Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agniesiulec napisał(a):
Hek kochaniutkie jak sie czujecie 🙂?? ja sie czuje rewelacyjnie w ogule ta ciaze przechodze tak jak by jej nie bylo 🙂 jedynie kopniaki mojego malenstwa daja mi znac ze cos sie dzieje w moim ciele ,no i waga ktore drastycznie rosnie, ale tak po za tym wszystko jest bardzo dobrze 🙂
Moje maleństwo szaleje w brzuchu, to takie piękne uczucie, bardzo czesto je czuje 🙂
Na poczatku bylo to uczucie pekajacych baniek albo tzw motylkow w brzuchu a teraz z upluwem 2tyg wyrazne kopniaki heheh niesamowite uczucie, ale co tu duzo pisac same przeciez wiecie 🙂
za tydzien w czw ide na usg połówkowe i moze wkońcu sie dowiem kto mi tak buszuje w brzuszku , córcia czy synuś.....
Pozdrawiam i caluje mamuski:**


Ja się też tak czuję 😉, kiedyś miałam w miesiącu lepsze i gorsze dni , a teraz jestem chyba na jakimś speedzie, czuję się ogólnie lepiej i witalniej niż przed ciążą, także emocjonalnie jestem bardziej stabilna (mój mąż dostawał często po głowie podczas PMSu).
Moje dziecię rusza się intensywnie, wczoraj był spokojny dzień, za to dziś od szóstej rano mała urządziła sobie chyba gimnastykę poranną, a potem czułam już kopniaki cały dzień. Teraz też się wierci 🙂
Mnie się bardzo podobało połówkowe, poszliśmy razem i wzruszyliśmy się bardzo, że wszystko na swoim miejscu no i że dziewuszka 🙂
Miłego wieczoru dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello 🙂 ja w tej ciazy jestem jakas taka kaleka heh ruszam sie wolno, wszystko pobolewa raz to, a raz co innego. bylam dzis z mezusiem w poszukiwaniu autka no i znalezlismy 😎 jutro pojedziemy spisac umowe i jupi dlugo nie szukalismy i tyle dobrego . malenstwo od czasu do czasu sie powierci i kopnie a tak to leniuchuje. wlasnie musze sobie kupic jakas oliwke albo nie wiem, bo coraz bardziej mam napieta skore. lece mamuski corcie wykompac bo juz stoi kolo mnie .papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
ttinka napisał(a):
bylam dzis z mezusiem w poszukiwaniu autka no i znalezlismy 😎 jutro pojedziemy spisac umowe i jupi dlugo nie szukalismy i tyle dobrego .


a co za autko kupiliście ? 🙂 my też się rozglądamy za autkiem rodzinnym 🙂


Aniu kupiliśmy tzn jutro kupimy opel astra z 2005 w kombi, ładny duży rodzinny samochodzik. Co dla mnie jest najważniejsze ma olbrzymi bagażnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
ttinka napisał(a):
bylam dzis z mezusiem w poszukiwaniu autka no i znalezlismy 😎 jutro pojedziemy spisac umowe i jupi dlugo nie szukalismy i tyle dobrego .


a co za autko kupiliście ? 🙂 my też się rozglądamy za autkiem rodzinnym 🙂


Aniu kupiliśmy tzn jutro kupimy opel astra z 2005 w kombi, ładny duży rodzinny samochodzik. Co dla mnie jest najważniejsze ma olbrzymi bagażnik.


oj tak bagażnik to podstawa 🙂 tym bardziej jak wózeczek musi wejść , jakieś zakupy 🙂 my patrzyliśmy opla zafirę , vw tourana , mazda premacy 🙂 i jak dla nas ważna jest ekonomia , więc patrzyliśmy za paliwem + gaz. ale jak na razie tylko się rozglądamy zobaczymy co z tego będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cos kreca, ja zadzwonie po usg sie wypytac wszystkiego bo ta baba jakos tak dziwnie to gadala.. jakby niewiedziala o czym mowi... ja jej mowilam ze slyszalam ze jest tak i tak a ona ze mozliwe ale moze byc tak i tak a nie jak ja mowi ale ona moze sie mylic... sranie w banie ... za przeproszeniem. a mnie dzis brzusio boli od wczorajszych spacerow.. dzis odpoczywam. jeszcze kuzynka w nocy mi napisala sms zebym wpadla jej dziecka popilnowac a ona mieszka 7 km ode mnie deszcz pada a ja nie mam czym jechac jakby mi napisala dzien wczesniej to bym kogos skabinowala a tak to kogo ja jej znajde ?? 🤢 chyba nie mysli ze w deszcz rowerem do niej pojade.. masakra jakas. dzis w nocy to wstawalam chyba ze 6 razy.. myslalam ze sie wsciekne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
ttinka napisał(a):
Ania_ust napisał(a):
ttinka napisał(a):
bylam dzis z mezusiem w poszukiwaniu autka no i znalezlismy 😎 jutro pojedziemy spisac umowe i jupi dlugo nie szukalismy i tyle dobrego .


a co za autko kupiliście ? 🙂 my też się rozglądamy za autkiem rodzinnym 🙂


Aniu kupiliśmy tzn jutro kupimy opel astra z 2005 w kombi, ładny duży rodzinny samochodzik. Co dla mnie jest najważniejsze ma olbrzymi bagażnik.


oj tak bagażnik to podstawa 🙂 tym bardziej jak wózeczek musi wejść , jakieś zakupy 🙂 my patrzyliśmy opla zafirę , vw tourana , mazda premacy 🙂 i jak dla nas ważna jest ekonomia , więc patrzyliśmy za paliwem + gaz. ale jak na razie tylko się rozglądamy zobaczymy co z tego będzie 😉


my też patrzyliśmy za tymi modelami i jeszcze audi a4 w kombi tez tak mniej wiecej od 2004r. tylko my 1.7 albo 1.9 tdi w diesel'u
moje maleństwo w końcu się rozkręciło i przestało leniuchować
brzuszek mnie pobolewa ale damy rade
ja dziś jakoś nie mogłam spać, jeszcze rano ktoś w parku gonił chyba z walizką na kółkach i się tłukł więc tym bardziej nie mogłam usnąć bo miałam okno otwarte i było to bardzo słychać
ok lecę, miłego dnia mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dokladnie ja wstalam ogarnelam dom, rozpalilam w centralnym i zaraz pod kocyk. niestety bez smakolyku bo jutro dopiero jade na zakupy ale mam ma mi przywiesc okienka 🙂 te chrupki co sie w oleju robi 🙂 wiec jak nie zapomni to sobie zrobie 🙂 ale mi sie dzidzia wierci dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś odpoczywam, do pracy nie idę, zrobiłam sobie wolne. Muszę badania hormonów tarczycy zrobić bo zapomniałam o tym a w przyszłym tyg mam wizyte kontrolną, wiec dziś do laboratorium się udam, a później z siostra i chrześniakiem się spotkam 🙂

Mój maluszek najczęściej wieczorem sie uaktywnia, a wczoraj to chyba czkawkę miał, bo tak rytmicznie na "całej" powierzchni się bujał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie też pogoda okropna , deszczowo i pochmurno 🥴
a dziś do lekarza 🙂 także czekam z niecierpliwością i mam nadzieję , że zrobi mi usg , bo biorę Majcię ze sobą obiecałam Jej , że będzie mogła zobaczyć dzidzię jak lekarz będzie robił badanie 🙂
więc do zobaczenia później dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kobitki...ja do szkoły rodzenia jestem już dawno zapisana 🙂 położna do mnie zadzwoni jak ruszą a ma to nastąpić we wrześniu...bliżej nieokreślony termin 🙂
co do ruchów, to moje maleństwo czasem ma lenia i sobie odpoczywa a czasem kopie cały dzień 🙂 dzisiaj nawet w nocy je czułam 🙂 już pomijam fakt, że prawie w ogóle nie spałam tak mnie plecy bolały 😞
wczoraj walczyłam z szafą i dzisiaj tez zamierzam...ju prawie kończę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewuszki - u nas od rana bylo sloneczko i fajny wiaterek, ale chyba od Was idzie i do nas to zimno, bo tak pochmurno sie zrobilo, a ja ziewam i tylko ziewam i marze o kawie.. 😞 Właśnie, pijecie w ciąży kawę? Ja jestem ogromnym kawoszem, ale na czas ciąż odstawiam ją, niby czytalam gdzies ze filizanka dziennie w ciazy to nie zbrodnia, ale tak jak nalezy odstawic wszelkie używki w ciazy, tak ja odstawiam kawe bo to moja jedyna używka, jednak czasami mam OGROMNĄ ochote sie jej napic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co ja też wolałam odstawić kawe...
Lepiej troszke sobie odpuscić,zeby wszystko było ok... 😉 z Tylu rzeczy trzeba zrezygnowac ale oczywiscie dla dobra naszych maluszkow!!! ;**

Dzis zauwazylam jak czas ardzo szybko leci...zleci juz tak bardzo ,że niedługi znajdziemy sie na porodówkach,jakiś strach mi się dziś włączył.Jak macie zamar rodzić ? i jak z waszymi obawami ?

Moja malutka dziś szaleje 😉 Buziaki! 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie, tez tak mysle, ze raczej nie zaszkodze odstawiając kawę 🙂

Ja bardzo chce rodzic naturalnie, oczywiscie u boku ukochanego, z doswiadczenia wiem jakim jest ogromnym wsparciem i to nie tylko dlatego, ze pomaga przeć, ociera czoło z potu, robi chłodne okłady itp ale pamietam moment z mojego poprzedniego porodu, ktory byl szalenie intensywny i nie pozwalal mi na oddech i \"odpoczynek\" pomiedzy kolejnymi skurczami, kiedy to naprawdę przestałam w siebie wierzyc i myslalam, ze nie dam juz rady, to poprostu z tej bezsilnosci sie poplakalam.. objelam wtedy za szyje mojego T, a On cierpliwie znoszac moje łzy poddania się pomógł mi urodzić bez głupich tekstów typu: dasz radę, będzie dobrze itd.. niezapomniane są to emocje, pisząc Wam o tym mam łzy w oczach..
Ale, przeszlam tez juz w swoim zyciu CC i mimo trudu porodu naturalnego, uwierzcie mi, cesarka a zwlaszcza po niej to koszmar, nie polecam.

A czy sie boje porodu? Pewnie, ze sie boje, czy bólu? Bólu tez, ale najbardziej wszelkich nieprzewidzianych komplikacji, no i tego, że moge miec znowu cc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...