Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Poznanianki i mieszkanki okolic Poznania, które sie pochowały po kątach! Zapraszam do wspólnej dyskusji!!! 🙂 Nie wierzę, że jestem jedyną pyrką na tym forum :P 😁

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej dziewczynki, wiedziałam, ze jest nas wiecej ale i tak zaskakująco mało :P

Kajtucha, ja sie czuję nadwyraz dobrze w ciąży, pierwszy trymestr bezboleśnie, drugi w miare, teraz mnie kręgosłup pobolewa, najbardziej w nocy, no i moementami zgaga. Mam mały problem z serduchem, kołatania mnie zaskakują nawet jak się zmęczę szybkim mówieniem lub krojeniem koperku... Ale ogólnie jest bardzo dobrze.

Odrazu przepraszam Was mamuśki, że założyłam wątek a odzywam się po tygodniu :P Poprostu zapomniałam 😁 Szkoda, że nie ma tu przypominacza na tym forum 😁 który pokazywał by nowe posty na wybranych wątkach 😁

Pozdrawiam Was wszystkie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze, to cieszę się że nie jestem z tym sama. czasami jak tak myślę o tym co czuję i co mi dolega, mam wrażenie, że się nad sobą użalam i szukam dziury w całym by tylko ponarzekać. Ale mam dokładnie to samo co Ty... kołatanie tez mnie przeraża, czasami mam schizy, że to jakiś stan przedzawałowy 🙂 zgaga, kręgosłup i męczenie szybkim mówieniem doprowadza mnie do szału, tym bardziej że jestem nieziemską gadułą z natury a teraz, kiedy czytam mojemu maleństwu bajki lub wierszyki,męczę się i mam zadyszkę już po 2 wersach 🙂 jeszcze na jedną rzecz narzekam- na to, że boli mnie strasznie kość ogonowa... Bez względu na to czy siedzę czy leżę...
Ale oprócz tych kilku niedogodności czuje się dobrze i to mnie cieszy, leżeć nie muszę, choć non stop mi się chce spać, dzidzia jest zdrowa, ja też więc na co tu narzekać 🙂))
dziękuję za odpowiedź!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha zapraszam na forum grudniówek, tam jest nas o wiele więcej a i frekwencja na forum większa, mozesz pogadac z wieloma dziewczynami w podobnym stanie 😁 😁 😁 😁

Dbaj o serducho i napisz, czy byłas z tym u lekarza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja chyba na Lutyckiej... mój lekarz tam kiedyś pracował.
Rodziły tam w tym roku 2 kuzynki+ 2 koleżanki i bardzo sobie chwalą. Mam też już namiary juz na Szkołe Rodzenia działającą przy tym szpitalu. Położną też sobie stamtąd zorganizuję, wiec wszystko wskazuje na Lutycką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 🙂
Też jestem z Poznania i zamierzam tam rodzić. Co do doświadczen z opieką lekarska w szpitalach wiem tylko tyle co od rodziny i znajomych. Tak więc 3 lata temu na LUTYCKIEJ rodziła moja szwagierka, za porod rodzinny nic nie płaciłą, chwaliła sobie opiekę, dziecko dostała 9 godzin po porodzie, wiem też ze na lutyckiej ordynatorem albo zastępną jest pani dr Elzbieta Paruzal- Derda, byłam pod jej opieką do 20 tygodnia ciazy, spotykałysmy sie co dwa tygodnie na wizycie i niestety srednio bylam zadowolona poniewaz, nie wykryła u mnie przez te 20 mc stanu zapalnego, pozostawała tylko przy badaniu dna macicy, nie słychała nawet tetna dziecka, a jak spytalam o zdjecie z usg to powiedziala ze na kase chorych sie nie nalezy co jest nieprawdą!!! Zmieniłam lekarza i jest super 🙂 Moja kuzynka we wrzesniu rodziłą w RASZEI była rownież zadowolona, i z samego porodu i opieki na oddziale, położne bardzo sympatyczne, duzo pomogły i powiedziały co i jak. Kolezanka natomiast rodziła W SW RODZINIE na Enga i też była zadowolona, poza tym tam teraz odnowili cały oddział i szpital jest naprawde na dobrym poziomie, co do POLNEJ to wszscy się tam pchają bo to jeden z niewielu szpitali gin- poł w Polce poza tym całe wojewodztwo tu przyjezdza bo maja najlepszy sprzet, wiem ze ciezko sie tam dostać, osyłaja z kwitkiem nawet kiedy masz juz skurcze albo wody odejdą, opieka ponąć fachowa jesli juz sie dostaniesz no ale zalezy co i jak 🙂 Prawda jest taka ze na kazdy szpital znajdą się i + i - ja sama jeszcze nie wiem gdzie rodzić. Ale chyba zostanę przy ŚW. RODZINIE 🙂

Pozdawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz rację Klaudia. Każda z nas gdzieś słyszy + i -, a wybrać coś trzeba... Ja na Lutyckiej leżałam 2 razy, wszakże na chirurgi, ale jestem b.zadowolona. I pewnie dlatego jakoś łatwiej mi zaufać temu szpitalowi... Dużo pozytywów słyszałam też o Raszei, a niestety o Św. Rodzinie raczej negatywy. Rodziła tam w zeszłym roku moja bratowa i w tym roku przyjaciółka. I obie narzekają...
Ale fakt faktem, ze każda z nas jest inna i każda inaczej oceniłaby te samą sytuację.
Ja jeszcze podpytam Wandelta, mojego lekarza...może doradzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, chodzę do Wandelta. Z kilku różnych źródeł słyszałam, że to dobry lekarz, wiec jak tylko test wyszedł pozytywnie zadzwoniłam by się umówić na wizytę. Kazał mi przyjść w 6, 12, 17 tygodniu i teraz w piatek w 21 tygodniu idę na połówkowe. Ma dobry sprzęt, więc usg 4d robi na każdej wizycie. Ja go oceniam bardzo dobrze. Odpowiada na wszystkie pytania. Szkoda tylko, ze juz nie pracuje na Lutyckiej. Choć od rodzących juz słyszę,, ze lekarz nie jest potrzebny, grunt to mieć dobrą połozną. Acha, i co ważne - Wandelt nie zdziera za wizyty. 50zł płaciłam na pierwszej, pozostałe po 100zł - raz na miesiac. Nagrywanie filmu na dvd w cenie wizyty. Jednak wiem, iż nie od swoich pacjentek kasuje wiecej za filmik...
Witamy nową Poznaniankę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, zapewne macie to samo co ja za oknem. Snieg mamy... rano było jeszcze sympatycznie. Był taki suchutki, zmrożony... ale teraz glajda jedna wielka, brrr...
I jak tu zażywać ruchu.
Ja tyłka nie ruszam w ogóle. Tylko autko-praca-autko-dom i tak w kółko 😉
A Wy dziewczyny pracujecie czy na chorobowym jesteście?
Pozdrawiam serdecznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
Karka no to faktycznie tanio jak mówisz że 4d robi przy kazdej wizycie no i że płytkę też masz 🙂 Ja byłam tylko raz na USG4d i płaciłam 200 zł, niestety aktualnie mieszkam poza Poznaniem i nie bede specjalnie jezdzić tam 🙂 tutaj chodzę na kasę i jestem bardzo bardzo zadowolona, gabinet nowoczesny, lekarz wie co robi ogolnie podoba mi się 🙂 Co do pogody to faktycznie nie za ciekawie, aktualnie u mnie słonce sie przeciera 🙂
Ja jestem na zwolnieniu od 10 tygodnia 🙂 wiec leżakuje i się obijam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...