Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kajtucha ja tez trzymam kciuki za ciebie:*:*
a co do rozbierznosci w terminie porodu to ja mam 3 tyg...pierwszy na 23 marca a drugi na 12 kwietnia i lekarz powiedzial ze jak nie urodze do 6 kwietnia(2tyg po planowanym 1 terminie) to beda sie zastanawiac co dalej ze mna zrobic ale narazie nie mam sie przejmowac...no nic ja ide dalej sie uczyc...w sobote mam egzamin na uczelni.....ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kuźwa meksyk jakie rozbiezności w terminach 3 tyg po terminie to śmierc dla dziecka 😠 no jak przed to jeszcze 😲 medycyna idzie do przodu sprzęt mają wiec co oni pierdzielą ze nie wiedza na jaki dzien różnica może być max 3 dni tak jak u klaudi,
moni1111 a u ciebie te 3 tyg to totalna porazka idz kochaniutka i zrob badanie krwi - test ciążowy a do wynikow niech dołączą wykaz danych na każdy tydz ciaży i bedzie wiadomo na 100% ktory to tydzień lekarz rodzinny da ci skierowanie albo prywatnie
takie banalne badanie krwi a oni sie bawia w zgadywanki 😠

dziewczynki trzymajcie sie cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży,licząc tydzień ciąży od terminu owulacji mlU/ml

3 – 4 tydzień od owulacji—– 9 - 130

4 – 5 tydzień od owulacji—– 75 – 2600

5 – 6 tydzień od owulacji—– 850 - 20,800

6 – 7 tydzień od owulacji—- 4,000 - 100,200

7 – 12 tydzień od owulacji—- 11,500 - 289,000

12 – 16 tydzień od owulacji— 18,300 - 137,000

16 – 29 tydzień od owulacji—- 1,400 - 53,000

29 – 41 tydzień od owulacji— 940 - 60,000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period)

3 LP — 5 - 50 mIU/ml

4 LP — 5 - 426 mIU/ml

5 LP — 18 - 7,340 mIU/ml

6 LP — 1,080 - 56,500 mIU/ml

7 - 8 LP — 7, 650 - 229,000 mIU/ml

9 - 12 LP — 25,700 - 288,000 mIU/ml

13 - 16 LP — 13,300 - 254,000 mIU/ml

17 - 24 LP — 4,060 - 165,400 mIU/ml

25 - 40 LP — 3,640 - 117,000 mIU/ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Wyobraźcie sobie że nic... Od 5 rano do 11 byłam pod oksytocyną, skurcze co 2 minuty, ból jak cholera... O 11 przyszedł lekarz sprawdzić rozwarcie i co? Ni chu chu więcej niż też pieprzony 1cm! I z powrotem na salę... Skurcze męczyły mnie do 16 teraz już ok. No i co dalej? W piątek kolejna próba wywołania. Jak nie to trzecia w niedzielę,a jeśli to nie pomoże to cięcie... Szlag by to trafił... Szyjka skrócona o 2/3 w pełni gotowa do porodu tylko rozwarcie prawie zdrowe... Masakra, jak pomyśle że znowu w piątek tyle godzin cierpienia to mi się ryczec chce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Kajtucha bardzo Ci współczuje. Domyslam sie jaki to musi być bol. wszystko jeszcze przede mna. U mnie tez sie nie zanosi na wczesniejszy porod bo ujscie zamkniete, czop na swoim miejscu, zero skorczy. Eeee no ale z Toba to już przegiecie. Powodzonka Kochana. Ja zaglądam na styczniowki wiec mniej wiecej jestem w temacie 😁

Buuuziak 3-mmaj sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool 🙂 otóż Szymek jeszcze nie przyszedł na swiat tylko tyle wiem. Caly czas się męczą.

Co do szptali to powiem tak:
Raszeja - tam zamierzam rodzić, słyszałam bardzo dobra opinie na temat tego szpitala, sama sie tam rodzialam ale to juz troche dawno temu 🙂 Moje kuzynki i znajome tez w wiekszosci tam rodzily i kazda sobie chwaliła. Mają dobry sprzet, przemiłą kadre, wyremontowany oddzial wprawdzie nie wiem czy cały, za porod rodzinny zycza sobie 50 zl nie to co w św. Rodzinie aż 300 zł.
Sw. Rodzina na Engla jakos do mnie nie przemawia, słyszalam i takie i takie opinie na temat tego szpitala. Wiem ze jest sliczny odremontowany oddzial. znajoma niedawno rodzila i sobie chwalila ale tez za wszystko placila. No i mi zalezy na tym aby dziecko miec caly czas przy sobie a tam takiej opcji nie ma. Nawet jak rodzina przyjdzie to widzi Dzidzie przez szybe. W raszei masz caly czas dziecko ze soba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dzieczyny 🙂
dobrze ze kajtucha juz ma to za soba 🙂
dosc dlugo mnie nie bylo bo net mi cos szwankowal...
we wtorek bylam u nefrologa(mam klopoty od urodzenia z nerkami) i badania moczu mialam dobre tylko kreatynine za wysoka i jeszcze choruje na nadcisnienie wiec sie okazalo ze musze brac wieksza dawke tabletek bo mam za wysokie... 🥴
w czwartek bylam na badaniu tez moczu i tez wszystko dobrze, do tego glukoza tez bez problemu, tylko za malo hemoglobiny, erytrocytow,hematokrytow i limfocytow... zawsze na ta kreatynine bralam terdyferon fol ale w sierpniu w szpitalu powiedzieli mi ze niepotrzebnie biore. a lekarz od dzis mi zalecil wznowienie brania.
anycool za miesiac mam miec kolejne usg i jezeli wyjdzie ze dziecko jest 3 tyg mlodsze to termin bede miec na 12 kwietnia ale i tak od 23 marca bede pod kontrola... 🥴 raz mi licza od miesiaczki a raz od wieku dziecka...masakra...
a co do szpitala ja i tak wybieran na engla bo mam zabi skok do tego szpitala 🙂 a co do porodu rodzinnego to skladam wniosek o bezplatny 🙂 tez tak mozna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana moniu wiec sama widzisz ze lekarze nie moga liczyc dnia porodu od wielkosci dziecka bo jest mniejsze na wzglad twojego nadcisnienia wiec ty kochaniutka trzymaj sie 1 terminu bo on zazwyczaj jest ok max 1 tydz roznicy... wiesz co powinnas urodzic 26 marca a tak na marginesie skad oni wiedza jaki jest wiek dziecka co do dnia byli waszym przescieradlem kiedy sie kochaliscie :laugh: 🤪 😁 oj tam kiedy bedzie chcialo przyjsc na swiat to przyjdzie bez wzgledu na termin sama kajtucha i jej Szymek są tego najleprzym dowodem...
CO do szpitala to na Engla tez mam żabi skok no i sprzet maj super ale po porodzie chciala bym miec malenstwo przy sobie a oni tam je zabieraja i nawet jak rodzinka chce je zobaczyc to tylko przez szybke , a przynosza tylko na karmienie 🤢 😠 jeszcze nie wiem w sumie gdzie w sumie mam jeszcze troche czasu by to wszystko przemyslec i poukladac w calosc ☺️
pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool widze ze w tym samym czasie wpisalas post 🙂 🙂

Co za zbierznosc !
Co do porodu na Engla to fajnie że masz blisko. Sprzet maja taki sama jak np. Raszei tylko na Polnej klinika jest najbardziej i najlepiej dostosowana do potrzeb Dziecka, i nawet gdyby coś z Dzidzia sie działo odeślą ją na Polna na badania itd.
Wlasnie w Engla juz pomijam fakt tej ceny za porod rodzinny, to takie slyszlam dziwne traktowanie pacjenta, znajoma rodzila tam rodzinnie i zlozyla wniosek o darmowy porod, owszem zgodzili sie ale mowi ze pozniej byla traktowala jak jakas kobieta uboga, albo taka co za przeproszeniem dupy dala i zaszla w ciaze. Druga sprawa to to ze juz od porodu budujesz relacje z Dzieckiem a jak masz je tylko do karmienia to co tam mozesz sie nacieszyc. A jak narazie to wizyty rodzin w szpitalach sa zabronione ze wzgledu na grype.

Oczywiscie zrobicie jak uważacie 🙂 Ja rodzę w Raszei 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😎 😎 😎 😉 ja tez wole szpital Raszei i mam nadzieje ze uda mi sie tam zakrecic. Kaludia86 powiedz mi czy jakis czas i jaki czas wczesniej trzeba sobie wszystko zaklepac, i czy trzeba wybrac sobie polozna , ja mam problem bo moja lekarka i znajoma polozna pracuja na Engla... kurcze sama nie wiem musze popytac jeszcze dziewczyn ktore rodzily na Engla i dowiedziec sie jakie one mialy wrazenia bo dosc duzo s;yszalam o tym roznym traktowaniu przez personel... pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool z tego co wiem to nic nie musisz wczesniej zalatwiac, poporstu jak Cie chwyci 😁 juz rodzenie bierzesz torbe, męża albo partnera pod reke i jedziesz 🙂 Na pewno podlacza Cie pod KTG jesli stwierdza ze to jeszcze nie to to spowrotem odeśla Cie do domku. Musisz tam zabac napewno legitymacje ubezpieczeniowa, a teraz to juz druk RMUA od siebie z miejsca pracy ( od stycznia tego roku ksiazeczki juz nie tyle ze przestaja miec waznosc ale na podstawie druku RMUA ktory swiadczy o Twoim ubezpieczniu jestes leczona za darmo ), ostatnie wyniki badań no i koniecznie zaswiadczenie o grupie krwi 🙂 50 zl bo tyle kosztuje porod rodzinny 🙂 Ale nie wiem czy jest platny przed czy po 🙂
Jesli chodzi o polozna to ja jej w szpitalu nie oplacam bo uwazam ze nie ma takiej potrzeby a dwa ze nie znam nawet zadnej. Tylko juz po porodzie do domku bedzie przychodzic chyba 2 albo 3 razy 🙂 Ale to zalatwiasz tam gdzie nalezysz to lekarza rodzinnego 🙂

Chyba wszystko napisalam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...