Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja tez 2 w 1...
Pisala do mnie siostra motylka na FB, nie wiem czy do was tez....ze prawdopodobnie nie bedzie miala neta do czwartku, wiec nie bedzie sie odzywac, chyba ze wczesniej urodzi to nas poinformuje 🙂
Jak ja nie lubie niedzieli....moj o 9 juz sie zerwal i gdzies polecial i czwarta niedziele z rzedu sama siedze, juz mnie to wnerwia :/
U mnie nocka tez nieciekawa, wiecej przelazilam po mieszkaniu niz spalam, ale to juz z wiadomego powodu. Wczorajsza wizyta kolezanki z prawie 3-miesiecznym synusiem przebiegla bardzo fajnie :0 Maly jest przeslodki i taki grzeczny...przez godz tylko sobie lezal i cos tam gaworzyl 🙂 Tez chce takie grzeczne dziecko. I podobno moja kolezanka je totalnie wszystko i maly wogole kolek nie ma....
Coraz bardziej boli mnie i swedzi skora na brzuchu, obawiam sie ze na sam koniec jeszcze mi rozstepy wyjda, bo skora jestjuz napieta na maksa :/
Milej niedzieli...mam nadzieje ze chociaz wy spedzicie ja z waszymi facetami.....albo inaczej....ze wasi faceci chca z wami spedzic niedziele 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
bilogia ja tez sama moj do pracy na popoludnie wlasnie polazł... po obiadku mowie usiade chwile na kompa i chyba pojde sie polozyc na godzinke pozniej do ciotki na kawke i ciasto heh tak mi sie chce slodkiego a nic nie mam w domu ze juz sie nie moge doczekac,,, 😁 rano jak wstalam i nie mialam co zjesc slodkiego to odrazu buchłam do kuleczek czekoladowych i sobie z mleczkiem zrobila 😁

nie uwierzycie ale normalnie niedziela swiety dzien,,, mojego rano dorwałam 😁 przy stosunku troszke mnie pobolewalo a pozniej to w ogole krocze jak bym jakas dziewica byla hehe ale to pewnie dlatego ze dlugo nic nie bylo 😁 a moj najlepszy w trakcie palnal hasło: jaka ona mokra hahahahaha ja mowie do niego moe mi wody odchodza: on oczy zrobil jak 5slotowki hahahahah myslalam ze padne hahahaha no smiac mi sie maxc z niego chcialo hahahaha... ale fakt faktem jest inaczej niz przed ciaza teraz podczas sexu czy po to tak jak bym sie zsikala troszke hehe leci ze mnie niesamowicie tez tak macie czy to ze mna cos nie tak ?

molala witaj w gronie grudniowo-styczniowych mam bo ja i emlika tez mamy na koniec grudnia wiec i mozemy przeniesc sie na styczen jak to bedzie okaze sie wpraniu hehe 🙂

podzperam troszke w netku i pojde sie polozyc poczytam jakas babska gazete typu mam dziecko abo mamo to ja hehe moze zdrzemne sie chwile i pozniej kawusia z placuszkiemmm 😁

milej i spokojnej niedzieli brzuszki i mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki!
Witamy nowa grudniowke 🙂
Ja tez sie w dwupaku melduje 🙂 Dzien mija fajnie, wczoraj mielismy jechac do rodzicow ale zamiast tego pojechalismy zrobic chrześniakom i dzieciom prezenty swiateczne , a dzisiaj po 10 pojechalismy do rodzicow i nie dawno wrocilismy. Jutro mam lekarza, wiec rano rodzice zabieraja Dominisia a ja pojade po niego po wizycie wiec jutro pewnie sie dopiero wieczorem odezwe i dam znac co i jak z dzidziusiem 🙂
Do jutra Brzuszki i Mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sylwia duzo zdrowka zebys szybko wrocila do sil. Moze i lepiej ze teraz sie nic nie dzieje dt porodu bo strasznie bys sie umeczyla jak jestes chora a do tego wiadomo dzidzi male a Ty chora 😞 czytalam ze prezenty robicie. My sami na swieta wiec tradycyjnie tylko cos dla siebie. Olafowi zapewne jakas zabawke a Mezowi kupie bilet na mecz Liverpool - Aston Villa. Zawsze chcial isc na mecz Liverpool a ze akurat jest w UK to pojedziemy razem i przy okazji kumpele odwiedze 🙂 mamy rocznice slubu w sobote i nie mam pomyslow zadnych 😞 Pomocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale cisza... my ogladamy Avatar. Brzusio boli jak na okres skurcze tylko sporadycznie 2-3 na godzine wiec luzik 🙂 Wieje i pada. Jutro mam wizyte u mojej lekarki na 11 wiec napisze po 🙂 ciekawe jak tam Mamusie sie czuja. Paula juz wogole nie zaglada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow dziewczyny mylalam ze bede musiala nadganiac caly dzien w czytaniu a wy dzis taki cichutkie :P no nic..dzis nie mam lektury na wieczór w takim razie :P

Mam nadzieje ze niedziela minela wam spokojnie i na relaksie 🙂 Ja mam dziwny dzien.. w sumie caly cza lezalam.. ta nieprzespana nocka dala mi popalic..oglądałam fajny film i moge z czytym sumieniem polecic ale nie do konca dla waszych mężów :P a wiec kino hiszpańskie(przekonałam sie ze nie tylko usa ma dobre produkcje) a tytuł to "3 metry nad niebem" taki luźny film na niedzielne popołudnie troche przewidywalny ale przyciąga oczy w ekran 😜 nic wiecej nie powiem. W sumie ogladalam dwa filmy o jeszcze "Lawless" tez fajny :P Ja sie teraz naoglądam filmów bo potem pewnie nawet czasu nie bede miala . hahaaha

jutro mam dentystę na 8 rano.. 😮 czyli miły początek dnia, lepiej rano potem caly dzien mam a tak to jak mialam na popołudnie to nawet obiadu później zjesc ani nic.. bo to czekać trzeba.. a jak juz mozna to nie ma sie ochoty na jedzenie..noo zobaczymy co jutro moj dentyta wymajęci i czy znów bedzie popijał sobie kawke i jadł drożdżówke przy pracy 😁 😁 zreszta jak zawsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór brzuszki 😉

mi dzien jako tako minal chociaz teraz zmeczona jestem po obiedzie polozylam sie na pol godzinki pozniej poszlam do ciotki i mialam zagge po tym jej placku :/ pozniej do kuzynki herbatka i kolejne ciasta hehe zgagi brak bo kupne wiec cos z tym ciotkowym musialo byc nie tak, pozniej do znajomej znowu na ciasto heh a jak wrocilam do domu to myslalam ze padne, po drodze jak wracalam to przystanek 10sekundowy na wyprostoanie sie bo plecy krzyz siadly no i zjadlam kolacje i siedze ale ledno... oczy mi sie zamykaja jakas nie odo zycia jestem :/

sorki za bledy ktore robie ale mam nowa klawiature do tego włoska wiec niektore znaki sa gdzie indziej i pisze tak koślawo :/

poszperam chwile i uciekam spac bo padam normalnie :/ mowie jakos zle i slabo sie czuje :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka !!! 😁
Poczytałam, ale spodziewałam się, że któraś już urodziła, ale widzę że na mnie się zatrzymalo... Myślałam ze motylek już bedzie po albo skwara 😁 😁
Dzisiaj masakra. Jestem zmęczona jak nie wiem. Co chwilę goście. Teściowa z teściem na obiad wpadli ale to spoko bo zapraszaliśmy, ale poźniej bracia mojego mężula, moje siostry... Także do 19 miałam kogoś... Jeszcze jutro moja mama ma w końcu przyjechać pierwszą wnusię poznać. 😁
No i teraz to dopiero mała zasnęła, ale godzinę się z nią męczyliśmy. Jak na rekach byla to spoko ale jak do lozeczka ja maz wkladal to juz plakala... Ale w koncu odpuscila i do 2-3 spokoj. Tak wiec ide spac puki moge. 🤪
Do juterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj ja pierwsza;>
Coraz mniejszy tu ruch...smutne to że juz niektóre do nas nie zaglądają 😞
Ania, ciekawe jak długo jeszcze będą was nawiedzać hordy 😁 u mnie będzie to samo....aż się boję!
Basia, ta zgaga to zmora jakaś....mi się na maksa brzuch opuścił teraz i też jak zjadłam drożdżowe bułeczki swojskie to mnie dopadło....Widziałam zdjęcia na fejsie, boskie 😁 😁 😁 😁
Emilka, nie rozumiem, na co czekać po dentyście?:P jeść nie można? ja to nie lubię oglądać telewizji i w ogóle filmów....wolę se leżeć do góry brzuchem i myślec o niebieskich migdałach 😁 szkoda że mój mąz nie podziela moich pasji....
Anitek, to częste te skurcze...ja już w 39 tygodniu i jeszcze takich nie miałam...pewnie jeszcze niejedna urodzi wcześniej 😉 za tydzień już wszystkie bedą miały pozwolenie xD
Biologia, a ta twoja koleżanka to od razu jak urodziła jadła wszystko? Bo mi babki mówiły ze po urodzeniu od razu to nie za bardzo ale własnie tak już 3 miesiać to śmiało można, jesli dziecku oczywiście nie przeszkadza.

Ja wczoraj się przeszłam kawałeczek i rano wstałam dzisiaj to już myślę że będę rodzić hahah. I czuję, mówie wam że ten tydzień będzie mój 😁 oby tylko nie 30 bo kasa nam sprzed nosa ucieknie...
AAAA i mój gin powiedział teściowej że jak chcę wcześniej urodzić to żebym dużo chodziła. No jak ja latam cały czas i nic....a mój mąz łasy na pieniądze oczywiście stwierdził że nie mogę wcześniej niż 1 grudnia urodzić ze względu na kasę i każe mi leżeć cały tydzień -.- mężczyźni...

I jeszcze patrzcie znalazłam artykuł o dziwnych imionach dla dzieci hahaah
imiona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 jak tylko na chwile , bo zaraz musze do lekarza jechac, ale dzisiaj tylko po chorobowe. Ale przy okazji zmierza mi cisnienie, zwaza i sprawdza tetno malego 😉
Skwara : tak, moja kolezanka od poczatku jadla wszystko, na samym poczatku uwazala tylko z kapusta. Ale jadla podobno i kalafior i brukselki i takie tam i malemu nic nie bylo. Tylko pozazdroscic
e_miilka : ja tez nie rozumiem czemu nie bedziesz mogla jesc. Przeciez teraz nawet jak robia zeby to susza takimi specjalnymi lampami i moja dentystka zawsze mowi po wyjsciu ze jesc i pic mozna. Pare lat temu to trzeba bylo czekac, ale teraz sie z tym nie spotkalam juz....Wiec gdzie ty chodzisz kobieto? :P JA w ciazy zeby badalam 2 razy i zero 🙂 Nic do zrobienia 🙂
Basia : tez widzialam fotki na FB, super 🙂Ja tez wczoraj z moim pare sobie cyknelam na pamiatke 🙂 Dalej biore magnez ale po odstawieniu luteiny brzuch sie caly czas znowu stawia 🙂
Ania92 : fajnie ze zagladasz 😉 Trzymaj sie dzielnie z malutka i odpoczywaj ile mozesz 🙂 Wrzuc jakies wasze nowe fotki 🙂
Zajrze pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie doszłam do dentysty.. wywróciłam sie na lodzie.. w sumie to zamortyzowałam upadek na nogi i w efekcie skręciłam kostke w prawej nodze KOSZMAR... z dzieckiem wszystko ok .. ale noga boli jak nie wiem.. lekarz kazal czekać do 24 godzin wiec czekam.. troche spuchła..i boli jak jasna cholera..
Mój dzis do 22 w pracy.. zwariuje chyba..okladam to octem zeby nie puchło..narazie sie trzymam..

Co do czekania po dentyście.. chodzi oto ze majac znieczulenie ktore trzyma po 3 godziny nie czuć smaku wiec jak jesc 😮 hehe powinnam napisac to bo wyszlo ze chodze do jakiegos przedpotopowego dentysty 😁

Ide leżeć..strasznie boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 kurde tęsknie za forum! 😞 chce już neta w kompie!
Widzę żadna się jeszcze nie rozpakowała, dalej 4 mamuśki 😁 ciekawe czy jeszcze któraś zostanie listopadówką 😁 . Wikarynka się coś odzywała, jak z Jaśminką? Bo tyle tu stron, że nie sposób wszystko sprawdzić.
U nas całkiem ok 🙂 malutka aktualnie śpi, bo w nocy mamie 2 godziny buszowała 😁 a to kupa, a to siku, jeść, pić, czkawka 😁 normalnie wszystko po kolei 😜
No nic uciekam prasować haha..
Mam nadzieję, że w tym tygodniu nam neta założą.
Trzymajcie się buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzuszki 🙂

ale ja przymulona od samego ana, najchetniej polozylabym sie dalej spac ale nie moge bo robota czeka heh :/obudzil nas telefon do mojego w sprawie neta ze nie moga zalozyc bo wolnego portu w skrzynce nie ma zeby kabel podlaczyc, to ciule powinni tyle portow wsadzic do skrzynki ile domow w okolicy a nie takie sranie z reszta cos i tu smierdzi z tymi portami cos kombinuja i proponowal neta z limitem a ze moj nie chce to dupa bedziemy kulac sie na tym na razie :/

emilka uwazaj na siebie no to pech jak nic ! jejka ja jutro jade do dentysty jednak bo jak nie pojade to czuje ze bez górnej 2 zostane :/ tylko ciekawe czy sie zalapie bo sie rejestruje rano i tylko 10 osob przyjmuje podobno dobry dentysta wiec go wyprbobuje jak podpasuje mi to bede chodzic do niego nakase oczywiscie za dodatkowe rzeczy placic trzeba bedzie ale wole tak niz za ala wizyte buli nie wiadomo ile...

ide cos porobic o zasypiam na siedzaco :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale cisza..no wlasnie , ciekawe co u naszych listopadowo-grudniowych mamusi..jak dają sobie rade .. dziś zaczynam równe 30 dni do porodu..juz sie nie moge doczekać az mój szkrabek bedzie z nami w domu.. 🙂

Ja leze ta noga uziemila mnie co najmiej na kilka dni 😞 jak jest w bandarzu to az tak nie boli jak tylko sciągne zeby polać octem to zaczyna pulsować..ehh przynajmiej opuchlizna sie zatrzymała. spuchło do pewnego momentu.
chyba ten ostatni miesiąc jakis kiepski dla mnie był..

Dziewczyny dajcie znac ...Skwara,Motylek co u was? Anitek jak skurcze dalej masz?
I cała reszta naszej gromadki jak sie czujecie? Ja mam nadzieje ze po urodzeniu przeniesiemy sie wszytskie na mamusie.net 🙂 wczoraj tam zerkałam to listopadówki maja juz swoj dział.. teraz tylko my jeszcze i ladnie zamkniemy brzuszkowy 2012 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
e_miilka : a to pech...ale dobrze z dzieckiem wszystko ok. I tak dobrze ze jeszcze pogoda w miare ok, i nie jest slisko, bo my wszystkie juz jak slonie i trzeba uwazac :/
Ja wrocilam od lekarza....i stwierdziala ze jak juz jestem to jednak zrobimy USG....Ogolnie nic sie jeszcze do przodu nie dzieje...szkoda.....a maly wazy w 37 tyg 3500g, bedzie jednak duzy.Lekarka nawet powiedziala ze mam duzy brzuch. Wod plodowych jest w sam raz, takze maly ma sie dobrze. Teraz jak juz wiem ze jest taki duzy to tym bardziej sie nie oszczedzam, pol dnia biegalam az mnie wszystko boli, dzisiaj mojego na jakis seksik trzeba zaciagnac....i niech juz to dziecko wychodzi 🙂 bo mi serio dupe rozerwie 😉
Nogi mi troche spuchly i przez to wszystko zepsulam zamek w moich jedynych plaskich kozakach :/ Musialam szybko znalesc jakiegos szewca i ublagalam go zeby mi buciki na jutro zrobil, co by mi dzidzius nie zmarzl 😁 wo w adidaskach to juz troche zimno. Jestem 13,5 kg na plusie z mojego rannego wazenia...a z wagi lekarskiej az 15 😁
Przypominam ze Motylek odezwie sie pod koniec tyg bo nie ma neta
Ide zrobic obiadek choc ostatnio wogole nie chce mi sie jesc, wiec nie wiem skad te kilogramy :/
Skwara : zyjesz kobieto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emilka no ładnie się zalatwiłaś.;/ Dobrze ze dzidzi się nic nie stalo bo za ciekawie by nie bylo ;/ No ale na szczescie tylko noga cierpi...
Ja zagladam i zagladac bede 🙂) Mam nadzieje ze nawet jak wszytskie sie rozpakuja bedziemy dalej sobie pisac. 😁

Biologia foteczke wieczorkiem moze jakas wrzuce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heejjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Godzine temu wrocilam z Dominisiem od rodzicow, Maly teraz padl,w ciagu dnia nie spal, wiec teraz nadrabia 🙂 Rano bylam u lekarza, z dzidziusiem wszystko ok, wazy 3kg i ma sie dobrze jak na razie nic nie zapowiada porodu, a szkoda 😞 Nawet zrobili mi ktg i zero skurczy 😞 Nastepna wizyta za dwa tygodnie (10 grudzien ), ale mam nadzieje ze jej nie doczekam 🙂 Od dzisiaj codziennie seksik i moze mnie wreszcie ruszy, hi, hi 🙂 Ale moj mezus sie ucieszy ze codziennie bedzie mogl mnie dopadac 🙂

Emilka ale sie zalatwilas z ta kostka, cale szczescie ze dzidziusiowi nic sie nie stalo.
Biologiaap Twoj Malutki wazy o 0,5 kg wiecej niz moj malutki, jak donosisz do terminu to spokojnie ponad 4 kg bedzie wazyl...
Anitek czesto masz te skurcze, moze faktycznie urodzisz w rocznice, a wtedy masz prezent z glowy 🙂
Ania super ze radzisz sobie z Malutka, tylko wspolczuje ciaglych gosci, bo to meczace, ale jeszcze troche i sie powinno uspokoic 🙂
Skwara poczekaj do 1 grudnia, to wiecej kaski Wam wpadnie, zawsze sie przyda 🙂

A ja dzisiaj jak wracalam od lekarza to wpadlam do lumpka i kupilam dwie pary polspiochow dla dzidziusia (C&A) i czapke dla Dominisia jeszcze nowa bo z metka H&M sliczna 🙂 za wszystko zaplacilam 12 zł , uwielbiam robic takie tanie zakupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Ja już wolna 🙂 przyjechała do mnie kumpela z Anglii w odwiedziny..tzn nie specjalnie do mnie tylko przy okazji pobytu w Polsce a że mieszka w innym mieście i specjalnie dla mnie się tłukła busem kilka godzin to głupio mi było przy kompie siedzieć.

Emiilka ale dramat z tą noga i to na finiszu leż teraz i się nie nadwyrężaj bo jeszcze się pogorszy lepiej odciążać tą nogę teraz....współczuję po części dosłownie bo ja od wczoraj z rwą kulszową walczę więc znowu mamy podobne dolegliwości 🙂 normalnie paraliż prawej nogi ...jak siedzę i leże to luz ale jak wstaję to od tyłka mi ból idzie w dół że aż mi się krzyczeć chce i tak ciągam tą nogę za sobą ...maaaaaatko ile to jeszcze potrwa ja chyba oszaleje.......

Biologia ale duży dzidziol z Twojego Pawełka 🙂 mój w 35 i 6 ważył 2644 to też pewnie będzie miał ponad 3 kg ale chyba Twojego synia nie dogoni...

Ania92 czekam na obiecaną fotkę Kornelki 🙂

Skwara i jak tam się czujesz kobieto ...niedziela minęła no i w sumie może to i lepiej jeśli macie tą kasę dodatkową dostać to już parę dni tylko do grudnia zostało...

A no i za chwilę kupuję wózek na allegro ...w końcu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem, tylko dzisiaj znpwu musiałam iśc do roboty a tam kompa nie mam a nie chciało mi się tachać.
Jutro mam wizyte i się okaże czy coś sie dzieje do porodu czy nie! Mam nadzieję że tak, bo czuje sie coraz gorzej. Tak mnie boli że nogi nawet podnieśc nie mogę, a juz nie mówię o chodzeniu....

Emilka, a to pech! Ale może to i lepiej bo przynajmniej będziesz zmuszona leżeć i nie urodzisz w 35 tygoddniu 🙂 moja teściowa po takim upadku zrobiła sobie dziurę i jej się wody sączyły, z tym że to 37 tydzień był no i urodziła xD ale ty to jak ja - bez żadnej przygody żyć nie umiesz 😁
Biologia, to rzeczywiście spory ten twój bobasek! A jeszcze ci 3 tyg zostały to on i spory jeszcze urośnie....jak mój był duży to mi od razu o cesarce mówili i lekarz stwierdził ze pierwiastkom nie daje sie rodzic naturalnie 4 kg dzieci, bo to sie może źle skończyć...więc może jeszcze cię cesarka czeka? Ja też mam 13kg na plusie i też nie mam apetytu. Widocznie to nasze dzieciątka rosną tak 😁 a pomyśl że jeszcze przez 3 tyg taak będzie:/
Ania, super że zaglądasz! Nawet częsciej niż przed porodem 😁 chwali się to, chwali 🙂 i nie zapomnij o zdjęciu!!!!
Basia, ja myślę że z tym dentysta to dobry pomysł. Moja powiedziała że jak coś sie dzieje z zębami, sa uszkodzone jakoś to trzeba je leczzyć w ciązy bo się rozniesie na inne zęby w szybkim tempie a potem wiesz, można pozostać bez 😁 albo i więcej do leczenia będzie a tak to zawsze mniej i mniej kaski wydanej 🙂

Mam znajoma która ma termin tak jak ja i leżała w weekend w szpitalu ze względu na wysokie ciśnienie i mówiła że sie nasłuchała jak babki krzyczą przy porodzie to teraz się boi 😁 a to jej drugie dziecko i z pierwszym miała cesarke bo jej sie kości nie rozeszły a teraz szykują ją do naturalnego porodu....dziwne to bo słyszałam że jak raz się nie rozeszły to juz i sie nie rozejdą....
Myślałam że mi dzisiaj wody odesżły bo czułam jak mi kapało ale skurczy nie miałam w tym czasie i po jakimś czasie ustało i na razie nic...już sama nie wiem. Chyba nie panikuję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...