Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anitek no to niezłe newsy 🙂 fajnie że się udało załatwić kogoś w zastępstwie...

Gazetki to kupuję wszystkie poniżej 2 zł 🙂 no i nie każde wydanie 🙂 sporadycznie co jakiś czas ale się nazbierało tego...co prawda jak leżałam w szpitalu babki na oddziale stwierdziły że to bzdury dla nadgorliwych mamusiek ale ciekawe jakby ćwierkały mając w perspektywie leżenie przez 6 miesięcy...mi tam te bzdury pomogły przetrwać nie jeden dzień ... fakt niektóre rzeczy jakie można znaleźć to trochę przesada ale jest dużo fajnych i ciekawych porad i artykułów tylko trzeba zdroworozsądkowo oddzielać "zboże od plew" że się tak poetycko wyrażę 😜

Przycięłam sobie drzemkę teraz głowa mnie boli eeeeeeeeeeeeeh
A Dawidek fakt...cudeńko i jaki ma nonio słodki 🙂 ehhhhhhhhhhhhh

Zmykam dam znać wieczorem jak usg wypadło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello kovitki 🙂

Nie dam rady nadrobić wszystkiego ale teraz bede sie starała na bierząco być z Wami 😉

No i teraz co u lekarza 🙂 a wiec mowił ze dobrze ze poszłam do tego szpitala to kroplówki wychamowały za wczasu te przedwczesne skurcze i ze on jest teraz spokojnieszy o mnie i ja sama pewnie tez, dalej mam brac luteine dopochwową i no-spe jeszcze przez 2 tygodnie, no i powiedział mi żebym wytrzymala do 37 tygodnia a bedzie dobrze 🙂 wiec jeszcze bite 3 tygosdnie i nie obraziłabym sie jak bym sie juz pozniej faktycznie rozpakowala zeby do swiat dojsc do siebie i na swieta spokojnie w domku byc 🙂 no ale zobaczymy jak to bedzie wazne ze teraz jest dobrze 🙂

poszperam w netku i musze sie wziasc za ogarniecie kuchni i bo mały nieporzadek mam hehe 😁

miłego dzionka kobitki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂 wróciłam wlasnie od lekarza i zakupów 🙂
Same dobre wieści mój stan odchodzi w niepamięć nadciśnienie sie traci stopniowo , nie moge dalej nic robić ciążkiego musze odpoczywac. Dzidzius rozwija sie prawidłowo i ta wlasnie informacja kopła mnie pozytywnie w tylek dziś.Wiecie czuje skurcze od 4 godzin co chwilka takie lekkie, mówiłam położnej ale stwierdziła ze to po prostu efekt tego że mój czas nadchodzi. 🤪 yhymm .
Zakupilam dziś pampersy i kosmetyki ostatecznie zamykam torbe do szpitala niech leży w pokoju bede spokojniejsza.
Anitek super ze w koncu mąż twoj bedzie z wami 🙂
Skwara ja czuje w kościach że ty \"z trudem\" dotrwasz przyszłego tygodnia 😁 i bardzo szybko bedziesz tulić swoje maleństwo!! 🙂 (zazdroszcze! 🙃 )
Basia czyżbyśmy nie doczekały końca grudnia? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, ty nam się jeszcze nie pochwaliłaś co dostałas na szałerze:P opowiadaj:P
Motylek, czytałam dzisiaj na necie że kobiety które boją się porodu opóźniają go nieświadomie:P więc zmieniaj nastawienie i pakuj torbę 🙂
Dorotex, ale wymysliłas z tymi gazetkami hahahah myślisz że jBasiak to tak ładnie poukładasz to potem zajrzysz do tego? Czy to bardziej tak z nudów robisz? 🙂 widziałam na FB twoje kolczyki i lampki i ty artystka jesteś 😁 strasznie fajne są 🙂 zastanawiam się jak Ty te kolczyki robisz?:P
Basia, to super ze wszystko w porządku 🙂 ale jak już trafiłas do szpitala to pewnie skończysz jak Paula i Ifyou - 3tyg przed terminem 😁 całkiem nieźle muszę przyznać 😁
Emilka, ci mówie, to ciśnienie to ci mąz podnosił hahaha a teraz jak juz jest ok to i ciśnienie spada 😁 ja już mogę dziś rodzić śmiało, wcale bym się nie obraziła 😁 jak tak patrzę na te malutkie słodkości Pauli i Ifyou to mi żal dupe ściska lol 😁

A dzisiaj to już myślalam że rodzę! Taki skurcz mine złapał i tak strasznie bolało! I na dodatek mały mnie w dole tak kłuł jak kiedyś wam pisałam. Ale przeszło i na razie spokój. No zobaczymy co to będzie....już tak strasznie chcę że se chyba wmawiam 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwara o to nie wiedzialam ze opuzniaja przez bojazn !
torba w polowie zapakowan ajutro druga czesc i bede gotowa !

Anitek no no pakuj jutro pakuj niema zartow ;D

cisza cisza dzis ;p
ja jakos padnieta chyba spac pojde ;p dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Motylek, wiesz, to internetowe mądrości więc na pewności czy opóźniają czy nie...ale pozytywne nastawienie na pewno na mózg i samopoczucie lepiej działa 🙂 jak juz połowe torby masz spakowaną to pół biedy zostało tylko 🙂
Anitek, Wikarynka nie dała nikomu numeru....juz nie pamiętam czemu. Chyba żeby nie wykrakac porodu wcześniejszego 🙂 i tez się włąsnie martwię...mam nadzieję że wszystkow porządku. Ona miała iśc do szpitala i pisała że nie wiem jak z netem bęzie...musimy poczekac niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dupa.......
Wizyta odwołana nie mogli się do mnie dodzwonić....
Na 9 rano udało mi się wkleić jutro do luxmedu......
Tylko wyniki odebrałam no i wszystko w normie, Hbs ujemny na szczęście...
Kładę się bo byliśmy jeszcze w Pepco i Aptece ....za dużo na raz jak dla mnie....padam na cyce a brzuch jak kamień i mam wrażenie że mi się obniżył...ale to już chyba moja wyobraźnia działa.

A Wikarynka myślę że się odezwie jak ogarnie się w tym szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe mozliwe ze skoncze tak jak paula i renia 😁 jak pisalam wcale bym sie nie obrazila gdyby moja niunia wyskoczyla na poczatku grudnia, bylby to juz 9 miesiac a i do swiat doszlabym do siebie 😁 co do brzucha to mi tez strasznie na dol zlecial,,, mozliwe mozliwe ze zakoncze etap ciazy wczesniej 😁 jutro zrobie fotki bo mialam robic tydzien temu no ale wyladowalam w szpitalu i dupa wyszlaz tego wiec jutro cyknme i pokaze sie 😁 no i w weekend moze kolejna sesja tym razem z udzialem mojego mezczyzny hehe 😁 zobaczymy co z tego wyjdzie 😁

poszperam w netku pozniej kolacje zrobic bo po 22 moj z pracy wraca i co dzien z glowy 😉 zajrze jeszcze pozniej 😁 trzymajcie sie cieplutko brzuszki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja sie tylko medluje zem w dwupaku :P 🙂
Mama byla, posprzatala mi caly dom, umyla okna, wypralam firanki, wiec mieszkanko ogarniete 🙂
Ale powiem wam, nic praktycznie nie robila, a brzuch mnie pobolewal caly dzien....oby do tego 37 tyg....ja to jeszcze tez listopadoweczka zostane mowie wam, za czesto mnie brzuch boli i sie stawia, na bank szyjka sie dalej skraca.....ale to sie dowiem za poltora tyg na wizycie.
Anitek : fajnie ze mezu jednak wraca i tesciowa bedzie 🙂
Skwara : mnie tez cos gardlo zaczyna pobolewac, ale zaraz zrobie plukanke z soli na wszelki wypadek, nie zamierzam sie teraz rozchorowac :/ Zebys jeszcze nie miala za szybko dosc tej " ciekawosci bolu" 😁 😁 😁
Ania92 : super ze w koncu zajrzalas 🙂 Podziel sie tez z nr tel, bo potem bedzie jak z Wikarynka,przyjdzie co do czego i kontaktu brak :/
Basia : dobrze ze powrocilas do brzuszkow 🙂 nikt nas nie wita z kawka i cistkami 😁 😁
KUpilam sobie wczoraj bombki, brakuje mi tylko choinki 🙂 juz nie moge sie doczekac zeby przyozdobic troszke dom na swieta, tym bardziej ze to beda pierwsze swieta we wlasnym mieszkaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! A mi dzionek dzisiaj jakos minął, nic dzisiaj nie zrobilam, chcialam mieszkanie posprzątać ale nie mialam sily przez ten bol krzyza, ktory promieniuje az od kosci ogonowej 😞
Anitek super ze Twoj mezus wraca...
Dziewczyny dobrze ze u was po wizytach wszystko ok, ja mam nastepna 26 listopada i mam nadzieje ze po niej zaczne rodzic , he,he 🙂 Dominis juz od godzinki spi wiec mam spokoj 🙂
Trzymajcie sie!
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej melduję się w dwupaku. Wysłałam swój numer telefonu osobom które miałam w skrzynce odbiorczej w razie W 🤪 ciekawe co z Wikarynką ale może nie ma neta w tym szpitalu i nie ma jak się połaczyć.Ja następną wizytę mam dopiero 3 grudnia w 37 tygodniu, powiedziała że może już ostatnia przed porodem 🤪 Dzisiaj jestem zmęczona na maksa, normalnie padam, więc już nic nie wymyśle i idę spac trzymajcie się brzuszki do jutra paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!!!
Jak zaczniecie się rozpakowywać to zapraszamy na forum na stronkę mamusie.net 😁 Są tam wszystkie mamuśki z poprzednich miesięcy: listopad, październik, wrzesień itp.
Pozdrawiam i życzę szybkich, "bezbolesnych" porodów i zdrowych dzieciaczków 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotex, jaka szkoda 😞 daj znac dzisiaj co tam ci powiedzieli 🙂
Basia, a ty ledwo ze szpitala wyszłas i juz zaczynasz podboje chałupy:P żebys zaraz znowu sie nie oparła!
Biologia, jaka ty szybka jesteś! Ja to nawet nie mysle o świętach:P i chyba nie zamierzam w listopadzie bo mi to zepsuje cały nastrój świąteczny jak przez dwa miechy będzie w kółko to smao lol. A Ania nam nr tel dała 🙂 ja przynajmniej mam:P
Justynakreft, to chyba rzeczywiście ci daje w kośc ten ból skoro nawet sprzątać nie mogłaś....dobrze że chociaz synus grzeczny 🙂
Justa, my się tak wszystkie nakręcamy że może wczesniej się rozwiąze a tu wyjdzie lipa pewnie hehehe jak u mnie na przykład 😠

Popijam se herbatkę z imbirem i żurawinką na mój katar i cały czas mam nadzieję, że może w następnym tyg juz będę miałą franka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry zzz ? kawusiom i ciasteczkiem hehe 😁

Pisze tylko kontrolnie zeby powiadomic Was ze do piatku popoludnia mnie nie bedzie bo przenosimy ostatnie rzeczy do gory tzn komputery no i bede bez neta a w piatek do poludnia maja przyjechac zalozyc nowy wiec zamelduje sie wpiatek a eraz pisze zebyscie sie nie martwiły 😁

no to uciekam bo moj juz zaczyna odlanczac wszystko i z rezta juz marudzi zebym sie pospieszyla bo i biurko trzeba przeniesc itd... 😉

Trzymajcie sie zdrowo kobitki i usciskajcie maluszki swoje od cioci Basi 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry meldun z tel. Wiec krotko. Tesciowej nawet nie widzialam bo lot byl opozniony o 4h i bylam u nas po 1 a ja juz spalam. Zaraz sie szykuje do lekarza wiec zajrze popoludniem. No i dostajecie opierdziel!!! Prosze mi tu nie mowic o wczesnych porodach i wytrwac do grudnia a nie wszystkie grudniowki chca byc listopadowkami 😜 nooo to powiedzialam swoje wiec ide 😜 p.s. gloddddna a mam bad krwi dopiero na 11... a jest 7-45....umre chyba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Ja już po badaniach 🙂
Ze średnio dobrych wiadomości to tylko ułożenie...bo pośladkowe....a ze względu na to że mały jest nisko i go grawitacja w dół ciągnie+ mało miejsca w macicy to b. małe szanse żeby się obrócił więc lekarz mnie raczej na cesarkę nastawia.

Za tydzień mam wizytę u swojej gin to się może coś więcej w tym temacie dowiem.
Poza tym wszystko ok przepływy,łożysko w normie.
Szyjka 29mm zamknięta więc elegancko przy moich skurczach.
No i niuniek waży 2644 g więc zajebiście bo to więcej niż miałam nadzieję że będzie miał.
Buźki nie chciał pokazać zasłaniał się rączkami.
Biometria mi się zgadza z ostatnią miesiączką więc bez zmian w terminie.
Ogólnie pozytywnie tylko ta cesara nieszczęsna......:/ ale na to nie mam wpływu więc nie zamierzam biadolić ...trudno się mówi.
Dzisiaj zgrzeszę i do siostry pojadę na godzinkę 🙂
A teraz mykam bo zaraz kumpela z córcią przyjdzie muszę ogarnąć w domu trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki 🙂
Melduje sie ze ja i moj maly głodek jeszcze w 2paku 😁
Ale miałam noc myslalam ze jest 2 w nocy a to już 6 rano była wiec wstalam na siku i stwierdzilam ze nie chce mi sie spac ale polozylam sie i obudzilam sie przed chwilka. Cala noc snilo mi sie ze bylam glodna :o wyobrazacie sobie co to za sen? przerwacalam sie z boku na bok - ja juz chyba swiruje 😁
wysłałam wam zaproszenia na fejsa która nie dostała to pisac bo byc może gdzieś cos pomylilam, nie ma tutaj podglądu komu sie wysłało a komu nie 🙂
Anitek haha toś nas ochrzaniła prawie sie przestraszyłam 😁 😁 😁 No ale dziewczyny taka prawda. Poczekajcie chociaż na 1 grudnia.
Ja to sie zastanawiam bo my z Basia na szarym końcu jak wy juz będziecie tulić swoje maleństwa to z kim my tu zostaniemy? Bądźcie dalej z nami i nas wspierajcie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! U nas ok, oczywiście oprocz bolu krzyża bo to nadal bez zmian,ale juz dzisiaj postanowilam posprzatac mieszkanie bo byl straszny syf ze juz nie moglam patrzec, moj mezus pewnie mnie ochrzani jak po powrocie z pracy zobaczy ze wszystko wrecz lsni....Zaczelam sprzatanie po 7 rano i skonczylam przed 11, teraz uspalam Dominisia i sobie leze. Na obiadek zrobie dzisiaj nalesniki, bo to przynajmniej jest raz dwa zrobione. Zaraz ma do mnie na kawke kolezanka przyjechac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli narazie zadna sie nie rozpakowuje ;D
choc ciekawe co u Wikarynki ale pewnie niema neta dlatego sie nie odzywa

ja dzis spala do 12 prawie niezle ;D
ale oczywiscie z przerwami na sikanie :P
ja ide do gina 19listopada wiec tera w pon ciekawe co mi tam madrego niemce powiedza hmmmmm 😉
justynakreft co do sprzatania mieszkania to ja mam tyle dobrze ze mezus posprzatal mi zabronil sie przemeczac w ciazy ;D chco czuje sie dobrze 😜 nawet za dobrze haa ale skoro mnie wyreczyl to ja porobila mniejsze rzeczy kurz naczynia takie cos ;p a on odkurzanie mycie podlog lazienki 😉
emiilka ja nawet jak urodze bede tu zagladac to grudnioweczek pozostalych ;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski 😘 😘 weszlam na chwilke tylko by napisac ze u mnie wsio ok;D coraz lepiej sie czuje po tej CC.. cierpienie minelo to normalne. tak jak kiedys skwara powiedziala;p ja polece pierwsza pozniej if you. i udalej? 🙂 🙂 czekam.. nie przeczytalam wszystkich postow bo nie mam sil;p ale uwagaaaa 😲 😮 😮 😮 jak dobrze pujdzie to jutro wychodze 😆 😆 😆 z malym 😆 😆 😆 z rana 😆 😆 😆 do domu naszegoo 🙂 🙂 🙂 jeahh 🤪 🤪 🤪 zalezy to od wynikow malrego z badan krwi itp ale raczey tak. mnie dzis szwy sciagli i jakos ulga jest bo takto ta nita ciagla a teraz lajt 😁 😁 😁 3majcie sie zaciskajcie nogi hahaha 🙃 🙃 🙃 do terminu 😁 😁

buziaki pozdrawiam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki 😁 trzeba sie w koncu odezwać do was :-) dalej wszystkie w dwupakach? :-) u mnie coraz lepiej. Kaczka już prawie nie boli. Siedze w miare normalnie :-D co za ulga. Malutka niestety dostala żółtaczki i zabrali mi ją o 10 na lampy. A mialysmy dzis wyjść :-( no nic, może jutro się uda :-):-) uparlam się na karmienie cycem i powiedzmy ze mala zalapala, ale to była ciężka noc. Maly leniuch z niej, nie chcialo jej się ssac :-D od razu by chciala tylko zlizywac :-D nie ma lekko :-P . Nadrobic to was już chyba nie nadrobie. Ciekawe która nastepna się rozpakuje :-D w kolejce pierwsze skwara i motylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jestem i ja 🙂
Paula : super wiesci 🙂 🙂 🙂
Motylek : no to pospalas kobito 🙂 ja nie dosc ze znowu pol nocy chodzilam po domu przez te moje dretwienie i koszmarny bol prawej reki, to rano maz sobie budzik na 8 nastawil nie wiem po co, bo tylko ja sie obudzilam, a on jeszcze spal do 10 :/
Justynakreft : u mnie tez sie dzisiaj kolezanka zapowiedziala na odwiedziny 🙂 fajnie ze maz Cie ochrzania jak sie przemeczasz 😉 bo bynajmniej Cie pilnuje, moj to by mnie ochrzanil jak bym czegos nie zrobila 😁 😁
Antek : a to jak wstalas rano to tesciowa jeszcze spala, ze jej nie widzialas? Mam nadzieje ze badania wyjda ok
Basia : A ty lezec a nie dalej jakies remonty 🙂 Ja nie zauwazylam zeby mi sie brzuch opuscil....chyba jest tam gdzie byl 🙂 ale jak sie siebie widzi codziennie to trudno takie rzeczy zauwazyc :P
IfYou : a kiedy ty z Twoja kruszynka wychodzicie ze szpitala??

A gdzie Skwara sie dzisiaj podziewa?? Odbylam juz dzisiaj wizyte urodzinowa u tesciowej, zjadlam ciacho, potem od mojej mamy przywiozlam golabki - wiec nie musialam gotowac 🙂 zamroze sobie jeszcze z 2 paczki 🙂 zrobilam pranie i czekam na kolezanke. Na sobote zaprosilam naszych znajomych ( 2 malzenstwa i jedna parka), mysle to juz ostatnie takie wieksze spotkanie przed porodem. Musze jakas salatke wymyslic, zeby mieli czym zagrysc piwka, tylko nie wiem co zrobic. Co wy serwujecie na stol jak przychodza do was znajomi na wieczor?
Moj dzisiaj od rana mowi to mnie pulpecik :/ grrrr , nawet tesciowa dzisiaj walnela, ze sie tak ladnie zaokraglilam na twarzy. Cholera sama widze ze puchne, w koncu woda sie zatrzymuje, po nocach nie spie, bo mi wszystko dretwieje, wiec nie musza mi jeszcze w dzien o tym przypominac :/ :P
Nie opisalam wam ostatniej lekcji w szkole rodzenia, bo tak naprawde nawet nie bardzo jest co.....dalej tamat porodu, polowa z tego juz byla, bo polozne prowadza to na zmiane i jedna nie wie o czym mowila druga. Cwiczenia sobie odpuscilam, bo stwiedzilam ze jak mam odpoczywac to nie bede tam na sali nogami fikac, wiec te zajecia jak na razie najgorsze.
Rozwalilo mnie tylko jak polozna mowila ze czasem po porodzie zdarza sie "przykry zapach" ze mozemy sie myc a ciagle bedziemy TAM smierdzialy.....moze sie wdac jakas infekcja albo np Pan dr przy szyciu zapomi wyciagnac gazik i on sie bedzie tam rozkladal...czaicie????? i jeszcze sie tym chwala cholera :/ Albo porowanywala nas do krow twiedzac, ze krowa na lace je trawe, pije wode i daje mleko, wiec my zeby miec mleko w piersiach tez mamy pic wode, a nie mleko 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...