Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aha, esz dobrze ze chociaz czujesz jakieś spiecia bo ja kompletnie nic. Troche jak sutki masuje to mnie chwyta ale zaraz jak przestane to wszysko ucicha 😞

Slyszalam ze na 7-dmą dobe jak nie urodzisz to Cie biora do szpitala, w sensie gin wypisuje skierowanie no ale ten Moj gin nic takiego mi nie mówil. A ja wolałabym uniknąc komplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam takie napięcia od połowy ciąży i przez to byłam na zwolnieniu od października 🙂

Mój lekarz mi na razie nic nie mówił, ale po dwóch tygodniach, to już cię do szpitala raczej oprzyj,ma nawet bez skierowania.
Ale sądzę, że w tym tygodniu się rozkulamy 🙂

U mnie masowanie sutków tez wywołuje skurcze od razu, więc robię to często.I ciągle dość mocno głaszczę brzuch. Ale nie wiem, czy to wywołuje u mnie skurcze czy są same z siebie.

Pierwszy poród zaczął się odejściem wód i było oczywiste, że się zaczyna. Teraz nie wiem, czego się spodziewać 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poniedziałkowo 🙂
oj my po ciężkiej nocy... Mały dał w kość od 1 do 4 bez wyraźnego powodu bo kolka to nie była. Po prostu coś...
Na Lutyckiej ktg nic nie kosztuje. Jechałam, mówiłam że jestem po terminie i chce ktg i dawaj! Robili 🙂
dziewczyny ja trzymam za was kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha- a małemu nie było może za gorąco? Może mu się pić chciało albo coś. Ja rodziłam córę w grudniu i mimo, że mówili, że mleko mamy wystarczy, to położna powiedziała, że sezon grzewczy, więc mogę jej dawać herbatki. I marudzenie się skończyło jak ręką odjął.

A, ja żeby zapobiec kolkom kładłam małą przed karmieniem w dzień na chwilę na brzuszku. Fikała nóżkami i się ładnie odgazowywała, przez co potem spokojniej jadła. Polecam 🙂

A na kolki miałam zawiesinę Infacol i nic lepiej nie pomagało u nas.

To tak mi się przypomniało 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm no jestem ciekawa czy się rozkulamy czy też nie. ja tak bardzo nie chcialabym mieć porodu wywolywanego. A tak czekac i czekac ... Meczące no ale trzeba... tylko to mi sile odbiera 😞

Wlasnie slyszalam o Luyckiej ze za darmo masz KTG ale jakos nie chce tam zostać w razie w :P

niestety nie mam doswiadcen z niespiącym dzieckiem wiec nie pomogę 😁 JESZCZE !!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu nie miałam lekarza z lutyckiej, po prostu jechałam tam, mówiłam że jestem po terminie ichce ktg.

Klaudia, jak nie chcesz to nie moga Cie na siłę zostawić

A mój mały ma chyba po prostu potrzebe bliskosci bo uspokaja sie tylko jak jest przytulony a najlepiej mu przy cycu, mzassie, wezmie 2 łyki i spi... własnie ogladam chusty no noszenia dzieci... a my uzywamy lefaxu z niemiec na wszelki wypadek i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka pewnie też bym tak zrobiła 🙂
Zobaczymy juro na KTG czy coś wyjdzie w co szczerze wątpie.
I mam nadzieje że Maly zdecyduje sie wyjsc na swiat w tym tygodniu.
Juz naprawde nie wiem co robić aby go zmobilizować. Chyba i tak nic nie pomoze.
Ja tu syszalam ze chlopy szybciej na swiat przychodza niż dziewczynki a tu dupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia, a ja słyszałam na odwrót, że chłopcy z reguły są przenoszeni. U grudniowek tylko jedna Majka była przenoszona, a chłopcy z reguły po terminie się rodzili. I powiem Ci że jak ja czekałam na małego to prawie każda mama synka mówiła mi że chłopców rodziły po terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Kobiety ze spokojem 🙂 ja miałam termin na 28.08.09, też robiłam wszystko i nic... a jak dałam sobie spokój to w środę do gin poszłam 🙂(5dzień po terminie) powiedział, że 3 cm i do szpitala wieczorkiem... w szpitalu powiedzieli, że to jeszcze nie czas itd... i w czwartek o 11:15 Daria była już z nami 🙂

Więc połóżcie się spokojnie i nagadajcie Maluszkom 🙂 a nóż się posłuchają 🙂 i "miziajcie" brzuszki 😉 🙃


Powodzenia i spokoju 🙂


Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Żyję i nadal w dwupaku. Chociaż zaraz chyba umrę z bólu.....
Ktg wyszło mi tak samo jak w sobotę, więc lekarz na izbie przyjęć mnie zbadał. Był tak "delikatny", że naderwał mi skórę, a ja prawie płakałam z bólu w trakcie badania 🤢 No więc puścił mnie do domu, bo mały jeszcze wysoko, ale mam się zgłosić znowu w środę. 😮 Boję się, bo przed badaniem czułam się bardzo dobrze,a teraz wszystko mnie boli. 🤢

Klaudia- nie spiesz się, bo w przyszły poniedziałek otwierają nową porodówkę 😉 Podobno full wypas. Tak mówiła położna na izbie.

Gdyby co, to w Raszei ktg 25 zł i od wtorku do piątku 14-19, w weekendy od 10-16 chyba. Nie trzeba się umawiać.

Ale ja nie wiem, czy pójdę w tą środę. ☺️ Może już poczekam do porodu 🤨

Kajtucha- u nas się chusta nie sprawdziła. Mała wolała na rekach,a w chuście się strasznie darła. Tylko an szybkie wyjścia z domu była dobra. Ale to pakowanie do chusty noworodka w kombinezonie i z kocykiem to była masakra 🤪
No, ale nie wszystkie dzieci lubią to samo. Oby u was chusta się sprawdziła, bo to jest fajny wynalazek 🙂

Zmykam do łożeczka, może jutro będzie mniej bolało 🤨

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu jak to nederwal Ci skórę? To jak on Cię badał? Nie za bardzo mogę to sobie wyobrazić.
Kusi mnie ta chusta kurcze tylko drogie to pieruństwo i szkoda mi kasy bo nie mam pewności czy się przyda... No i nie wiem jak jej się używa, jak "montuje" się ją i w niej dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://oppamama.fm.interia.pl/uw.html

http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Instrukcje_wiazania_chusty


Proszę bardzo 🙂

a jak chcesz zobaczyć Darię w chuście to wejdź na naszego fotobloga 🙂

www.opotworkuinietylko.fbl.pl

Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy wtorkowo tradycyjnie 2w1

Jakis fatalny dzień mam - zresztą to nie nowosc.
Obudziałam się o 4 tej i dupa z dalszego spania. W nocy obudziłam sie kąpletnie zlana potem i musiałam sie przebrać.
Na 10 jechałam do ginka i jeszcze przytarłam auto cofając. Juz po tym miałam dość Na domiar złego albo dobrego juz sama nie wiem sytuacja sie nie zmieniła. Nadal 1,5 cm rozwarcia, zero skurczy, i kolejna wizyta w poniedzialek. I tak do konca 42 TC wczesniej mnie nie położą do szpitala. Najgorsze jest to ze obawiam sie jesli faktycznie tak dlugo bede chodzić ze zacznie lozysko sie stażeć, wody wchłaniać no i moze jeszcze jakies zakażenie Ehhh na samą myśl chce mi sie ryczec
Jeszcze w poczekalni przede mną babeczka byla w ciazy i zaplakana wyszla z porady wiec nawet nie mysle co ten lekarz jej powiedział
No a ten Moj gin USG mi nie robił juz od 32 TC i tak faktycznie nie wiem co jest grane
Ale jak do piątku nic sie nie bedzie działo to zadzwonie do szpitala z pytaniem czy na USG moge przyjechac.

esz mowie Wam dobija mnie wszystko.

Aneczka dzieki za info z tym szpitalem 🙂 Moze malemu zechce sie przyjsc na swiat w Walentynki :P A lekaż może Cie tak zbadał żeby Ci sie ryszylo. Moja znajoma tez tak miała ze bardzo mocno ją zbadał i na nastepny dzien rodziła. chyab jej szyjkę masował nie wiem ale mowila że ból okropny.

Kajtucha ja juz w nic nie wierze 🙂 Co ma byc to bedzie ... Ale Ty najlepiej wiesz jak to jest czekac na Dzidzie 😞 i w dodatku mi nie wypisze skierowania do szpitala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobitki 🙂
Klaudia - głowa do góry! Wiem że takie czekanie jest pewnie mega denerwujące ale jestes pod opieką Gina - a ten z kolei chyba wie co robi 😉 I nie nakręcaj się tak na te wszystkie negatywy bo wraz z Tobą Maluszek też się denerwuje i faktycznie zbuntuje się na całego i postanowi pozostać w brzuchu :P
Może wybierz się z mężem na jakiś dłuższy spacerek -ruch + świeże powietrze - może to zadziała?
Trzymam kciuki abyś jak najszybciej i w miarę bezboleśnie się "rozpakowała" 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suanach - dzieki ale juz nic nie pomaga 😞
Co do naciecia krocza to slyszałam ze samo naciecie nie boli, czasami boli przy szyciu, no i po na nastepny dzien jak juz znieczulenie mija. Jesli masz dobrze zszyta ranę to do około tygodnia powinno być okey, pod warunkiem ze nie przyplata się jakies gów**. Zeby szybciej wygoić rane mozna chodzic w spodniczce bez majtek - doplyw powietrza przyspiesza gojenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha- no tak mocno mi rękę wsadził, ze mi ciutkę krocze naderwał. Boli jak cholera. 😠

klaudia- luz, ja do porodu jechałam mając mniejsze rozwarcie, niż ty masz teraz 😉 Musimy cierpliwie czekac, nie mamy wyjścia 😆

saunach- mnie samo nacięcie nie bolało, bo go nie czułam. Dostałam znieczulenie miejscowe w czasie skurczu. potem przy szyciu czułam ciągnięcie. A goiło się w miarę szybko, chociaż mnie dosyć mocno nacięli. Po tygodniu umierałam z bólu, bo za dużo nosiłam małą i się szwy ponaciągały. Pojechałam do szpitala, wyjęli mi szwy i następnego dnia byłam jak nowonarodzona 🙂 Wszystko do przeżycia.

Brzuch mi się napina non stop i co jakąś godzinkę skurcz jest bolesny. Zrobiłam pranie, posprzątałam chatę i nic. Zaraz umyję okno chyba ☺️ Zobaczymy, czy to coś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...