Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂
Chwiałabym Wam polecić hurtownie dziecięcą w Komornikach
http://www.maret.pl/

Byłam tam z mężusiem w poszukiwaniu wózka dziecięcego i łóżeczka. Szczerze Wam powiem, że jestem pod dużym wrażeniem cen.
Ceny naprawdę są bardzo przyjazne dla naszych portfeli 🙂 zarówno ciuszków, przede wszystkim wózków jak i wszelkich akcesorii.
Jeśli chodzi o wózki to najnowsze modele nie przekraczają 1100zl.
Ja osobiscie z zakupów byłam mega zadowolona, duży plus że praktycznie wszystko co jest potrzebne dla maleństwa mogłam kupić w jednym miejscu i co ważne nie przepłacając 🙂
Pozdrawiam Was cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kobitki.
U mnie Walentynki w domku - bukiet kwiatów plus pychotka kolacja. Normalnie rozieszcza mnie ten mój mężczyzna... 😉

Dziś przyszlo łózeczko ze stronki którą wcześniej Wam przesłałam i muszę przyznać że jest EXTRA!! 🤪 Bardzo nam się podoba - teraz to tym bardziej nie mogę się doczekać kiegy mała się urodzi :silly

Tak przy okazji - wiadomo że w naszym odmiennym stanie (choc nie tylko) o infekcje wszelkiego rodzaju nie trudno więc chciałabym Wam Kobitki polecić żel do higieny intymnej PlivaFem (pomarańczowy) - jak dla nie jest nieoceniony. 😎 Od
momentu kiedy go stostuję zero zapalenia! 😉
Naprawdę polecam szczególnie tym na początku ciążowej drogi... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki w 2 paku nie dziwię się, że już chciałybyście mieć swoje maleństwa przy sobie 🙂 Pamiętam jak sama odliczałam dni...

Kicia ja zakupki robiłam w Pati i Maksie i w Akpolu. W Akpolu kupowałam ciuszki, bo ceny sa naprawdę niskie w porównaniu z innymi sklepami. A w Pati kupiliśmy praktycznie wszystko...oprócz wózka który zamawiałam przez internet w sklepie DINO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski! Cały dzień was podczytuje ale nie miałam jak się odezwać bo moje dziecko dziś spać nie chciało i ciągle wymagało mojej uwagi. Ale ugotowalam sobie dziś krupnik z nim w kuchni i uważam to za sukces że tak długo tam wytrzymał. Ciężko było ale chwała tym którzy wymyślili bujany fotelik i maskotkę krowę z dzwoneczkiem w brzuszku 🙂
ja zakupy robiłam na allegro 🙂 w pati i maks i w sklepie Dyzio w tesco na ul. Opienskiego. Tam też kupiłam wózek. Ciuszki to kupowałam gdzie się da bo jestem zakupocholiczką szczególnie jeśli chodzi o rzeczy niemowlęce 🙂 kilka fajnych ciuszków kupiłam jeszcze na długo przed tym zanim w ciążę zaszłam 🙂
teraz idę spać bo mój mały niedźwiadek śpi już od 19tej po całym dniu nie spania- no oprócz 2godz na spacerze, i boję się że o 5 rano znudzi mu się spanie więc czas i na mnie.

Klaudia, dawaj no link do siebie na nk albo wyszukaj mnie Kasia Kosowska Swadzim. Linka nie wstawie bo przez tel siedzę na necie 🙂

przyszłym przeterminowanym mamusiom życzę porodowej nocy, a tym które mają jeszcze czas i etatowym mamusiom życzę spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my nadal 2w1 😞 normalnie juz caly czas wyje bo nie moge dac rady juz 😞 szok jakis normalnie tyle czasu po terminie 😞
A dopiero w sobote do szpitala i jeszcze 3 dni czekania 😞
Zobacze co powie jutro gin na wizycie 😞

Lutowki rodzą hurtem a ja znowu nic 😞
Kajtucha normalnie czuje sie jak Ty w grudniu 😞
Ale TY juz chyba o tym czasie mialas Szymka.Zaraz poszukam Cie na NK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudia, naprawdę współczuję i mam nadzieję,że ja do 40 tygodnia urodzę, bo później to jest więcej nerwów niż przez calutką ciążę 😞 Podobnie Aneczka. Bidulki nasze trzymamy kciuki. Codziennie tu wchodzę z nadzieją przeczytania, ze macie już swoje Dzieciątka po tej drugiej stronie brzuszka.

Kicia, ja w tej hurtowni w Komornikach byłam tylko raz, choć mam do niej najbliżej. Jakoś nie przekonał mnie Pan "obsługujący". Wciskał nam kity o luzach technologicznych w wózkach, a głupot to my słuchac nie chcemy. Ale być może ceny są ok, na ten temat się nie wypowiadam, bo nie porównuję wszystkiego. Jak dla mnie trochę mały ten sklep. Zdecydowanie wolę Pati i Maksa oraz Akpol. Są lepiej wyposażone.

Kasia, słyszałam już opinię, że te leżaczki-bujaczki ratują życie. Od jakiego "wieku" wsadza się do nich dzieciaszka i buja? Kupowałaś już to na samym początku? Razem z wyprawką? 🙂

Anycool, u mnie nic szczególnego z tej okazji się nie przewiduje 😉 Jedynie obiad mięsny robię, żeby jutro postować 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka ja dostałam bujaczek od mojej przyjaciółki zaraz po urodzeniu Małej 🙂 Sadzałam ją od 2 tyg jej życia...teraz ma pół roku i nadal w nim siedzi chociaż odstawia w nim takie akrobacje, że szok i nie mogę jej już zostawić w nim samej i iść do kuchni czy łazienki 🙂 Ale faktycznie - bujaczek to świetna sprawa i naprawdę warto go miec 🙂 🙂

Klaudia mam nadzieję, że do soboty urodzisz 🙂 🙂 Do jakiego gina chodzisz w Poznaniu?? Kurcze dziwne, że karzą Ci tyle czekać 😞

Kajtucha, witaj w klubie zakupoholiczek :laugh: :laugh: Ja też uwielbiam zakupki i to nie tylko takie dla bobaska 🙂 🙂 Sobie też lubię sprawiać czasami jakieś przyjemności :P

My dzisiaj byłyśmy u pediatri, bo Mała od tyg ma katarek, ale wszystko jest oki 🙂 Mam tylko kupić kropelki do noska i odciągać FRIDĄ 🙂 Oprócz tego Gabi zaczęła przybierać trochę na wadze 🙂 🙂 Bo w ostatnim czasie za mało przybierała 😞 Waży 6750 🙂 Madzia a ile waży Twoja kruszynka?? Tak dla porównania chciałabym wiedzieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, ja nadal duopack.
Widzę, Klaudia, że dalej jedziemy an tym samym wózku. 😮 jak tam ze skurczami u Ciebie? Masz jakieś? Mnie od wczoraj łapią jakieś małe, ale nieregularne, więc co mi po nich. Na poprawę nastroju poszłam se dzisiaj do fryzjera. A po południu biorę się za mycie okien pozostałych.

Nie pisałaś, co z tym terminem porodu. Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? Bo pisałaś, ze lekarz ci wyliczył inaczej niż w szpitalu.

Ja mam się zgłosić jutro na obserwację i mam ogromną nadzieję, że do jutra jednak skurcze się pojawią. ☺️ Strasznie nie chcę tam leżeć bez sensu, wiedząc, ze Julka za mną tęskni. I tak już przeżyje mój pobyt w szpitalu, to po co go przedłużać bez sensu. I tak mi tam nic nie będą robić pewnie przed niedzielą, bo przed końcem 42 tyg. chyba nie wywołują. To zamiast se siedzieć w domu z rodzinką mam w szpitalnym łóżku cały dzień? 😞 Mam strasznego doła z tego powodu i se ryczę dzisiaj. 😞

Co do zakupów dla malucha, to my większość rzeczy kupujemy w Akpolu, poza kilkoma wyjątkami. Nie opłaca się tam kupować: kosmetyków, pieluch i ciuszków, bo drogo. Ciuszki polecam (szczególnie bodziaki) z Cheerokee- Tesco. Super jakość, mięciutkie, trwałe, nie odbarwiają się ani rozciągają w praniu. I tanie 🙂 No i wzory z postaciami z Kubusia Puchatka. MI i moim koleżankom bardzo się sprawdziły. Zresztą nadal kupujemy Julce ciuszki z tej serii, tylko teraz już te większe. Ale dla niemowlaków mają ogromny wybór. Aż żałowałam, że nie potrzebuje bodziaków, bo po Julce mam uniwersalne.

Uciekam, bo zaraz po małą do przedszkola muszę się dokulać. I chyba pójdziemy sobie na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś 🙂 Mała waży już ponad 7kg... ale zaczyna na full ząbkować i apetytu ostatnio nie ma... więc nie wiem czy nie zleci trochę... bo rozwolnienie ma...

A co do zakupów, to my wiele nie kupowaliśmy a jak już to w Carefour na franowie... a bujaczka nie mamy tylko fotelik samochodowy... i bardzo dobrze się sprawdza 🙂 fakt, że nie ma melodyjek i sam się nie buja, ale Daria nie narzeka 😉


Uciekam... jeszcze mnie jakieś choróbsko bierze;/

Miłego 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina ja pisałam nie o leżaczku tylko o bujanym foteliku samochodowym. A do takich leżaczkow możesz wkładać już niemowlę pod warunkiem że leżaczek jest leżący żeby dziecko miało prosto kręgosłup. Nasz leżaczek nie jest bujany. Mama załatwiła od koleżanki,bo mówiłam że chce kupić no i żebym kasy nie wydawała to załatwiła takie coś... Nie spełnia moich wymagań no ale jako leżaczek jest ok. Ja marzę o fisher price 3w1 i jak nie kupię to poczekam do chrztu i wtedy kupię jak mały kasę dostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha... pisałam już o tym kiedyś... "pelerynka" to polarowe ocieplenie na plecki z nogawkami 🙂 i kapturkiem... wejdź tu: http://www.photoblog.pl/opotworkuinietylko/fotorelacje,1/5846,1,spacer-chusta/79364 tu zobaczysz więcej zdjęć 🙂


Jak coś to pisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha dziekuje za pocieszenie 🙂 Ale jakos nie pomaga. Ja wedlug terminu ginekologa jestem dziś 9 dzien po terminie, a wedlug szpitala to dziś mija 6 dzien. Ale raczej musze sugerowac sie tym co mowią w szpitalu.Sama w sumie nie wiem bo i gin i w szpitalu liczyli wedlug ostatniej miesiaczki no ale i tak wyszly rozne terminy.
OM miałam 3.05 i wedlug reguly noalego wychodzi termin 10 luty ( Om + 7 dni- 3 mc + 1 rok ) ale wedlug kulka mojego gina na 7 dmego. W szpitalu powiedzieli ze w 10tej dobie mam sie zglosic ale nie wiem od jakiego terminu bo w szpitalu i tak policza mi po swojemu i bede lezec niepotrzebnie tam 😞 Czego nie chce. Czuje sie dobrze - odczuwam ruchy itd 🙂

Co do skurczy to nic sie nie rusza czasami tam jakis mnie złapie ale nie grozny. wczoraj byl sex i masaz brzucha z sutkami, ruchy bioderkami i dzis znowu sex i ruchy bioderkami i troche mnie boli ale to raczej nic groznego wiec sie nie nastawiam.

Co do wywolania to i tak dopiero w 14 stej dobie wywolaja wiec jak jest u Ciebie wszystko okey to moze sie nie musisz pchac do szpitala. Wielu lekarzy zleca pojscie do szpitala dopiero w 14 sty dzien po terminie.Nie chce nic doradzac bo nie wiem jak sie czujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A gdzie to sprzedajecie? Chusty też?

Klaudia 3mam kciuki żeby to ostatnie miejsce w kc było znaczące 🙂 ! No niech te Twoje wysiłki zostaną w końcu nagrodzone!
A no i śliczna sukienkę miałaś do ślubu! Jak masz jakąś inna fotkę pokazująca ja od przodu w całości to pokaż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu właśnie jesteśmy na etapie tworzenia strony internetowej i konta firmowego na allegro... A jak narazie sprzedajemy w Sklepie na osiedlu Lecha 🙂 na przeciw kościoła, przede wszystkim to pasmanteria... a chusty też mamy... aktualnie z lnu 🙂 są dostępne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To trochę daleko ode mnie 🙂 bo ja z drugiej strony pod poznaniem mieszkam a szkoda 😞 to jak będziecie mieli stronkę to podaj adres 🙂 może coś kupię bo coś mi się wydaje że prędzej kupię gotowa chustę niż wybiorę się do sklepu po materiał :-):-):-):-):-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze Kasiu 🙂 prześlę 🙂


Klaudia 🙂 przestań się tak nakręcać to najbardziej wywołuje poród 🙂 zrelaksuj się 🙂 poczytaj książkę 🙂 posłuchaj muzyki, obejrzyj film 🙂 wyłącz się na chwilkę 🙂 a nóż się ruszy 😉


Powodzenia 🙂 i mam nadzieję, że jutro przeczytamy wiadomość, że już urodziłaś(w najgorszym wypadku zaczynasz rodzić 😉)


Dobrej i owocnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mi z cycka pociekło 🙂 masakra...

Klauduś, kochana, na lutyckiej robią tak, że rozkładają wywołanie na 3 próby tak by ostateczna była 14 dnia po terminie. Po każdym wywołaniu MUSI być dzień przerwy. Jak ja trafiłam do szpitala to wywołali mi pierwszy raz w środę, dzień przerwy bo oksy męczy bardzo dziecko, w piątek drugie wywołanie, dzień przerwy i w niedzielę ostatnie do końca, tzn najpierw oksy potem cesarka.

Nie martw się kochana, ja też byłam jak szalona żeby już urodzić :-):-):-):-):-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...