej ciąży przytyła mniej, ale też juz wszystko zrzuciła i jest chuda jak szczapa, bo się zajmuje dwójką maluchów. Starszy ma 4 lata, a młodszy roczek.
Umówiłam się z koleżanką na mieście, żeby zobaczyć jakiś płaszczyk dla niej. Jest w ciąży 2 tygodnie niżej ode mnie i skonczyły się jej ciuchy. Ja też spojrzę za czymś dla siebie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, we czwartek na wyniki się wybieram i mocz tez w tym więc się dowiem czy to to. Z ta waga to rzeczywiście się dobrze trzymasz! Oby tak dalej 🙂
Wasze sny jeszcze lepsze od moich...chyba rzeczywiście nam duzo rzeczy w głowach siedzi 🙂
Paula, Wikarynka pisała że będzie rodziła ze znieczuleniem ZZO ii tak sobie myślę że chyba i nam warto przemyślec tę opcję. Czytałam opinie babek i twierdzą że z takim znieczuleniem prawie nic nie czuć, tylko bóle parte a i dla dziecka to z korzyścią jest bo jest dotlenione bo matka dobrze oddycha i się tak nie umęczy. Ja zamierzam się dowiedzieć jak to jest z tym u mine w szpitalu. Oczywiście jak nie ma wskazań do tego to trzeba za to płacić. Tylko właśnie muszę się zorientować czy będzie mnie stać na taki luksus 🙂 🙂 🙂 A to skąd w końcu deccyzja o pozostaniu w domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka fajnie Ci 🙂 powodzenia w szukaniu czegos do ubrania 🙂
No i z kg racja ja tam sie nie przejmuje 🙂 zrzuce wszystko co do grama 😉
Teraz korzystam z jedzenia poki moge 😜
A tak wogole pisalyscie ostatnio o tym ktora bedzie pierwsza 😁 tez jestem ciekawa 😁
A Dziewczyny z konca jeszcze moga nas przegonic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - superaśne zdjęcia! Wyszły mega fajnie. Uchwyciłaś tęczę i chyba nawet taką drugą, która robi się zwykle z odbicia. Piękne.
Tak, Holter znowu na dobę. Znowu będzie się pompował co 20 min w dzień i co 30 min w nocy. Nie cierpię tego, ale potwarzam sobie, że to dla naszego wspólnego dobra.
A z tą wagą, to już się tyle nasłuchałam...najpierw ginek mi mówił, ze przy takim BMI nie powinnam więcej jak 6 kg przez całą ciążę, potem hipertensjolog, potem sama wyczytałam w zaleceniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ale... wcale się tego obsesyjnie nie trzymałam, zresztą jak widać i tak te 6 przekroczę. Po prostu tłuszczu było i jest dosyć, a teraz ten żołądek się przyczynił. Ja mogę tyć więcej, tylko żeby to się nie odbijało na zdrowiu moim i maleństwa. 🙂
Idę zaraz pod prysznic (Paula w wannie 😉 ) i na miasto do koleżanki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wyskoczyłam z domu do sklepu 😁 wziełam przy okazji moja psinke bo zaczeła skamleć heheh mowie to chodz na spacerek i tak o w 3 sek sie ubrałam i wyskoczylam :d najlepsze takie decyzje a nie sie zastanawiam czy mi sie chce czy nie i wtedy dupa wychodzi i siedze w domu bo jednak mi sie nie chce hahaah 😁

co do tabelki to tez mylslalm zeby ustawic według daty porodu wiec pozniej to zrobie i jak mi sie uda to te zdjecia jakos wcisne chociaz w sumie nie wiem bo wąsko jest i nie wiem jak je wklepac kolo kazdej z nas 😁 pomysle i zrobie a pozniej dodam 😉

teraz ide szyc sobie torebeczke 😁 ciekawe co mi z tego wyjdzie 😁 do pozniej kobitki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakie fajne widoki 😁 i jakie chałupki fajne 😁 i jakie fury! 😁 lol to chyba musi byc fajne patrzeć na dzieciaczka co pierwszy raz coś widzi w swoim życiu i sie cieszy tym, a dla nas to zwyczajne nic 🙂 nasze maleństwa tez juz niedługo będa tak się cieszyć z głupot 😁 już się nie mogę doczekać 😁
Ja tez wszystkie pocieszam, żeby się kilogramami nie martwiły, ale tak sobie myslę, że jak bym teraz miała więcej niż 10 na plusie to na sto procent byłabym w takim samym humorze! Żeby tak nie było parcia na wygląd to może i by to nie miało znaczenia, ale presja robi swoje...a że my biedne niedoświadczone pierworódki to sie boimy wszystkiego, łącznie z kilogramami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara - ja się dowiedziałam od swojego gina, że jest taka opcja jak rodzenie ze znieczuleniem. O kasie nic mi nie mówił, więc w sumie nie wiem czy to dodatkowo płatne. Wiem, że szpital, w którym mam rodzić jest wyróżniony znaczkiem "Rodzić po ludzku" i chyba w takim szpitalu znieczulenie jest w pakiecie. Nie jestem jednak pewna, tak się teraz domyślam. Ale jeśli bedzie trzeba, to zapłacę. Widziałam jak wygląda taki poród na TLC, a gin mi dodatkowo powiedział, ze czuje się wtedy normalnie napięcie macicy i potrzebę parcia, ale nie czuje się bólu.
Anitek - też się zastanawiam na kogo padnie i mam przeczucie, ze to jednak będzie Paula. I to może pod koniec listopada... 🙂 Zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek wikarynka mowicie,ze nie martwic sie kg.. Moze wy macie dobra przemiane materi i jakos zrzucicie to razem z pozostalymi forumowiczkami 😜 😜 😜 ale ja szczerze, hmmm nie wierze w cuda.. bo u mnie schudniecie w ogole kiedy kolwiek naprawde graniczylo z cudem. A nie czuje sie na dzien dzisiejszy spuchnieta wiec to co mam mi zostanie.. Nic nie poradze juz jesli nie dam rady, jestem negatywnego zdania co do samej siebie, przed ciaza bylo to samo.. chodzilam na silke pilam tylko wode, cwiczylam godzinami chodzilam do pracy po 12 godzin dziennie 4 dni w tygodniu, opiekowalam sie Amelka(siostra) chodzilam na zakupy na imprezy latalam duzo chodzilam.. i ani kg mniej;/ cos jest nie tak serio.. Ale moze tak jak mówicie zrzuci sie cos po ciazy-mam nadzieje,ze juz nie taka jak na poczatku.. poprostu DEPRECHA 😞 😞

Anitek
swietna tecza i jakie domki mmm;D zakochac sie idzie 🙂 🙂 bylam w Irl u swojego R i widzialam wlasnie taka dzielnice azz nie chcialam stamtad odchodzic.. a mieszkalam w Dublinie na dzielnicy Tallaght w wielkim szklanym wierzowcu z widokiem na góry, boisko(na KTORYM MECZE GRALI CZESTO) 😜 i na sklep tesco i wielki parking 😉 hyhy bylo tam cudnie.. juz ten czas nie wróci, chociaz kto wie.. moze kiedy Bog pozwoli i sie tam wyprowadzimy, jednoczesnie zaczynajac nowe zycie???? 🤔 🤔 🤔 🙂 🙂 🙂
mowisz,ze Olafek sie cieszyl... nie dziwie się, kazdy z nas tak pewnie reagowal i reaguje do teraz na rzeczy nieznane, nawet w wieku naszym 😜 😜 😜
Pytasz dlaczego taka decyzja? Stwierdzam,ze chce miec spokoj. U mnie bedzie 😉 Nie chce mieszkac z tesciową, wiec opcja mieszkania u mojego R odpada na pierwszym miejscu. Na mieszkanie nas nie stać, on ma kredyt ja tez(chociaz zaraz mi sie konczy) Wole dac mamie i pomoc jej i swoim siostrą i zostac u jej boku. Z drugiej strony chce byc tez z R. Chcialam z nim sama mieszkac, ale narazie to niemozliwe.. Moze po moich urodzinach okolo marca kwietnia sie cos znajdzie, ja postaram sie isc do pracy.. Miec stale zarobki, a nie czekac az Zus mi laskawie wplaci moje macierzynskie i takie tam.Naczytalam sie,ze czasami nie wyplaca na czas.. a Dziecko i rachunki nie poczekaja.. Wybieram dobro dziecka, niczego mu nie bedzie brakowalo 😉 Mam nadzieje,ze wybralam rozsadna decyzje i ze bedzie wszystko dobrze, ze z czasem sie ulozy.. 🙂 🙂

Wikarynka ja tez jestem z nadwaga juz wam kiedys pisalam 😞 😞 ze niestety juz jedna noga jestem w tym dziale wag. Kiedys bylam chudsza.. ale po smierci mojego chlopaka Damiana.. jakos zmienilam się, z twarzy i w ogole wagowo i rozmiarowo.. Na poczatku schudlam na maxa.. a przed ciaza.. wygladam jak slon i nie patrze w lustro tylko jak robie wam zdj do forum. Serio mam depresje odbija sie to na mnie i na moim R..On chce wychodzic ze mna gdzies, kino basen cos zjesc, ja sie wstydze i nie wychodze nigdzie a on mi mowi,ze jestem taka jakbylam bla bla.. ale swoje mysli.. To juz mam w glowie i nikt i nic nie zmieni tego.. Chyba ze po porodzie sie STANIE CUD 😁 😁 😁
Milego wypadu z kolezanka 😉 Bedziecie miały o czym porozmawiać obie w ciązy hehehe 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chalupki heh smieszne bo sa cale osiedla i kazdy dom wyglada tak samo 😁 zreszta Irlandia chyba z tego slynie 😉
Fury a no sasiada nie moje 😉 choc audi TT nie moj styl 😉 Ja tam gustuje w duzych samochodach co by miejsca sporo bylo zwlaszcza z dziecmi 😉 a oni maja 2corki i smiesznie to wyglada jak jego Zona jezdzi kombi a on te dzieci zawozi odbiera ze szkoly i w tej TT tacy zgnieceni jak sardynki 😁
Wikarynka wspolczuje tego holtera 😞 ale dla dobra Ciebie i dziecka dobrze ze to maja pod kontrola.
Co do znieczulenia to jest absolutny zakaz pobierania oplaty za epidural!!!! i nawet byla akcja o to chyba w zeszlym roku. NFZ nie moze wystawic rachunku za to wiec nie moga pobierac oplat, to wszystko jest refundowane.
Kwestia tylko dostepnosci anestezjologa podczas porodu bo to roznie bywa, jak sa bardzo zajeci i jest nawal porodow.
Basia fajnie ze spacer zaliczony 🙂
Skwara fakt pierworodka 🙂 w sumie nie wiem co gorsze nie wiedziec co czeka czy wlasnie wiedziec co nas czeka i przechodzic to raz jeszcze heh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ale piszecie dużo, masakra nie da się tego ogarnąc, ale się najadłam przed chwilą frytkami uuuuu aż mi ciężko, jeszcze zupa mi została do zjedzenia ogórkowa, ale nie mam siły narazie, pogoda świetna ale musze siedziec w domu i sie kurowac, ide sie polozyc na pare godzinek i wygrzac pod kocyk, aa wózek mi przyszedł wczoraj, ale czekam na mojego M jak przyjedzie z pracy to go złoży , ale juz się cieszę , śliczny kolor, taki jak chciałam, czekoladowy - mniam, narka brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie Justta ma racje tyle piszecie, że nadrobić ciężko 🙂 :P
Do mnie dzisiaj przyszła przesyłka z rzeczami z alegro dla małego wszystko się zgadza i czekałam od czwartku...
Wózeczek również już zamówiony więc czekamy z niecierpliwością...
Jutro mam ostatnie zajęcia w szkole rodzenia, jak patrze na te dziewczyny to stwerdzam że mam duży brzuch, wczoraj na zajęciach mieliśmy gimnastykę dzisiaj po niej mnie kości bolą... Z tego wszystkiego zamówiłam wczoraj piłkę do ćwiczeń i zaczynam ćwiczyć bo nie chce przytyć 20 kg... mąż się ze mnie śmieje i mnie męczy żebym ćwiczyła itd... żebym na spacery chodziła a mi się po prostu nie chce z domu wychodzić...
co do znieczulenia to u mnie kosztuje ok. 600 zł ale z tego co położna mówiła to kobiety dłużej rodzą po nim bo nie czują tak bólu... tak więc się zastanawiam nad tym znieczuleniem i chyba sobie odpuszczę... za to ćwiczę mięśnie Kegla żeby mnie nie rozerwało za bardzo haha....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justaa wrzuc zdjecie wozka 🙂 ja wozek bede zamawiac w przyszlym tyg, i chyba tez taki czekoladowo bezowy 🙂 jak zdrowko?
Tak wogole to zapomnialamnapisac ze wczoraj bylam z mamuska na zakupach i kupilam w Pepco takie cieplejsze pajacyki dla Wojtusia, a w innym sklepie 2 czapeczki i ceratke do lozeczka na materac 🙂
Postaram sie zrobic fote i wam pokazac, tylko musze to najpierw znalesc, bo wczoraj zrobilam juz sobie segregacje rzeczy do prania i mam wszystkie ciuszki na 3 stertach 🙂
Mam nadzieje ze maly jutrojuz mnie na zaden nerw nie bedzie nasiskal, bo dzisiaj to tragedia...od rana bez przerwy...:/
Albo mi sie wydaje albo troszke lepiej juz mi sie oddycha.....moze widac juz swiatelko w tunelu 🙂
A za to badanie TOXO w obu klasach zaplacilam dzisiaj az 55 zl :/...nawet mojemu nie powiedzialam, i jak wyniki beda ok to ani slowkiem nie pisne ze tyle kasy na to wydalam 🙂
Mierzylam sie dzisiaj w obwodzie na wysokosci pepka i mam 94cm.....
Ide po aparat i cos cykne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewuszki ja Was podziwiam ja nie mam jeszcze nic dla małego tylko pieniądze na koncie;p u nas w okolicy jest tak że się nie kupuje wszystkiego tak wczesnie a ja to nie wiem jak ze mna będzie to trochę boje się tych zakupów;/

u mnie też jest ten szpital z certyfikatem i trzeba zapłacić 30zł i masz sale tylko dla siebie męza 😁 😁 wanne z hydromasażem jakieś piłki i gaz do wdychania na ból 😁 a i ze kazda ,,pierwiastka'' bo tak mówią połozne o tych co pierwszy raz rodzą że troche musi wycierpieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, wróciłam sobie po spacerku i spotkaniu.

kasiula - ja nie potrafię godzić się ze zdaniem położnej, że "każda pierwiastka musi wycierpieć". A kto określa to, że musi. Czy jest gdzieś zapisane, ze musi współcześnie. Bo w Bibli jest napisane - w bólach rodzić będziesz, tylko że my jesteśmy 2 tysiące lat do przodu i mamy postęp medycyny. W USA o ile tylko nie ma wskazań do cięcia, kobiety rodzą ze znieczuleniem. Jest to tzw. standardem jak antybiotyki przy zapaleniu płuc. Jeszcze 50 lat temu umierało sie z powodu zapalenia płuc. Równie dobrze można powiedzieć, że każdy organizm leczy sie sam i sam sobie w zapaleniu płuc pomoże. Tylko, że tak nie jest. Mój dziadek, którego nigdy nie poznałam, zmarł z powodu zapalenia płuc, ponieważ nie było wtedy jeszcze antybiotyków takich jak dziś, a mógł żyć. Nie traktuj mojej przydługiej wypowiedzi jako ataku na siebie, jest to atak na osoby (w tym wypadku położną), które wypowiadają slogany, nie zastanawiajac się nad tematem zbytnio.
Sylwia - przyjęłam Cię do grona znajomych. No z tym znieczuleniem w "moim" szpitalu to jest chyba tak, jak pisze Anitek. Jest ono normalną opcją porodową, z której mam zamiar skorzystać. No chyba, ze bedą wskazania do cięcia.
Anitek - Holtera jeszcze przeżyję. Gorsze rzeczy bywają, ale dzięki. 🙂
Biologiaa - 55 zł, to chyba normalna cena za te badania. Też się na tyle szykuję, a nawet więcej - pewnie 60. No ale cóż, to jest potrzebny wydatek.

Mój mąż wrócił wściekły z pracy. Na szczęście jest taki, że nie wyżywa się na mnie i nie przenosi gniewu z kogoś na inne osoby, ale nosi go strasznie. Jak to bywa, żyje w ciągłej niepewności czy go nie zwolnią, a jest taka opcja. Może dostać wypowiedzenie nawet z końcem tego roku. Problemem jest to, ze trudno będzie mu znaleźć nową pracę. Gdyby był młodszy, to mógłby próbować różnych zawodów, ale teraz to już chyba trochę za późno. Na szczęście położył się spać na chwilę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe mnie sie tez podoba wozek brazowo czekoladowy taki z kremem;D mniam;D ja mam zielony i na szczescie tylko musze go odswiezyc 😜 i zaoszczedzilam na wozku i to duzoo ;D
jak sie czujecie laski? jakie to znieczulenie tyle kosztuje? masakra..;o

mam dola znow... zamykam sie w sb... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - to ja Cię pocieszę i to całkiem szczerze. Nie mogłam się nadziwić, patrząc właśnie na twoje foty brzuszka. Co ty gadasz dziewczyno o wadze. Masz tak szczuplutkie nóżki i rączki, że można je objąć dłonią. Po prostu brzuch i piersi masz duże, ale to zupełnie normalne w ciąży. Bardzo dobrze, że tak jest. A kończynki masz chudziutkie. Nie wkręcaj sobie faz, bo to nie ma sensu. Wychodź dumnie na zewnątrz ze swoim pięknym brzuchem i Dawidkiem w środeczku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, ja tez sie nie zgadzam z takim stiwerdzeniem. Wmawiają nam takie rzeczy jak bysmy były głupie i tak jak byśmy żyli w epoce kamienia łupanego. Ja czytałam wczoraj w gazecie nawet że to znieczulenie nie jest w standardzie i że się dopłaca jesli jest na własne życzenie. Tylko nie wiem czy piszemy o tym samym. Mi chodzi o takie w kręgosłup zewnątrzoponowe czy jakos tak, już nie wiem, na pewno zewnątrz- coś tam 🙂 W moim mieście szpital to raczej umieralnia więc nie licze na wiele ulgi i współczucia od personelu. Mimo, że wszystkich tam znam, a to sąsiadka a to koleżanka mamy. No ale mam nadzieję że jakoś będzie 🙂 Taka nasza polska rzeczywistość z pracą i z życiem ogólnie. Ale jak to w pracy czasami się w dołki wpada 🙂 a dlaczego twój mąż obawia się wypowiedzenia? Nie ma umowy na stałe??
Paula, Ty to rzeczywiście masz problemy! Może się udaj do psychologa? Może znajdziesz u niego ukojenie 🙂 bo jak tak ciągle w smutku siedzisz to i dawidek będzie bidula smutna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia, gdzie te twoje zdjęcia? Ja cos ich nie widzę:P
Kasiula, na mnie tez gadają różne rzeczy że jeszcze mam czas itd, itp, ale ja na to nie patrze, bo jak cię nagle złapie za miesiąc i urodzisz to nic nie będziesz miała i kto Ci to kupi? Mąz? Chłopy sie do takich rzeczy raczej nie nadają 🙂 a i jeszcze komedie moga ci wyjśc przy zamawianiu - ja dwa tygodnie czekałam na przesyłkę, a jak przyszła to się okazało że połowy nie ma i będa mi za to kasę zwracać bo nie ma mozliwości dosłania tych rzeczy. I teraz zanim mi kasę zwrócą i zanim zamówię nowe rzeczy i zanim przyjdą to znowu pewnie ze dwa tygodnie i akurat się pewnie termin zbliży 😁 warto wcześniej o wszystkim pomyśleć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...