Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka 🙂
Widzialam jak Paula pisala na facebooku ze kolejny weekend w szpitalu......
Myslicie ze jak brzuch pobolewa tzn ze sie robi rozwarcie?Mialam tak przez ostatnie dni....ale jak lezalam to bylo ok. Dzisiaj mam troche zalatwiania i biegania i az sie boje co to bedzie....
Spadam robic obiadek ,potem dentysta i zakupki, wieczorem bardziej sie rozpisze 😉
Anitek to chyba jeszcze odsypia wczorajsza impreze 😁 😁 Trzymajcie sie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie w szpitalu powiedzieli, że taki ból świadczy o tym, że coś dzieje się z szyjką, więc albo się skraca albo robi się rozwarcie. A z racji tego, że ja już szyjki w sumie nie mam 😲 to pozostaje rozwarcie.
Skwara haha przeraziłam się sama 😁 ja chcę chyba jeszcze iść na wizytę 21ego w dwupaku 😁

No właśnie ciekawe jak to z tą Paulą, weekend w szpitalu, a leki miała odstawić i co teraz jak na złość nic się nie dzieje? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak to bywa po tych lekach na podtrzymanie że po odstawieniu zamiast jak by się wydawało skurczy i calej reszty ...cisza i nic się nie dzieje...dlatego nie chce iść na żadne kroplówy nie teraz 🙂

No i ciekawa jestem czy u mnie w usg termin się zmienił bo do tej pory na 19go mi pokazywało muszę sie koniecznie zapytać ....idę leżeć bo brzuchol twardy jak deska...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyou, hahaha nie masz szyjki 😁 dobre:P rozwarcie, ale jak nie ma skurczy ani wody nie odeszły to chyba zaden powód do paniki? Bo przeciez chyba nie przegapimy porodu? 😁 😁 😁 😁 sie nie przerazaj tylko ciesz 😁 bedzie szybciej ulga i dzidzia 😁
biologia, to ty tam uwazaj, bo jeszcze nie twoj czas 😉 bedziesz miała wczesniaka to tez troche w szpitalu bedziesz musiala pomieszkac 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oglądam włąsnie jak maciora karmi stado prosiaków i jestem w szoku normalnie! Baby stękają jak jednego muszą karmić, a jak się prosiaki dosadzą to ta biedna maciora musi cierpiec jak ją 10 ryjków ciągnie i jeszcze się przepychają i wyrywają cyce! Co za komedia 😮 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikarynka koniecznie napisz po wizycie jak u ciebie
Dziewczynki leżcie i odpoczywajcie już dużo nam nie zostało ja dzisiaj odwrotnie niż wczoraj bieganina od rana i do wieczora się tak zapowiada, lecę teraz na miasto pozałatwiać różności domek już posprzątałam, trzymajcie się 😜 i czekam na wszelkie info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie laseczki 😉) nie wyswietlaja mi sie posty wasze.. co tam slychac?
ja nadal w szpitalu, leki odstawione i czekam naskurcze. pierwsze objawy sa-bol brzucha i kregoslupa jak naokres 😉 wiec lada chwile kwestia 2 3 dni i moge urodzic,ale nie musze tez. sie okaze,czekam na akcje. a jak nic nie bedzie to pewnie wtorek sroda mnie wypuszcza,najwyzej wroce po kilku dniach spowrotem hehehe 😉

jak Anitek??sie czuje ok?? bym Ci ifyou odpisala na sms ale niemam siana na tel..;/ czekam za wyplatka;p;p

ide lezec bo mam bole,a skurcze sie nie pisza..;/ lipaaaaa buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj dziewuszki zamilkły 🙂
Paula, stracha nam napędziłas wczoraj, a dzisiaj wszystkie odpoczywają 🙂 skoro masz skurcze to 2-3 dni trzeba czekać? Może to lada godzinka nastapi 😁 trzymam kciuki! 🙂
Dorotex, ja kupowałam od tego sprzedawca i było dobrze wszystko 🙂
Wikarynka, czekamy na wieści od lekarza! Tylko koniecznie dziś:P
A gdzie się podziała Sylwia?? Zniknęła coś....odezwij się kochana 🙂 mam nadzieję, że jeszcze jesteś w dwupaku 😁

Czy was też bolą kolana? Mnie masakrycznie! Nie byłoby mi tak cięzko i źle gdyby mnie te kolana tak nie bolały....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki !
Skwara nie odzywałam się ostatnio, bo u mnie remont łazienki się zaczął i jestem na wygnaniu - to u teściowej, to u siostry, to u koleżanki itd., bo było kucie starych płytek i ogólna" rozpierducha" .. Jeszcze trochę potrwa ten remont, pewnie do końca przyszłego tygodnia... Niestety od poniedziałku będę sama z majstrami, i będę musiała ich pilnować - teraz na szczęście jest mąż więc mogę wyjść z domu.
a ODNOŚNIE samopoczucia to Powiem za przeproszeniem tak, że "cipa" to mnie tak boli jakby miało mi ją rozerwać. Jak wstaję to ledwo ledwo, w nocy spać nie mogę bo nie wygodnie no i dodatkowo biorę trzy razy dziennie magnez i nospe forte na twardnienie brzucha i na tą skracającą się szyjkę.. Coś mi się zdaje, że Mały szykuje się do wyjścia... tak więc jeszcze przez dwa tygodnie zaciskam poślady i go nie wypuszczę, bo nawet nie mamy warunków by z nim zamieszkać...
Widziałam że u Was, również dolegliwości się nasiliły... ja to się zastanawiam czy chce mieć jeszcze dzieci i być w ciąży - nie wiedziałam że to takie ciężkie.. Nawet autem jeździć nie mogę bo jakaś rozkojarzona jestem...
Żyje z przekonaniem - CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI !!!
Pozdrawiam Was i życzę miłego weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, Sylwia, wywołałam Cię 🙂 nie przejmuj się, takie bóle my wszystkie mamy i widac to normalne już pod koniec ciąży 🙂 a remontu szczerze współczuję...nie dośc że się człowiek czuje jak z dupy wyjęty to jeszcze musi sie szlajać po innych chatach...ale za to pomysl jaką fajną łazieneczkę będziesz miała 😁 to zaciskaj mocno nogi żeby franek jeszcze trochę posiedział 🙂 my trochę oszalałyśmy bo Paula już czeka na poród, to i my w stresie 🙂 zaglądaj częściej i życzę żeby remont się jak najszybciej skończył!

A ja wcinam lodzika 😁 tak mi się chciało że musiałam 😁 cała roladka moja hihihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale jestem wyrabana :/ to chyba bylo moje ostatnie wieksze wyjscie " na miasto"
Kupilam mam nadzieje ostatni krem na rozstepy 🙂 i dla mojego znalazlam na mikoloja fajowy kalendarz ze scigaczami na 2013r 😉 Kupilam mu tez sweterek na swieta, ale w domu okazalo sie ze bedzie za duzy, rekawy jakies takie ogromniaste, wiec w poniedzialek bede musial go zwrocic ( na szczescie moge) . A juz myslalam ze bede miala prezenty z glowy, a tu jeszcze dalsze poszukiwania....
AAA i znalazlam zel pod prysznic bezzapachowy z AA, za 8,90 chyba, wiec zaraz go pakuje do torby do szpitala, a szampon sobie jakis przeleje do malej buteleczki 🙂
Ale powiem wam ze co weszlam do sklepu to mialam taka zadyszke, ze az mi sie ogladac nic nie chcialo 😁 😁
Dorotex : to szukac citego sprzedawcy u ktorego kupowalam czy juz nie, bo widzialam ze Skwara cos ci pisala
Sylwia : wspolczuje jeszcze teraz remontow, ja juz nie mam sily zeby glupie kurze poscierac, a po remoncie lazienki to juz wogole wszedzie syf. Podziwiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Mi dzisiaj dosyc szybko dzien zlecial, byla u mnie w poludnie kolezanka na kawie, wieczorem wpadl brat z bratowa, a teraz juz odpoczywam, brzuch mi sie dzisiaj strasznie twardy robil, masakra, dlatego tez nic nie robilam, oprocz zabaw z Dominisiem oczywiscie 🙂
Ciekawe jak tam Paula, no i jak Wikarynka po wizycie?
Anitek tez sie dzisiaj chyba w ogole nie odezwala...
Dzisiaj juz raczej Brzuszki nie zajrzę wiec dobrej i spokojnej nocki Wam zycze!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara no racja, porodu raczej nie da się przegapić 😁 😁 ciesze się a z drugiej strony boję, bo wiem że coś tam się już dzieje i wystarczą skurcze i fruu na porodówkę 😲 🙃
Paula fajnie, że się odezwałaś 🙂 no myślałam, że poszłaś rodzić i dlatego nie odpisujesz 😁 . To ciekawe czy coś się zacznie czy jeszcze wrócisz do domku w dwupaku 😁 ładne jaja by były 😁
Wikarynka daj znać jak po wizycie 🙂

Łaaa a ja padam na cyce 😁 przenosiliśmy rzeczy do nowego mieszkania, dla niuńki wszystko co u mnie było, pościele, ręczniki, kosmetyki i do kuchni. gary i takie tam.. Masakra ile tego wyszło a to jeszcze nie koniec. Mąż od siebie jeszcze musi zabrać rzeczy dla małej, wózek, łóżeczko no i swoje ciuchy. I ja też swoje muszę popakować i sio 😁 ale nogi to mi do dupy włażą. Jak mi się nie chce jutro tego ogarniać, jak pomyślę, że to wszystko trzeba będzie poukładać. Dobrze, że będzie pomoc mamy i siostry 😁 a faceci zajmą się meblami 🙂 . Dawno się tak nie narobiłam hahah, żeby mnie w nocy jeszcze poród nie dopadł 🤪 . No a od jutra nie będzie mnie tu za często chyba 😞 bo na razie nie będziemy mieć neta, tylko z komórki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej, co wizyta, to syf.

Mała przybiera za mało, spadła poniżej normy. Waży 1670g, a powinna minimum 1770g. Dostałam skierowanie do szpitala. Mam się położyć na sterydy, wymazy i KTG. Utargowałam, że dopiero w czwartek się położe, bo ... gin chciałby mnie tam trzymać być może do rozwiązania w razie potrzeby. 😞 😞 😞 😞 😞 Dlatego postaram się zrobić co mogę w domu, jakoś podgonić wszystko, już sama nie wiem i dopiero się położę. Młoda ułożona jest główkowo, ale nie wiem czy nie przyjdzie im do głowy wcześniej ją wyciągać i robić mi cięcie, ble. No zobaczymy. Nie mam siły dziś już nic więcej pisać, postaram się jutro. Pa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuchate 😁
a ja na chwilke przyszlam sie zameldować i ide spac.. ja tez padam na cyce skończyłam sprzatac i okładać wszystko w pokoju malucha 🙂 teraz tylko zawiesić obrazki i gotowe 🙂 wyprałam i poprasowałam wszystko.. narobiłam sie jak nie wiem.. ale brzuch to mam taki twardy jakiś 😮 i dzidzi sie wierci.. ide zaraz spac o ile zasne.. w tym tygodniu to strasznie źle spalam w sumie to w ogole..ciagle sie budzilam.
No wlasnie Paula narobiła wczoraj tu rumoru "podniecilysmy sie" wszytskie wczoraj a dzis cisza hahaha Paula nie rodzi a anitek odbija sobie Baby shower. A reszta to co ? 😁
No a ja sie bede zwijac do spania Dobranoc :* :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wikarynka co za wieści 😞 😞 współczuję 😞 ale jak szpital pomoże małej to warto się poświęcić, będziesz już w 35 tygodniu skończonym więc minie szybko, do porodu wiele nie zostało 🙂 to malutka musi nabrać jeszcze co najmniej kilogram, oby się udało jak najszybciej podhodować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikarynka o kurcze zycze wszystkiego dobrego i oby bylo dobrze !

Paula kurde to nawet za 3 dni mozesz urodzic rany co to sie dzieje szalenstwo ;O
fajnie ze sie odezwalas ja tez juz myslalam ze rodzisz bedzie dobrze !!!

ja dzis spalam dlugo na neta dopiero teraz siadlam 😉 czytalam nadrabialam zaleglosci 😉
zgaga mi nieco dokucza , a cyce leja sie niczym woda z kranu ;/
ale przy waszych dolegliwosciach moje to pikus , i przy tym ze co chwila ktoras albo w szpitlau albo zle wiesci ma , kurde to moja ciaza jakas lajtowa , ja to z mila checia mogla bym byc jeszcze raz w ciazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
Jak minela nocka?Mi jako tako tylko wstalam juz przed 7 razem z mezusiem, , sama nie wiem po co, bo teraz juz jestem zmeczona, obiadek juz przygotowalam, umylam wlosy, pomalowalam sie, Dominisia ogarnelam a teraz wreszcie usiadlam i odpoczywam, odkad wstalam rano to brzuch boli jak w czasie okresu, masakra, troche sie tym martwie, dobrze ze mam lekarza w poniedzialek. Mezus w pracy a ja zaraz wejde na skype i pogadam z tesciowa...
Wikarynka wspolczuje ze Malutka za malo przybrala, ze musisz isc do szpitala, ale moze faktycznie ja tam troche podhodują?
U mnie jak na razie sloneczko swieci, wiec milej soboty Wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka...
Wikarynka : wspolczuje ze Ty tez musisz do szpitala, ale wszystko bedzie ok. Kurcze ja nigdy w zyciu nie spedzilam w szpitalu nawet jednej nocy, wiec tym bardziej mnie to przeraza.
IfYou : to melduj sie chociaz przez tel, i zebys sie tez nie przeforsowala ta przeprowadzka
Motylek : fajnie ze u Ciebie wszystko ok, i ciaza przebiega bez wiekszych dolegliwosci 🙂
Anitek : odezwij sie kobieto i chwal co tam dostalas na tej Twojej imprezie i co ci zostalo do kupienia 🙂
Paula i Basia : zdawac relacje ze szpitala. Mam nadzieje ze u Basi sie wszystko zatrzymala a u Paulicos sie zaczyna dziac 🙂
Skwara : pisalas mi ostatnio ze w ciazy bynajmniej twarz mi nie spuchla, ale powiem ci ze co spojrze w lustro to wydaje mi sie ze jestem bardziej pyzata 🙂

Zle dzisiaj spalam, przez to dretwienie reki budzilam sie chyba z 6 razy + 2 razy wyjscie na siku. Nie wiem co mam robic z ta reka. Nic nie pomaga ze dam ja na dol...bo to chyba cos mi uciska jak leze wlasnie na boku, a na plecach jest mi niewygodnie :/
I wogole jakiegos dola dzisiaj mam, sama nie wiem czemu...znowu zaczynam sie zastanawiac jak to wszystko bedzie po urodzeniu i oczywiscie czarne barwy....Musze sie czyms zajac. A ze sobota to mieszkanko ogarnac trzeba, tylko kurcze pomyslu na obiad dzisiaj nie mam :/ Gotowac to jeszcze moge, ale najgorsze to wymyslanie CO 🙂 Potem upieke ciasto styropian - pierwszy raz, ciekawe czy wyjdzie 🙂
Nic trzymajcie sie 🙂 Ostatnio pisalyscie ze dobrze ze jest to forum bo bynajmniej mamy sie komu wygadac, ale z drugiej strony to jest troche jak nasz taki dziennik dnia albo pamietnik 😁
Buzka :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To to cholerstwo sie do mnie przyplatalo...i wyczytalam ze to minie dopiero z koncem ciazy :/

Ból i drętwienie palców lub całej dłoni najczęściej są objawami tzw. zespołu cieśni nadgarstka, który w czasie ciąży występuje dość często. Zespół ten pojawia się u kobiet ciężarnych na skutek zmian hormonalnych powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może wywołać obrzęk torebki stawowej nadgarstka, w której przebiegają nerwy odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Miejscowy wzrost ciśnienia w torebce oraz obrzęk tkanek może uciskać nerwy i wywołać mrowienie, drętwienie oraz ból palców i nadgarstka, który w sporadycznych przypadkach może również promieniować do ramienia. Objawy mogą być znacznie bardziej nasilone w nocy, jak również po dniu, w trakcie którego nadgarstek był znacznie obciążony poprzez wykonywanie czynności wymagających wielokrotnego powtarzania jak np. pisanie, robótki ręczne, krojenie. Objawy najczęściej mijają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou, to ty tam uważaj z tą przeprowadzką! Chociaż w sumie jak masz pozwolenie na poród to może i lepiej - szybciej się zacznie 😁 ja sobie cały czas mówie że porodu się nie da przegapić ale jakoś tak w to powątpiewam 🤪
Wikarynka, kurczę, no szkoda że dzidzia słabo rośnie....ale zobacz są i plusy! Jeśli będa chcieli ją szybciej wyjąć to szybciej będziesz mogła ją przytulić! Czasami lepiej poszukac dobrych stron niż rozmyślac nad złymi i się zmartwiać! A jak będzie malutka i chudziutka to będzie baletnicą 🙃
Emilka, ty się każesz oszczędzać wszystkim a sama szalejesz 🤪 🤪 i potem brzuch twardy:P ja za to wczoraj cały dzień leżałam i dzisiaj od rana i brzuch mi twardnieje! No jak latam jak głupia to nic a jak se leże to o, jakaś komedia....i to jeszcze mnie boli na dodatek!
Biologia, to skoro zaczynasz widzieć pyze teraz to poczekaj co będzie za dwa tygodnie...ja to już się nawet nie maluje bo i tak nic to nie daje. Puchły mi usta i nos a teraz oczy doszły i już te oczy najbardziej mnie wkurzają bo tak mi ciążą....i widzisz jak nie sraczka to urok i też musisz pocierpieć z tą ręką....ale dzięki bogu już mało zostało i niedługo przejdzie 🙂
Motylek, a próbowałas mleko na zgagę? I aż tak te cyce lecą? Mi jakieś dwa miechy temu leciało a teraz przestało i tylko czasami mi uleje, ale tylko jeden cyc 🤪 🤪 🤪

Tak se myślę czy po porodzie od razu z dnia na dzień wszystko wróci do normy? Bo jak ja mam anemię to od razu nie będę miała? Czy będę nadal musiała brać żelazo? Jak urodzę to nie zamierzam już więcej iść do tego lekarza do którego chodziłam i jeszcze nie mam pojęcia do kogo się wybiorę i sie zastanawiam z tym żelazem. Ja też nie mam nic na koncie i nie mogę dziewczynom nic napisać....mam nadzieję, że Paule w końcu weźmie na dobre i zobaczymy Dawidka 🤪 🤪 a Basia, biedna nie może sobie ulżyć tylko jeszcze musi nogi zaciskać eeech...Anitek też coś nam zamilkła...kurna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się 🙂 nadal w dwupaku 😁
dopiero południe a ja już zmęczona 🤨 po 7 wstałam, byłam rano na zakupach z mamą i jeszcze tyle rzeczy kupiłyśmy 😮 jakieś wiadra, mopy, mydelniczki, dywaniki i 100 innych pierdół do domu 😁 potem się zaczęłam pakować, no kurde kto to widział tyle ciuchów 🤔 przy okazji zrobiłam selekcję i wielki wór do oddania bo w tych ciuchach już nie chodziłam więc potem pewnie też nie będę. A to i tak nie wszystko bo troche zostało w szafie, jakieś kiecki na lato i bluzki. To później wezmę, jak już będziemy mieć szafę 🙃

No właśnie gdzie nam Anitek przepadła, już chyba kilka dni się nie odzywa po tym szpitalu? Mam nadzieję, że tam drugi raz nie wylądowała 😮

Dziś i tak tutaj cisza bo weekend 😜
Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...