Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien dobry...

piszez z samego rana bo wymieram sie do lekarza ( nie mojego ) bo wczoraj odebrałam wyniki z posiewu z pochwy i odbytu i wyszły nieciekawe :/ tzn Streptococcus agalactiae a w skrócie : Paciorkowce grupy B (Streptococcus agalactiae, Group B Streptococcus, GBS) to niegroźne bakterie, zasiedlające układ pokarmowy człowieka. U kobiet, ze względu na budowę anatomiczną, mogą także bytować w pochwie. Ich nosicielstwo nie daje zazwyczaj żadnych objawów i dotyczy około 30% społeczeństwa. Te niepozorne i często spotykane mikroorganizmy stanowią niestety śmiertelne niebezpieczeństwo w sytuacji, gdy na zakażenie GBS narażony zostanie płód lub noworodek.
reszte jesli ktoras chce moe poczytac w internecie np. jakie skutki sa dla noworodka jesli zarazi sie tym swinstwem przy porodzie itd... :/
No..... :/ wiec cała w strachu od wczoraj jestem i jade dzis do innego lekarza, niech da antybiotyk zawczasu :/
A juz myslałam że w koncu spokojny dzien bede miala bez wyjazdow itd a tu co chwile cos :/

Trzymajcie się zdrowo babeczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry ech spac nie moge... M.mnie budzil chrapaniem kilka razy do tego Olaf tez cos chcial przed chwila no i nie moge przestac myslec co sie stalo...biedna Justta 😞 Basia ja tez wlasnie czekam na wynik tego paciorkowca. Tu go wogole nie robia tego wymazu w standardzie tylko mam lekarke polke i ja poprosilam o to. Z tego co wiem to tego sie nie leczy juz na sam koniec bo moze sie nie zdazyc. Tylko podczas porodu jest podany antybiotyk i to chroni dzidzi przed zarazeniem. Ale jak jest w Pl to nie wiem. Kiedy tylko robili cc ale z tego co mi wiadomo teraz juz kaza rodzic sn i wlasnie antybiotyk ale nie wiem czy przed czy w trakcie porodu. Daj znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja czytalam wlasnie ze nie wszyscy lekarze ale czesc daja od razu antybiotyk i pozniej na 4 godz przed porodem dozylnie zeby dzidzia sie nie zaraziła i profilaktycznie po porodzie dziecku sie daje... no pojade bede spokojniejsza jak sie dowiem co i jak lekarz mnie moze troszke uspokoi...

zbieram sie dam znac pozniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie moge przestać myślec o tym 😞 straszne 😞
Teraz i o mojego sie martwie. Lekarz kazał mi liczyć codziennie ruchy. Mam nadzieję że będzie ok.
Basia, te paciorkowce nie sa aż takie straszne jak sie da antybiotyk. Moja znajoma miała i dziecku dali po porodzie antybiotyk i wszystko było w porządku więc się nie przejmuj!
Melduje z rana bo potem az pewnie wieczorem zajrze albo jutro ze względu na braak neta!
Trzymajcie się!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja na pewno bede dzisiaj czesto zagladac, bo dopiero o 14 wychodzimy z Dominisiem do mojej kolezanki na kawke...Mini wypil wlasnie mleczko a teraz jeszcze lezymy w lozku 🙂

Basia a z tym paciorkowcem to podobno nic strasznego, tak jak Ci Skwara pisala, najwazniejsze ze wiesz ze go masz to lekarze po porodzie dadza antybiotyk i bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny witajcie..w glowie mi ciągle to co sie stało..
Ja mam nadzieje że szybko dojdzie do siebie (zdrowotnie) bo przeciez jej zycie tez było zagrożone..Siedze i myśle..brak mi słów..


Nie moge spac.. budzilam sie co chwile ..moj od 3 dni chrapie jak porąbany nie mam siły już..nie wiem co mu sie przekręciło ale dzis w nocy ode mnie dostał za to chrapanie..myślałam ze mnie cholera trafi..a on mi jeszcze wylatuje z tekstem \"bo spie na plecach\" tylko ze spał na boku i sapał w moja strone 😮 a ja nie dosc ze męcze sie z brzuchem. to jeszcze po tym upadku boli mnie kość ogonowa i ta noga wiec z snem na bakier jestem..dziś go wywalę na sofe..rano jak na papa dawał mi buzi to mowie do niego zeby mi dal jeszcze jednego za nieprzespana nockę i będziemy kwita.
Nie mam dzis pomyslu na to co bede robić..pewnie cos wymyśle..
Za to jutro ide do mojej starej 🤔 (czyt.położna) . Pewnie znów jej waga oklamie mnie o 3 dodadkowe kilogramy..bede miala cinienie 140/80 i powie ze w normie..zmierzy mi brzuch glupio sie uśmiechnie,po 10 minutach wysle mnie do domu. i powie \"See You next time,have a nice day\" wrrrrrrrrr ja pierdziele co za babsztyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O i widze ze nie tylko ja mam problem z chrapiącym mężem..Anitek wspołczuje.. 🤔
Basiu paciorkowce faktycznie nie fajna sprawa ale to dosyć często sie zdarza..i lekarze wiedza co podac zeby nic dziecku i tobie sie nie stalo 😉
U nas te badania robia zaraz przed porodem..wiec wszytsko sie u mnie tez okaze co i jak.
Skwara ze też ta kobita sie jeszcze trzyma 😁 5 dni jej zotalo i oo ani rusz..haha weteranka!
A jak motylek dawała cos znać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też nocka do dupy...ale właśnie z braku tego chrapania dla odmiany...Jeszcze ta tragedia u Justyny...nie mogę poprostu tego ogarnąć ...może dlatego że moja siostra nie tak dawno też straciła córcię przy porodzie.... starałam się jakoś odsuwać od siebie te myśli ale się nie da co jakiś czas budziłam się i sprawdzałam brzuch nerwowo .Teraz z jednej strony jeszcze bardziej chciałabym urodzić a z drugiej bogu dziękuję że mam tego mojego szkraba pod serduszkiem i czuję jak kopie...nie potrafię pojąć czemu takie rzeczy się dzieją....mam nadzieję że się szybko podniesie i postara o drugie dziecko...moja siostra dopiero odżyła jak w drugą ciążę zaszła po 7 miesiącach... w maju będzie miała dzidziusia....

Kurcze ja nie mam tych badań na paciorkowca zleconych ...może by to samej ogarnąć a może na następnej wizycie mi zrobi...toś mi Basia teraz dała do myślenia.
A Skwara jak ty miałaś z miesiączkami może bardzo nieregularne ....czytałam że żadko kiedy tak naprawdę ciążę się przenosi tylko wynika to ze źle wyliczonego terminu właśnie przez nieregularny okres więc tam się nie ma co gorączkować w razie czego...ale łatwo powiedzieć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basia89 napisał(a):
Dzien dobry...

piszez z samego rana bo wymieram sie do lekarza ( nie mojego ) bo wczoraj odebrałam wyniki z posiewu z pochwy i odbytu i wyszły nieciekawe :/ tzn Streptococcus agalactiae a w skrócie : Paciorkowce grupy B (Streptococcus agalactiae, Group B Streptococcus, GBS) to niegroźne bakterie, zasiedlające układ pokarmowy człowieka. U kobiet, ze względu na budowę anatomiczną, mogą także bytować w pochwie. Ich nosicielstwo nie daje zazwyczaj żadnych objawów i dotyczy około 30% społeczeństwa. Te niepozorne i często spotykane mikroorganizmy stanowią niestety śmiertelne niebezpieczeństwo w sytuacji, gdy na zakażenie GBS narażony zostanie płód lub noworodek.
reszte jesli ktoras chce moe poczytac w internecie np. jakie skutki sa dla noworodka jesli zarazi sie tym swinstwem przy porodzie itd... :/
No..... :/ wiec cała w strachu od wczoraj jestem i jade dzis do innego lekarza, niech da antybiotyk zawczasu :/
A juz myslałam że w koncu spokojny dzien bede miala bez wyjazdow itd a tu co chwile cos :/

Trzymajcie się zdrowo babeczki :*
basia jak moge sie wtracic to ja mam idetyczna sytuacje jak u cb, wynik wyszedl dodatni, jak poczytalam w internecie to sie tez przerazilam i nastepnego dnia do lekarza polecialam a on pwiedzial ze teraz nic z tym nie moga zrobic jedynie co to jak tylko bole porodowe beda to nie czekac az wody odejda tylko leciec do szpitala bo oni musza zastrzyk z antybiotykiem dac i wtedy juz malemu nic nie grozi a jak wody odejda jeszcze jak bd np w domu to jest duze prawdopodobienstwo ze maly polknie te zarazki i wtedy moga byc powiklania u malenstwa. jezeli udasz sie do szpitala tak jak pisalam wlasnie przed odejsciem wod potem malenstwo sie urodzi i oni odrazu sprawdzaja czy doszlo do zakazenia jezeli tak to daja tez zastrzyk z antybiotykiem. a jak sie zapytalam z czego to sie wlasnie bierze ten wirus to powiedzial zebym udala sie do dentysty bo mozliwe ze mam stan zapalny zeba i to od tego. gdzie ja mowie ze wszystkie zeby wyleczylam juz, a on stwierdzil ze jezeli wyszedl wynik dodatni to widocznie ktorys jest nie doleczony i zeby pojsc na kontrole 😮 no i sie zapisalam ale dopiero wizyte mam 10 grudnia. a tobie co lekarz powiedzial?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 sorki, ze sie wcinam, ale pomyslalam, ze moze ktoras z Was bedzie zainteresowana 🙂
Mam do sprzedania pieluszki Pampers 2 (108 sztuk) za 40 zl oraz Huggies 2 (90 sztuk)za 30 zł! Ulcia mi juz z nich wyrasta i przechodzimy na 3 🙂 jak ktoras z Was bylaby zainteresowana, to niech pisze do mnie na maila: [email protected] 🙂 jedyny mankament w pampersach to otwarte opakowanie, bo myslalam, ze bede ich uzywac, ale kupilismy "trojki" i lezą Ulce o niebo lepiej 🙂 w kazdym bądź razie ilosc sztuk w opakowaniu sie zgadza 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/pb280054.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img542/8346/pb280054.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/402/pb280055.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img402/957/pb280055.th.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/28/pb280056x.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img28/674/pb280056x.th.jpg[/IMG][/URL]

Wrzesniówka 2012 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze mam neta to korzystam!
Dorotex, ja też teraz tylko ciągle sprawdzam czy mały się rusza...dała nam traz justa do myślenia:/ a jak to z tą dzidzią twojej siostry było?
Ja okres w miarę regularnie miałam...co 40-45 dni. Jak zrobiłam test to był właśnie 45 dzień kiedy miałam dostać okresu i na drugi dzień u lekarza okazało się że to 6 tydzień.
Jak się idzie robić i nie ma się zrobionego badania na paciorkowca to oni profilaktycznie dają zastrzyk i matce i potem dziecku po porodzie i nie ma opcji żeby coś się stało. Myślę tylko że możesz powiedzieć w szpitalu że nie miałaś tego badania i wszystko będzie ok.
Basia, u ciebie to może rzeczywiście od zębów tak jak to michasia24 napisała...ale bez sensu sie stresować teraz.
Emilka, to fajne nocki masz....jak ja śpię to nic mnie nie obudzi, nawet chrapanie męża, co się zdarza często, nawet w ciąży to na palcach u rąk mogę złe nocki policzyć. Ale skoro nie możesz spać a to już ostatki kiedy powinnas korzystać to rzeczywiście na sofkę i niech śpi 😉
U Motylka wszystko sie zatrzymało i nic znowu jej nie dolega 😮 ale jutro ma ktg i u siostry bedzie to do nas zajrzy
Całą noc mi sie justa śniła. Oby się tylko nie załamała. boże 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej postanowilam znow do Was zajrzec...
biedna ta Wasza Justa,jakie zycie potrafi byc niesprawiedliwe i bolesne;/
cos strasznego... 😞

ale widze,ze Wasze terminki sie tez nieublagalnie przyblizaja,tylko czekac az wszystkie sie rozpakujecie.I kolej na nas.Mnie to sie teraz zaczelo tak strasznie dluzyc...;/
a jak sie czujecie.? tez macie takie problemy z oddychaniem,jak ja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie koncze kawke i zabieram sie za tarte z jablkami i gruszkami bo znajomi wleca popoludniu na kawke 😉
Ech ja wlasnie tez jak sie w nocy budzilam to pierwsza mysl to Justta i jak ona sie teraz czuje 😞 ja sobie nie wyobrazam tego wszystkiego i czlowiek naprawde musi miec w sobie duzo sily aby przez takie cos przejsc 😞 i do tego miala CC wiec natychmiastowe zajscie w ciaze nie wchodzi raczej w gre bo bedzie zbyt ryzykowne 😞
Dorotex wspolczuje Twojej Siostrze rowniez ze musiala przez to przechodzic 😞
Skwara fakt Ty to weteranka jestes 😉 a okresy co 40-45dni to chyba troche nienormalne jest co nie? bo normalnie cykle powinny trwac max 35dni wiec moze przez to sie tak troche przesuwa? tym bardziej ze u Ciebie to chyba raczej sie powinni usg sugerowac? z tego co mi ginek mowi to w takich przypadkach bierze sie pod uwage usg na 12tydzien ciazy.
Motylek biedulka sie naczeka 😉
Basia daj znac po lekarzu. A od czego paciorkowiec to nie wiem, czytalam ze on normalnie w organizmie moze wystepowac.
Ja to jestem oburzona ze tutaj wogole ani tego badania ani antybiotykow nie podawaja jak sie tego nie ma. Dopiero zapytalam mojej lekarki i sobie wyobrazcie ze sama bralam wymaz wiec mam nadzieje ze go dobrze pobralam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daguza ja problemow z oddychaniem nie ma tak jak i w pierwszej tak i w tej ciazy, ale to chyba wynik tego ze brzuch mam nisko i pomimo tego ze Malego nozki czuc az przy mostku nie meczy mnie ta przypadlosc jak i zgage mialam tylko kilka razy.
Moze przez to ze wysoka jestem?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki...
tez nieciekawa noc mialam....Justta chodzila mi po glowie. Stracic dziecko juz na takim etapie ciazy to cos okropnego 😞 A powiedzcie mi, bo mi lekarka tez ciagle mowi zebym liczyla ruchy dziecka. Ile tak wlasciwie musi ich byc? Moj maly co chwile sie rusza wiec nawet tego nie licze, ale teraz tak sie zaczelam zastanawiac ile tych ruchow na dzien/godzine powinno byc...
Musze zadzwonic do mojej pracy i wyjasnic co z tym moim chorobowym dalej....A wyobrazcie sobie ze z rana dzwonila ta zakrecona polozna od mojego ginekologa, myslalam ze moze poprawila to chorobowe, a ona do mnie " to Pani byla na jutro umowiona"? a jej na to " Ja?Przeciez bylam na wizycie w poniedzialek a wczoraj bylam ze zle napisanym chorobowym" a ona " a tak tak, ale myslalamze to z Pania bylam umowiona na jutro na plan porodu"....wiec tylko ja poinformowalam ze plan porodu to ona ze mna robila tydz temu....grrr. Kto tego babsztyla tam zatrudnil, jak mozna w dzisiejszych czasach byc w pracy tak zakreconym i nieogarnietym :/
Na dzisiaj planow zero....wiec moze popakuje sobie prezenty, a potem ogarne cos w szafkach.
Coraz bardziej swedzi mnie skora wokol pepka, juz cala sie swieci :/
Wczoraj na zajeciach w szkole rodznia bylo bardzo fajnie : tak jauz wspominalam byla mowa o krwi pepowinowej i potem o laktacji. To byly takie teoretyczne ostatnie zajecia, za tydz jestesmy umowieni w szpitalu i idziemy na porodowke 🙂
Anitek : A magnez biore do czwartku wieczora wiec potem dam znac co i jak. Choc dzisiaj bol w rece znowu byl masakryczny, myslalam ze sie nie skonczy...wiec moze jak odstawie ten magnez, to na rekach wogole roznicy nie poczuje
Nie wiem czy wam wspominalam ze mam kolezanke, ktora tez ma termin na 15 grudnia tak jak ja. Tylko ze ona jest w 38 tyg a ja w 37....nic z tego nie rozumiemy.....
Wczoraj znowu zaciagnelam meza na seksik...ale dzisiajzrobimy sobie dzien przerwy zeby sie plemniczki skumulowaly i moja pipa odetchnela 🙂
Ja badanie na paciorkowca mialam robione tydz temu, ale wyniki to ja odbiore dopiero za 1,5 tyg na nastpnej wizycie, jak wczesniej trafie do szpitala to nawet nie bede wiedziala jak to wyszlo, nie wiem co w takim przypadku.....
Nic, odezwe sie pozniej......ale nie chce juz czytac zadnych zlych informacji 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.

Jesteśmy w końcu w domu z małą, która ma 2 tygodnie. Po pierwsze, to nie potrafię wyrazić żalu z powodu straty Justty. Nie wiem co pisać, bo musiałabym albo całą stronę, albo po prostu pomodlę się za malutką [\']. Siedzę właśnie zapłakana.
Tak, jak Wam pisałam, Jaśminka urodziła się przedwcześnie z masą 1800g w 34/35 tygodniu z powodu jej zagrożenia. W KTG tętno spadało, moje ciśnienia szalały, więc mnie ścięli. Na szczęście miała dobre Apgary (10-10-10). Malutka trafiła do inkubatora i jej najniższa waga po urodzeniu to 1670g. W ten poniedziałek ważyła "już" 2005g, a w piątek zważymy ją znowu na kontroli. Jak tylko wróciłam do domu, to moje ciśnienia są niziutkie. Opieka nad wcześniakiem jest wykańczająca (częściej je, więc więcej pobudek w nocy, marznie, cofa się jej pokarm przez rozciąganie malutkiego żołądka, ja nie mam swojego pokarmu - z moich piersi lecą tylko kropelki), ale młoda jest tak słodka, że jakoś dajemy radę.
Teraz już z doświadczenia wiem, że wybrałam dobry szpital (z zapleczem intensywnej terapii noworodka i patologii noworodka) - na szczęście nam intensywna terapia nie była potrzebna. Że plan porodu to mżonka (no chyba, że ma się wszystko w ciąży fizjologicznie i spokojnie). Może to, że trafiłam na patologię ciąży pokazało mi tylko problematyczne ciąże i porody, ale widzę, że planowanie jest naprawdę ograniczone. Najważniejsze "rzeczy" to pieluchy, pokarm sztuczny, jeśli nie karmi się piersią, chusteczki nawilżające i rożek. Całe życie kręci się głównie wokół tego.
Nie nadrobię wszystkiego, co pisałyście, bo jeszcze organizujemy się w domu, ale bedę teraz podczytywała na bieżąco i trzymam kciuki za te z Was, ktore jeszcze nie urodziły. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia ale zakrecona ta polozna szok! fakt takie osoby nie powinny pracowac w takich miejsach bo aby problemy pozniej.
Z magnezem to moze rzeczywiscie daj sobie spokoj?! a wynik na paciorkowca to moze podjedz i odbierz sama?
A tygodnie ciazy z kolezanke to moze chodzi o to ze jej lekarz mowi nieskonczone tygodnie. Rzadko sie to zdarza ale zdarza 🙂
Ty tez jestes w 38tyg a dokladnie w 3cim dniu 38tygodnia 🙂 Z tym ze wiekszosc lekarzy uzywa terminu skonczonych tygodni. Wiec masz pelne 37tygodni i trzeci dzien 38tygodnia 🙂 mam nadzieje ze dobrze wyjasnilam 😜
No dobra ide robic ta tarte :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia powinno być 10 na godzinę ale nie przez cały dzień tylko w czasie w ktorym dziecko jest aktywne bo wiadomo że większość czasu teraz przesypiają ...ja w szpitalu liczyłam trzy razy dziennie rano po południu i wieczorem i były wyznaczone godziny ale od razu nam powiedzieli zeby to pod siebie ustawiać indywidualnie...
No i właśnie mi uświadomiłaś że to plemniczki wywołują skurcze bardziej niż samo bzykanko....trzeba bedzie zmienić taktykę jak mąż wróci 😉

Skwara no właśnie 40-45 dni.......:/ to dosłownie tak jak anitek mówi nie zbyt prawidłowo więc termin z usg w 12 tyg się bierze tak samo wlasnie jak przy nieregularnym okresie....i dzięki za info o tym paciorkowcu uspokoiłaś mnie powiem im na pewno że tego nie miałam....zębów w sumie też nie robiłam całą ciąże bo niby kiedy jak całą ciąże leżeć musiałam...wizyt domowych nie ma ...już się ostatnio musiałam tłumaczyc bo mnie opieprzały...czułam się jak trol jakiś co zębów nie myje...żenada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...