Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam stycznióweczki 🙂 postanowiłam Was odwiedzić, bo być może też urodzę w styczniu. Termin mam na koniec grudnia i na forum grudnioweczek jestem w "najmłodszej ciąży" A na początku 2 tygodnie i jaka różnica w przebiegu... Szczerze to wolałabym pare dni pożniej urodzić... zawsze to inaczej jak na początku roku się dzidziuś urodzi niż na samym końcu...ruchów jeszcze nie czuję, albo ich nie rozpoznałąm, bo czesto mam wzdęcia także ruchy jelit bardziejn czuję...ale podobno w ciąży tak jest... włosy na brzuchu też mi ściemniały... a któraś pisała że na nogach bardziej rosną...-wyczytałam, żę jakiś zabobon jest, że to wróży chłopca... wierzycie w te różne przesądy dotyczące płci? ja strasznie ciekawa jestem co będzie, bo jeszcze połówkowego nie miałam... Mąż zapewnia mnie, że dziewczynka 🙂 ja do tej pory miałam przeczucie że chłopak, a teraz już sama nie wiem...najważniejsze żeby zdrowe 🙂 ale w głębi serca chcemy dziewczynkę 🙂 a jak Wasze samopoczucie i zdrowie w ciąży? pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
star witamy i zapraszamy 🙂
ja nie za bardzo wierze w takie przesądy, w mojej pierwszej ciąży zaczepiały mnie starsze panie i wmawiały mi że będę mieć chłopca bo coś tam.. nie pamiętam o co im chodziło 😮
przy córci miałam wystający pępek heh taki nosek fajny,oraz wysoko osadzony okrągły brzuszek, teraz też tak mam - ale jakoś nie myślę o tym czy to ma jakiś wpływ na płeć dzidzi ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
star napisał(a):
Witam stycznióweczki 🙂 postanowiłam Was odwiedzić, bo być może też urodzę w styczniu. Termin mam na koniec grudnia i na forum grudnioweczek jestem w "najmłodszej ciąży" A na początku 2 tygodnie i jaka różnica w przebiegu... Szczerze to wolałabym pare dni pożniej urodzić... zawsze to inaczej jak na początku roku się dzidziuś urodzi niż na samym końcu...ruchów jeszcze nie czuję, albo ich nie rozpoznałąm, bo czesto mam wzdęcia także ruchy jelit bardziejn czuję...ale podobno w ciąży tak jest... włosy na brzuchu też mi ściemniały... a któraś pisała że na nogach bardziej rosną...-wyczytałam, żę jakiś zabobon jest, że to wróży chłopca... wierzycie w te różne przesądy dotyczące płci? ja strasznie ciekawa jestem co będzie, bo jeszcze połówkowego nie miałam... Mąż zapewnia mnie, że dziewczynka 🙂 ja do tej pory miałam przeczucie że chłopak, a teraz już sama nie wiem...najważniejsze żeby zdrowe 🙂 ale w głębi serca chcemy dziewczynkę 🙂 a jak Wasze samopoczucie i zdrowie w ciąży? pozdrawiam 🙂


Witamy w styczniówkach.

Star, ja tez mam termin w zasadzie na 27.12 ale bardziej obstawiam 03.01 (taki mam przedział wg lekarza), liczę bardziej że urodze w styczniu, w tedy macierzyński zahaczy o lipiec i urlop 🙂

dziewczyny powiedzcie mi, jakie macie podbrzusza: twarde czy miękkie. Mi w czasie weekendu czasami twardniała macica, myślałam że to dzidzia się tak rozpycha bo raz na górze miałam twarde potem na dole, ale nigdy na całej macicy. Po jakimś czasie może 1/2h przeszło, ale stracha juz nabrałam i poleciałam dziś do lekarza. Stwierdził że faktycznie macica jest troche twardawa i przepisał mi luteine i nospe rozkurczowo. Ogólnie czuję się dobrze, nic mnie nie boli, chyba że długo siedze i spodnie mi uciskają brzuch to rozpinam i jest ok.

A wy jakie macie brzuchy??

Jeśli chodzi o ruchy to czasami czuję jakby pękanie banieczek, ale podobnie jak Star miewam zaparcia i nie wiem czy to dzidzia czy jelitka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam star - też nie sądzę żeby stan owłosienia czy jakiekolwiek znaki "na ciele" mogły być symptomem płci dziecka 🙂 u mnie nie było wcześniej żadnej różnicy - ciąża zarówno z córką jak i synem dokładnie tak samo wpływała na moje ciało - no może była jedna różnica - jak byłam w ciąży a córką to wciąż jadłam lody, jak z synem chciało mi się wódki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny. witam nowe mamusie. mnie czasem boli brzuch, ale nie jest wtedy twardy (może jest jeszcze za nisko). biorę Buscopan i mi przechodzi. co do znaków ciała i związku z płcią to też w to nie wierzę. wczoraj przyszedł mój detektor tętna płodu i posłuchałam 😜 mojego szkraba. boskie uczucie.dzisiaj cały dzień spędzę na zakupach, bo w weekend chcemy zrobić mały remoncik 🙂 miłego dnia kobitki i nie przemęczajcie się za bardzo
ps. właśnie sobie przypomniałam, że moja siostra miała twardy brzuch przez całą ciążę. szczególnie jak się czymś zmęczyła. tak się do tego przyzwyczaiła, że jak zaczęła rodzić to nawet nie poczuła że jest jakaś zmiana w twardości brzucha 🙂 i bała się jechać do szpitala, żeby jej nie pogonili 🙂 że z fałszywym alarmem przyjechała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki i nowe mamusie, coraz wiecej nas tu 🙂 ja z dnia na dzien coraz bardziej chora jestem, jak za dlugo gadam to tak mi gardlo zatyka ze nikt mnie nie rozumie co mowie 🙂 ale do lekarza jeszcze nie poszlam 🙂 jutro pojde jak mi nie przejdzie, jestem tak zmeczona a siostra mi jeszcze dzieci przywiozla... wiec umowilam sie z kolezanka na kawe i uciekam 🙂 wiem ze nie ladnie tak ale naprawde potrzebuje godziny relaksu 🙂 nic ide sie szykowac i spadam milego dnia wam zycze i nie przemeczajcie sie, a i mialam dodac wczoraj moja dzidzi jak wstalam w nocy zrobic siusiu to tak mnie ze 3 razy mocno kopla ze az reka mi podskawkiwala 😁 sama nie wierzylam 🙂 moj sie smieje ze sie zdenerwowalo ze wstalam i je obudzilam 🙂 jeszcze raz milego dzionka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. W nocy mnie gorączka złapała, nadal mnie wszystko boli i jestem strasznie senna. Zakupiłam w aptece syrop prenalen i mam nadzieje że troszkę mi pomoże.
Mi brzuszek twardnieje gdy się przemęcze, a to zdarza się często bo mam w domku małą łobuziarę która w styczniu skończy 3 latka więc mam co robić 🙂
Michasia masz rację że uciekłaś do kolerzanki, odpocznij 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katarzyn napisał(a):
asiek83 napisał(a):
Witam wszystkie przyszłe mamy styczniowe 🙂
Ja również mam termin porodu na styczeń 🙂

asiek mój suwaczek (nie tutejszy) tez pokazuje 5miesięcy 3 tygodnie i 4 dni do porodu 🙂


Więc może spotkamy się na porodówce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Mogę się do was przyłączyć ?? w pracy strasznie mi się nudzi więc lubię z kimś pogadać a zwłaszcza o naszych pociechach 🙂 Ja mam termin na 5 stycznia i prawdopodobnie urodzi się dziewczynka, ale lekarz potwierdzi to na następnym USG 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziulkamyszka napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂 Mogę się do was przyłączyć ?? w pracy strasznie mi się nudzi więc lubię z kimś pogadać a zwłaszcza o naszych pociechach 🙂 Ja mam termin na 5 stycznia i prawdopodobnie urodzi się dziewczynka, ale lekarz potwierdzi to na następnym USG 🙂 pozdrawiam


Witaj Madziulkamyszka 🙂
Jak samopoczucie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do imienia to mam straszny problem - moje dzieci to Artur i Ada i na tym wyczerpałam pomysły na imiona. O ile dla dziewczynki to jeszcze podoba mi się Julia to jeśli będzie chłopiec to chyba pozostanie bezimienny 😁 Dziewczyny, a Wy jakie macie pomysły na imiona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dla chłopca myślałam o Marcelu, ale dla dziewczynki mam problem od zawsze chciałam żeby była Lenka ale ostatnio moja ciocia (siódma woda po kisielu) stwierdziła że jej synowa wybrała brzydkie imie (Gabrysia) ja na to że chce mieć Lenkę ... miesiąc później mała przyszła na świat i została Lenką a ja jestem wściekła :[ już nikomu z rodziny nie poiwiem jak damy na imię ;] (tylko moim rodzicom )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja chcialam julia albo majka a dla chlopca nie mam pojecia, chodz i dla dziewczynki z imieniem bede miala problem, tych majeczek i juli jest juz masa wiec pomysle nad jakims innym imieniem, ehh tylko nie mam pojecia jakie to imie wybrac 😞 no ale narazie nie bede myslec teraz 9 sierpnia ide do lekarza i moze poznam plec wiec wtedy bede glowkowac 🙂 pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 ja waśnie jestem po wizycie u gin 🙂 z dzidzią wszytko ok ... a nawet więcej - lekarz powiedział że wie jaka płeć a mi nie powie :P byłam w szoku z córcią aż do 7 m-ca nie byliśmy pewni bo się zakrywała, za każdym razem 🙂 a tu niespodzianka . i jakie zaskoczenie ! lekarz powiedział że to chłopiec 🤪
córcia rozczarowana bo chciała siostrę , ale za to mąż jak wróci z pracy i się dowie to ze szczęścia chyba pod sufit będzie skakał , tak jak mój ojciec i teściowa - oni w 3 chcieli chłopca , a reszta dziewczynkę 😁 ale cóż najważniejsze że maluszek jest zdrowy 🙂 lekarz się pytał czy chce zwolnienie lekarskie , ale powiedziałam że może od następnej wizyty 🙂 a jak tam u Was ? pracujecie czy jesteście na l4?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniu to gratuluje synka 🙂 i zdrowla zycze 🙂 fajnie ci sie trafilo parka 🙂 cos nasza donia ucichla 🤔 ciekawe co tam u niej ? to sie mezus ucieszy 🙂 moj tez by sie cieszyl jakby byl synus ale jeszcze sobie poczekam z ta swiadomoscia, ja daje julia na imie i chodz jest ich juz troche to nie patrze na to bo bym zadnego nie wybrala imienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Michasia 😘

Aniu właśnie ja nie mam pojęcia co i jak będzie w moim przypadku ze zwolnieniem albo czymś podobnym 🤨 ja biorę rentę rodzinną po zmarłych rodzicach póki się uczę - czyli do 25 roku życia, i nie wiem czy ja będę mogła mieć jakieś zwolnienie albo coś takiego ? W poprzedniej ciąży nikt mi nic nie doradził i poprostu od października przestałam chodzić do szkoły

Co do imienia to nie mamy pojęcia, zrobimy jak przy córeczce - będziemy wymieniać parę imion do brzuszka i jak maleństwo zacznie intensywnie kopać zostaniemy przy danym imieniu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...