Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was styczniowe Mamusie!! 🙂
Ja tez mam termin na styczeń, konkretnie to sam początek, 02.01.2013.
To moje pierwsze dziecko, druga ciąża (pierwszą poroniłam w lutym tego roku...), mam 26 lat, od dwóch lat mieszkamy z Mężem na wsi, nie pracuję, bo tu ciężko o pracę, dlatego mam duuużo wolnego czasu 🙂 I na pewno będę tu częstym gościem- jeżeli mnie przyjmiecie do swego grona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):


Obliczaliśmy z moim G wczoraj wydatki do stycznia aż dzidzia będzie to wyszło nam około 4,5 do 5 tysięcy (razem z wózkiem). Aż się za głowę można złapać jak to wszystko kosztuje.

Miłego Dnia dziewczynki 🙂


powiem Ci że mi podobne wyliczenia wyszły -4,5tys 😮, na szczęście część rzeczy już mamy 🙂 ale jeszcze jakieś 2tys do wydania przed nami 😉 dzisiaj kupiłam śliczny pajacyk kremowy i dwupak body z długim rękawem rozpinane po całej długości na środeczku i między nóżkami 🙂 i taki cieplejszy pajacyk bez stopek 🙂 a ile radości z tego 😁 i buciki dla córci już zimowe kupiłam , normalnie pół dnia w mieście i padam już ze zmęczenia 🙂 ale już z ciuszków to w większości to wyprawkę mam , do szpitala komplecik jest 🙂 aż moja dzidzia w brzuszku szleje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Witam Was styczniowe Mamusie!! 🙂
Ja tez mam termin na styczeń, konkretnie to sam początek, 02.01.2013.
To moje pierwsze dziecko, druga ciąża (pierwszą poroniłam w lutym tego roku...), mam 26 lat, od dwóch lat mieszkamy z Mężem na wsi, nie pracuję, bo tu ciężko o pracę, dlatego mam duuużo wolnego czasu 🙂 I na pewno będę tu częstym gościem- jeżeli mnie przyjmiecie do swego grona 🙂
witamy w naszym gronie 🙂 napewno ci sie tu spodoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową mamusię 🙂

Strasznie szybko ten czas zleciał. Już mamy prawie październik wiec w moim przypadku to jeszcze 3 m-ce (termin 27.12-6.01 przy czym bardziej obstawiam 6.01) jak dzidzia będzie z nami, a jeszcze nie tak dawno nawet nie myślałam o tym że mogę być w ciąży 🙂
Ach te dwie piękne kreski, widok bezcenny 🙂
co do wydatków to już w pierwszych dwóch miesiącach jak sie dowiedziałam że będę mamą, to wydałam na ok. 2 tys. na różne fajne rzeczy niekoniecznie niezbędne 🙂 ale cóż to jest przywilej rodziców i na ogół pierwszego dziecka że dostaje się kręćka i wszystko chciałoby się kupić. Teraz trochę wyhamowałam bo za dużo już mam a i tak w większości ciuszków to chyba nie zdąży pochodzić, no chyba że przy każdym przewijaniu będzie zakładane świeże ubranko, ale wtedy na prąd i proszek nie zarobie 🙂

Położna kazała obejrzeć nam ja youtube filmik pt: "Kupa po pachy" , oglądałyście ???
Ja dziś wieczorem mam zamiar bo rano to mam tylko 15 min na forum i do pracy lece.
Miłego oglądania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Witam nową mamuśkę.
Asiek gratuluje córy 🙂
Doncia taka kupka po szyjkę się zdarza hihi 🙂
Od dzisiaj zaczynam z córcią leniuchować, synio w brzuszku wyszalał się przez noc i też ma teraz leniuszka 🙂 od czasu do czasu da kopniaczka.
Miłego dnia życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam się i ja z rana 🙂
dziś miałam długo spać ale mi nie wyszło bo przed 8 dostałam 2 telefony 🙂 które niestety mnie rozbudziły.. 😠 dziś nawet nie mam pojęcia co gotować więc dziś dzień bez obiadu 😆
faktycznie ten czas leci, nie dawno ujrzałam 2 kreski na teście a tu już nie długo i dzidzie będą z Nami 😉 jakiegoś doła załapałam przez tą pogodę..
miłego dnia życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂 Jak tam wam leci dzionek ? Ja już obiadek mam zrobiony także mam spokój jak na razie.

Rzeczywiście tyle czasu już za nami teraz tylko 3 miesiące i maleństwa będziemy już tulić do siebie 🙂
Michasia ja też załapałam doła. I jestem strasznie rozdrażniona, doświadcza tego w szczególności mój G... Ale jakoś to będzie 🙂 Musi to jakoś przetrwać hehe 🙂

Jutro rano do szkoły a pozniej cały weekend pilnuje mojego chrześniaka bo brat i bratowa jadą na wesele, więc będzie przebojowy weekend z 3,5 latkiem. Dobrze, że mój G mi pomoże bo sama bym sobie z tym łobuzem nie dała rady 🙂
Miłego Dzionka Dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


hej mamusie 😉))

kiepska pogoda to i jestesmy porozdrazniane...
moj kiepski nastroj tez odbija sie na moim mezu,chodz by sie nawet nie chcialo...ale coz..
czas nam leci i jesteesmy coraz blizej koncowki 😉juz nie moge sie doczekac 😉 🙂
Rówiez gratuluje corci!!! Już 3 coreczki sa! 😉
Moj porod tez ma bbyc wlasnie miedzy 25.12-7.01.13 zobaczymy kiedy wyskoczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiek gratuluję córeczki 🙂

u nas wszystko ok 🙂 rośniemy sobie wszerz i wzdłuż 😜

dziewczyny skąd Wy te kwoty wzięłyście 😮 masakra jakaś 5 tys...czyli kupujecie wszystko nowe?? ja na razie wydałam 250 zł na łóżeczko z materacykiem lateksowym używane+50zł na kaftaniki i kilka śpiochów...resztę dostałam używaną z różnych źródeł. w październiku odkupuję wózek od koleżanki za 300zł.....rodzice chcą się dołożyć do wyprawki, jedna mama wózek a druga łóżeczko....ja sobie zostawiłam 800 zł na wyprawkę i póki co nic nie wskazuje na to, że będzie więcej...przeraziła mnie Wasza kwota 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiek - ja również gratuluję córeczki 🙂

a co do kwot - też mi w przybliżeniu wyszło ok 4,5 tyś. Fakt - wszystko będziemy kupować nowe. Wózek z fotelikiem to już ok 2 tyś. Następnie łóżeczko + komoda z przewijakiem, i cała wyprawka.
Pochwalę się, że pokój dla małego już pomalowany 🙂
Ostatnio dospać nie mogę. Dzisiaj obudziłam się po 4 i koniec spania. I jeszcze nie wiem, czy to maleństwo mnie budzi, czy to ja jego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny jak samopoczucie?mnie ostatnio cos pobolewa brzuch dolem ale to chwilowe bole do 5min wiec mysle ze nic groznego....co do wyprawki mnie tez ona troche wyniesie,wozek,lozeczko,przewijak.komoda na ciuszki dla mojego brzdaca, pewnie jeszcze kilka pierdol bedzie trzeba dokupic 🙂ale to sama przyjemnosc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie spokój...byliśmy na zakupach, kupiliśmy mojemu buty a dla mnie sukienki nie było żadnej ciekawej. ostatnio koleżanka kupiła z allegro i myślę, że też się skuszę 🙂 ona kupiła sobie taką: http://allegro.pl/sukienka-ciazowa-drapowana-m-kiara-i2641477895.html a ja zdecydowałam się na taką http://allegro.pl/sukienka-ciazowa-xl-kiara-i2665700798.html tylko L i czarną...mam nadzieję, że gościu ma taką tak jak jest napisane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu sukienki sliczne a na jaka okazje szukasz? ja wlasnie tez mam zamiar kupic ale jeszcze nie wiem czy z allegro czy bede szukac w sklepie, na allegro osobiscie podoba mi sie ta http://moda.allegro.pl/jesien-ciazowa-sukienka-z-drapowanym-przodem-6003-i2669936274.html jeszcze sie nad kolorem nie zastanawialam ale podoba mi sie dlugi rekaw a okazja to chrzciny a i jeszcze ta http://moda.allegro.pl/sukienka-tunika-dwukolorowa-l-kopertowy-dekolt-i2668661091.html ale ciezko bo duzo dodatkow by trzeba bylo do tego szukac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Witam w ten jakże piękny poniedziałkowy poranek 🙂 Weekend już za nami a do następnego jeszcze trzeba popracować 🙂

Wczoraj byliśmy w kinie, udało mi się wyciągnąć Mojego, bo fanem kina to on nie jest na "Jesteś Bogiem" zdziwił się że akurat na to chcę iść bo ja raczej hip hopowa nie byłam w młodości, coś tam się słyszało, ale raczej "żyłam na przełomie 65-72".
Film całkiem fajny, muza też, ale ku mojemu zaskoczeniu najbardziej podobała się Maluchowi 🙂 co zaczęło grać to ten maluch wierzgał i to jeszcze jak nigdy tak intensywnie. W kinie nie było za głośno więc to nie na hałas ogólnie reagował, tylko jak muzyka się pojawiała 🙂 Będę miała małego hiphopowca 🙂

Ogólnie nie jest źle. Macica tylko mi się skurcza znów i czasami nawet jest to troszkę bolesne 😞 a tabletki cały czas biorę. Ja brzucha staram się nie dotykać nadmiernie, wiadomo czasami jest to bezwarunkowe, ale zauważyłam że skurcze też mam chwile po tym jak mały za kilka razy w to samo miejsce uderza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Cześć Dziewczyny 🙂

Witam w ten jakże piękny poniedziałkowy poranek 🙂 Weekend już za nami a do następnego jeszcze trzeba popracować 🙂

Wczoraj byliśmy w kinie, udało mi się wyciągnąć Mojego, bo fanem kina to on nie jest na \"Jesteś Bogiem\" zdziwił się że akurat na to chcę iść bo ja raczej hip hopowa nie byłam w młodości, coś tam się słyszało, ale raczej \"żyłam na przełomie 65-72\".
Film całkiem fajny, muza też, ale ku mojemu zaskoczeniu najbardziej podobała się Maluchowi 🙂 co zaczęło grać to ten maluch wierzgał i to jeszcze jak nigdy tak intensywnie. W kinie nie było za głośno więc to nie na hałas ogólnie reagował, tylko jak muzyka się pojawiała 🙂 Będę miała małego hiphopowca 🙂

Ogólnie nie jest źle. Macica tylko mi się skurcza znów i czasami nawet jest to troszkę bolesne 😞 a tabletki cały czas biorę. Ja brzucha staram się nie dotykać nadmiernie, wiadomo czasami jest to bezwarunkowe, ale zauważyłam że skurcze też mam chwile po tym jak mały za kilka razy w to samo miejsce uderza.



hej mamusie 😉) dzis pogoda nam sie ladnie poprawila.;0

Tez bylam wczoraj kochana wlasnie z mezem na JESTES BOGIEM 🙂calkiem fajny filmik 😉 malutka tez szalala gdy uslyszala muzyczke 😉

a tak dodatkowo meczy mnie bol zeba(ktory jest do wyrwania) napuchla mi prawa strona...a tu nic nie da sie poradzic,bo podobno wyrywac nie mozna...
jakies rady kochane?
milego poniedziaku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Cześć Dziewczyny 🙂

Witam w ten jakże piękny poniedziałkowy poranek 🙂 Weekend już za nami a do następnego jeszcze trzeba popracować 🙂

Wczoraj byliśmy w kinie, udało mi się wyciągnąć Mojego, bo fanem kina to on nie jest na \"Jesteś Bogiem\" zdziwił się że akurat na to chcę iść bo ja raczej hip hopowa nie byłam w młodości, coś tam się słyszało, ale raczej \"żyłam na przełomie 65-72\".
Film całkiem fajny, muza też, ale ku mojemu zaskoczeniu najbardziej podobała się Maluchowi 🙂 co zaczęło grać to ten maluch wierzgał i to jeszcze jak nigdy tak intensywnie. W kinie nie było za głośno więc to nie na hałas ogólnie reagował, tylko jak muzyka się pojawiała 🙂 Będę miała małego hiphopowca 🙂

Ogólnie nie jest źle. Macica tylko mi się skurcza znów i czasami nawet jest to troszkę bolesne 😞 a tabletki cały czas biorę. Ja brzucha staram się nie dotykać nadmiernie, wiadomo czasami jest to bezwarunkowe, ale zauważyłam że skurcze też mam chwile po tym jak mały za kilka razy w to samo miejsce uderza.



hej mamusie 😉) dzis pogoda nam sie ladnie poprawila.;0

Tez bylam wczoraj kochana wlasnie z mezem na JESTES BOGIEM 🙂calkiem fajny filmik 😉 malutka tez szalala gdy uslyszala muzyczke 😉

a tak dodatkowo meczy mnie bol zeba(ktory jest do wyrwania) napuchla mi prawa strona...a tu nic nie da sie poradzic,bo podobno wyrywac nie mozna...
jakies rady kochane?
milego poniedziaku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za miłe przywitanie 🙂
Widzę, że większość też spodziewa się chłopca, ja również, chociaż ze znakiem zapytania u lekarza, ja sama "fujarki" też nie widziałam...
doncia ja też dziś w nocy przebudziłam się by wypuścić kota i miałam dziwny, skurczowy ból w samym dole brzucha... trochę go rozmasowałam, poprosiłam Synka by nie uwierał mamusi (jeśli to on) i przeszło, ale się przestraszyłam... 🤢
daguza współczuję bólu zęba, teraz mamy wrażliwsze dziąsła... Mój Mąż męczy się jesienią i wiosną z wyrzynającymi się ósemkami (ma wszystkie 4, też kwalifikują się do wyrwania) to płucze sobie płynem dentystycznym, może spróbuj z płukaniem naparem szałwi na te napuchnięte dziąsła?? Mąż na ból zęba robił tez okłady z pokruszonej tabletki przeciwbólowej zawiniętej w gazę bezpośrednio na ząb, on akurat z nurofenu forte, u nas ciężarnych w grę wchodzi chyba tylko apap... Ja na początku ciąży byłam na kontroli i wszystko ok, to mam spokój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc laseczki 🙂 a wiec bylam dzis u lekarza, a wiec z powtornych badan okazalo sie ze nie mam cukrzycy 🤪 huraaaa!! 😁
a po drugie co sie dopiero okazalo jakiego mam lekarza... 😞 3 wrzesnia mialam usg a dzis lekarz konkretnie przeczytal wynik i wyszlo ze dziecko ulozone posladkowo.. i pocieszyl mnie bo mowi ze u nas w szpitalu jest tak ze sila beda mnie naciskac zeby byl porod naturalny jak juz po moich meczarniach okaze sie ze nie dam rady urodzic to wtedy beda robic cesarke... 😮 🤢 i to sa slowa mojego lekarza.. 😲 a ze ja jestem drobna to napewno sie namecze.. 🤔 no nic mam nadzieje ze jeszcze dzidzia zmieni pozycje 😜 za 4 tygodnie mam usg 🙂 i dowiem sie czy na 100 % jest chlopczyk czy niespodzianka 🤪 dziewczynka 🙂 no lekarz ktory robil mi usg nie powiedzial mi ze dziecko jest posladkowo ulozone, chodz jak sie pytalam czy wszystko jest w porządku odpowiedział że tak. no to płci możliwe że też tak było... mój M wściekły że od tych lekarzy to się nie idzie nic dowiedzieć.. ważne żeby maleństwo było zdrowe 🙂 dziś byłam u kuzynki jej maleństwo chodz już nie takie małe bo 6 kg żywej wagi zacieszała jak zobaczyła ciotke ze szok 🤪 spokojna az sie wierzyc nie chcialo 1,5 godziny lezala na lozku i ogladala raczke wlasna, gaworzyla az sie patrzec chcialo 🙂 oby moje takie spokojne bylo 🙂 hmm co jeszcze.. a co do pogody o matko jak dzis zmarzlam 🤢 ubralam sobie kurteczke cieniutka i po wyjsciu od lekarza zalowalam.. 😞 oczywiscie nie obeszlo sie bez latania po lumpach 😁 ale trafilam na likwidacje i wszystko bylo po 2 zl 🙂 🙃 ludzi tlum i to co lepsze juz wybrane bylo, co kupilam to kurtke taka na teraz kolor sliczny bo niebieski 😜 z 25 zl na 2 zl 🤪 ja nie wierzylam dopoki nie wyszlam haha 🙂 byl sliczny plaszczyk tylko przytylo mi sie niestety i byl za maly.. 😎 do wszystkich swietych bede musiala cos kupic. i to chyba wszystko.. 🙂 ale sie rozpisalam 😁 a co tam u was? jutro zadzwonie do szkoly rodzenia sie zapisac. ciekawe co powiedza czy miejsce jest czy nie..
milego dnia zycze znaczy wieczoru 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza co do zebow to ja tez ostatnio cierpialam 🤢 ale mi pomogly gozdziki 😁 napewno kojazysz co to 😁 😁to taka przyprawa, ja przed ciaza jak kiedys mnie zab rozbolal kupilam w aptece olejek gozdzikowy i posmarowalam dziąsło i jak ręką odjął ból ale teraz jak w ciazy jestem to nie wiem czy mozna go uzywac i wolalam nie ryzykowac i kupilam gozdziki. wsadzalam sobie kolo zeba i kladlam sie do lozka po 10 min mnie puszczalo 🙂 sprobuj a moze i Tobie pomoze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Cześć Dziewczyny 🙂

Witam w ten jakże piękny poniedziałkowy poranek 🙂 Weekend już za nami a do następnego jeszcze trzeba popracować 🙂

Wczoraj byliśmy w kinie, udało mi się wyciągnąć Mojego, bo fanem kina to on nie jest na \"Jesteś Bogiem\" zdziwił się że akurat na to chcę iść bo ja raczej hip hopowa nie byłam w młodości, coś tam się słyszało, ale raczej \"żyłam na przełomie 65-72\".
Film całkiem fajny, muza też, ale ku mojemu zaskoczeniu najbardziej podobała się Maluchowi 🙂 co zaczęło grać to ten maluch wierzgał i to jeszcze jak nigdy tak intensywnie. W kinie nie było za głośno więc to nie na hałas ogólnie reagował, tylko jak muzyka się pojawiała 🙂 Będę miała małego hiphopowca 🙂

Ogólnie nie jest źle. Macica tylko mi się skurcza znów i czasami nawet jest to troszkę bolesne 😞 a tabletki cały czas biorę. Ja brzucha staram się nie dotykać nadmiernie, wiadomo czasami jest to bezwarunkowe, ale zauważyłam że skurcze też mam chwile po tym jak mały za kilka razy w to samo miejsce uderza.
doncia a mi minely skurcze wiecej odpoczywam i to chyba pomaga a ty nie mozesz pojsc na l4? wiecej odpoczynku i moze by pomoglo.. a co do filmu tez chcialam isc do kina... ale nie mam z kim wiec bede truc zeby mi sciagnal na komputer 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...