Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sylwia no wlasnie o tym byl program ze lekarze w szpitalach nie maja prawa pobierac oplat za epidural, tylko prywatne kliniki. Jesli chca te 600zl to musza Ci wystawic rachunek i wtedy jest to zgodne z prawem!!! walczcie o swoje!
A czy dluzej rodza? wszystko zalezy od wielu czynnikow.
Takie znieczulenie dostaje sie wtedy kiedy sie jest w ustanilizowanym porodzie i trzeba miec tez odpowiednia ilosc rozwarcia a nie ze sie ma 2cm i juz epidural...
Ja swoj dostalam po 31godzinach ledwo zywa juz wtedy bylam, no a czuc skurcze czulam caly czas nie wiem czemu bo nie powinno sie ich czuc...
Kasiula tutaj gaz to podstawa jejjj co one mnie tym gazem meczyly, a mi sie od tego w glowie krecilo i wymiotowac chcialo...Nie zgodze sie z tym stwierdzeniem poloznej i kopnac taka w ........ za przeproszeniem!!!
Nie ma prawa tak mowic...
Od tego sa te wszystkie wspomagacze aby kobiecie pomoc a nie czekac i patrzec jak cierpi...
Tutaj w sumie jest w miare dobrze z tym bo jest gaz daja tabletki zastrzyki w uda (pochodna morfiny) a na koniec epidural, wiec mozna w miare po ludzku urodzic.
Ja mialam pecha, ale u mnie gdzies ktos popelnil lad, musze wyciagnac swoja kartoteke z porodu bo tutaj sie nie dostaje wypisu i sobie doczytam o co tam chodzilo.
Ale kolezanki ktore rodzily a mam ich sporo wszystkie wspominaja milo porod i bez traumy.
Rodzic po ludzku to jest to!!!
Co do wyprawki to ja absolutnie nikogo nie slucham w tej kwestii!!! sama wiem po pierwszej ciazy ze gdyby nie fakt ze wszystko mialam gotowe juz w 30tyg to nie wiem co by bylo!!! doszly komplikacje i byl uziemiona na kanapie... Rob tak jak Tobie rozum podpowiada i nie ogladaj sie na innych bo na koncu wszyscy beda siedziec z tylkami wygodnie a Ty na sam koniec ciazy bedziesz zapierdzielac i szykowac... a im dalej tym ciezej niestety...
Paula Ty mi nie doluj bo bez Twoich textow to juz nie to samo! Ktos nam ukradl Paule zawsze usmiechnieta 😲 Lapac zlodzieja!!!!!!!!!
Nie smutaj wszystko jakos sie ulozy zobaczysz 🙂 a po porodzie jeszcze jak masz zamiar karmic dojdzie dieta i zobaczysz laska bedziesz w mig 😁
Co do decyzji w sprawie mieszkania no coz moze i tak lepiej? sami znacie swoja sytuacja najlepiej! trzymam mocno kciuki zeby na przyszly rok udalo Wam sie zamieszkac razem 🙂
Biologia a co sie bedziesz przyznawac 😉 racja milcz heh 😉 nie musi wiedziec ze tyle zaplacilas 😉
zaraz popatrze na brzusia 😜
Ja dzwonilam wlasnie do lekarza ale przyszly tylko wyniki moczu nic wiecej a przez tel nic mi nie powiedza a nie chce mi sie tylko po to jechac wiec poczekac do jutra lub czwartku i znow zadzwonie...
Czekam na te wyniki krzywej cukrowej jak na zbawienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jak czytam "sylwia" to rozdwojenia jaźni dostaję bo tez jestem sylwia lol 😁 Anitek, u mnie to tak ciężko na swoim postawić, poza tym jak ja będę w bólach to pewnie nie będę nawet w stanie na kogoś krzyczeć. Muszę chyba męża odpowiednio nastawić to będzie za mnie ubiegał się o ulgę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek wariatko Ty 🤪 jestem usmiechnieta jak najbardziej zawsze.. ale mam cos ciezkie dni... hmm depresja mnie lapie.. mimo mowienia wokol wszystkich jakos nie czuje sie jak powinnam.. moze minie 😉
Chce karmic piersią 😜 i dietka tak jak mowisz 😁 yy oby sie udalo 😁
Co do mieszkanka oczywiscie dziekuje 3maj kciuki mocnoo 😉 z calych sil.. mam nadzieje takze ze sie uda wszystko 😆 na pozytyw 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara w bolach to czasem tam moze pol szpitala poprzestawiac heh 😉 nigdy nie wiesz moze jaki diabel z Ciebie wyjdzie 😉
Paula gorsze dni masz bedzie lepiej za chwile 🙂
zobacz jeszzcze pare tygodni i zajecie bedzie ze hej! nie bedzie czasu na myslenie o pierdolach jakimi sa dodatkowe kg w ciazy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo dziewuszki 🙂 Mam nadzieje ze nastroje u was jako tako :P
Tak dla wyjasnienia nie iwem ale nie jadam salcesonu normalnie ale od wczoraj to mam ochote hahahaha 😁

Paula mam nadzieje ze twoj humorek i samopoczucie sie polepszy wkrotce i znów bedziesz usmiechnieta pamietaj ze te chudzinki na wybiegach wcale wesole nie sa i nie jedna z nich chialaby zajadac to co ty w ciazy.. to dobry okres dla ciebie i Twojego dzidziusia pod serduszkiem, musisz wiedziec ze jak mama szczesliwa to i dzidzi tez. Myśl o dziecku a po porodzie załozymy sobie tutaj temacik.. "odchudzanie na zawolanie po porodzie" jeszcze nie jedna wstawi tu zdjecie przed i po porodzie i zobaczysz 🙂 . Ja tez nie akceptuje tego jak wygladam ale wszytsko dla dzidziusia teraz ono jest dla mnie najwazniejsze 🙂 Mój to widzi jak sie wkurzam przed lustrem i mowi ze nie jeden facet chcialby taka kobiete jaka jestem teraz. tak wiec kochana nasza głowa do góry przynajmiej cycki mamy pełne wiec klata do przodu i heja!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kochane 🙂
W końcu wieczór i mam czas dla siebie. Mała czeka na wieczorynkę więc pół godziny a maksymalnie godzina spokoju. Później mąż wraca więc zobaczymy. Jak na razie z grubsza nadrobiłam ale mało pamiętam więc za dużo nie napiszę 😁 Coś ostatnio b. duzo piszecie, ale to dobrze.
No i jutro idę do mojej gin na wizytę (jakoś mnie wcisnęła) bo tak bym jeszcze miesiąc czekala no i mam nadzieję że bedzie usg i mi wyjaśni czemu tak kręcą. ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka no to Cie napadlo na salceson 😉
Fajnie ze Twoj Ci tak mowi 🙂 milo sie robi 🙂
Ania super wiadomosc ze jutro wizyta! pros o usg heh 😁 namieszala niech teraz klaruje wszystko 😉
Poczytalam troche o tym ZZO w PL no i w sumie jest tez napisane ze te Mamy ktore juz zaplacily za to podczas porodu moga sie zwracac o refundacje z NFZ. Tylko trzeba uwazac bo szpitale wystawiaja rachunek z tytulem "cegielka dla szpitala" a wtedy jest to traktowane jako darowizna. Musi yc rachunek ze zaplacono za znieczulenie ZZO. z tego co poczytalam to szpitale sie boja bo nie maja prawa pobierac zadnych oplat.
Nawet za sale rodzinna tak jak chyba Kasiula pisala ze 30zl... 30 nie 30 ale nie maja prawo i juz!
Walczcie o swoje prawa!!!
http://wyborcza.pl/1,76842,8180655,Hipokryzja_na_porodowkach.html#ixzz0uttTTXTU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hihihi, rzeczywiście dużo piszemy ostatnio i bardzo dobrze. To juz chyba taka ruchawka przedporodowa. W końcu niektóre z nas są już w 30 tygodniu. 😁
Skwara - mąż pracuje już długo w tym samym miejscu i ma umowę na czas nieokreślony, ale wymaga się od niego awansów. Nie awansował od wielu lat, ponieważ nie jest typem, który bierze udział w wyścigu szczurów. Jest uczciwy, czasem wręcz naiwny, łatwo ustępuje itd. Z tymi cechami nie jest się rekinem i awansów się nie zdobywa. W związku z tym jest na liscie do odstrzału. Dostał już wymówienie 2 lata temu, ale je cofnięto w ostatniej chwili (w sumie nie znam szczegółów). Teraz sytuacja się powtarza. No nic, zobaczymy. Dobrze, że póki co nie braliśmy kredytu. Ja mam tylko swój - studencki, ale on mnie aż tak nie obciąża.
Po tym jak mężu się zdrzemnął, a ja wskoczyłam do niego pod pierzynkę i go troszkę pocieszyłam 😉, humor mu wrócił. Pojechał teraz pokazać garaż w swoim mieszkaniu potencjalnym kupcom. Trzymajcie kciuki, żeby im się spodobało.
A propos - Skwara - ja nie robię dramatu z naszych 35m2, fajnie że w ogóle mamy własne. Tylko, ze naprawdę będzie nam ciasno z dzieckiem, a chcielibyśmy jak najszybciej kolejne, stąd roszady mieszkaniowe.
Znieczulenie, o którym wspominam to zewnątrzoponowe, czyli epidural czy jak to niektórzy mówią - w kręgosłup. Doczytałam, że opłata za znieczulenie zależy od szpitala, nie jest ona jednak pobierana prawnie. Z tego co się orientuję, w tym "moim" jest ona refundowana przez NFZ jako normalna procedura ze wskazań lekarskich. Nie wiem jakie są ceny, gdy trzeba płacić, ale jestem skłonna odkładać na to pieniądze. Po co mieć traumę, złe wspomnienia i cierpienie, skoro można nie mieć. Oczywiście można trafić na lekarza, który się zaprze i koniec, ale zacznę lobbowac u swojego gina, który pracuje w "moim" szpitalu, a potem od razu po przyjeździe na Izbę Przyjęć. :P A co tam, czasem trzeba walczyć o swoje, niezależnie co mówi położna jedna albo druga. :P
Ania - też jestem ciekawa, co Ci powie ginka. Naprawdę jesteś w sytuacji na dwoje babka wróżyła. Ale ja wiem, ze tak może być, bo chociaż moja córcia pokazuje swoje intymne zakątki, to nigdy nie chce dobrze pokazać serduszka. Nie wiem co gorsze, bo serduszko musi mieć ocenione dobrze z racji dwunaczyniowej pępowiny i wad, które się przy niej zdarzają. Taka dziecięca uroda. 🙂
Siedzę teraz i sobie pracuję, bo spędziłam trochę czasu z koleżanką. Byłyśmy w sklepie z odzieżą ciążową, a tam ceny - zawrót głowy. Stanęło na zakupach spożywczych i na tym, że moja koleżanka kupiła sobie płaszczyki na Allegro. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - o właśnie, popieram! Jestem nastawiona w tym samym duchu. Pogadam jeszcze o tym ze swoim ginem, ale dosyć Średniowiecza i Ciemnogrodu. Obawiam się tylko jednego. Siedząc w Szczecinie, mam w sumie 4 szpitale do wyboru, żeby urodzić. Dlatego mogę sobie chojraczyć i iść do tego "swojego". A te z was dziewczęta, które mają tylko jeden szpital w okolicy, wyboru raczej nie mają. Dlatego chyba tym bardziej trzeba walczyć. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek - dobry ten artykuł. Doczytałam jeszcze, że za zewnątrzoponowe chcą 300-700 zł. Jak mówiłam, jeśli będzie trzeba zapłacę, ale chyba jednak "mój" szpital jest normalny.
Jutro mam tego Holtera i już się nim denerwuję. Jak ja mam mieć dobre ciśnienie, gdy samo zakładanie tego ustrojstwa mnie denerwuje. Teraz jeszcze wkurzyłam się tymi znieczuleniami i Ciemnogrodem. Zwykle jestem stonowana, ale jeśli chodzi o krzywdę ludzką (wcale nie moją, tylko generalnie) albo niesprawiedliwość, to od razu mnie trzęsie. Ja mam w sobie trochę z działaczki i wolontariusza. Zaraz bym szła na wojnę o wyzwolenie np. rodzących kobiet albo innych ciemiężonych. Muszę się uspokoić. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek dzięki 😉 no niestety mam gorsze dni i chce by juz to minelo. Chce juz koncowke listopada i miec maluszka obok siebie..i sie opiekowac juz nim i nie myslec dokladnie o tym co bylo.. bede sie pewnie smiac z tego wszystkiego.. ale jak narazie wiem swoje.. 😞 😞

emilka
dziekuje Ci 😉 Jak narazie mam ciezkie dni.. widzicie pewnie to wszystkie.. ogolnie to te chudzinki napewno sie lepiej czuja niz ja.. Albo przykladowe kobiety o normalnych rozmiarach, a nie typu 42.. 😞 to jest straszne.. meczace.. i siedzi w mojej glowie 😞 😞 nikt mnie nie chcial przed ciąza i po ciazy tym bardziej .. Musze znalesc spokoj wewnatrz... przemyslec i sie wziasc w garsc...

ania zycze Ci aby ginek powiedziala Ci co wkoncu nosisz pod serduszkiem i ze uspokoisz się 😉 bo napewno sie stresujesz... co usg to inna informacja, idzie oszalec... 🙂 powodzenia jutrro i odrazu napisz co i jak 😘 😘 😘

wikarynka no ceny sa masakra w sklepach z odzieza ciazowa.. ja za dzinsy zaplacilam okolo 120 zl ale jestem zadowolona.. ale przeciez na dzinsach nie powinno sie konczyc.. Dodatkowo ile mozna chodzic w jednych co chwile je piore. Dobrze ze kolezanka wybrala cos dla siebie 😉 I fajnie,ze spedzilas czas z nią 😉
i jak mieszkanko spodobalo się? 3mam kcuki by sie sprzedalo i bys miala jedna rzecz z glowy... 😉

Widze ze poruszylyscie temat znieczulenia... hmm 🤔 🤔 zalezy od szpitala tez racja.. Ale jak sie idzie ogladac np szpital i dowiedziec sie co sie bierze do niego itp to mozna zapytac o to znieczulenie w kregoslup? chcialabym by nie czuc bolu ale jednoczesnie czuc ze rodzę. Nie chce by mnie rozerwało. O naciecie napewno bede prosila. A Wy? Wiec jesli bedzie platne znieczulenie, chetnie je wezme.. odloze troche kaski i bede prosila o niego 😉
Czuje sie jakas dobita.. Mialam z R spedzac czas a tu prosze... nie wszedl do mnie.. Jesli woli wolny czas spedzac sam to prosze bardzoo.. Ja ide zaraz na jakis filmior na DVD puszcze 😉 owoce za mna chodzą... a za wami co 😜 🤔 🤔
Wiem,ze za Emilka chodzi SALCESONNNNN 🤪 🤪 Buhahahahah 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - dzięki, że pytasz o mieszkanie. Mąż dzwonił do mnie i twierdził, że młode małżeństwo, wyglądające OK. Trudno jednak powiedzieć czy zechcą kupić. Prawie od początku prób sprzedaży obniżamy cenę, ale jest naprawdę trudno sprzedać.

Właśnie zrobiłam małe zakupy na Allegro. Kupiłam koszulki nocne (2), szlafrok, butelki 2 z Aventu i 1 z Tomee Tipee (hehe, sama porównam, która lepsza), gruszkę do noska, pieluchy tetrowe, podkłady, majtki poporodowe i to chyba tyle. Zapłaciłam trochę ponad 160 zł z kurierską przesyłką. Zobaczymy co do mnie przyjdzie. Czekam teraz na męża, bo trochę porządkuje jeszcze w swoim mieszkaniu. Oby się sprzedało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka mam nadzieje,ze sie zdecyduja i zechca kupic je 😉 Bedzie z glowy jeden problem, bo napewno sie oboje z mezem stresujecie... Zycze aby sie sprzedalo jak najszybciej 😉 Co do sprzedazy to uuu naprawde ciezko.. widze u siebie w Kaliszu jak mieszkania stoja nie kupuje nikt. bo ludzie nie maja pieniedzy.. Wynajem jest drogi a co dopiero start na kupnym...Ale mam nadzieje,ze sie sprzeda!!!!

Ladne zakupki zrobilas przez internet 😆 😆 Ja myslalam nad butelka Dr brown..? ma ta rurke i jest podobno dobra? Troche droga bo okolo 38 zl zalezy od sklepu 😉
Tez mnie czeka zakup tego wszystkiego do szpitala plus jeszcze ze 3 4 sztuki kaftanikow bo mam tylko 4;> a wole miec wiecej 😉 bo je bede zmieniala w sumie co chwilke.. I srodki kapielujace i pielegnujace dla synka, masc na sutki przewijak wanienke 😉 ,koszule do porodu karmienia i wsio 😉 hyhy chyba?! i witaminki w aptece D i K 🙂 🙂 🙂 🙂 damy rade;D

Aaaa Dziewczyny 🤪 🤪 przyszly do mnie te probki z johnsona 😉 maluutkie cipulki hehe myslalamm,ze co wiecej bedzie tych ml... a tu takie na 3 razy w sumie slowo 'probka' mowi samo za siebie. Ale miec za darmola;D heh pozniej zamowie jeszcze ze 4 kąpletyyyy 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula - jeszcze raz dzięki. Fakt, jest zastój, ale z tego co mówią wszyscy agenci nieruchomości i z tego, co sama obserwuję, w przyszłym roku będzie jeszcze większy zastój i całkiem zostaniemy z ręką w nocniku. Więc trzeba działać jak najszybciej.
Też zrobiłaś fajne zakupy. 🙂 Ja postaram się kupować partiami, a że koszulki nocnej i tak już szukałam, to od nich zaczęłam. Poza tym moja kuzynka coś jeszcze podrzuciła do mojej mamy i muszę to przejrzeć, nim zdecyduję co jeszcze kupić dla małej.
A jutro wkraczam w III trymestr!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane widze ze o porodzie piszecie 😁 nie kazdy szpital chce znieczulac przy porodzie naturalnym przy CC i przy kleszczach to tak 🙂 ja rodzilam prawie 8 godzin bez znieczulenia dalam rade najbardziej bolesne sa skurcze te ktore na ktg wyskakuja ponad 130 chcialo mi sie gryzc sciany i kazalam M wolac polozna zeby mnie pocieli ale dalam rade i ciesze sie ze rodzilam SN 🙂 boli bo boli ale jak juz sie wyprze dzieciatko to ulga nie z tej ziemi nie pamieta sie bolu 😁
gratuluje wkroczenia w III trymestr 😁 juz blizej niz dalej zaraz bedziecie tulily dzieciaczki 🙂 a teraz duzo odpoczywajcie poki mozecie bo ja mam mala w domu dopiero od 2 tygodni a zmeczenie daje w kosc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wikarynka dobrze ze powoli tez dzialasz najwyzszy czas co ;D ja za jakies 2 3 tyg pakuje torbe hehe w razie WU 😜 😜 bo to jest roznie...
Uuu az taki zastoj jest? widac ogarnia cala polske.. no co ludzie sa biedni rachunki ida w gore a co dopiero mieszkanie miec wlasne łohohoh trzeba sie nameczyc by zarobic.. masakra...
Ja wiem,w nigdy nie pujde na swoje.. za co... 😞 😞 😞

emilka dzielna Ty moja babooo 😜 😘 😘 core masz cudna ahhh musze wejsc znow ja ujrzec<3 Zakochac sie idzie a swojego syna sie doczekac nie moge 🤪 🤪

Dziewczyny szukam koszuli do porodu .. taka sobie ubzduralam ale pewnie ona nie istnieje ahaha zeby miala guziczki od gory do samego dolu? Ktoras z was ma taka moze? powiedzcie mi z ktorej strony zamawialyscie;> ja chce wlasnie taka koszule w ktorej sie bede lekko czula i niebede sie w niej pocic przy porodzie bo to bedzie masakra dopiero... a stres zrobi swoje i potliwosc bd wielka.... 🤔 🤔 🤔 🤔 nie wiem jaka kupic napewno 100^ bawelna ale jak uwierzyc tutaj na necie skoro kazdy sie tak oglasza... Pomozcie 😉


dobranoc laski 😉 mykam spac.... glowa mnie boli i od tego stresu i od placzu.. niech ten okres mi minie... 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry kobitki 😉

Paula dobrze piszesz isc na swoje to masakryczne wydatki... ja niby mieszkam w domku jednorodzinnym ale opłat jest wiecej niz przy mieszkaniu a mogło by sie wydawac ze w domku to za nic nie trzeba placic bo to swoj otorz nie za cos trzeba bylo zbudowac ten dom pozyczki do placenia albo opal w blokach jest wliczony do czynszu i sie nie odczuwa tak jak sie placi przez caly rok a tutaj przyjdzie zima a tona wegla prawie 1000zł no masakra jakas do tego rachunki... nie ma lekko... jak bym byla sama z moim to na bank nie dalibysmy rady dobrze ze ten moj tatko jest hehe 😁

mi brakuje kilka rzeczy dla niuni ale to kupie po 10 i bedzie wszystko rzeczy do spzitala to juz mam odlozone jak sortowalam to od razu w inna polke wlozylam... : Dno ale musze kupic soie torbe jeszcze taka do wozka bo kuznka sprzedala mi wozek bez torby bo ona jeszcze uzywa, ale dam rade kupi sie cos 😉

ja wstalam umyłam włoski i pije kawke pozniej do lekarza 😁 zaraz musze te moje piura wyprostowac pierwszy raz od niepamietam kiedy ostatni raz prostowalam hehe 😁

cos czuje ze dzis znowu gowno sie dowiem u tego lekarza... albo w koncu otworze jape i sie bede pytala wszystkiego pokolei hehe z reszta za kazdym razem sie pytam a ten baran odpowiada tak ze nie zdarze zapamietac albo sie wywija ale to tylko to zawsze powie ze z dzidzi wszystko ok ja dopytam on potwierdzi badania na bierzaco robie...

skwara to ty pisalas ze jeszcze na fotelu nie siedzialas i nie robil ci cytologi... ? no to mialam pisac wlasnie ze baaaaardzo dziwny lekarz :/ moglas go od razu po jakims czasie zmienic bo teraz w zaawansowanej ciazy trudno chyba ze prywatnie pojdziesz i powiesz jak sprawa stoi bo to troszke dziwne ...

a no i beszcze co do tego mojego brzucha to tragedia jakas wczoraj jak sie napatrzyłam na wasze to takie sliczne ciazowe moj to wyglada mowie jak bym nadwage miala :/ paranoja jakas :/ 😞

no nic budze sie a wy sobie spijcie jeszcze kobitki wypoczywajcie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej basiu hehe jaka nadwaga co ty gadasz za glupoty..ja tez mam duzyy brzusiol, kazdy mi mowi ze to beda blizniaki, ale poprostu to zalezy od ulozenia dziecka.. nie od ilosci tluszczu. Tluszcz sie odklada ale na biodrach pupie udach i rekach w czasie ciazy. Moze troche jest na brzuszku ale mala ilosc..
Modlmy sie by wrocil nam pozniej brzuch bez faldek i problemow ktore siedza w glowie.. Bo ja je mam niestety...
Od wczoraj wieczora nie mam humoru 😠 😠 przez R...znow 😠 😠 😠 nie jest tak jak powinno no coz..Ledwo zasnelam.. w dodatku juz sie obudzilam bo mnie maly kopal.. od 7 nie spie.. zjadlam sniadanko i mowie zajrze..;D i kogo widze Basie hah hardcorowca rannegoo 😉

Dzis idziesz do lekarza mowisz? łaaaaa 🤪 🤪 super zazdroszcze, wypytaj o wszystko.. 🤪 🤪
Ja mam dopiero wizyte 5.09 na 9 rano 😜 😜 doczekac nie moge sie..
poszperam w netku i bede dalej lezala pepkiem do gory ;D hyhyhy 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o Paula nastepny ranny ptaszek :d szczerze mowiac to ja az tak bardzo po sobie nie widze ze przytyłam juz te naście kilo tak jakos inaczej sie patrzy na siebie w ciazy.... wypytam lekarza o to co chce a na ile mi odpowie to juz ciekawe i powiem o tych cichych dniach mojej niuni bo znowu ma 2 dzien taki jakis sfochowany ze tylko raz dwa i koniec kopniakow a czasami napierdziela naokraglo hehe 😁 no nic ogarniam sie i lece co prawda lekarz od 8 przyjmuje ale jak pisalam kiedys lubi sobie nawet o 10 przyjechac wiec na spokojnie nie spiesze sie hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia haha fajny lekarz-spoznialski 😁 noo zobacz w zdj brzuchow jaki mam z dzis rana jak leze 😜 😜 ogromny..hehe a co dopiero jak stoje a gdzie tu jeszcze ok 8-10tg? 😮 😮 😮 hmmm 🤔 🤔 🤔 ja nie wiem jak to bd...
Co do kopniakow i aktywnosci to tylko dwa dni pamietam w ciazy ood kiedy czuje kopniaki ze byla cisza.. hehe widocznie sie mu nie chcialoo 😉 😉 a takto codziennie co godzine prawie czuje kopniaki.. Glowka juz mi wchodzi pod zebra 😉 ahhhhhhhhhhhh 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nooo ładny brzusiooo ! ciekawe w sumie jak moj bedzie wygladał w 30 tygodniu bo teraz szybko bedzie sie zmieniał to zobaczymy 😁

ok ja uciekam do tego mojego kochanego lekarza... :d zeby mi sie chcialo tak jak mi sie nie chce to by bylo dobrze, pociesza mnie tylko fakt ze o niuni sie cos dowiem 😁

dam znac jak wroce do pozniej kobitki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czytam was sobie dziewczyny ale tyle naklepałyście przez jeden dzień że nie idzie ogarnąć:P
Ja wczoraj cały dzień gości przyjmowałam bo mi stuknęło magiczne 29 🙂
Siostra z mężem morze wina wypili za moje zdrowie oczywiście ululali się jak bąki ja się raczyłam sokiem z winogron w zacnym kieliszku na pocieszenie 🙂
Na 12 zmykam do lekarza ale bez usg pewnie nic się nie dowiem ciekawego tyle co szyjkę mi sprawdzi jak zawsze i zwolnienie wezmę.
Do później.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mogę 10 stron do nadrobienia 😁
Wszystko przeczytałam, ale już się czuję wybita z wątku i nie wiem na co odpisywać 😁 . Widziałam o porodzie i znieczuleniu, jak to u mnie będzie nie wiem, muszę pogadać ze swoją gin, bo ona też pracuje w szpitalu w innej miejscowości. Moja siostra tam rodziła i była zadowolona, sami na sali, wanna, piłki i relax haha 😁 . Więc tam jestem zdecydowana rodzić (obym tylko dojechała 😁 ) bo u mnie w mieście to porazka 😮 jedynie co to przy CC jest dobrze, a jak rodzisz SN to męcz się, na siłe każą rodzić, nawet jak dziecko pępowiną owinięte 🤢 więc odpada na 100%
A mam jedną dobrą wiadomość hihi, nie będę mieszkać z teściową 🤪 🙃 ufff! W końcu doszliśmy do wniosku i przekonałam mojego, że stać nas na wynajem i spróbujemy 🙂 chcemy od początku listopada zamieszkać razem. Kurcze ale się cieszę, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Już się nie mogę doczekać, bo teraz się marnuję a mogłabym już coś prać, prasować układać itp.
Wczoraj wieczorem zrobiłam sernik na zimno mmm 😜 i nie mogę uwierzyć, że już pół blachy nie ma 😲

Dorotex to spóźnione wszystkiego najlepszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, to przzykre, że tak męża ci traktują...ale to własnie naszz świat taki jak cie nie ma pełno wszędzie i nie jestes przebojowy to jestes nic nie wart bo uczciwą pracą nic nie osiągniesz;/ mam też nadzieję, żę się uda z tą chałupką, bo ja niby nie narzekam na te 36m ale po cichu sobie marze o czyms większym gdzie nie trzeba będzie się gnieździć więc cię rozumiem 🙂 zwłaszcza że ponad połowę życia w domu jednorodzinnym przemieszkałam....! jak możesz to podaj linka do swojego sprzedawcy bo ja tez teraz musze dokupić te wszystkie brakujące rzeczy.
Basia, ja nie mam nawet na jakiego lekarza zmienić bo wszyscy sa tacy sami - a to pijak, a to zabójca dzieci, a to ignorant taaki jak mój, a to dziad taki że z igły widły robi i niewiadomo co z tym robić. A nie stać mnie żeby jeździć do białegostoku co miesiąc, a tam najbliższy dobry lekarz. Ale właśnie zamierzam na tym moim wymusić te wszystkie badania które trzeba a jak będzie sie opierał to poszczuję go teściową bo mi powiedziała że jak coś bedę chciała to zainterweniuje więc ostatecznie nie będzie źle, mam nadzieję 🙂 a co do tego ogrzewania w blokach to tez nie jest kolorowo 🙂 masz liczniki na grzejnikach i jak chcesz mieć ciepło w chałupie to tysiąc złotych jak nic musisz zapłacić w sezonie, albo i lepiej. Z tym że jest ten luksus że zostawiasz odkręcone grzejniki jak sobie idziesz i masz ciepło a w domu to jednak samemu trzeba i jak cie nie ma to nikt za ciebie chaty nie nagrzeje 😁
Paula, głowa do góry, jak sie nie mieszka razem to tak jest że czasami się gorzej dogadać. Ale nic na siłę, na pewno kiedyś wam się uda i na pewno wtedy będzie lepiej 🙂 i nie mów że nigdy na swoje nie pójdziesz. Masz teraz cięzki okres i takie rzeczy ci się wkręcają, ale to przejdzie 🙂
Ifyou, super że planujecie w końcu sami mieszkać 😁 oby się udało i bez żadnych problemów obyło 🙂
Dorotex, wszystkiego najlepszego w takim razie 🙂 wiem co czułaś jak nie mogłas nawet łyczka wziąc winka 😁 ja to codziennie mam ochote i bym piła jak złoto 😁 ostatnio mnie na takiego portera wzięło mniam, ale muszę się smakiem obejśc 🙂
Emilka, dobrze Ci że już masz malutką przy sobie 🙂 myślisz że lepiiej się z brzuchem męczyć czy z maleństwem na ręku? haha 😁
Anitek, skoro w bólach jest się zdolnym do wszystkiego to mam nadzieję, że będe w stanie postawić na swoim i upomnieć sie o znieczulenie! Musze tylko własnie wcześniej wywiad zrobić...;>
A ja chyba rzeczywiście mam to zapalenie pęcherza bo cały czas mi się chce siku a w nocy to spać nie mogłam bo cały czas mnie cisnęlo i nic nie leciało 😁 komedia jakaś!
I dziś mój mały rano miał czkwakę!! Huuura 😁 dostałam wczoraj od mamy koleżanki soczek z malinek z ogórdka i dziś z samego rana łyknęłam i mały miał czkwakę 😁 widać lubi malinki tak jak mamusia hihih 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Dorotex wszystkiego najlepszego i 100 lat!
Ifyou... smacznego, też mnie naszła ochota na serniczek 🙂 ale niestety ja potrafię z ciast jedynie szarlotkę i zebrę.

U mnie dziś dzień pracowity, od rana piorę ciuszki zaraz idę na dwór je wywiesić żeby wyschły (chyba ostatnia szansa, bo dziś ma być ciepło), a jak skończę to biorę się za prasowanie...

Miłego dnia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...