Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć dziewczyny.
Ja byłam na usg 3D na Wojskowej w Poznaniu i jestem zawiedziona... tzn dostałam nagranie zdjęcia i to jest ok, ale liczyłam, że za 200zł lekarz zbada mi dziecko, a tu nic... nawet wagi nie podał... żałuję teraz bo gdybym dopłaciła 50zł i poszła gdzie indziej, miałabym szereg badań...
Poza tym mam lekarza prowadzącego z Raszei, ale chcę rodzić na Lutyckiej. Ale od lekarza dostaję co wizytę zdjęcia z usg bez proszenia się o nie.
Chcę rodzić na Lutyckiej, tylko boję się, że mnie odrzucą, odeślą gdzieś indziej. Moją koleżankę miesiąc temu odesłali bo nie mieli miejsc i pojechała na Polną, a tam od godz. 18 do 9 następnego dnia nikt się nią nie zainteresował, nie podali jej nawet środka znieczulającego bo mili maaaasę rodzących i mieli ja gdzieś... więc jeśli miałabym wybierać coś w zastępstwie to tylko Raszeja. Nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha mogłaś zapytać wczesniej o dobra klinike gdzie robią 3D. Ja robiłam na Strzeszynskiej u Wandelta ale 4D, dostałam 3 zdjecia, płytkę półgodzinną, i do tego jeszcze cały opis morfologi płodu (czyli wszystkie badania). Lekarz rewelacja. Pierwszy raz spotkałam sie z opinią ze na Lutyckiej kogos odesłali, zawsze to u nich mają miejsce. A na Polną nawet się tam nie bede pchać bo po co, jak mam leżeć na korytarzy tak jak moja znajoma albo umierac w poczekalni z bólu. Szkoda słów. A to że lekarza masz z innego szpitala to nie ma niz wspolnego z tym gdzie chcesz rodzić. Ty wybierasz szpital, no chyba ze faktycznie nie ma miejsca. O wszystkich szpitalach słyszałam + i - wiec ciezko sie zdecydować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mogłam zapytać, ale ruch na naszym temacie forum był tak mały, że prawie nikt nie pisał na początku 🙂 Ale najważniejsze, że mam płytkę i widziałam swoją dzidzię 🙂
Co do odsyłania ze szpitali to powiem wam jeszcze jeden numer... W czerwcu rodziła koleżanka z pracy mojej ciotki. Pojechała na Lutycką, na Polną, do Raszei i do Św. Rodziny i nigdzie jej nie przyjęli... wylądowała w Środzie Wielkopolskiej. Nie żartuję!!! Powaga!!!
Mąż teraz leżał na Lutyckiej i się podpytaliśmy tam trochę i niestety odsyłają, bo oddział jest mały i jak nie ma miejsc to muszą odesłać, no chyba że ktoś opłaci sobie położna, ale mnie to w zupełności nie interesuje bo uważam że każda rodząca kobieta powinna być traktowana w godny sposób a nie tylko ta, która za to zapłaci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha 🙂

No masz racje, w pelni sie z Tobą zgodzę 🙂 No ale niestety nasze Polskie realia nie są tak piekne jak by sie mogło wydawać. miejmy nadzieje ze My zostaniemy przyjete tam gdzie bedziemy chciały rodzic 🙂 Ja mam jeszcze troszke casu, no ale tydzien za tygodniem leci nieubłaganie 🙂 dzisiaj ruszam w poszukiwaniu wózka, chce sie rozejrzeć, bo i tak kupie w necie bo jest wiele taniej, jednak wole zobaczyc i dotknąc zanim kupie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.
Trochę mnie tu nie było.
Bardzo chciałabym wiedzieć, gdzie waszym zdaniem najlepiej jest robić własnie zdjęcia 3 czy 4D. Rozumiem, że za wszystko trzeba zapłacić. Jestem na to przygotowana już.
Mój lekarz, na Słowackiego nie drukuje mi zdjęć, ale chodzę na kasę chorych i nic za wizytę nie płacę.
W jakim okresie najlepiej jest robić badanie właśnie 4d?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem szczerze, że najlepiej to chyba jak najpóźniej robić 3D... moja kuzynka robiła w 5 miesiącu ciąży i dzidzia była jeszcze taka... nijaka :/ nie wiem jak to nazwać, przy mocniejszym przyciśnięciu tego usg do brzucha mały wyglądał jak laleczka chucky... wielka czarna dziura w głowie, bo kości jeszcze cieniutkie, skórki prawie nie ma... ja byłam w 31 tyg ciąży i mam super zdjęcia 🙂 już wiem jak wygląda mój synuś i to na pewno się już nie zmieni- będzie taki jaki jest tera 🙂 mówi się, tzn. lekarze mówią że najlepiej usg 3D wykonywać miedzy 24-32 tyg ciąży. Co do zdjęć 3d czy 4d to ja się na tym kompletnie nie znam... ja byłam na "usg 3d/4d" i ni wiem w sumie jakie mam zdjęcia i jaki film... 3 czy 4...

Co do wózka- ja już wybrałam, niedługo pójdę zamawiać bo 6 tyg się czeka. duuużo chodziłam po sklepach w poszukiwaniu tego jedynego i w końcu znalazłam -roan marita kolor 19sk 🙂 jestem w nim zakochana i najważniejsze że jest przystosowany do wiochy 🙂 tzn ma pompowane koła i jest bujany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matroosia ja robiłam USG 4D w 22 tygodniu 🙂 Jak widzisz na suwaczku dzidzia juz ma buzkę ładnie wykształconą i akurat moj syn trzyma się za główkę 🙂
Ja robiłam u dr. Wandelta na ul Strzeszyńskiej, jednak telefonicznie wczesniej musisz się umówić ponieważ dr sam wybiera termin. Jestem bardzo zadowolona, mam film pół godzinny i do tego 3 zdjecia 🙂 Miła i fachowa obsługa, wszystko nam ładnie wyjaśnił.Dostałam też opis z różnymi danymi dot. dzidzi. Polecam. Koszt 200zł. Podaję niżej link do tej kliniki 🙂 http://www.wandeltgabinet.com/

Moim zdaniem im pozniej zrobisz zdjęcie tym będzie wyraźniejsze, aczkolwiek pamietaj ze pod koniec dzidzia zajmuje już bardzo dużo miejsca w Twoim brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86, dziękuję bardzo za podpowiedź. No nie planowałam iść teraz, tylko koło 30 tygodnia własnie. Bo jest tak jak mówicie, nie chcę widzieć laleczki chucky, tylko moją śliczną kruszynkę w stanie jak najodpowiedniejszym.
A długo mniej więcej się czeka tam za terminem takiej wizyty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam usg 3D/4D w Klinice na rondzie kaponiera i płaciłam 160 zł,wcześniej się umówiłam,dostałam 5 zdjęć i opis maleństwa,potem nagranie zwykłe,żeby ocenić wszystko a potem już maleństwo jak się rusza.Byłam w 23 tyg. i wszystko ładnie widać a z buźki widać,że to mój synek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KlaudiaLuty napisał:
Witajcie mamuśki 🙂
Też jestem z Poznania i zamierzam tam rodzić. Co do doświadczen z opieką lekarska w szpitalach wiem tylko tyle co od rodziny i znajomych. Tak więc 3 lata temu na LUTYCKIEJ rodziła moja szwagierka, za porod rodzinny nic nie płaciłą, chwaliła sobie opiekę, dziecko dostała 9 godzin po porodzie, wiem też ze na lutyckiej ordynatorem albo zastępną jest pani dr Elzbieta Paruzal- Derda, byłam pod jej opieką do 20 tygodnia ciazy, spotykałysmy sie co dwa tygodnie na wizycie i niestety srednio bylam zadowolona poniewaz, nie wykryła u mnie przez te 20 mc stanu zapalnego, pozostawała tylko przy badaniu dna macicy, nie słychała nawet tetna dziecka, a jak spytalam o zdjecie z usg to powiedziala ze na kase chorych sie nie nalezy co jest nieprawdą!!! Zmieniłam lekarza i jest super 🙂 Moja kuzynka we wrzesniu rodziłą w RASZEI była rownież zadowolona, i z samego porodu i opieki na oddziale, położne bardzo sympatyczne, duzo pomogły i powiedziały co i jak. Kolezanka natomiast rodziła W SW RODZINIE na Enga i też była zadowolona, poza tym tam teraz odnowili cały oddział i szpital jest naprawde na dobrym poziomie, co do POLNEJ to wszscy się tam pchają bo to jeden z niewielu szpitali gin- poł w Polce poza tym całe wojewodztwo tu przyjezdza bo maja najlepszy sprzet, wiem ze ciezko sie tam dostać, osyłaja z kwitkiem nawet kiedy masz juz skurcze albo wody odejdą, opieka ponąć fachowa jesli juz sie dostaniesz no ale zalezy co i jak 🙂 Prawda jest taka ze na kazdy szpital znajdą się i + i - ja sama jeszcze nie wiem gdzie rodzić. Ale chyba zostanę przy ŚW. RODZINIE 🙂

Pozdawiam


Rodziłam w Św.Rodzinie,poród rodzinny kosztuje 300 zł ale jak napiszesz pismo z prośbą o darmowy,z powodu niskich dochodów to jest bezpłatny 🙂
?Niestety miałam mimo to cesarkę,bo mały sięnie odwrócił 😞,synka dostałam 12 h później z powodu właśnie cesarki.
Dziecko położne przynoszą,może być ciągle z matką(Oskara brały tylko na badania,do kąpieli i porzewinięcia)
Położne kochane,zawsze pomogą,szczególnie taka pulchniejsza,z czarnymi,krótkimi włosami(nie pamiętam imienia)
Naprawdę polecam 🙂minusem jest to,że rodzina widzi dziecko przez szybę(przynajmniej ochrona przed zarazkami)ale mogą też zobaczyć jak mama zanosi położnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś na 15.10 mam ginekologa i jak dobrze pójdzie to się dowiem kto we mnie siedzi 🙂 Mam przeczucie że to będzie chłopczyk ale jakby była dziewczynka to też się nie obrażę 🙂 trzymajcie kciuki, jak wrócę to się odezwę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia86 a mogę ponarzekac? po szczerze mówiąc nie jest mi już do śmiechu... czuję się jak wielki słoń... najprostsze czynności sprawiają takie trudności że szok... nie mogę na siebie patrzeć w lustrze... poza tym... będę wymieniać 🙂 łapią mnie tak silne skurcze w łydkach od jakiś 2 tygodni że w nocy czasami ryczę z bólu, w nocy często pocę się jak mała świnka... cała mokra się budzę i jest mi wiecznie gorąco- niby to są efekty zatrzymywania wody w organizmie i uwalniania toksyn ale już mam tego dosyć...Poza tym mam nisko brzuch osadzony więc ciągnie mnie w dół i cholernie bolą mnie plecy, do tego kość ogonowa... wystarczy że coś zjem, to zaraz mnie żołądek uciska i mam zgagę... poza tym mój mały nie daje mi spokoju, najczęściej mi się w nocy tak układa że nawet nie mogę się przewrócić na drugi bok bo tak boli, oj kopie mamusie w żeberka i nie tylko i uwielbia przytulać się do mojej wątroby :/ ale czym są te dolegliwości w porównaniu z tymi kopniakami, z tymi kolankami wypychającymi brzuch, rączkami... 🙂 będzie mi tego brakowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
onixa to trzymam kciuki żebyś się dowiedziała, ja tez nie mogłam się doczekać, tym bardziej że mały był tak ułożony cały czas że nie szło dojrzeć ale zjedz coś słodkiego przed wizyta, to maleństwo się pobudzi i będzie się ruszało, wtedy zobaczysz co to jest 🙂 wypróbowałam na sobie i kuzynce 🙂 jak będziesz po to napisz 🙂
3mam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam doła bo gin powiedział że usg mi nie zrobi teraz tylko w 24 tyg bo myślał że będę już po badaniu z glukozą i stwierdził że bez tego nie jest w stanie zobaczyć płci dziecka i jak się rozwija jego serduszko 😞 A że tak stwierdzę co ma badanie z glukozą do usg tego co miałam mieć ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś Ty? tak Ci powiedział? normalnie jaja jakieś... ja poznałam pleć zanim zrobiłam próbę glukozową... co ma piernik do wiatraka?
A powiedz- Twój lekarz nie robi Ci usg co wizytę? to jak Cie bada? bo ja mam o każdą wizytę robione, za każdym razem moja lekarka ogląda dokładnie małego, nie przesadzając- takie badanie trwa od 5-10 minut...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm... to trochę dziwne jak dla mnie, ale każdy lekarz inaczej praktykuje oprowadzenie ciąży... kurcze, domyślam się jaka jesteś zła że nie znasz jeszcze płci... ja też musiałam czekać i nie było mi do śmiechu...ale na pocieszenie Ci powiem, że im później się dowiesz, tym bardziej pewne będzie 🙂 i nie będzie psikusa z tym że kupisz coś dla maleństwa jednego koloru a później okaże się, że np "to" była pępowina albo cuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może zła nie jestem ale dobita tym faktem... z mężem pójdziemy na prywatne badanie usg, ale nie wiem kiedy. nie chce nam się czekać. 🙂 a później to u swojego to potwierdzę ale teraz muszę wiedzieć co jest z dzieckiem bo nawet nie wiem czy się dobrze rozwija ani nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha z tymi objawami to Ci wcale nie zazdroszczę 🙂 Jak narazie ja dobrze znoszę ciążę ale jestem już po pierwszych bołach kregosłupa 🙂

Co do badań USG to jeśli ONIXA chodzi na kasę chorych to badanie USG należy się 4 razy w ciagu całej ciazy. Pierwsze zaraz po zajsciu, drugie ok 12 tyg, trzecie w 20 stym a czwarte w 30 tyg 🙂 Także niestety to nie wymysł lekarza tylko NFZ 🙂

A badanie glukozy nie ma się w gole do płci dziecka. Jakiś debil za przeproszeniem ten lekarz. Ja tez chodzę na NFZ ale w 20 tyg zmieniłam lekarza bo niestety poprzednia Pani dr nie miała chyba dośćkompetencji. Teraz jestem zadowolona z opieki i 24.11 idę podejrzeć Małego wagę 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja podobnie jak onixa tez nie mam robioneego usg na kazdej wizycie i tez 2 wizyty wstecz nie mialm robionego i tez bada mnie tylko na fotelu oraz powiedzial ze usg zrobi ,,niby" w 26 tyg dopiero... ide teraz w piatek ( a jestem w 22tyg) i powiem mu jaka jest sytuacja ze juz bym chciala wiedziec co i jak z maluszkiem gdyz moje ostatnie usg bylo robione na poczatku wrzesnia jak mnie wypuszczali ze szpitala a zatrzymali mnie z powodu mozliwosci poronienia.jestem taka zla.. i zastanawiam sie czy czasem nie zmienic lekarza. z tego co wiem to badanie krwi powinno sie robic co wizyte a ja mialam dopiero raz...juz sama nie wiem co mam robic...:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusia2010 no z tym badaniem krwi to nie jest tak jak mówisz.Jesli przy pierwszych badaniach nie stwierdzono żadnyc sprzecznosci to teraz kolejne badania będziesz mieć wykonywane mniej wiecej koło 22-24 tygodnia,na pewno test obciazenia glukoza i przy tym inne badania morfologie, mocz. Jesli nie jestes zadowolona ze swojego lekarza to go zmień. Bo to troche dziwne ze ostatnie badanie usg miałaś we wrzesniu a jest listopad. Powinnas miec robione ok 20 tygodnia i pozniej ok 30 tygodnia. Ja tez zmieniłam lekarza wlasnie ze wzgledu na te badanie USG no i dobrze bo przynajmniej wiem iz musze sie leczyc bo mam stan zapalny, a poprzedni lekarz nawet cytologi nie pobrał :/

Jesli tylko masz jakies watpliwosci odrazu zmien lekarza bo chodzi o zdrowie Twojego Malca.

Jesli mozna wiedziec gdzie chodzisz do gina ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...