Skocz do zawartości

Grudnioweczki 2012 :) | Forum o ciąży


anitek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Biologia oo masz, ze mnie raz wyleciał taki wieelki skrzep pod prysznicem, że aż się przeraziłam :| ale to tylko jednorazowo i potem cisza :/ więc nie jechałam do szpitala. Ale jak dali Ci leki to powinno być dobrze 🙂 . No Ala już dość długo ma ten katar, chodzimy co tydzień do pediatry na kontrole, trochę jej chyba przechodzi bo psikam wodą morską i chcę te kozy wyciągnąć a tam nic nie ma a mała furczy :| A Ty się oszczędzaj, nie dawno urodziłaś to masz prawo do wypoczynku 🙂
Gdzie Basia 😁 czyżby na porodówce? 😁 zawsze taki ranny ptaszek 😁
Wikarynka katarek jeszcze jest, oczko się wyleczyło 🙂 mała pomyłka 😜 .Jak Jaśminka, ile już waży? 😁
Emilka ee no urodź jeszcze przed sylwestrem 😁 jestem mega ciekawa co tam w brzuszku u Ciebie siedzi 😁 😁

W ogóle jak będziecie miały problem z ulewaniem lub wymiotowaniem u malucha, to polecam Bebilon nutriton 😁 (ale reklama haha) u nas pomógł super 🙂 mała nam zwracała prawie po każdym karmieniu :/ i biedulce nawet nosem szło 😞 a po tym zero, także polecam 😁 U nas też był problem, że mała nie zawsze się odbijała, no a ile można ją trzymać na ramieniu a ona i tak usypiała i nie kwapiła się do bekania 😁 . Wcześniej dostaliśmy od pediatry syrop i mieliśmy podawać strzykawką do buźki 10 minut po karmieniu, ale mała wszystko wypluwała, choć wpuszczałam jej to stopniowo :/ . A Bebilon dodaje się od razu do mleczka i on w żołądku jakoś zagęszcza jedzonko, że mleczko już nie wylatuje tą stroną co nie trzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ifyou ;p ja tez mysle ze Basieńka na porodówce siedzi 😁
bedzie ciekawie 😁 biedny ten jej pewnie go tam zwyzywala w bolach hahahaha tak jak mowila
A sama bym chciala wiedziec co mam w brzuszku 😜 ale skoro sie nie spieszy malenstwu na swiat to nie bede poganiać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dziewczyny chciałabym bardzo sobie posiedziec chociaż godzinkę poczytać na spokojnie odpisać każdej ale się po prostu nie da......mój mały dostał jakiejś alergii sama nie wiem na co bo jem na prawdę samą jałowiznę bez smaku a on czerwony jak pomidor dzisiaj położna przychodzi to moze coś doradzi bo jego to piecze chyba bo sie darł jak go kąpaliśmy wczoraj niemiłosiernie a wczesniej sie nie zdażało.....w nocy też mi wstawał co 1,5 h i płakuniał a ja razem z nim....

co wy dziewczyny jecie wszystko czy macie jakis stały zestaw i do niego dołączać cie kolejno nowe produkty bo już kuwa nie wiem co mam robic....zdaje mi sie że to może być mleka wina w moim przypadku......
Ciekawe jak ta Basiula nasza 🙂 Emilka ty się na nowy rok nie szykuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tam dziewczyny teraz najwazniejsze sa wasze skarbki z czasem przyjdzie i czas na rozrywke i popisanie sobie na forum dajcie sobie i maluszkom czas 🙂 Pewnie ja to juz wogole czasu miec nie bede na poczatku bo nie mam nikogo kto by mi pomógł przy dziecku. A mój bedzie chodzić do pracy w końcu ktos musi zarabiac na pełny brzuszek bobaska.
Dorotex powiem ci ze nie nastawiam sie ani na przyszle dni ani na swieta 🙂 chyba nawet byloby lepiej dla maluszka jakbym przenosiła ciąże do nowego roku.W sumie termin mam na 26 wiec tydzien dluzej to realne 😜 Ale powiem wam ze troche zazdroszcze ze tulicie juz wszytskie swoje dzieciaczki , tak niedawno temu sie zastanawiałyśmy jak to bedzie jakie symptomy porodu a tu prosze jedna po drugiej nawet czasu nie bylo sie pomyślec. 🙂
Napisalam Basi smska ale nie odpisala wiec tak sobie dumam moze faktycznie juz cos u niej sie dzieje 🙂 bo rano tu nie zawitala a zawsze dzien dobry z kawusią było. nooooooo zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, wpadam się aby zameldować i pogratulować tępa 😁 Jeszcze troche i wszystkie bobaski będą na zewnątrz.
POWODZENIA!!!
Ja to ogólnie jestem w szoku bo jutro moja mała ma już miesiąc, a przecież jeszcze nie tak dawno w brzuszku jeszcze była!!! 🙂) Czas szybko leci jak nie wiem, zwłaszcza z takim dzieciaczkiem!!! 😞 W sumie szkoda.
Niic nie nadrabiałam, ale mam nadzieję ze wszytsko ok u was, 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadza się! Basia w nocy urodziła!
Emilka, na ciebie też przyjdzie pora 🙂 ale to czekanie to nerwicy idzie dostac i cię podziwiam że taka na luzie jesteś:P
Dorotex, ja to wszystko wcinam i czekoladę i fasolkę i pomidory, cebulę i inne cuda i na razie nic małemu. A może mały ma uczulenie na jakis kosmetyk? A to tylko na twarzy ma? Bo może od proszku czy coś w tym stylu?
Wikarynka, sprawdzałam i espumisan ma taki sam skłąd jak infacol 🙂 A może powinniście zmienić mleko skoro mała ma zaparcia? Chociaż, macie pewnośc że to zaparcia a nie kolki? Mój mały na razie się uspokoił i nie ma napadów płaczu, tylko pierwszej nocy jak wróciliśmy ze szpitala, a teraz juz spokój. Ale czytałam że kolki to od 3 tygodnia się zaczynają więc cały czas jestem w stresie...
I raz miał napad jak teściowie byli. Ale myslę że to dlatego bo mnie teściowa wkurzała jak cholera i może mały to czuł. Wmawia mi cały czas żebym cycem karmiła, bo sztuczne mleko drogie i niedobre itd. Mały ma swoja pozycję do jedzenia a ona na siłe kazała mi go inaczej układać! Noż nerwicy dostanę! I jakies swoje mądrości, że za dużo tyłek kremem smaruje....też macie takich doradców? A jak była to mi małego na ręce dac nie chciała tylko latała cały czas....
Ifyou, ja to cały czas się modlę żeby mój mały żadnego kataru nie załapał bo to chyba najgorsze...a chodzicie na spacerki?
Ania, to dobrze że czas szybko leci bo szybko zleci i dzieciaki będa już duże i fajne, a nie takie płaczki i piszczki że niewiadomo o co im chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skwara ja na luzie???!!! chyba zwariowalas wczoraj caly wieczor przebeczalam ze mam leniwe dziecko i jestem jakims mutantem chyba bo jak to tak mozna z takim rozwarciem bez czopa chodzic tyle czasu.. zaliczyć dwa fallstarty i malo tego co chwile miec AZ takie skórcze. Dla mnie to obłęd a moj sobie nic z tego nie robi. Brzuch mam nisko od miesiaca 😁 i dziecko w ulozone w dole w kanale - śmiechu warte !! No ale czekam 😁 zobaczymy co z tego wyniknie. To nie ja decyduje tylko moj skarbuś.

ciesze sie ze nasza Basieńka urodziła ta to miała przeboje a wczoraj jeszcze z nia pisałam i mowi ze ją w plecach napierdziela hahaha 😁
Poprosze o więcej szczegółów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Skwara dzieki ze napisalas ze BAsia urodzila 🙂 Akurat w nocy nie spalam, bo karmilam jak mi Basiula napisala, ale nie bylam pewna czy tylko do mnie czy jeszcze do kogos. A od rana mialam urwanie glowy i nie mialam kiedy tu wejsc. Byla dzisiaj u mnie polozna, a co najlepsze, maly wstal o 9....potem go wykapalismy, nakarmilam go i o 11 zasnal. Tak jak sobie zaplanowalam, bo w odwiedziny przyjechala moja mama, babcia i dziadek. Tyle ze o 11 przyszla tez polozna...grrr i najpierw jakies papierzyska, potem ogledziny mnie ( gdzie po nocy nawet jeszcze nie zdazylam sie podmyc porzadnie), a potem ogledziny malego. I oczywiscie musiala go obudzic, poprzekrecac itd....i zasnal mi dopiero z powrotem o 14 😞
Skwara : mnie tez juz wnerwiaja te wszystkie dobre rady w kolo...a moja mama to juz wogol ma mistrza. Dzisiaj sie wydarla na mnie ze malemu koszulki nie zalozylam....gdzie mial ubrane body, kaftanik i polspiochy, mial grube skarpetki, zawiniety byl w rozek i jeszcze mial pieluche na glowie. Bo mial paluszki zimne...a jakie mial miec do cholery jak go dopiero co polozna rozebrala. I drze sie na mnie, ze bedzie chory, i jak po szpitalach bede z nim latac to dopiero zobacze.Boze dziecku nic sie nie dzieje, nie jest mu zimno a bynajmniej przegrzany tez nie jest, w pokoju 21 stopni czyli w sam raz. Jak bylo pierwsze kapanie to tez nawet nie moglam go umyc, bo babcia lepiej zrobi....a maly tylko sie darl....a mnie sie chcialo razem z nim. A odkad kapiemy go z moim, szykujemy ciutke cieplejsza wode, i maly jest wniebowziety. Nie plakal jeszcze ani razu....Bo kiedys to sie robilo tak....Bo teraz to taka moda, i nie chce sie sluchac starszych.....i ta ironia, ze jak polozna moze wiedziec lepiej od babci grrrrrrrrrr. Cos czuje ze niedlugo nie wytrzymam i cos jej powiem...na razie nie chce sie klocic :/
Tzn ze przechodzimy juz na te mamuski? 🙂 Ja to na razie nie jem za duzo...w sensie - urozmaiconego jedzenia. Kanapki z jakims serem, szynka, ogorek, pomidor. Ale codziennie bede probowala cos innego zeby maly tez sie przyzwyczail 🙂 Chyba pojde sie zdrzemnac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i została nam ostatnia mamuśka 😁 . No to nam Basia zaktualizuje tabelkę jak już się Emilka rozpakuje 😁 (o ile znajdzie trochę czasu 😁 )
Skwara chodzimy, ale nie codziennie bo szpetna pogoda, a tu śnieg, teraz deszcz :/ i jakoś tak nieprzyjemnie. Co do kataru to małej chyba nie przeszkadza, jedynie dla mnie to uciążliwe było, męczyć ją i odciągać a ona płakuniała 😞
Biologia a weź się nie przejmuj, moja mama ma to samo. Chciałaby mi wychować dziecko. Mówi że mam jej herbatki przed jedzeniem nie dawać tylko po. No ciekawe jak, jak ona zaraz po karmieniu usypia i buźke zaciska bo już tak próbowałam. Eh szkoda gadać. A co do przegrzewania to też małą mi kazała jeszcze przykrywać kołderką (jak leży w rożku) no i przykryłam i mała cala spocona potem na plecach, no ludzie... :/ też mam 21 stopni w porywach 22 i ubieram ją w koszulkę z długim i śpioszki (te na ramiączkach), albo pół śpioszki i body z długim. I uważam że wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry 🙂
W koncu sila na kompa!
Basiu serdeczne gratulacje 🙂 no to teraz mocno trzymam kciuki za Emilke 🙂
Ja od soboty walczylam z bolem glowy 😞 wczoraj myslalam ze mi czaszke rozsadza...
Pojechalam w koncu na pogotowie bo juz nie wyrabialam a tam cisnienie 160/100... dostalam jeszcze jakis zastrzyk przeciwnolowy i o 22-30 dopiero bylam w domu...
Padnieta!
Dzis juz o niebo lepiej i mam nadzieje ze ten okropny bol nie wroci!
Maly spokojny jest ze hej! aby spi i je 🙂
Byla dzis polozna wszystko z Malym w najlepszym porzadku. Wazy 3180 wiec ladnie przybiera na wadze bo w niedziele mial 3140 🙂
A Wy jak sobie dajecie rade? latwo nie jest co? 😉
Wspolczuje tych wszystkich rad!!! najlepiej gdyby kazda z Was stanowczo powiedziala czyje to dziecko i wsio!
Nie dajcie sie dziewczyny!
Co do ubierania to fakt trzeba z tym uwazac zeby nie przegrzewac dziecka a to ze ma raczki zimne nic nie znaczy! stopy tez beda zimne...dziecko tam male nie ma jeszcze dobrej termoregulacji tego sie uczy z czasem (ok 3-4miesiaca dopiero) i przez to temperature sprawdza sie na mostku lub z tylu na pleckach jesli jest cieplo tzn ze dziecku tez cieplo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek : Fajnie ze juz z Toba wszystko ok 😉 🙂chcialam sie zdrzemnac to akurat maly sie obudzil, i dopiero co znowu go uspilam....ale brodawki mnie pieka :/ Pobolewa was moze troszke brzuch, bynajmniej te dziewczyny ktore rodzily SN?Mnie tak z lewej strony, ale tylko jak chodze albo sie przekrecam w lozku, czy wykonuje jakies czynnosci. Bylam wczoraj w szpitalu, to niby sie tam obkurcza to wszystko i nie wiem czy ten bol to przez to.....Niech sie juz te szwy rozpuszcza i mam nadzieje ze sie wszystko ladnie pozrasta i zagoi. Moj ostatnio sie nabijal ze mogli mi jeden szewek wiecej zalozyc "zeby ciasniejsza byla"...zalamka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biologia mnie brzuch bolal okropnie do soboty nocy... tak jak na mocny okres. a teraz mam spokoj. Wogole nie mialam zadnego bolu krocz po porodzie (chyba wynik ostatniego porodu heh bo to wawoz a nie psitka)
Brzuch tylko troche odstaje jakbym sie za mocno najadla 😉
Lece bo zamawiamy jedzonko na gotowanie dzis sily niet 😉
Wrzucam fotke z drugiej doby Nicholasa i z niedzieli 🙂
[IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/045155a1.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.fotoszok.pl/upload/b2c04d74.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek, ale słodziak z twojego Nicolasa 🙂
Biologia - mnie czasem boli brzuch, ale mi mówili w szpitalu że to dlatego że macica się obkurcza. No i że trzeba często sikać to szybciej się obkurczy.
Dziewczyny czy wy też macie problem z zatwardzeniem po tym parciu?
Emilka jak Twoje samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek a ile w ogóle przytyłaś w ciąży? 🙂 jak wróciłam ze szpitala to też miałam 9 nadwagi 😁 teraz do wagi z przed zostało 6, ale mam zamiar zrzucić do wiosny 12 😲 hoho... Nie przesadzaj, że wąwóz, poród na pewno bolał 😁 a już nie długo zrobisz sobie ten zabieg i będzie wsio ładnie 🙂
Biologia haha Twój to jest udany 😁 na pewno wszystko się ładnie pozrasta 🙂 ja już w wyglądzie nie widze różnicy, jedynie pod palcem czuć kreskę z nacięcia 😜 muszę mojego jeszcze zapytać jak w środku bo ostatnio już nas poniosła namiętność hahaha 😁 a pamiętam jak na porodówce krzyczałam, że nigdy więcej seksu 🙃 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekowac Babeczki 🙂 Sylwia a o czyje parcie chodzi? Nasze czy dzieciaczkow? Ifyou ja przytylam ostatecznie 19kg wiec troche tego bylo 😉 co do bolu to ja podczas porodu czulam okropny bol brzucha i delikatne pieczenia jak glowka wychodzila w kroczu a tak to krocza wogole nie czulam heh. Aby dziwnie bylo nie przec bo Maly jak sie okazalo byl owiniety dwa razy pepowina dookola szyji a jak mowilam ze mu tetno spadlo podczas ktg to mi odpowiedzieli ze to tylko sygnal zanikl... a pozniej wyszlo co wyszlo... cale szczescie ze wszystko sie dobrze skonczylo. Co do sexu ech ja mam straszna ochote nawet sen mialam ostatniej nocy no ale dupa bo trzeba czekac.... co do karmienia to ja butla i mlekiem modyfikowanym karmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...