Skocz do zawartości

Poznanianki :) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agatko1989 😉 jak będziesz chciała wyjść razem na spacerek to ja bardzo chętnie... 🙂 a to moje gg: 9967234 😉

właśnie czekam aż Daria wstanie i chyba się wybierzemy 😉 póki nie pada...

Miłego dnia Kochane 😘 buziaczki dla Maluszków 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 😲 😲 😲
co jest dziwczyny gdzie wy jestescie do cholery jasnej !!!!!!!!!!
no Madzia dzis ja sie chyba z obiadkiem wyrobilam pierwsza hahaahaha juz mam zrobiony miesko usmazylam i do tego pyzy mniam mniam mniam

ale mi mały daje dzis popalic brzuchol mnie juz caly boli od jego akrobacji no ale jeszcze7 tyg chyba ze pojade wczesniej bo cos mi brzuszek opdł prawie na kolanach mam hahaha 😁
w czwartek do gina mialam byc w poprzedni ale godziny mi sie popierniczyly i ide teraz ciekawa jestem ile ma ten maluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Dawno do Was nie zaglądałam ale to z racji tego że odkąd jestam z Małą w domu drzwi się nie zamykają i czasu nie mam aby usiąsć przed kompem.
Tak więc po krótce opiszę Wam jak cała akcja porodowa się potoczyła...
Skurcze (co 7 minut) zaczęły mnie brać około 3 w nocy. Wstałam, zjadłam śniadanko, wziełam prysznic i przed 6 obudziłam tatuśka że chyba czas jechać do szpitala. Trafiłam na porodówkę z czestymi skurczami ale tylko 1.5 cm rozwarciem...
I w sumie gdyby nie to rozwarcie które bardzo wolno postepowało sam porób byłby szybki i prosty... Do godziny 15 rozszerzyło się do 5cm. Ech... co się do tego czasu namęczyłam to si namęczyłam... Skurcze co 3 minuty - ból jak cholera. No ale na szczeście potem poszło już szybko i sprawnie. Za chwilę słyszę że jest już 6, chwile potem 9, 10cm i RODZIMY!!! Dalej to już tylko kilka partych (w porównaniu do tych wcześniejszych skurcze parte to pikuś!!) i położyli mi Malutką Kruszynkę na brzuchu!!! Uczucie niesamowite i cały ból znika momentalnie!!!
Ja dość szybko doszłam do formy - na dzien dzisiejszy praktycznie czuje się jakbym w ogóle nie rodziła!! A i już w szpitalu mogłam normanlie usiąść. Śmiałam się do męża że już możemy zabierać się za drugie - przezycie niesamowite i na pewno niezapomniane. Maluda kochana i grzeczna śpi - je, je - śpi. Czasem pomarudzi ale ogólnie nie narzekam 😉 Jedyna nad czym ubolewam to fakt że mam mało pokarmu i praktcznie od 5 doby dokarmiam ją butelką. Ale jak ma być głodna i się z cyca nie dojeśc to co jej będę żałować 🙂 A co tam u Was Kobitki? Jak Wasze Maluszki? Aaaa... korzystając z okazji mam pytanko do mam : jak podajecie witaminę D3? Z mleczkiem czy bezpośrednio pipetką na jęzczek? No i czy szczepicie Maleństwa tymy płatnymi szczepionkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Suanach!!!
cieszę się że zajrzałaś do nas bo wiało tu nudą 😞 super że się tak dobrze czujesz. Kochana a moze próbuj tylko butelke, piersi wytwarzają tyle pokarmu ile dzidzia potrzebuje więc może daj jej ciągnąc jak chce to pokarm sam powinien się wyprodukować no i musisz myśłeć pozytywnie że pokarm będzie!!! może kup herbatkę na laktację albo pij 1. Bawarki 2. Piwo bezakoholowe Karmi! czynią cuda!!!


co do Wit. D to ja podaję od początku małemu na łyżeczce, takiej plasikowej dla dzieci.
A odnośnie szczepień, różne zdania są na ten temat. U mnie w klatce mieszka pielęgniarka ze szpitala na Szpitalnej i ona po konsultacjach z lekarzami w szpitalu nie szczepiła swojego bo lekarze jej odradzali więc i ja nie szczepię. Może ktoś powiedzieć że jestem niepoważna że dziecko narażam ale prawda jest taka że tam gdzie robią szczepionki i biorą za to kasę zawsze wmawiają żeby szczepić koniecznie!!! a widzisz, szpitalni lekarze twierdzą że absolutnie nie.
Poza tym znajoma aptekarka też po analizie składu stwierdziła że nie szczepić i nie kazała córce szczepić swoich dzieci.
no, ale zrobisz co zechcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 hej 🙂
Kajtucha dzięki 😉

Suanach żadna kobieta nie ma za mało pokarmu 🙂 trzeba tylko częściej przystawiać 🙂 i na dłużej 🙂 ważne są też karmienia nocne 🙂 możesz karmić"na śpiocha" czyli nie budząc Bobasa 🙂 lub wstań koło 24-1 i popracuj ok. 30 minut laktatorem 🙂 a mleczko będzie 🙂 i tak jak Kasia pisała dobra jest herbatka "HiPP Natal dla karmiących" 🙂 ja do tej pory piję od czasu do czasu 🙂

Spokojnej nocy Kochane 🙂 uciekam karmić i spać 😉

:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂czesc 🙂
oj widze ze ja pierwsza jestem

dzis na 18 do gina ciekawe co mi powie bo cos mi sie nie podoba
skurcze mam coraz czesciej te Braxtona-Hicksa
od wczoraj strasznie bola mnie plecy krzyz
i cos sie dzieje w pochwie cholera czuje jakby mi ktos tam igły wkladal czy cos w tym stulu
wiem pomyslicie kurda Emila rodzisz trzecie i jeszcze nie wiesz co i jak 😁
ale to nie tak nie mialam nigdy z tamtymi ciazami skurczy ani nic takiego a po drugie to sie chyba zapomina 🙂 pamietam ze brzuchol mialam wyzej teraz mi cos spada za szybko
jak przyjade od lekarza zaraz wam raport złoze 😁 moze mam juzrozwarcie i czas na mnie jestem ciekawa jak cholera
przede wszystkim tego ile mały wazy juz bo brzuchol mam pelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...