Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja poszłam po 11 do tej ciotki mojej i dopiero wrocilam, zjadłam zupke buraczkowa poraz kolejny robiłam bo tak im smakuje jak zrobie ze co chwile susza mi głowe o wiecej 😁 i czuje ze mi sie oczy zamykaja wiec poloze sie na godzinke bo przeciez nie bede sie meczyc... tez bym sie nie pogniewala jak bym sie rozpakowala w 38 tyg. tak w polowie grudnia co by na swieta w domu byc na spokojnie 🙂 no zobaczymy jak to bedzie 🙂

odpisze pozniej na posty bo glowa opada mi w dol heh taka jakas zmeczona jestem :/ do pozniej kobitki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki!

Tak się denerwuję czekaniem na wizytę, że nie mogę zebrać myśli. Przeczytałam co napisałyście, ale tylko niektóre rzeczy zostały mi w głowie.
magnolia - jestem za wątkiem z poradami odnośnie zakupów, szczególnie jeśli można coś zaoszczędzić 🙂.
anitek, perverte - ja też nie piszę planu, ponieważ prawie zawsze w życiu dzieje się dokładnie odwrotnie, niż zaplanowałam. Zresztą mam przykład koleżanki, która rozpisała sobie plan na 4 stron A4, wpisała piękne słowa typu dotyk, zapach dziecka, bez leków, spokojna atmosfera, muzyka. A jak przyszło co do czego to krzyczała, żeby wydzierać z niej "TO" natychmiast. Człowiek zupełnie inaczej funkcjonuje w stresie i w bólu. A poza tym co ja mam planować, skoro będę robiła to pierwszy raz, a naokoło mnie bedą ludzie, dla których to będzie tysieczny albo więcej raz. 😉
Ifyou - ale Ci zazdroszczę! Wykrakałam to sushi. Heh. Ja dziś wyskoczyłam na obiad z mężem, ale do stołówki. Jednak na gulasz wieprzowy z kopytkami i buraczkami nie narzekam. 😁 Objadłam się, ze hej! Teraz czekam na męża i jedziemy na tę wizytę. Dopiero na 19:40, ale jak znam życie pewnie o 20 (co najmniej). Tak się denerwuję, ze nie trafiam paluchami w klawiaturę. Trzymajcie proszę kciuki, żeby córa była duuuużo większa, niż ostatnio. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja 🙂

Wikarynka...wszystko będzie dobrze wierzę w to z całego serducha...
jJa też nie zamierzam czekać do 40 go śmieję się że w 37 zaczynam latać po sklepach a w 38 będę po schodach łazić w ta i z powrotem żeby tylko sie ruszyło coś ...nie chcę świąt w szpitalu spędzać...oby nam się udalo hihihi 😉
A z tym wiekiem to nie jest wcale tak żle ja leżalam z dzewczynami które co prawda są już w dugiej ciazy ale wiekowo to 32,32,36 i 38 wiec czym my się martwimy....ja mam 29 wiec do 30 też się raczej z drugim nie wyrobię a nie zamierzam się ociągać z produkcja drugiego nie dlatego że czas goni tylko dlatego że chcę mieć małą rożnicę wieku między dziećmi 🙂

Paula super że już lepiej u Ciebie mam nadzieję że już poniedziałek spędzisz w swoim łóżeczku przytulając się do R. i nie przejmuj się maly jeszcze się przekręci ...mój Mimi miał już niby byc gówka do dołu a tu dzisiaj dwie górki wielkości jabłuszka się pojawily na wysokości pepka jedna z prawej druga z lewej ...nie sądzę żeby to były piętki 😆 także znowu jesteśmy w pozycji wyjściowej czyli w poprzek ...i do porodu pewnie jeszcze bedzie się trzy razy obracał....no chyba ż wcale główką do dołu nie był i żle mi Ginka wymacała....

Biologia ja mam termometr tradycyjny póki co więc nie pomogę ale chętnie poczytam na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny założyłam nowy wątek o tym co polecamy, a co odradzamy jeśli chodzi o zakupy dla nas i maluchów. Postaram się napisać coś zaraz - jesli zdążę bo mój mężuś wraca dziś z delegacji i idziemy na kolacyjkę 🙂 Taki romantic sobie robimy

Wikarynka - trzymam kciuki za wyniki badań.

Do usłyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór.

Wiecie co, już trochę nie mam siły do pomiarów, wizyt i kolejnych wieści. Nasza malutka rośnie niechętnie i za mało. W tej chwili ma ok. 1,5 kg i jest dokładnie na granicy normy i hipotrofii. Za 2 tygodnie kolejna wizyta. Jeśli na tej kolejnej wizycie gin oceni, ze wpadła w hipotrofię to idę do szpitala, dostanę sterydy na rozwój jej płuc i ciąża będzie kończona wcześniej. Poza tym ułożona jest miednicowo i jeśli to się nie zmieni to będzię cięcie. Ale powiem Wam, że już się nie denerwuję aż tak, jak po poprzedniej wizycie. Nie mam już siły. No bo co ja więcej mogę zrobić. Sam gin powiedział, że więcej nie zrobi i nie zrobimy, jak podhodować ją jeszcze w brzuchu i w razie niepowodzenia sprowadzić na świat. Chciałabym jednak, żeby był to przynajmniej początek grudnia, a nie listopad... Chyba sobie pojedziemy na weekend nad morze. Trzeba odetchnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry Dziewczyny 🙂

Obudziłam sie znowu o 7 bo mi za goraco bylo i juz nie spie zrobilam kawusie i siedze sobie szperam po netku...
Jestem troszke zaniepokojona bo poszłam do wc patrze a na majtkach taka mała plamka jasno brązowa... :/ nie wiem co to... :/ czuje sie dobrze tylko brzuch jakis napiety mam :/ wczoraj ruchy czułam normalnie dzis moja niunia chyba jeszcze spi... zmieniłam majtki i mam nadzieje ze juz tego nie zobacze a jesli tak od razu pojade do szpitala :/ kurde no siedze i mysle i boje sie co to moze byc bo do tej pory "leciało" ze mnie ale na biało alb przeźroczysto ... a to nie wiem co to jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikraynka, 1,5kg to chyba tylko 100g mniej od zamierzonej wagi? Nie przejmuj się bo małej też to szkodzi. Jeżeli będzie trzeba iść do szpitala i ma to byc lepiej dla małej to trudno. Dziwi mnie też fakt że jeżeli to hipotrofia to trzeba wcześniej zakończyc ciąże a nie podhodować dzidzię? hmmm a nie myslałaś o tym żeby iśc do innego lekarza żeby zobaczyc co powie? Bo może ten twój ma słabszy sprzęt? Wierzę że będzie dobrze!!

Ja mam znowu zabiegany weekend. Teściowie przyjeżdżają i z Laurą muszę posiedzieć więc nie zajrzę do was zapewne.
Strasznie mnie boli dół brzucha i pachwiny i krocze że wstawać nie mogę i muszę się kulać z łóżka...wy też macie czy mam zacząć się martwić? Na dodatek mały tak mnie kopie w dół, czy ciśnie, nie wiem co on robi, najgorzej jak idę to tak strasznie boli że nie mogę iść! Bym sobie najchętniej palcem go popchała gdyby się dało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Basia ja tez uwazam ze powinnas dol ekarza zadzwonic...
Skwara mi tez ciezko wstaje sie z lozka, bo krocze boli, czasami mam wrazenie jakby Maly chcial mi wypasc, tak mnie w dół ciągnie, ale to na pewno tylko takie dziwne wrazenie....
Wikarynka mysle ze powinnas pojsc do innego lekarza, zawsze co dwie glowy to nie jedna, jedz sobie z mezusiem nad morze, odpoczni i sie zrelaksuj, bo nerwy nic nie pomoga, bedzie dobrze!!!!!!

A u nas ok, tylko zla jestem bo mielismy jechac na zakupy a moj maz musial isc dzisiaj do pracy i pewnie nici z zakupow, no chyba ze poznym popoludniem, moglabym jechac z Dominisiem ale samej jakos mi sie nie chce........
Wczoraj na podwieczorek mialam racuchy z jablkami i jeszcze mi ciasto zostalo wiec chyba zaraz sobie usmaze na poprawe nastroju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry z kawka
Ja od wczoraj odpadlam bo nie moglam nawet kroku dac tylko szuralam stopami po podlodze tak mnie krocze bolalo 😞 teraz jest lepiej mam nadzieje ze juz tak zostanie...
Wikarynka ja rowniez poszlabym do innego lekarza... u Ciebie o tyle moze byc niunia mniejsza bo masz ta pepowine 2naczyniowa, ale mysle ze lepiej sprawdzic z innym lekarzem.
Nie zamartawiaj sie na zapas. Do tego sa dzieciaczki ktore w terminie rodza sie np z waga 2,5kg i wsio.
Ile Mala przytyla od ostatniej wizyty???
BASIA DO SZPITALA I TO JUZ!!!!!!!!!!!! nie nalezy lekcewazyc plamienia! moze to byc rozwierajaca sie szyjka, odklejanie sie lozyska itd. ja bym absolutnie nie czekala...A juz na pewno nie w PL!!!
Skwara rowniez wspolczuje tego bolu krocza i lacze sie w tym bolu...
Kulanie po lozku to norma, najgorsze to wstawanie bo za kazdym razem nastepuje takie glosne strzykniecie kosci i to boli cholernie!!! ja ide za 3tyg na wizyte i mam zamiar to sprawdzic!!!
Justyna a Mezus o ktorej z pracki wroci??? moze uda sie jeszcze wyruszyc na zakupki? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, sama nie wiem o ktorej wroci, ale przypuszczam ze 15-16 dopiero.........U nas dzisiaj rano byl snieg jak sie obudzilam, ale juz zniknął....Zaraz pojde z Malym na krotki spacerek, to mi przynamniej w wozku zasnie i potem go przeloze do lozeczka i bedzie sobia dalej spal, a ja wtedy odpoczne i zrobie sobie kawke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jakaś zdechła się obudziłam, boli mnie wszystko 😮 wstać nie umiałam z łóżka bo mnie boli kość łonowa, kręgosłup i łydki, musiałam z powrotem usiąść na łóżku bo bym glebe zaliczyła 🥴

Basia ja też bym pojechała do szpitala! Nawet jak to była mała plamka to lepiej sprawdzić!
Wikarynka no jest malutka, ale jeszcze w normie! Tak się zastanawiam od czego to się dzieje, że mała nie tyje więcej? Przecież jesz a nawet jakbyś niedojadała to dziecko chyba otrzymuje składniki odżywcze z zapasów w Twoim organiźmie?

Mi się śniło, że rodziłam 😮 ale i tak skończyło się CC, bo dziecko za małe było, nawet datę pamiętam, 5 listopad 😲 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Zmiana lekarza nic mi nie da, ponieważ sam mój ginek jest fair i wysyłał mnie na połówkowe do innego specjalisty, żeby wspólnie mogli się konsultować. Wówczas ten drugi chciał mi robić amniopunkcję, a mój gin odpuścić i obserwować. Ma bardzo dobry sprzęt, duże doświadczenie, a ja do niego zaufanie. Gdybym teraz poszła do innego gina, to ten pewnie od razu by mnie wysłał do szpitala, bo by nie wiedział co robić. A mój gin ma doświadczenie zarówno z nadciśnieniem w ciąży, jak i pępowiną dwunaczyniową.
Poza tym nie ma sensu dyskutować z faktami. Sama już bym mogła robić te pomiary w USG.
Na ostatniej wizycie miała 1220g, a teraz ma 1480g, czyli przybrała o 260g. To jest trochę mało.
W przypadku hipotrofii ciążę rozwiązuje się dlatego wcześniej, że ja właśnie nie hoduję małej wystarczająco dobrze i wówczas hodowanie dokańcza się w inkubatorze. Jej kiepskawy wzrost to chyba wina tej pępowiny dwunaczyniowej (choć wczoraj oczywiście sprawdzał gin też przepływy i były OK, no ale zawsze to o jedno naczynie mniej). Ewentualnie może mi skacze ciśnienie, a przecież nie kontrolouję go co godzinę, tylko 2-3 razy dziennie.
No zobaczymy, mam obserwować ruchy oczywiście i swoje samopoczucie i w razie czego gnać do szpitala. Za dwa tygodnie zostanę też wysłana na oceniający samopoczucie małej zapis KTG. Najważniejsze, że póki co to już jest skończony 32 tydzień i że ledwie się trzyma, ale trzyma normy. Najniższej, ale trzyma. Zobaczymy za 2 tygodnie. Pojechaliśmy z mężem nad morze, ale pogoda słaba. Mimo wszystko zaliczymy jakiś spacer i obiad. Czytałam, ze w Łodzi i Warszawie pada śnieg. U nas bez opadów, ale chłód. Trzeba jednak w weekend odpocząć. 🙂 Miłego dzionka dziewczynki, będę sobie poprawiała humor. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka, moja kuzynka ma poltoraroczna coreczke i jej mala tez niby slabo przyberala, lekarz ja straszyl ze tez ma hipotrofie, ze mala bedzie w inkubatorze, ze do porodu nawet 2,5 kg nie wyciagnie. Moja kuzynka nawet kilka tygodni na patologii lezala, badali ja co chwile, przeplywy tez i wszystko bylo ok a jak urodzila to okazalo sie ze ma ponad 3kg (aparat usg widocznie zle pokazywal). Takze odpoczywa i sie relaksuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oo jak dziś cicho 😉 Mężuś poszedł do pracy na nockę i siedzę sama. Słuchajcie, czy też macie czerwone obrzęki na kostkach? Mam tak spuchnięte, że aż czerwone, najbardziej z tyłu nad kostką. Ostatnio czytałam, że jak puchną dłonie, stopy i jak obrzęk schodzi po odpoczynku np. po nocy to jest w normie. Mi jednak nie schodzą te opuchnięcia, mam je cały czas. Z obrączką i pierścionkami już dawno się pożegnałam.
wikarynka - wiem, że to się tak łatwo mówi ale nie martw się. Teraz jesteśmy w takim miesiącu ciąży gdzie dzidzia najwięcej przybiera na wadze wiec jeszcze wszystko może być dobrze. Życzę Ci tego z całego serca 🙂

Miłego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale tu cisza dzisiaj, no tak ale to weekend wiec nie ma co sie dziwic....Przed chwilka wrocilismy od meza chrzesniaka z urodzin, ja teraz przez dwie godzinki bede sama z Dominisiem bo mezus musi cos zalatwic, jutro tez bedzie samotna niedziela bo jedzie do Niemiec i wroci w poniedzialek poznym wieczorem, masakra, nie wiem jak to wytrzymam, no ale jakos dam rade..........................Mielismy jechac dzisiaj na zakupy ale nie pojechalismy bo dzisiaj tez pozno wrocil i od razu jechalismy na te urodziny, ach szkoda gadac 😞
Perverte mysle ze obrzekow i takiego opuchniecia nie powinnas lekcewazyc tym bardzie jesli Ci nie znikaja po odpoczynku, moze zadzwon do swojego lekarza prowadzacego ciaze ?
Bede jeszcze dzisiaj od czasu do czasu zagladac na forum, moze sie odezwiecie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór Kobitki 🙂

Nie pisałam w dzien bo net mi szwankuje i nie chciało się nic załączyć :/

Nie pojechałam do szpitala bo dobrze się czułam i w sumie nic mi nie było, ta plamka to normalne mniej wiecej teraz konczył by mi sie okres jak bym normalnie miała wiec to moze to poza tym moja ciotka która jest pielegniarką mowila ze to normalne jesli zadnych innych objawow nie mam, ze to juz po mału moze sie zaczynac i wlasnie mowila o tym okresie, no i jak dobrze sie czuje to nie ma co byc w strachu.

Anitek ciśnienie to chodzilo mi wlasnie o ta plamke heh nie ze moje :P ale jest ok

A dzis rano wstałam patrze a ja coo ? pepka nie mam hehe wyrównał mi sie hehe dziwnie to wyglada dla mnie bo cały czas miałam wklesł 😁 moja niunia szaleje normalnie w brzuszku także jestem spokojna.

Poszperam w netku i uciekam spac nadrobie Was jutro bo dzis juz nie mam głowy

Spokojnej nocki kobitki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft w poniedziałek mam wizytę u gina to powiem mu o tych obrzękach, może da mi skierowanie na badanie moczu a jak nie to zrobię sobie prywatnie. Do gina chodzę państwowo i już wiem, że jak urodzę to zmieniam lekarza bo z tym to ciężko się dogadać, a teraz już zmienić nie mogę. Chciałam to zrobić w 6 mc to mi powiedzieli, że ciąża za
bardzo zaawansowana i mnie nie przyjmą i mam dokończyć ją u swojego lekarza. Przegięcie tyle składek płacimy a guzik mamy no ale to jest właśnie nasz kochany kraj.
Paula trzymaj się, na pewno będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 😁

Dzis niedziela zamiast pospac to sie zerwąłam przed 8 :/ jakos ostatnio nie moge dospac :/ jaksie obudze to juz nie spie a pozniej w dzien chodze jak potłuczona i sie mecze chyba ze sie zdrzemne :/ No ale cóz kawusia zrobiona i szperam po allegro znalazłam sliczny 16-el komplet poscieli dla niuni 😁 za 200 zł masakrycznie tanio jak za tyle czesci ! no ale siedze juz 20 minut i zastanawiam sie jaki wzor 😁 nabieram coraz wiecej watpliwosci zeto dziewczynka bedzie ahahaha nie wiem czemu jakos tak 😁 w sumie tylko jeden lekarz to powiedzial niby filmik i zdjecia mowia same za siebie ale pomylka moze sie zdarzyc przecież 😁

http://allegro.pl/nowy-16el-super-zestaw-poscieli-120x90-gratisy-i2716286152.html

to ta posciel gdyby ktoras chciala zobaczyc 😁

Jakies plany na niedziele kobitki maja ? :P bo ja oczywiscie sama w domu, moj ma na popoludnie wiec bede siedziala jak ta sierotka matysia hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynakreft, Perverte - dziękuję Wam za dobre słowa. Na pewno nie dam sobie wyjąć córy za wcześnie. 🙂 Zresztą mój gin też na to nie będzie naciskał. Musiał mi powiedzieć o szpitalu i szybszym rozwiązaniu, żeby potem nie było gwałtownego zaskoczenia i żebym miała świadomość również takiej ewentualności. Natomiast liczymy na to, że cały czas dolnej granicy, ale będzie się trzymała. 🙂
Paula - ja też dużo śpię. To chyba jakaś jesienno-ciążowa hibernacja. Heh. Zauważyłam jednak, że gdy więcej śpię, to się lepiej czuję i znikają mi zupełnie obrzęki. 🙂 Więc smacznego. 😁
Basia - rzeczywiście duży wybór tych pościeli. Ja na razie mam jakiś jeden komplet od kuzynki i powiem Ci, że nie kupuję więcej, bo w "praniu" okaże się, co dokupić. Kuzynka dała mi taki komplet jakby z domieszką ceratową czy silikonową - nie wiem jak to wytłumaczyć, ale chodzi o to, że w razie przesikania, to można szybciutko wyprać i momentalnie schnie. Nie wiem jak to się sprawdzi, ale albo będę kupowała właśnie takie albo pójdę w bawełnę.

Nie wiem jak jest u Was dziewczynki, ale nad morzem słonko i pojedyczne dosłownie chmury. To sie pewnie zaraz zmieni, bo przelotne deszcze mają być, ale trzeba skorzystać z pogody, póki można. W radio polityka, więc trzeba uciekać. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc wam...troche mnie nie bylo, ale problemy z internetem mialam przez 2 dni :/
Anitek : jak tam Twoje hemoroidy?u mnie masakra ostatnio...boli mnie juz nawet jak siadam, coraz gorzej :/ Ostatnio lekarka powiedziala ze moge kupic sobie tabletki, zeby lepiej przeplywala krew...ale juz sama nie wiem...
Basia : ja na razie kupilam jedna posciel...ale tak naprawde to na poczatku nasze dzidzie i tak beda spaly w rozkach, na czyms plaskim, czyli przyda sie tylko przescieradlo i ewentualnie ochraniacz na boki. Zanim przydadza sie poduszki, kolderki, poszewki, to jeszcze troche, wiec tak naprawde mozna z tym poczekac
U mnie snieg za oknem...wczorja wieczorem bylo pieknie, bo bylo lekko na plusie i wszystkie grzewa byly oblepione sniegiem 🙂 W przyszla zime to bedziemy mogly robic pierwsze rundki sankami 😁
Jakos od wczoraj czesto mi brzuch twardnieje. Czy ktoras z was bierze na to luteine? bo ja nie wiem czy mialam brac to raz dziennie czy dwa, biore tylko na noc, i moze za malo....:/ mam nadzieje ze to sie troche uspokoi i wytrzymam do kolejnej wizyty ktora mam 5.XI i wtedy sie dowiem co i jak.
Dzisiaj jedziemy do mamy na obiad i ciacho, bo przyjechal moj "przyszywany tatus" 😁 z moim prawdziwym to kontktow nie utrzymuje,nie mam ochoty. Milej niedzieli brzuszki....
coraz wiecej dolegliwosci wszystkie mamy, ja czsami mam juz naprawde dosc i chcialabym juz urodzic. Wiem ze wtedy tez bede obolala i ciezko mi sie bedzie ruszac, ale to tylko przez pare dni a potem bedzie coraz lepiej.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...