Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale żeście nasmarowały! 😉
peg, współczuję przeżyć i wizyt w szpitalu, ja tak sobie myślę, że to może Twój Maluch naciskał coś akurat- jakiś nerw lub mięsień, stąd ten ból... Mnie kiedyś jedną noc żebro strasznie bolało, następnego dnia już spokój, więc też pomyślałam, że to przez jakiś ucisk Małęgo...
Po spokojnym piątku i na wpół spokojnej sobocie mój Mały znowu fika, a już się martwiłam o Niego, bo żadne zaczepki i posiłki nie pomagały, leniwie gmernął i tyle... 10 ruchów w ciągu dnia by się uzbierało, ale to niewiele w porównaniu do jego normalnej aktywności 😉 Po sobotnim wieczorku (byli u nas znajomi i mieliśmy małą posiadówę) mój towarzyski Dzieciol się rozruszał i do teraz kopie jak szalony, uffff, wolę to niż ten niepokojący spokój...
doncia odważyłam się stanąć na wagę... o zgrozo, w ciągu 10 dni przytyłam 4 kg... od początku to już 10kg 😲... Strasznie się tym zdołowałam, muszę więcej się ruszać chyba... 😞 Co najśmieszniejsze w ogóle nie odczuwam tych dodatkowych kg, wszyscy mówią, że tylko brzuszka dostałam... Ale sama czuję się z tym źle 🤨
Lecę zerknąć na Lejdis, znowu są w tv 😉
Dobranoc Brzuchatki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Muszę przyznać dziewczyny, że na plecy nie mam co narzekać, nogi też mi nie puchną - generalnie super. Za to mały straszliwie gniecie mi wątrobę - no umrzeć idzie normalnie. Jak go sobie ręką przytrzymam to mi trochę lepiej na chwilę, ale na większą ulgę trzeba poczekać do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale zaczelysmy marudzic 🙂 powiem wam ze to prawda ze w 3 trymestrze ciazy kobieta sie rozleniwia i nie ma na nic sil bo poprostu wszystko ja boli 😲 😆 ciezko jest chodzic bo nogi kregoslup boli oddychac ciezko i sami wiecie 😜 ale jeszcze troszcze 😉 damy rade kobietki 🙂 moj maly sie rozbrykal na wieczor i nie da mamusi pojsc spac 😁 dzis popoludniu mial czkawke i fajnie bylo widac jak ktos zboku sie przypatrzal jak rytmicznie brzusio sie rusza. po 15 min minela ale troszke mojego malucha pewnie wymeczyla. no jeszcze 2 tyg i w koncu sie dowiem czy na 100 % chlopiec i czy wszystko wpozadku moim skarbem. dzis tak myslalam o tej mojej istotce w brzusiu i naprawde jakie to fajne a zarazem dziwne uczucie miec pod sercem malenstwo ktore sie wierci kopie smyra niewiedzac nawet jak wyglada a jak juz bardzo mozna je pokochac. i wytlumaczcie mi bo chyba nigdy nie zrozumiem kobiet ktore takie malenstwa zostawiaja na smietnikach albo morduja... 😠 😠 😠 😮 nigdy tego nie zrozumiem... ale sie rozpisalam.. 😲 i pomarudzilam wam troszke 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia - kilogramami z brzuszka się nie przejmuj, szybko się je gubi 🙂 a na ćwiczenia i odchudzanie będziemy miały "czas" po porodzie jak juz maleństwo będzie z nami, w tedy o podjadaniu i siedzeniu przed telewizorem mowy nie będzie 🙂 będziemy zasuwać na najwyzszych obrotach aby wszystkiemu sprostać, no chyba że mieszkasz z rodzicami, teściami czy kimś do pomocy ... ale i tak dzieckiem to najlepiej sami rodzice niech się zajmują, a jak powiedziała położna w szkole rodzenia przy nauce kąpania dziecka - to będzie jedyne 20 min w ciągu dnia gdzie będziemy mogły odpocząć, więc myć uczyła tatusiów (mamusie mimochodem na koniec tylko podszkoliła) 🙂
Ja mam gorzej bo brzuch nieduży a biodra i uda mi się rozrosły, a raczej udami to rodzić nie będę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie w poniedzialek 😉
sloneczko za okienkiem to mysleze pogoda bedzie ładna 😉
Malutka buszowała cała noc i wypinała wszystko po kolei 😉

Michasiu,bo to jest straszne,ze kobieta ktora urodzila wlasne dziecko nie ma do niego uczuc ;/ Nie musza odrazu bic,topic ,zostawiac na smietniku...skoro nie chca swojego malenstwa to jest wiele chetnych osob aby sie nim zajac...Przykre,ale niestety prawdziwe...;/ jakby to dziecko im cokolwiek zawinilo.

Moj kregoslup daje o sobie znaki przy wstawaniu zazwyczaj...

a jakos dzis nie moglam spac..bo malutka podskakiwała a dodatkowo boli mnie cos gardlo....
zeby tylko sie nie roozchorowac...

Coraz bardziej nie moge doczkac sie porodu... 😉 nawet ostatnio snilo mi sie,ze juz rodzilam!

Buziiaki brzuszatki w poniedzialek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Ja jakoś z rana troszkę jakiegoś speed\'a złapałam tzn, pranie, mycie kuchenki, i dużo innych rzeczy heh 🙂 muszę aby jeszcze umyć lodówkę, poodkurzać i zrobić może jakąś zupkę na obiadek. Ale najpierw to ja sobie odpocznę.
Synuś mój leniuchuje sobie w brzusiu, to i mama sobie teraz chwilkę poleniuchuje. Tak więc pa, do zobaczenia później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie, ja będę miała córę na 80 %, ostatnio się tak wierciła, że lekarz miał problem ocenić czy baba czy chłop pod moim serduchem rośnie 🙂 Ale wyszło że prawdopodobnie baba 😁 Co do chorowania to ja już na szczęście kończę chorować, został mi tylko katar. A było źle, bo musiałam brać antybiotyk i słowa nie mogłam powiedzieć tak mnie gardło bolało 😞 Ale już jest dobrze 😁 Z małą też także nic tylko czekać aż się pojawi na tym świecie 🙂 Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka1988 napisał(a):
Hej Mamusie, ja będę miała córę na 80 %, ostatnio się tak wierciła, że lekarz miał problem ocenić czy baba czy chłop pod moim serduchem rośnie 🙂 Ale wyszło że prawdopodobnie baba 😁 Co do chorowania to ja już na szczęście kończę chorować, został mi tylko katar. A było źle, bo musiałam brać antybiotyk i słowa nie mogłam powiedzieć tak mnie gardło bolało 😞 Ale już jest dobrze 😁 Z małą też także nic tylko czekać aż się pojawi na tym świecie 🙂 Pozdrowionka 🙂


Gratulacje Aniu 😉 wkoncu zbieraja sie u nas dziewczynki,bo byly tylko 3.A teraz dodatkowa ,super 😉
no ja tez niedawno skonczylam antybiotyk,a tu znow mnie cos lapie...;/
dokladnie,wazne,ze jest wszystko dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZeść! 😁
Ale się rozpisałyście.. 😆U mnie synek ciągle daje o sobie znać.. 😉 Co do bóli to w okolicach krocza strasznie mi dokucza... 🤨
Zgaga mnie męczy nocami że aż mi się płakać chcę, i poprzedniej nocy wogóle nie mogłam oddechu złapać aż się popłakałaam ale zaraz już mi przeszło i usnełam...
I strasznie puchnę...nie tylko nogi mi puchną ale i twarz i palce..; 😮 🤢 Nie długo do doktorka i trzeba go będzie o tym powiadomić. 🤨

Biore się za pisanie prac kontrolnych..;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nową mamuśkę 🙂 no i gratuluję dziewczynki.
Ale ja jestem głupol, tak się zmęczyłam że padam. Nie chce mi się wrócić do kuchni i wstawić mięsko na zupkę. Dziś ma być ogórkowa, tylko ciekawe kiedy ja ją zrobię jak nie mam już siły na nic. W dodatku córcia zrobiła mi mega bałagan w pokoju.
Margaritaee, wiesz mnie też męczy ból przy kroczu. Przez niego czasami nie chce mi się chodzić.
Plecy też mnie bolą.. oj dobra już nie narzekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
CZeść! 😁
Ale się rozpisałyście.. 😆U mnie synek ciągle daje o sobie znać.. 😉 Co do bóli to w okolicach krocza strasznie mi dokucza... 🤨
Zgaga mnie męczy nocami że aż mi się płakać chcę, i poprzedniej nocy wogóle nie mogłam oddechu złapać aż się popłakałaam ale zaraz już mi przeszło i usnełam...
I strasznie puchnę...nie tylko nogi mi puchną ale i twarz i palce..; 😮 🤢 Nie długo do doktorka i trzeba go będzie o tym powiadomić. 🤨

Biore się za pisanie prac kontrolnych..;D



Takie uroki ciazy 😉 jedna to, druga tamto..a nastroje swoje placzliwe tez mozemy miecl) ale wszystko brdzie dobrze...i juz wkoncu nam to minie niedlugo 😉
Powiadom lekarza słonce.
\\No i widze ze obi episzemy prace kontrolne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anka1988 napisał(a):
A dziękuję, dodam tylko, że ja na forum już jestem od paru miesięcy ale się mało udzielam, bo jakoś czasu brak ;/ czas iść ugotować jakiś obiadek, bo mężulek wraca z pracy za niedługo to żeby miał cieplutkie jedzonko podane 🙂 do później 🙂


no ale wazne ze teraz sie do nas odezwalas 🙂
tez gotuje wslasnie obiadek dla mezusia! Dzis robie szczawiowa z ryzem i jajem 🙂
Malutka chyba spi,chociaz podkopouje mamusie.Czasem jak sie mocno przekrecci to az mnie wszystko boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
daguza twoja mala to taka ruchliwa ze moze 1 wyskoczy z naszych malenstw i rozpocznie rozpakowywanie styczniowek 🙂 ja dzis mam ziemniaki z buraczkami i jajem 😁 moj maly dzis mnie atakuje kopniakami 🙂 do pozniej mamuski


No niech wyskakuje,ale nie za wczesnie 😜 temperamentna dziewczynka 😁

no Twoj maluch tez czasem musi dac ci popalic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie dziś za to kociołek 🙂 maluszek rusza się co chwilę rozciągając mnie w szerz 🙂 zwłaszcza jak próbuję zasnąć 🙂 dziś moja psiapsióła zrobiła mi niespodziankę i zrobiła nalot 🙂 miło było się spotkać i poplotkować 🙂 później szybko po córcię do przedszkola i zakupy , bo wymyśliliśmy z mężusiem , że dziś na obiad fasolka po bretońsku 🙂 córcia za to w okropnym nastroju chyba się dziś nie wyspała 🤨 i marudna strasznie jest . Ale cóż każdemu się czasem zdarza gorszy dzień 🙂 to na razie tyle 🙂 miłego wieczorku mamusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ttinka podrzuć kawałek 🙂 powiem Wam , że jakoś do tej pory nie miałam jakichś szczególnych zachcianek żywieniowych a teraz od czasu do czasu mnie napadają 🙂 i ostatnio muszę przyznać na trochę sobie pozwoliłam 🙂
choć z drugiej strony trzeba korzystać póki można , bo jak już urodzimy i przyjdzie do karmienia piersią to dieta w dużej mierze ograniczona 🤨 ale czego nie zrobi się dla swojego maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!
mnie dzis naszla ochota na krowki 😁 🙃 ale domowe 🙂 wyszukalam z internetu przepis i zrobilam, niestety takie slodkie ze nie idzie za duzo zjesc ale o niebo lepsze od kupnych 😁 moj maluszek dzis sie wypina na wszystko 😆 z prawej strony na rowni brzucha cos wypchna i jak dotykam to odkopuje 😆 😆 ale cos sie tu cicho zrobilo jak ostatanio nadrabiac musialam po pare stron tak teraz cisza 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...