Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Hejka.
Ja jakieś 20 minut temu wróciłam z glukozy. Fuj fuj fuj, cały kubek ciepłej mi dali do wypicia i kazali się streszczyć pijąc ją, dziwne że nie poszłam zwymiotować. Potem 1h siedzenia i kłucie, potem kolejna 1h i kłucie. Dziwne że córcia tyle ze mną tam wytrzymała hihi kochana moja
A teraz wcinam w końcu śniadanie
no z tego slyszalam ze mozna sobie cytryne wcisnac i chyba sobie kupie 🙂 w razie czego 🙂 boje sie ze zwymiotuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie brałam cytryny, jakoś dałam rade bez niej

to jak nie daje, to pewnie będziecie musieli jeszcze chodzić na nauki przedmałżeńskie bo bez nich też nie będzie wam chciał dać ślubu, oj niektórzy księża to przesadzają

poza tym to jak wam dzień mija mamuśki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie to prawda co ksiadz to obyczaj 🙂 wczesniejszy ksiadz to dawal bez problemu a ten to juz nie 🙂



To jest właśnie to! szkoda slow, co jest dziecko winne ehhhh dlugo by mozna bylo dyskutowac na temat co nie ktorych ksiezy i ich przekonan.......Najwazniejsze by rodzice stworzyli dziecku prawdziwy dom pelen ciepla i miłości.....to jest dla dziecka najwazniejsze a i bez ślubu jest to do zrealizowania 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
ttinka napisał(a):
Hejka.
Ja jakieś 20 minut temu wróciłam z glukozy. Fuj fuj fuj, cały kubek ciepłej mi dali do wypicia i kazali się streszczyć pijąc ją, dziwne że nie poszłam zwymiotować. Potem 1h siedzenia i kłucie, potem kolejna 1h i kłucie. Dziwne że córcia tyle ze mną tam wytrzymała hihi kochana moja
A teraz wcinam w końcu śniadanie
no z tego slyszalam ze mozna sobie cytryne wcisnac i chyba sobie kupie 🙂 w razie czego 🙂 boje sie ze zwymiotuje 🙂


a mi powiedzieli , że mam przynieść sobie kanapkę i wodę do popijania tej glukozy, ale z tego co pamiętam z ciąży z córcią - to była masakra 🤢 strasznie mnie mdliło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
michasia24 napisał(a):
ttinka napisał(a):
Hejka.
Ja jakieś 20 minut temu wróciłam z glukozy. Fuj fuj fuj, cały kubek ciepłej mi dali do wypicia i kazali się streszczyć pijąc ją, dziwne że nie poszłam zwymiotować. Potem 1h siedzenia i kłucie, potem kolejna 1h i kłucie. Dziwne że córcia tyle ze mną tam wytrzymała hihi kochana moja
A teraz wcinam w końcu śniadanie
no z tego slyszalam ze mozna sobie cytryne wcisnac i chyba sobie kupie 🙂 w razie czego 🙂 boje sie ze zwymiotuje 🙂


a mi powiedzieli , że mam przynieść sobie kanapkę i wodę do popijania tej glukozy, ale z tego co pamiętam z ciąży z córcią - to była masakra 🤢 strasznie mnie mdliło 😞


a mi nic nie kazali jeść, ani pić tyko siedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tinnka...dzień mija spokojnie by najmniej mi 😉
A nauki przed malżeńskie teraz sa wszedzie obowiazkowe
;0
ja już to przeszłam 🙂
4 spotkania z ksiedzem i osoba swiedzka +3 spotkania w poradni małzeńskiej co dla mnie bylo szokiem heh pralnia mozgów, a po wszystkim jeszcze wywiady u mnie w parafi z ksiedzem jeden juz mamy za soba czeka nas jeszcze jeden.....w urzedzie nie ma tyle roboty jak w kosciolach heh smiechu warte no ale coz jak trzeba to trzeba 🙂
U mojego K... w parafi jeszcze musielismy isc na nauki przed chrzcielnePARANOJA nie obowiazuja ane wszedzie ale w tej parafi akurat tak heh.....
a co do glukozy to obawiam sie tego badania....wlasnie tez dostalam skierowanie na te badania...
nie wiem czy to przezyje...dobrze ze szpital mam pod domkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesiulec napisał(a):
tinnka...dzień mija spokojnie by najmniej mi 😉
A nauki przed malżeńskie teraz sa wszedzie obowiazkowe
;0
ja już to przeszłam 🙂
4 spotkania z ksiedzem i osoba swiedzka +3 spotkania w poradni małzeńskiej co dla mnie bylo szokiem heh pralnia mozgów, a po wszystkim jeszcze wywiady u mnie w parafi z ksiedzem jeden juz mamy za soba czeka nas jeszcze jeden.....w urzedzie nie ma tyle roboty jak w kosciolach heh smiechu warte no ale coz jak trzeba to trzeba 🙂
U mojego K... w parafi jeszcze musielismy isc na nauki przed chrzcielnePARANOJA nie obowiazuja ane wszedzie ale w tej parafi akurat tak heh.....
a co do glukozy to obawiam sie tego badania....wlasnie tez dostalam skierowanie na te badania...
nie wiem czy to przezyje...dobrze ze szpital mam pod domkiem 🙂


ojoj heh my byliśmy na 2 krótkich naukach przedmałżeńskich i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewuszki...
ja już w butach posprzątałam i teraz ciężko pracuję naukowo 🙂 przygotowuję się do obrony 🙂
też tak mam że jak długo leżę albo siedzę, to jestem cała obolała.
ksiądz jakiś głupi, że nie ochrzci bez ślubu...nie ten to inny według mnie 🙂 ale ślub fajna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej jak tam wieczorek mija? mnie cos pobolewa kregoslup i jak sciagalam pranie to tak mnie brzuch na dole rozbolal 🤢 ale tak ze 5 sek i przestalo. teraz sobie odpoczywam i musze policzyc w ktorym tyg jestem... 😮 bo jezeli lekarz kazal mi liczyc tak jak polozna mowila a nie jak z usg wyszlo to znow sie przestawic musze... w razie jakby jakis lekarz pytal.. 🤨 ehh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
hej 😉
ja mam slub cywilny,ale z chrzcinami tez paranoja...a koscielnego nie planujemy.
No my wybieramy sie tez na glukoze,slyszalam wlasnie ze bardzo nie dobre...;/ ale mus to mus...

daguza a mam takie pytanko.. kiedy ty mialas ostatnia miesiaczke?? ☺️ glupie pytanko ale widze ze jestes w podobnym tyg co ja ze 24 tydz 1 dzien.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na glukoze miałam w planach iść jutro, ale nie kupiłam cytryny, za ato mam pyszne bułki słodkie na kolacje, więc się za słodzę na maxa a glukoze na czwartek przekładam 🙂 Nie zając nie ucieknie 🙂

Co do chrztu, trzeba chrzcić dziecko w kościele parafialnym, czy można pojść do innego, bo jest bliżej lub jest ładniejszy, lub cokolwiek innego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesiulec napisał(a):
tinnka...dzień mija spokojnie by najmniej mi 😉
A nauki przed malżeńskie teraz sa wszedzie obowiazkowe
;0
ja już to przeszłam 🙂
4 spotkania z ksiedzem i osoba swiedzka +3 spotkania w poradni małzeńskiej co dla mnie bylo szokiem heh pralnia mozgów, a po wszystkim jeszcze wywiady u mnie w parafi z ksiedzem jeden juz mamy za soba czeka nas jeszcze jeden.....w urzedzie nie ma tyle roboty jak w kosciolach heh smiechu warte no ale coz jak trzeba to trzeba 🙂
U mojego K... w parafi jeszcze musielismy isc na nauki przed chrzcielnePARANOJA nie obowiazuja ane wszedzie ale w tej parafi akurat tak heh.....
a co do glukozy to obawiam sie tego badania....wlasnie tez dostalam skierowanie na te badania...
nie wiem czy to przezyje...dobrze ze szpital mam pod domkiem 🙂


Ja też u siebie w parafii będę musiała zaliczyć nauki przed chrztem - swoją droga ciekawe czego tam nauczają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dzionek minął spokojnie, syneczek daje o sobie znać co jakiś czas 🙂 ale widzę, że tutaj też spokojniutko 🙂
Ja na glukozę wybieram się w przyszłym tygodniu 🙂 Moja gin też mówiła, że można cytrynę sobie wziąć 🙂

Słuchajcie dziewczyny w którym tygodniu maluchy powinny zacząć się obracać w brzuszkach ? Bo mi moja ginekolog powiedziała, że jak do 35 tyg. się nie obróci to da skierowanie na cc, ale z tego co słyszałam to dzidziuś może się obrócić nawet w 38 albo 40 tygodniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

nie trzeba chrzcić w swojej parafii, zwłaszcza jak ksiądz jest idiotą, a w ogóle to można sobie wybrać parafię do ktorej można przynależeć. Nasz proboszcz nie chciał wydac mojemu T zaswiadczenia, zeby mogł zostac chrzestnym, bo nie mamy ślubu, ale chrzest naszemu dziecku udzielił - proste, za zaświadczenie się nie płaci, a za chrzest i owszem 🙂 W ogóle usłyszeliśmy wtedy, że nasze dziecko będzie psychiczne bo nie mamy ślubu.. ciemnogród doslownie, dlatego omijamy odtąd naszą parafię szerokim łukiem.

badanie z glukozą smakuje tak, jakby Wam ktoś rozpuścił pól szklanki słodzików w niewielkiej ilośco wody, ochyda 😠

Agniesia, to wszystko od Dzidziunia chyba zależy. Mojego brata żona miała wyznaczoną cc z powodu właśnie ułożenia Małej, pojechali do szpitala w umówionym terminie, ostatnie badanie przed operacją, a tu niespodzianka, Mała główką w dół 🙂 i odesłali ich do domu gdzie mieli czekać na początek porodu naturalnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry dziewczyny!!
ale dzis brzydka pogoda... u nas pada strasznie... 🥴 dzis zamierzam duzo lezec, planuje zrobic placka 🙂 bo oczywiscie naszla mnie ochota 🙂 ale najzwyklejszego i najlatwiejszego 🙂 byle do kawy byl w sam raz 🙂 i chyba trafi na skubanca 😁
co do glukozy to gadalam z kuzynka i ona mowila ze 50 gram to nie jest tak zle 75 jest o wiele gorsza 🤔 i zeby najlepiej dzien przed badanien nie jesc nic slodkiego to az tak nie zemdli 🙂 i ja zamierzam tak zrobic 🙃 nie jesc slodkiego dzien przed i wezme cytryne 😜 i do tego z 1 litr wody chodz nie wiem czy pozwola mi popic czy to wyniku nie zmieni... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do ulozenia dziecka.. z tego co slyszalam i wyczytalam to dziecko w kazdej chwili sie moze obrocic.. dzis moje malenstwo obudzilo mnie okolo 5 mocnymi kopniakami.. 😉 moj sie smial zebym sie przyzwyczajala bo pewnie po porodzie o tej godz na karmienie bede wstawac 😁 najpierw pokopal mnie po pecherzu.. przez co oczywiscie 2 razy bylam w wc 😎 a teraz zaczepia moj żołądek 😁 ale to jest strasznie nie przyjemne 🥴 bo az mnie mdli... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewuszki..ja Antka ochrzczę w mojej rodzinnej miejscowości 🙂 żeby wszystkie papiery były w jednym miejscu 🙂 akt ślubu i chrztu 🙂
mojej siostry dzidziol obrócił się w 35tc...ponoć bardzo bolało i niedobrze jej było. trwało to cały dzień. ale ona drobniutka jest więc może dlatego...
michasiu ale Tobie namieszali z tymi tygodniami. ja bym liczyła na Twoim miejscu od dnia miesiączki. tak jak wszystkie liczymy. wiadomo, że z USG termin może się zmienić a z miesiączki nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki z rana.
Jakoś się dziś dziwnie czuje, jestem taka zmęczona i nieobecna, kręci mi się czasem w głowie i w ogóle jakoś mi jest źle 🤢
Dzidziuś leniuchuje, czasem daje o sobie znać. Bardzo ale to bardzo lubi naciskać mi na pęcherz heh.
Zapomniałam dopisać, ja wyliczam tygodnie z dnia ostatniej miesiączki bo z usg to się zawsze termin zmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiek83....nauki przed chrzcielne to godzinne spotkanie w naszym przypadku odbylo sie po Mszy Swietej , prowadzacy ksiadz badz katecheta tlumaczy caly rytual chrzcin, co w naszym wyznaniu one oznaczaja , jacy powinni byc rodzice chrzestni no i my jako rodzice,zadna nowosc 🙂

Michasia.......to mnie teraz pociaszyłas z ta glukoza 😞ja mam do wypicia 75ml 😞
swoja droga mozesz mi napisac ile sie czeka na wyniki glukozy? bo normalne badania morfologi zawsze mam do odebrania w ten sam dzien w polodnie,a wyniki mam porobic do nastepnej wizyty ktora odbedzie sie 3 i nie wiem czy moge isc na badania tak jak zawsze czyli dzien przed wizyta....

tinka....ja tez sie cos dziwnie czuje juz 2 dzien kreci mi sie w glowie , nie mam na nic sil , ale sadze ze to ta pogodaaaa taka do banii a ja jeszcze mam niskie cisnienie i to tez swoje robi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesiu ja sie pytalam poloznej i ona powiedziala ze na wynik czeka sie ok tygodnia, niewiem jak u was ale u nas to tylko w jeden dzien robia badania krwi i glukoze w poniedzialki i w ten poniedzialek co bedzie mam isc na badanie a na nastepny po wyniki i spowrotem do lekarza.. ale u was to moze inaczej jest.. 🤨 bo co przychodnia to inaczej.. 😉 moj placek sie studzi 🙂 a ja w polowie obiadu 🙂 zostalo mi jeszcze gotowanie 🙂 zrobilam kopytka 🙂ale gotowac to bede chyba ze 2 godziny 😁 bo tyle mi ich wyszlo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...