Skocz do zawartości

Kołatanie serca, niemiarowe tętno | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny.
Czy któraś z Was ma/miała kłopot z niemiarowym tętnem oraz kołataniem serca? U mnie objawia się bardzo szybkim biciem serca, z uczuciem, jakby coś stało w gardle i trwa kilka minut.Oprócz tego serce sobie bije jak chce. Ja mam takie problemy jeszcze sprzed ciązy, ale teraz wydaje się coraz poważniejsze ponieważ występuja częsciej i dłuzej... 😞 Miałam robione EKG ale wykazalo ono jedynie niemiarowość tętna. Żeby to wyjaśnić jutro idę na echo serca, na które zostałam skierowana przez kardiologa. Lekarze nabierają wodę w usta i nie potrafią mi nic powiedzieć o mojej przypadłości. Może spotkałyście się z czymś takim? Oczywiście życzę Wam pełni zdrowia!

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf ja nie miałam takich problemów, ale moja siostra tak. Miała kołatanie serca i tętno dochodzące do 180u/min. Okazało się, że ma wadę serducha, o której nie widziała, bo nie dawała żadnych objawów przed ciążą. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko ok. 3mam kciuki. Daj znać jak tam po ECHu serducha. 3maj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusia
nie bede otwierala nowego watku bo chodzi mi o to samo od okolo 3 dni mam lekkie kołatanie serduszka co jakis czas mam jakies mocniejsze udezenie i duszności - kiedys tak mialam przed ciążą i mialam niedobor magnezu po tygodniu brania przeszlo ale teraz sie boje ze to moze byc cos innego Pomóżcie dziewczyny wizyte mam dopiero 15/11 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
widzisz ja mam coś podobnego czasami tak mocno bije mi serce że zastanawiam się czy nie wyskoczy aż tak w rytm serca czuje takie wewnętrzne bicie uderzeń od jakoś 2 tygodni ok 90- 100 na min jeśli chodzi o mnie to mam nadciśnienie może masz możliwość zmierzenia sobie tak chociaż dwa dni pod rząd np. w aptece co do rad to ja biorę dodatkowy magnez i czasami piję melisę tak dla wyciszenia ale nie ukrywam i tak najlepiej jakby Cię lekarz zobaczył osłuchał 🙂
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki za informacje co do cisnienia byc moze bede miala podwyzszone bo jest mi caly czas duszno i goraco a tym bardziej ze przed ciaza zazwyczaj mialam cisnienie do 130/80 dzisiaj chyba sobie gdzies zmierze cisnienie i zobacze ja wlasnie od 2 dni zaczelam brac sobie magnez i jakby troche lepiej ale caly czas jestem rozdrazniona i wlasnie najgorsze jest to serducho ktore mam wrazenie ze czasem chce wyskoczyc 😞 dzisiaj sprobuje tez sie napic melisy moze tez mnie troche uspokoi a powiedz mi bierzesz cos na nadcisnienie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986, cierpię od urodzenia na szmery w serduchu które przeszły w arytmię a przez nerwice doszły też kołatania. Mniej więcej w tym samym okresie co jesteś teraz kołatania bardzo sie nasiliły co najprawdopodobnie jest spowodowane powiększeniem serca i ilości krwi. Minie za kilka tygodni, więc głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieje ze tak bedzie bo jakis czas temu tez mialam problemy z nerwica to bylo ponad rok temu dlatego nie boje sie tego ale boje sie ze moze zaszkodzic to malenstwu 😞 Dzisiaj wziełam rano magnez połowe tabletki 500 mg i mialam spokoj przez caly dzien teraz na wieczor znowu cos mnie bierze chyba sobie wezme znowu tą drugą połowę. Mam nadzieje ze mi przejdzie tak jak mówisz bo chyba sie załamę jak bym miala sie tak meczyc przez cala ciaze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nerwice od 16 lat, brałam tabletki psychotropowe które musiałam odstawić w od razu bez zmniejszania ilości i chociaż obawiałm się ze ataki lekowe będą ostro dawać w kość wyszło zupełnie inaczej. Od kiedy zaszłam w pierwsza ciążę to spełniło sie moje największe marzenie a mianowicie życie bez leków i leków. Przez te ostatnie 2 lata miałam tragiczne doświadczenia a i tak dałam rade bez tabletem. Aczkolwiek nie łudzę się ze tak będzie już zawsze bo nerwica jest nie uleczalna niestety.
Tak ze głowa do góry, ciąża potrafi zdziałać cuda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Dorotka Bagira ma rację uszy do góry nie panikować 😁 a co do tabletek to tak biorę na zbicie ciśnienia i powiem Ci że nie ma co tak się aż strasznie martwić jakby się okazało że będziesz musiała brać na pewno mniej zaszkodzi to dziecku niż za wysokie ciśnienie ale no właśnie ale zamiast pisać już mroczne scenariusze to moja droga mierzyć ciśnienie do lekarza i się okaże może to tylko jakiś wewnętrzny stres i niedobór magnezu 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem wam caly czas jestem przymulona strasznie ostatnio biore caly czas magnez i z serduchem przeszlo prawie juz nic nie odczuwam. A co do nerwicy to ja nie bralam zadnych tabletek tylko chodzilam do psychologa az po pół roku juz jego nie potrzebowalam i wszystko bylo ok az do tej pory gdy znowu wrocily wspomnienia tamtych czasów ale myslac o malenstwie wiem ze wszystko bedzie ok 🙂 i niebawem to minie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety, z nerwica trzeba się zaprzyjaźnić bo będzie nam towarzyszyć cale życie z przerwami. Jak pojawia się bobo to tak zajmuje nasze myśli ze na nerwice nie ma czasu a więc cholerstwo zostaje uśpione. Tak że cieszmy się tymi cudownymi chwilami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...