Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Spać mi się nie chce więc sobie was czytam. Ja nie mogę Ania już urodziła, ale tym grudniowym maluszkom śpieszno na świat 🙂 Ja mam termin na 22 grudzień, w piątek idę na usg to zobaczymy czy termin się nie zmieni, pierwszy miałam na 13 grudnia. Pakowałam dziś torbę do szpitala i ledwo się w nią zmieściłam, a to jeszcze nie wszystko.
Biologia - mnie te ręce to bardziej bolą w ciągu dnia niż w nocy ale to jest przekichane nic zrobić nie można :/ Ponoć po porodzie to ustępuje więc jeszcze troszkę się pomęczymy.
Śpijcie dobrze Brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Brzuszki! Widze ze dzisiaj znowu jestem pierwsza na forum, mezus wyszedl do pracy i nie moglam juz zasnac, Dominik pewnie lada moment sie obudzi...Ciekawe jak tam dziewczyny z dzidziusiami?
Tez bym chciala juz mojego brzuszkowego szkraba przytulic 🙂
Wczoraj robilam porzadki w szafie i juz sie nie moge doczekac jak znowu wroce do ubran z przed ciazy 🙂
Odezwe sie potem! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry melduje sie na szybko z kawka 🙂
zaraz wychodze na wizyte. wstalam dzis po 5tej... juz nie moglam spac 😠 a tu ostatnie tygodnie spania heh 😉
Zamelduje sie pozniej po wizycie choc oczywiscie niczego sie nie spodziewam takiego 😉
mam tylko nadzieje ze wyniki juz beda 😜
To do zas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej też się melduję jeszcze w łóżku, ale zaraz wstaje bo jak leże bo kości bolą 🙃 już jestem ciekawa jak ta nasza dzidzia wygląda, wczoraj obejrzałam wszystkie odcinki Radzimy Dobrze Rodzimy na stronie
http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/
trzeba się zarejestrować to można oglądnąć filmiki w całości i tak się naoglądałam że poszłam spać po 2 🤪 , na dzisiaj planuję zafarbować włosy bonie mogę patrzeć na te moje odrosty, kupiłma farbę bez amoniaku w piance dla mnie rewelka (sama sobie nałoże nie skapuje 🙃 ) a w piątek zamierzam iść do fryzjera zrobić porządek z moimi włosami 😜 dobra brzuszki wstaje i idę jeść miłego dnia i ciekawe czy dzisiaj będą jakieś niusy
Anitek daj znać jak po lekarzu
Motylek dzidzia już ładnie waży ciekawe ile ma moja dowiem się dopiero za dwa tygodnie jak wytrwam hihih 😁
Biologia i Perverte macie się biedaczki z tymi rękami ale już niedługo i to minie więc głowa do góry
justynakreft ja to osatnio zrobiłam porządki w mojej szafie i połowe wywaliłam ale za to kupiłam sobie bluzki rozpinane z przodu z myślą o karmieniu już ale fajne są narazie ich nie zakładam bo nie chce rozciągnąć hihih więc też czekam na po
a Skwara a ty pisz jak ci idze chodzenie po schodach albo tak jak kiedyś chyba Anitek pisała zastosuj metodę 3 x S 🤪 🤪 🤪
trzymajcie się dziewuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie melduje i spadam na wizyte do neurologa...reke mam cala zdretwiaja, ze az mi sie ciezko pisze, bo nie czuje klawiatury :/...dzisiaj znowu co poltorej godz w nocy pobudka 😞
Ja jakos dzis chyba w niespecjalnym humorze...
Buziole 🙂
Dorotex : Podziekuj mezowi za pozdrowienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,
WOW kolejna grudnióweczka rozpakowana - ANIA serdeczne gratulacje 🙂)) Ja jeszcze z Franusiem w brzuszku 🙂 Teraz mam dobrze bo w końcu mogę się wyspać po tym remoncie. Od piątku do wczoraj to zasuwałam na całego, sprzątanie po remoncie już okna i żaluzje pomyłam, firanki poprane kurze pościerane jeszcze tylko kilka prań do zrobienia no i dziś biorę się za czyszczenie szafek w kuchni... Od razu będą zrobione porządki świąteczne 🙂 Odkąd zaczęłam się ruszać to nie mam żadnych dolegliwości - może to jest metoda !
Miłego dnia brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuszki 🙂
No i nigdzie nie pojechalam 😮 zaspalismy w sumie moj to jeszcze spi. A ja pije kawe.
Zamierzam dzis troche posprzatac w domu w takim wypadku przecież nie bede siedzieć z d.. na jednym miejscu , cos trzeba robic 🙂
A ja dzis czuje sie w miare dobrze, nic mi nie dolega procz tego co bylo przyzwyczaiłam sie 😁 Nie wiem co w sumie gorsze byc na etapie koncowym po ciazy czy byc juz po 😁 tu i tu boli, tu i tu nie można spac 😜 😜 łiiiiiii tam tez chce juz zobaczyc mojego maluszka jak wyglada i tak mocno do siebie przytulic 😁 haha ile ja mam milosci w sobie - nawet sobie nie wyobrażacie, kazdego bym chciala tulić do siebie 😁 🤪 🤪 uciekajcie! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki i mamuski :-D my w koncu w domku :-) ! Malutka była 4 dni pod lampami bo dostala zoltaczki. Ale w koncu przeszla :-) pierwsza nocka w domu bardzo udana :-D poszla spac o 22, wstala dopiero po 4 i potem o 8 :-) i dalej śpi :-D . Jedynie marudzila wieczorem i cos cyca nie chce a.w.szpitalu normalnie ssala :-( także walcze no i musze odciagac i daje jej z butli. Troche roboty jest. Jutro jedziemy na sciagniecie szwow alaaa :-o . Ah no i przychodzi gosc od neta też jutro :-D więc jak wszystko pojdzie ok to już bede na bieżąco :-) . Milego dnia :-) i poganiac Skware i Franusia na porodowke! :-D:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou to super ,ze juz jestescie w domku i ze wszystko dobrze, a Mala na pewno cycusia zalapie znowu, ja tez mialam na poczatku problemy z Dominisiem, ale on za to odwrotnie, bo ciagle tylko chcial byc przy cycusiu 🙂

Ja wlasnie pije kawke i zaraz musze sie zabrac za przygotowanie obiadku a potem poczytam sobie gazetke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ifyou...ale wam fajnie... 🙂 narzuciłyście tempo i się teraz wszystkie niecierpliwią...Skwara to chyba jajko prędzej zniesie niż Franka urodzi 🙂 ciekawe jak tam jej wizyta u lekarza dzisiaj...

Emiilka to mówisz że nie wypaliła wycieczka może jeszcze wam się uda gdzieś wyskoczyć ....ja też dzisiaj się wzięłam za sprzątanie ogólnie to już odpuściłam od tego tygodnia leżenie i robię co chcę na tyle na ile mi energii starcza czyli niewiele 🙂

Dzisiejszy dzień jakiś taki szaro bury ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje sie tylko i lece robic zupe krem z pomidorow :P
W szpitalu masakra! najgorsza wizyta jaka mialam....
nawet 30sek usg nie bylo, nie mam pojecia jak duze bedzie dziecko jak zaczne rodzic... sprawdzili tylko tetno... mocz na tescie paskowym ale gosciarka nawet pol min nie poczekala wiec nie wiem jak mogla wynik odczytac... a mnie boli nerka juz 3ci dzien i pieklo przy sisi...powiedzialam to to ona na to ze wszystko ok...
Nastepna wizyta UWAGA za 3tyg!!!!!! mam nadzieje ze nie doczekam!!!!
Zamelduje sie pozniej bo glodna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 😁 wrocilam na stare smieci z kompem hehe masakra zalatwianiem tego neta kabel wystaje przy chałupie a te ciule ze nie wiedza gdzie dalej idzie tacy spece z nich mapek nie maja czy ki ch*j nie wiem nerwy tylko trce przez to :/

nie nadrobie was bo to niemozliwe z moimi nerwami teraz hehe 😁 ale bede juz na bierzaco takze spoko 😉

widze wiele sie dzieje tutaj kolejne mamunie rozpakowane 😁 nic tylko gratulowac :*
i nurtuja mnie pytania typu czemu wczesniej niz wyznaczny termin jak to sie zaczelo itd w sensie do tych rozpakowanych mamusi juz 😁

ja wizyte teraz mam jutro musze mu powiedziec ze coraz gorzej sie czuje brzuch ciagnie strasznie nadol i mam wrazenie ze mala cisnie mi sie juz do wyjscia bo tak bili w kroczu itd ze szok :/ chcialabym sie rozpakowac tak do 10 co bym doszla do siebie do swiat i spokojnie je w domku spedzila... ale znajac mnie i moje mozliwosci a corcia pewnie po mnie to przenosze jeszcze tak cos czuje :/

jakie jeszcze nowowsci u mnie ? biore luteine dopochwowa za ktora musze placic 100% hehe smiechu warte jak mi to powiedzieli ze juz jestem powyzej ktoregos tam tygodnia i musze juz 100% plaicic ale luz dam rade miliony to nie kosztuje : D

chodzimy z moim do ksiezulka on bierzmowanie sobie zalatwia i na nauki przedmalzenskie , data ustalona 27lipca basia zostanie zona heheh masakra nie moge w to uwierzyc hehe 😁 sie z czasem przyzwyczaje 🙂

piszcie jakies ciekawotki zebym wiedziala to co najwazniejsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się melduję po wizycie 🙂 ale napiszę na sam koniec:P

Motylek, to nieźle mała waży 😁 oby do końca nie urosł z niej gigant i cesara wtedy 😮 i u nas na takie bóle mówią że to nic wielkiego i że to normalne i na pewno jeszcze nikt z tego powdu nie leżał w spzitalu, więc wniosek że w Niemcach też dobrze dbają o ciężaówki, albo i lepiej 🤪

Emilka, kochana, już ja okna w tamtym tygodniu umyłam i nawet jednego skurcza nie miałam! Teraz łażę i tacham siaty i Laurę i nic mnie nie bierze, więc to chyba nie sposób na mojego Franczesia xD

Perverte, zaglądaj do nas częsciej, bo tu nam się coraz minej mamusiek robi i coraz cieszej na forum....a bólu oczywiście współczuję!! u mnie te terminy z usg to też ciągle inne. Pierwszy miałąm na 17 grudnia w 6 tc. A dwa miechy temu na 24 listopada lol no ciekawe 😁

Justynakreft, juz i ty możesz rodzić, bo 36tc to bezpiecznie 🙂 a z tymi ubraniami to mam tak samo! Niby lubię ciążowe ubranka i podoba mi się jak wyglądam w nich, ale jak idę do sklepu to nie mogę wytrzymać że nie mogę sobie nic kupic bo lada dzień brzuch opadnie i na co mi za duże ubrania...

Justa, jestem w trakcie tej metody i jak widac nic mi z niej 😁 chyba za bardzo chce i wychodzi jak wychodzi 🙂 a ty zakupiłąs bluzki i się nie bałaś, że będą po porodzie jednak nie dobre? Bo to od razu się do formy nie wraca się zdaje...ja myślę, że nawet jak by farba z amoniakiem była to już na tym etapie to nie grozi nic dzidziom 🙂 i wytrwaj jeszcze te dwa tygodnie, albo chociaż tydzień bo ciut u ciebie za wcześnie 🙂

Biologia, mam nadzieję, że na wizycie wszystko w porządku i nie musiałaś na darmo biegać i czekać! Daj znać 😉

Sylwia, ty tez już możesz rodzić 😁 więc w sumie niemusisz się z tym sprzątaniem oszczędzać, może akurat się uda wcześniej uwolnić;> i zazdroszczę braku dolegliwości przy wypruwaniu z siebie flaków! 🤪 i super, że w końcu ten remont się skończył! Ale Franio będzie miał łazieneczkę hihihih

Emilka, a to wy spiochy dwa jesteście haha 😁 ale widocznie tak musiało być 🙂 i uważam że lepiej być z bólami po porodzie bo przynajmniej małe wynagrodzenie jest - słodziutka, różowiutka dzidziulka do przytulania 🙂 nigdy nie byłam po porodzie, ale to moje marzenie że jest tak fajnie hahahahaah 😁

Ifyou, świetnie że już jesteście w domku! I widać Alusia grzeczna dziewczynka skoro mamie pospać daje 🙂 chciałam ci już dzisiaj smsa pisać kiedy będzie wychodzić. Ale chyba teraz będę musiałą Pauli napisać bo coś zniknęła....mam nadzieję, że wszystko w porządku! A może to i lepiej że mała nie chce cyca? Bo nie trzeba go przy wszystkich wywalać....i gapić się nikt nie będzie 😉 no, tylko chyba gorzej ze ściąganiem mleka, jak piszesz...widać wszystko musi mieć swoje zalety i wady... 🙃 A jak zmienianie pieluch i wąchanie kupki? 🤪 🤪 mnie to zawsze przerażało hahahahaha Franek się na mnie obraził i zamiast wychodzic z brzucha to mnie po żebrach kopie cholera mała!!

Dorotex, bosko to ujęłaś hahahahaha rzeczywiście chyba prędzej jajko zniosę 🤪 a ty to ze sprzątaniem jeszcze z tydzień poczekaj:P bo 35 tydzień to Miki będzie biedny i będzie musiał w szpitalu długo siedzieć!! I będzie wszystkim przykro 😞

Anitek, a to szał! Za trzy tygodnie...widać że tak ustalili bo chyba już cię nie chcą widzieć więcej przed porodem. I jeszcze ból nerki! Oby tylko to nic strasznego nie było...bo na jakieś zapalenia pęcherzowe to żurawina dobra, więc możesz sobie suszoną jeść bo dżemy w sklepach to wiadomo jakiej jakości są...

Basia, w końcu! rób tabelkę, rób bo teraz będzie na nią miło patrzeć jak już mamy forumowe dzidziusie 😁 a z tą luteiną to dziwne...ja nie byłam w ciązy i jednego roku brałam luteinę na wywołanie okresu i też na ryczałt kupowałam...więc coś wymyśla ten twój lekarz...albo może po tych komediach z receptami się coś zmieniło? I gratuluję ślubu! Będziesz żonką hihihi 😉 a ks nic się nie rzucał że jesteś w ciązy bez ślubu itd?

Kur*!!!! Tyle napisałam i mi się wszystko usunęło 😞 więc w skrócie już napiszę że wizyta do dupy - 5 min KTG a gin tylko na nie spojrzał i kazał za tydzień przybyć. Ale za tydzień to już go walę. Nie będę na darmo kasy wywalać...
Stanął mi zegarek i prawie bym się na autobus spóźniła tylko na szczęście spojrzałam na autobus który podjechał i zobaczyłam że to był mój akurat! A na domiar złego miałam za mało kasy na bilet...miałam 12,50zł a kosztował 13,50 😠 i na koncie też miałam pustkę. Ale miałam też w portfelu na szczęście takie 2zł co drukuja na specjalne okazje, wiecie takie większe i insze trochę. I dzięki bogu ten kierowca je przyjąl bo niektórzy nie chcą. I jakos dojechałam do tego domu...ja to zawsze musze miec jakąś przygodę. Aż strach mnie gdzieś puszczać. Coś czuję ze jak bym się za tydzień wybrała to by mój lekarz poród odbierał albo jakis ludź na dworcu hahahah xD

I dawno juz tylu ludziom nie odpisywałam! Ale fajnie, dziołchy, że nie znikacie 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwara zamierzam wytrwać jeszcze te dwa tygodnie albo i dłużej bo narazie mi się nie spieszy chcę żeby M był przy porodzie a jak narazie to jest w pracy więc mam blokadę 🙃 a te bluzki to są w rozmiarze s-xl takie rozciągliwe bardzo świetne więc spoko się zmieszczę w nie nawet z brzuszkiem poporodowym jeszcze 🤪
a basia super że w końcu jesteś i tez czekam na aktualizację tabelki i trzymaj się tak u lekarza i napisz jak po wizycie co się dowiedziałaś
Ifyou fajnie że już jesteście w domku i malutka grzeczna a cyca jeszcze się nauczy
Włosy zafarbowane teraz czekam na fryzjera i będę szaleć , jem kanapeczki na kolację , a dzisiaj to mi sie wyjątkowo chce pić, już drugą butelkę obalam 🤢 a potem w nocy będę ciągle wstawać aaaaaauuućć,
ciekawe co u naszych mamusiek wikarynki i pauli słychać może się odezwa niedługo
narazie brzuszki idę leżeć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biologia jak po wizycie

Skwara no to ladne przygody jeszcze z tym biletem ...;/
no ja nie wiem jak tak dalej pojdzie to giganta urodze to moze lepiej niehc mala wyskakuje juz !! bym sie ucieszyla !!

If you fajnie ze w domciu juz ;p i zoltaczka przeszla malej ;p

no trzeba tabele uzpelnic 😉)))

u mnie spokojnie dzis krocze boli mniej jak wczoraj bo wczoraj to ledwo lazilam ;D
moze bol rozchodzilam haha ;D teraz czekam z kazdym dniem kiedy sie wszystko zacznie , w pt mam te ktg zas jak cos :P:P

troche mnie dzis glowiska boli ;///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha Skwara nie moge z toba jak zobaczylam twoj post to zastanawialam sie czy nie lepiej przeczytac biblie bo krótsza 😁 😁 😁 😁 nie no zartuje ale musze ci przyznac racje ehh na forum zrobilo sie bardzo cicho ostatnio to tak brzuszki malo aktywne. te co najwiecej nawilaly juz trzymaja swoje pociechy pod cyckami. No a myyyyyyy kiedy?!

mnie cos glowa boli od popoludnia leze sobie i tak ogladam non stop tv - nic ambitnego ale co zrobic. spalam z 1,5 godziny i tyle co zrobilam dzis nawet obiadu mojemu nie gotowalam :o ale sobie poradzil w koncu tez szef kuchni to co ja bede gotowac 😁

wiecie musze w sobote zrobic kolacje na szczescie tylko dla 4 osob ale to tez kosztuje wysilku.
Nie wiem co wykombinowac.. moze jakies roladki w z kluskami i kapusta hmm albo jaaks pieczen z sliwkami..nie mam pomyslu a czas leci. 🤪
Mam ochote napic sie juz wina, chodzi mi po głowie Carlo Rossi :o ale musze sie wam przyznac do czegos hihihhi w szafce za ciuchami schowalam sobie soplice orzechowa zaraz po tym jak dowiedzialam sie ze w ciazy jestem i czeka az przestane karmic malenstwo 😁 uwielbima ja tak z lodem na wieczor przy filmie. :o gdziez to ostatnio pilam co kolwiek chyba z 2 lata temu. Bo jak bylismy w polsce w kwietniu to nawet okazji ku temu nie bylo a na islandii to alko takie drogie ze pije sie tylko wtedy kiedy daja za darmo 😎 😁 😁 😁 😁 piwa nie lubie bleeee jak juz mam wypic to je rozcieńczam z spritem.. ale dzis to mam ochote na wino :o Pomocyyyyyyy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka cisza bo kazdy wyczekuje ;DDD i juz by w ramionach dziecko chcial 😉 dodatkowo jakies dolegliwosci , ja to na neta wchodze na chwile i nie o kazdej porze 😜 a najbardziej jestem na necie jak mezus w robocie tak spedzamy czas razem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mi od wczoraj spuchły stopy ( szczególnie prawa), że dziś musiałam od męża skarpetki wziąć bo w swoje się nie mieszczę 🥴. Czy Wasze maluszki są odwrócone główką do dołu? Moja Hania jeszcze nie ale mam nadzieję, że to się zmieni niedługo, w piątek usg to będę wiedziała co i jak.
Biologia daj znać jak tam wizyta u lekarza i co Ci powiedział.
Basia dopisz mnie do tabelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justa, a to rzeczywiście musisz poczekać żeby tatuś nie przegapił porodu 🙂 mój nadal uparcie twierdzi że nie będzie...i nawet nie chce pępowiny przeciąć mięczak! A z tymi bluzkami to jakos nie pomyślałam że to przecież się rozciągnie haha a ty jeszcze chudziutka taka to już w ogóle pewnie nie będzie sie nawet miało na czym rozciągać 🙂 ja też strasznie dużo piję i w nocy to się budzę dopiero jak mnie skurcze złapią bo wcześniej sie nie obudzę:/

Motylek, a może nie rozchodziłaś tylko bardziej odpoczęłaś? Bo mnie to najmniej rano boli, dopiero jak się nachodzę to zaczyna...

Emilka, gadasz na mnie a sama nie lepszego posta walnęłaś hahaha Ja czasami mam takie natchnienie 😁 zwłaszcza jak mnie coś zbulwersuje....a z tym wine to mi chyba w myślach czytasz:P za mną od jakichś dwóch miesięcy wino chodzi 😁 ale akurat carlo rossi nie lubię xD i jeszcze szampan za mną chodzi 😁 a z ciebie to pijaczkaa hahaha wóde żywą se popija z lodem hahaha 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perverte, mój też niedawno się odwrócił. Ale dorotex Miki jeszcze z główką w górze 🙂 może jeszcze sie dzieciaczki odwrócą 🙂 Trzymam kciuki za Hanię!!! A Basia, zrobiła czystki w tabelce bo było milion dziewczyn a połowa raz się odezwała i zniknęła więc jak by urodziły to nawet byśmy się nie dowiedziały...a Ty też rzadko zaglądałas i zniknęłaś 🙂 napisz może w temacie z tabelką żeby cię basia dopisała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ejj soplica to nalewka a nie wóda 😁 haha jaka tam pijaczka od roku kitram nie otwarta butelke i czekam az bede mogla sobie jednego drinka zrobic.. 😁 tylko raz w zyciu bylam pijana i nie chce tego przezyc drugi raz! pamietam to uczucie nastepnego dnia.. zababrałam całe łóżko a moj inteligentny mąż zaczął czyscic je ajaxem kiedy ja "umierałam" na nim to ten przy okazji psiknoł mi do buzi niechcacy ale nie polecam 😁 caly dzien mialam mieszane smaki plynów zoładkowych i ajaxa 😁 na swoim weselu sie nie napilam nawet do dnia dzisiejszego karton wódki w domu po weselu stoi 😎 a wnet 3 lata bedzie. 😁 no ale z tego też jedna butelke zostawilismy sobie na 50 rocznice 😁 ma byc i koniec kropka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwara a moze i racja bo z rana chocby mniej boli a wieczorem to tak jakos bardziej. ;/

Skwara i Emilka taa taka wena na te posty zescie zebraly rozpisaly sie ;D ja cos ostantio bez takiej weny ;DDD

dziolchy nuda nuda moglby ktos zaczac rodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...