Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Ja mialam ciezka noc bo Dominis est choru i co pół godziny-godzine sie budzil z placzem, chyba go gardlo bolalo, na 14.30 jade z nim do lekarza, tylko najgorsze ze tak snieg sypie od rana ze masakra, a ja nie lubie w takich warunkach jezdzic autem a tym bardziej na tydzien przed terminem. No ale dam rade , mam tylko niecale 10 minut jazdy....

Emilka trzymam kciuki zeby szybko poszlo, tylko zdziwiona jestem ze z takim rozwarciem Cie do domu puscili.

Anitek ja nie wierze ze jutro urodze, skurcze sa ale mega nieregularne, szkoda gadac, tez dola lapie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jestem w domu.. mialam kiepska noc to juz pisalam.. kciuki możecie puscić bo Pani podala mi lekarstwa zeby zapobiec rozwieraniu szyjki... smieszne jest to ze ja krwawie normalnie jak bym miala okres.. zrobili mi testy dwa razy... sprawdzili wszystko jestem cala obolała przez to.. i wypuscili do domu.. ponoc w takim etapie nie moga zapobiec rozwieraniu w 100% ale jak to powiedziala narazie nie bede miala żadnych skurczy ale zaczac rodzic moge w kazdym momęcie nie spalam dzis ani minuty.. czuje sie strasznie !
Ide odpoczywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka 😮 😮 😮 ale o co chodzi??? jak to??? przeciez jestes juz 37+6 to po jaka cholere zatrzymuja skurcze???? przeciez to wogole sensu nie ma 😮
Justyna daj znac jak wrocisz zebysmy wiedzialy. Duzo zdrowka dla Dominisia oby szybko minelo i zebys sie nie zarazila teraz na sam koniec. co do porodu to tez nie wierze ze w czwartek urodze heh 😉 ale co tam mowic sobie mozna 😉
Jedziemy puszczac latawca z Olafem poki Matka na chodzie jest w miare 😉
Do zas Babeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie chce tego komentowac..
Daguza ja mam rozwarcie na 3-4 nie 4-5 .. to krwawienie mnie martwi.. do szpitala mam 10 max 15 minut samochodem dlatego mnie wypuscili .. tylko nie wiem po co te cholerne tabletki mi dali... jestem wściekła ..bo narobiła mi w nocy takiego bólu ze masakra.. jak mozna robic badanie szyjki podczas skurczu..darłam sie tam jakbym jakas chora byla.. ból okropny..a na dodatek siedze sama w domu..bo moj musial do pracy jechac..juz wogole jestem w stresie..

A 37+6 to z usg ja mam prawdopodobnie termin na 19tego nie 26tego ..wiec to juz moj czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka nie wierze ze taki nr Ci w szpitalu zrobili, po pierwsze po co Ci porod zatrzymuja skoro ciaza jest donoszona i jeszcze to krwawienie powinnas teraz byc w szpitalu....To jest po prostu chamstwo...
Odezwe sie jak wroce z Dominisiem od lekarza, dzięki Anitek za slowa otuchy, tez mam nadzieje ze mu to szybko przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weźcie bo ja zaczynam naprawde sie martwic..ale skoro mnie zbadala w kazda strone tam w srodku i stwierdzila ze mam jeszcze czas to moze faktycznie musze czekac...Wody ktore mi odeszly w nocy to nie plodowe bo byly bezwonne...wlasnie mija 12 godzin od pierwszych skurczy..kazała mi leżeć.. albo polozyc sie w wannie w cieplej wodzie..namalowala mi na nogach punkty ktore mam masować ponoc rozwarcie szybciej pojdzie. Ta druga doktor byla 1000razy milsza.
Jezu jak pomysle o tych badaniach w nocy to mnie az trzepie teraz czytalam o tym i pisza ze to gorszy ból jak ten porodowy..wziela paluchy i krecila nimi w srodku jak nigdy ale zaklnełam jesli to prawda z tym bólem to powiem wam ze ja srałam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Tak sobie czytam co z emilką i się nadziwić nie mogę. Przecież ciąża donoszona to nawet lepieij by było gdyby miałato za sobą.... Ci lekarze są dziwni!!!! 🤔 No ale widocznie i niestety to jeszcze nie twoja pora... ;/

My dzisiaj bylismy u lekarza. Mała ma już 2.8 kg prawie. Kurczę strasznie się cieszę. No i jak dobrze pójdzie za 2 tygodnie będzie pierwszy spacerek- akurat na święta!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Tak sobie czytam co z emilką i się nadziwić nie mogę. Przecież ciąża donoszona to nawet lepieij by było gdyby miałato za sobą.... Ci lekarze są dziwni!!!! 🤔 No ale widocznie i niestety to jeszcze nie twoja pora... ;/

My dzisiaj bylismy u lekarza. Mała ma już 2.8 kg prawie. Kurczę strasznie się cieszę. No i jak dobrze pójdzie za 2 tygodnie będzie pierwszy spacerek- akurat na święta!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daguza nie denerwuj sie tak 🙂 ja mieszkam za granica.. tutaj sa inne warunki porodu 🙂 dajmy juz spokoj.. poczekam na regularne skórcze i znow pojade .. co zrobic.. jak sie nie ma jak to trzeba tak sie dostosowac.. ja juz to kiedys napisalam ze my Polacy jestesmy troche za puderyjni.. w polsce na wszytsko chuchają a tu wola poczekać najwyraźniej po co mam siedziec w szpitalu jak moge odpoczac w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilka masakra! Współczuję, bo mogłabyś już spokojnie rodzić, zaraz kończysz 38 tydzień a oni dają tabletki żeby zamknąć szyjkę? Porażka 😮 tym bardziej że masz krwawienie no i sam fakt, że nie spałaś, a jak się poród zacznie dziś wieczorem to co? Siły przeć nie będziesz miała z niewyspania. Aż mnie szlag trafia jak takie coś czytam!! Co z tymi lekarzami 🤢 . I wiem coś o badaniu szyjki na skurczu, mnie też tak wspaniałomyślny lekarz badał i miał w dupie czy skurcz czy nie 🥴 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilismy ze spacerku z latawcem wialo ze hej heh 😉 wiec pojechalismy do lasu 😜
Emilka no tak o krwawienie sie rozchodzi choc to pewnie tez przez to badanie i szyjke. Co do samego badania to n ie sugeruj sie tym ze gorszy bol od porodowego. Ja mialam z Olafem kolki nerkowe prawie non stop i mi lekarka mowila ze porod to bedzie pikus dla mnie (chodzi o bol) a wcale nie byl...to jest zupelnie inny bol...
Sprobuj sie zrelaksowac. Co do opieki na Islandii no coz kazdy kraj inaczej. tutaj tez maja inna praktyke aczkolwiek nie zawsze lepsza niestety. Czesto zbyt lekcewazaco podchodza do wielu sprawi, ale coz zrobic. Najwazniejsze ze juz jestes na wylocie i oby jak najszybciej sie skonczylo dla Ciebie czego Ci zycze z calego serca!!!
Pozniej wlece i nadrobie jeszcze bo ide jesc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello 🙂

Padam na ryj , dosłwnie :/ no oczy mi sie same zamykaja ale dokoncze obiad moj przyjedzie z pracy i ide spaccc... u dentysty ok lekarstwo jesczze dal i mowie ze mam nadzieje ze zdarze zrobic zeba do porodu to sie smial i w przyszlym tygodniu ma byc koniec, leczenia zeba w sensie 😁

emiilka trzymaj sie słoik jak bedzie sie chcial otworzyc to sam pojdzie do konca heh badzmy dobrej mysli a na pewno wszystko skonczy sie dobrze 😉

zmykam i zajrze pozniej bo nie wyrabiam nie mysle no heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
To nam się urodzinowy weekend zrobił 🙂 My od wczoraj z Franiem jesteśmy w domciu 🙂
Nie dam nadrobić wszystkich stron, mam nadzieje że u Was i maluszków w brzuszku wszystko dobrze 🙂
Dziewczyny nie denerwujcie się porodem 🙂 U mnie jakoś sprawnie poszło, w nocy dostałam skurczy, jak jechaliśmy do szpitala to były co 7 minut... Później leżałam na izbie przyjęc na KTG, pozniej z wynikiem do lekarza... i zostawili mnie już w szpitalu musialam sie przebrac i isc na lozko porodowe, ze mną na sali rodzila jeszcze jedna dziewczyna... ( miala porąbanego męża, zmiast ja wspierać rzucał teksty typu TO JEST POLSKA MUSI CIERPIEĆ itd... ja rodzę a on z teściową urządzają sobie spacerki - aż ich położne i mój mąż pogonili ) o 10 dostałam oksytocyne i o 12,20 urodziłam siłami natury bez znieczulenia - trochę mnie nacieli, ale ten ból po zobaczeniu mojego synka poszedł w nie pamięć 🙂 A w pokoju miałam 4 dziewczyny, i w nocy to był koncert życzeń, jak wszystkie na raz zaczeły płakać... Ogólnie do przeżycia
Trzymam za Was kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ech ja znow sie bujam ze skurczami co 10min... drazni mnie to 😞 bo boli skurcze sa z pewnie za pare godzin sladu po nich nie bedzie 😞
Basia no to ladnie ze juz zabek bedzie wyleczony 🙂
Sylwia super ze juz w domku 🙂 czekamy na focie Franka 🙂 Co do porodu fajnie ze tak dosyc sprawnie poszlo i ze sie udalo bez znieczulenia a co do wspolnego rodzenia to ja jestem w szoku 😮 😮 😮 jak to??? myslalam ze kazda rodzaca ma prawo miec swoja sale porodowa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny! Bylam z Dominisiem u lekarza i jak na razie to tylko katar, mam mu dawac syropek i roztwor soli morskiej do noska i tyle....Mam nadzieje ze mu to minie i sie dalej infekcja nie rozwinie. Chcialam napisac wczesniej ale odwiedzila mnie ciotka (mojego meza chrzestna) bo chciala mnie jeszcze z brzuszkiem zobaczyc 🙂
Wlasnie robie skrzydelka w miodzie i do tego ryz i surowka, mniam, bo jeszcze dzisiaj nie jadlam obiadku, takze bedzie taka obiadokolacja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie 🙂

Sylwia super ze juz z Frankiem w domku 😉 Czekamy na foteczke maluszka 😉

Anitek moze u Ciebie bedzie jak u biologi skurcze ustały a pozniej na raz pojechała do szpitala 😁

Justyna ooo daj znac jak bedziesz sie czuła po ryżu... bo ja dzis tak jak wczoraj sie znowu doprawilam mielonymi z ryzem z tym ze wczoraj mialam warzywa z ryzem no brzuch jak kamien czuje ze chce mi sie nazwe rzecz po imieniu kupe a nie moge zrobic brzuch jak kamien i co chwile beka... dzis rano mialam to samo i mysle ze to po ryzu bo przeciez on powstrzymuje lekkie oddawanie 2 😁 wiec czekam z niecierpliwoscia na relacje bo kurde nie wiem czy to od tegoczy cos jest nie tak :/

strasznie ogolnie sie czuje bleee :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej Sylwia, jak szybciutko i już w domku! 🙂 JAk sie czyta o Twoim porodzie to wydaje sie taki prosty do wykonania 😁 przyjechac hop siup urodzic i wyjsć do domu PIKUŚ 😁 😁 😁 😁

ja sie tylko melduje ze wciaz jestem w domu i mam sie w miare dobrze.. zamiast skurczy mam tylko ból w podbrzuszu ale brzuch twardy .

Anitek 10 min skurcze sa wkurzajace.. doszlam do wniosku ze nie zwracam na nie uwagi dopoki nie stają się nasilające..chociaz wczoraj do tych skurczy doszedł mi jakby "prąd" po obu stronach brzucha a potem to sie zaczelo ..bolalo juz wszedzie na plecach na brzuchu po bokach.. najpierw co 8 - 6 min potem jak bylo 5 to stwierdzilam ze jedziemy.

Basia 😁 ty nie padaj na ryj hahaha "padłeś powstań! "
No ryż ma "kleik" w sobie i powoduje wzdęcia 🙂 wiec lepiej w mniejszych ilosciach.. tez sie najadłam ryzu a potem żalowałam. 😁 bo nici z 2ki a brzuch bolal :P..wiec napiłam sie wody po kapuście 😁 😁 😁 😁 i poszlo.

Ide dalej leżeć... do jutra laseczki 😘 😘 😘
miejmy nadzieje ze dzisiejsza noc bedzie łagodniejsza i oszczędzi nam wszystkim nie miłych wrażeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wskoczylam do wanny i skurcze sa co 8min... i niektore mocniej bolace. Ja tego nie czaje :/ Basia jie licze juz na nic bo sie tsk czlowiek buja od 2-3tyg i nic z tego... comdo wzdecia to zwroc uwage na warzywa. Ja podczas ciazy nie moge jesc brokulow kalafiora brukselka zalezy itd. Bo brzuch jakmkamien i sie meczylam. Emilka dobrze ze chociaz troche Ci lzej bo sie biedulko umeczylas. Trzymaj sie tam dzielnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry Wieczór...

zrobilam sobie ciepława kapiel no ale dalej czuje sie jak bym połkneła kamien normalnie :/ do tego nie wiem czy dobrze interpretuje ale skurcze chyba mam tak zaciska i kłuje w podbrzuszu i puszcza trwa to zalezy 3sekundy np ale sa nieregularne... albo to po tym ryzu, zjadłam jabłka moze mnie przegoni :/ do tego w brzuchu burczy jak by mi jeslita wykrecalo wiec to moze i od tego te skurcze heh no juz sama nie wiem :/

poszperam chwile w necie i klade sie do wyrka... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...