Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczęta 🙂 co do ciuszków to kupujecie typowo pod płeć czy raczej takie uniwersalne? ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która urodziła rok temu śliczną dziewczynkę a całą ciąże była zapewniana, że będzie miała synka! więc troszkę się spękałam bo jak dotąd wszystko co kupiłam jest w typowo chłopięcych kolorach 😁 tym bardziej, że na ostatnim usg jakieś 3 tyg temu lekarz już nie był w stanie dostrzec czy mój synek to na 100% synek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Margaritae nic tak nie poprawia humoru jak udane zakupy 🙂 Ja w środę przy okazji badań będę "w mieście" to mam plan pochodzić po sklepach.
agniesia moja siostra to z tyłu dopiero niedawno zaczęła nosić córcię (2 latka), tak to z przodu, bo widziała co z małą się dzieje 🙂 Są specjalne pozycje, w których bezpiecznie można nosić dzieci, jak dobrze zawiązana chusta to nie ma mowy o wypadnięciu, a kręgosłup i główka są dobrze podtrzymywane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
hej dziewczęta 🙂 co do ciuszków to kupujecie typowo pod płeć czy raczej takie uniwersalne? ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która urodziła rok temu śliczną dziewczynkę a całą ciąże była zapewniana, że będzie miała synka! więc troszkę się spękałam bo jak dotąd wszystko co kupiłam jest w typowo chłopięcych kolorach 😁 tym bardziej, że na ostatnim usg jakieś 3 tyg temu lekarz już nie był w stanie dostrzec czy mój synek to na 100% synek...


Hihi jestem w podobnej sytuacji, 100% potwierdzenia nie mam 😉 Sporo ciuszków mam uniwersalnych, ale większość typowo chłopięcych, tylko, że ja wszystkie dostałam, te co sama kupiłam, to uniwersalne... Ale myślę, że w razie czego, to biedy nie będzie jak kilkumiesięczna dziewczynka będzie miała chłopięce body 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnóstwo ciuszków mam chłopieńcych ale to dlatego że moja siostra magazynuje u mnie ciuszki po swoim teraz 2 letnim synku. Ja raczej kupuję uniwersalne ale mam też kilaka dziewczęcych i typowo chłopieńcych. Dziewczęce kupowałam jak nie wiedziałam co będę miała, później przerzuciłam się na uniwersalne ale w konkretnym stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja duzo ciuszkow mam wlasnie uniwersalnych, mam tez rozowe 😁 ale to dlatego ze podostawalam od kuzynki i od siostry mojego m jak nie wiedzielismy jaka plec bedzie 🙃 takich typowo chlopiecych tez mam pare ale te rowniez dostalam od siostry. ja sie staram kupowac uniwersalne bo sama nie mam potwierdzenia o plci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello a ja z godzinkę temu do domku wróciłam i jestem padnięta, już nie lubię się edukować bo chce mi się spać na zajęciach 😁 i są nie wygodne krzesła itd itp
hehehe moja teściowa mówi że jeszcze mam czas na segregowanie, czy dokupywanie ciuszków że niby jeszcze w styczniu możemy za ciuszkami biegać, prać, szykować 😮
idę się położyć paaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tinka moja mama mowi tak samo tylko ja sie zastanawiam czy w styczniu bedzie na to czas? albo pieniadze? bo to pampersy bedzie trzeba kupic a to cos innego wypadnie a teraz jeszcze mozemy powybierac 😆 a poza tym jeszcze jedna sprawa jak beda mrozy to dziecka ze soba nie zabierzesz przeciez bo za zimno... 😮 mnie to strasznie denerwuje taka gadka 😆 wiem ze na to pozniej nie znajde czasu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tam zakupy już robie w miarę środków finansowych, nie zamierzam czekać do grudnia a tym bardziej stycznia. W końcu dzieciaczki też lubią rodzić się wcześniej wiec już teraz można być przygotowanym na nagły poród.

Waśnie dokupiłam na allegro wanienkę ze stojakiem - używane po okazyjnej cenie, i jeszcze z Wroc to sobie odbiorę 🙂

Teraz szykuję listę zakupów drobnych na które pójdzie nie mala sumka z tego co widzę 😞
typu kosmetyki, koszula nocna do karmienia, pieluszki, podkłady po porodowe, podpaski biustonosze itp. cała masa różnych różności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też już większość rzeczy mam 🙂 bo na raz kupować wszystko to tylko się za głowę i portfel łapać 🙂 kupując tak po trochę , oszczędzam mężowi szoku zakupowego 😁 dziś też dokupiłam na allegro pierdoły do szpitala pieluszki - niech już leżą i czekają 🙂 czyli z zakupów dla dzidzi zostały mi : łóżeczko , pościel wózek i kosmetyki 🙂
a co do ciuszków to też mam w większości uniwersalne , po córci mam część dziewczęcych , od koleżanki trochę typowo chłopięcych 🙂 30 października mam wizytę u gin i mam nadzieję , że zrobi mi usg 🙂 chciałabym już na pewno wiedzieć kogo noszę pod serduszkiem 🙂 bo za drugim razem lekarz nie był pewien 😁 ewentualnie każe mi czekać do wizyty w listopadzie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My idziemy na USG w piątek, prywatnie ale w super warunkach z ekranem 42cal. żeby Tatuś mógł też sobie popatrzeć. Tatuś jest niedowiarkiem i dalej ma nadzieje że będziemy mieć córeczkę bo jak mówi przecież na tym usg (zwykłym) nic nie widać to dlaczego ja tak wierze że lekarz widział że to chłopiec. A po 20 tc już mój maluszek nie był mierzony, ważony ani płeć nie była sprawdzana, wiec sama jestem ciekawa jak teraz wygląda moje szczęście 🙂 i jak jego serduszko, czy te zwapnienia sie rozeszły - oby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
A ja tam zakupy już robie w miarę środków finansowych, nie zamierzam czekać do grudnia a tym bardziej stycznia. W końcu dzieciaczki też lubią rodzić się wcześniej wiec już teraz można być przygotowanym na nagły poród.

Waśnie dokupiłam na allegro wanienkę ze stojakiem - używane po okazyjnej cenie, i jeszcze z Wroc to sobie odbiorę 🙂

Teraz szykuję listę zakupów drobnych na które pójdzie nie mala sumka z tego co widzę 😞
typu kosmetyki, koszula nocna do karmienia, pieluszki, podkłady po porodowe, podpaski biustonosze itp. cała masa różnych różności


Doncia mam tak samo - moje dzieciaki rodziły się w 37 tyg. nie mam zamiaru czekać z zakupami. I jeszcze jedno - doszłam do tego samego co Ty - tez mi zostały "drobiazgi" o których pisałaś w sumie kwota wychodzi powalająca a tego się nie spodziewałam. Jakby to odłożyć na ostatnią chwilę to tzrbaby bank obrabować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
My idziemy na USG w piątek, prywatnie ale w super warunkach z ekranem 42cal. żeby Tatuś mógł też sobie popatrzeć. Tatuś jest niedowiarkiem i dalej ma nadzieje że będziemy mieć córeczkę bo jak mówi przecież na tym usg (zwykłym) nic nie widać to dlaczego ja tak wierze że lekarz widział że to chłopiec. A po 20 tc już mój maluszek nie był mierzony, ważony ani płeć nie była sprawdzana, wiec sama jestem ciekawa jak teraz wygląda moje szczęście 🙂 i jak jego serduszko, czy te zwapnienia sie rozeszły - oby.


a jeśli mogę zapytać - ile płacisz za to prywatne usg ? bo się zastanawiałam czy też nie pójść , bo raz mi lekarz powiedział że to chłopiec a drugi raz , że chyba dziewczynka 😁 ale skoro za pierwszym razem widział chłopca to chyba chłopiec i takie gadanie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Raz kozie śmierć... zamówiłam chustę 🙂 a przy okazji torbę na akcesoria do wózka i stanik do karmienia :P Dziś też miałam wielkie prasowanie i układanie w szafkach... dostałam tego tyle, że chyba ominie mnie kupowanie ciuszków przynajmniej na początek 🙂
Co do wielkości mojego szkraba to w kogo by się nie wdał to mały nie będzie, bo ja też do niskich nie należę (1,80m) :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂mam pytanie,słyszalyscie cos moze o spozywaniu octu jablkowego w ciazy pije sie too 2 lyzeczki octu zalane woda z dodatkiem lyzeczki miodu,dodam tylko ze ocet ten jest pedzony na naturalbnej domowej bazie,nie jest to zwykly ocet spirytusowy....nie zawiera on wcale alkoholu,smakuje jak kapot jablkowy tykko kwasny,czytalam na jego temat bardzo uzo i jest zdrowy ma bardzo duzo witamin,babcia mojego meza kazala mi go pic przy grypie 3 razy dziennie po 2 lyzeczki rozpuszczone w szklance qody z miodem,rewelacyjnie sie po tym czulam ale nie wiem czy moge go nadal stosowac.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.
Synio dawała w nocy czadu aż spać nie mogłam bo zaczął kopać mnie po prawej stronie brzuszka, a ja śpię na prawym boku, więc nie mogłam zasnąć na lewym..
Wiecie, ja też się nie przejmuję takim gadaniem w sprawie kupna różności dla malca, chociaż czasem jednak mi dym leci uszami jak coś głupiego słyszę 🤢 mężuś też stwierdził że mamy czas do grudnia, a nawet stycznia.. zwariował głupol jeden 😮
Na weekendzie zamierzam tego mojego głupola kochanego zwerbować do prania i segregacji ubranek i zrobienia listy co jest jeszcze potrzebne.
Ja się zbieram na zajęcia więc pa bo jeszcze muszę niunie do teściowej wcześniej podrzucić.
Zajrzę do Was wieczorkiem albo i wcześniej bo chyba zabiorę ze sobą tableta bo mam dziś nudne zajęcia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to sporo Doncia u mnie koszt pryw kosztuje 160zł i się zastanawiam czy iść , zobaczę czy teraz na wizycie mi zrobi usg 🙂mam nadzieję , że maleństwo pokaże co tak ma i już na 100% będę wiedziała kogo mam w brzusiu 😁
powiem Wam , że się dziś strasznie nie wyspałam , i teraz jestem skołowana , pogoda za oknem też nieciekawa więc nic się jakoś nie chce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w czwartek jade sobie na ostatnie badanie prenatalne,dl potwierdzenia czy wszystko oby apewno jest ok.
Drogie bo drogie 280 zł,ale warto,bo to chodzi o moje malenstwo.
Ja juz nie mam tego problem na szczescie hehe 4 lub 5 raz mam potwierdzona corcie,wiec wiecej mam ciuszkow rozowiutkich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki witam w ten pochmurny dzionek 🙂
Mój malutki daje o sobie znać co jakiś czas 🙂 Wypycha się prawie z każdej strony hehe 🙂
Ja dopiero mam wizytę 06.11 więc jeszcze musimy z Kamilkiem poczekać żeby mamusia go zobaczyła 🙂 ciekawe ile teraz będzie ważył mój malutki mężczyzna 🙂
Miłego Dzionka Dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia20 napisał(a):
Hej dziewczynki witam w ten pochmurny dzionek 🙂
Mój malutki daje o sobie znać co jakiś czas 🙂 Wypycha się prawie z każdej strony hehe 🙂
Ja dopiero mam wizytę 06.11 więc jeszcze musimy z Kamilkiem poczekać żeby mamusia go zobaczyła 🙂 ciekawe ile teraz będzie ważył mój malutki mężczyzna 🙂
Miłego Dzionka Dziewczynki 🙂

agniesia, to razem czekamy na wizytę, ja tez dopiero 06.11. ...

agniesiulec napisał(a):
hej dziewczyny 🙂mam pytanie,słyszalyscie cos moze o spozywaniu octu jablkowego w ciazy pije sie too 2 lyzeczki octu zalane woda z dodatkiem lyzeczki miodu,dodam tylko ze ocet ten jest pedzony na naturalbnej domowej bazie,nie jest to zwykly ocet spirytusowy....nie zawiera on wcale alkoholu,smakuje jak kapot jablkowy tykko kwasny,czytalam na jego temat bardzo uzo i jest zdrowy ma bardzo duzo witamin,babcia mojego meza kazala mi go pic przy grypie 3 razy dziennie po 2 lyzeczki rozpuszczone w szklance qody z miodem,rewelacyjnie sie po tym czulam ale nie wiem czy moge go nadal stosowac.....

Ja o tym occie słyszałam tylko, że jest super zdrowy, ale czy w ciąży można go stosować, to nie wiem... Najlepiej zapytać swojego lekarza lub poszukać info na necie na zaufanych stronach...

arnulka napisał(a):
Raz kozie śmierć... zamówiłam chustę 🙂 a przy okazji torbę na akcesoria do wózka i stanik do karmienia :P Dziś też miałam wielkie prasowanie i układanie w szafkach... dostałam tego tyle, że chyba ominie mnie kupowanie ciuszków przynajmniej na początek 🙂
Co do wielkości mojego szkraba to w kogo by się nie wdał to mały nie będzie, bo ja też do niskich nie należę (1,80m) :P

arnulko dasz znać jak ta chusta, ok?? No to Maluch na pewno będzie słusznego wzrostu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rowniez pije oet jablkowy co jakis czas,jest bardzo drowy i skuteczny.
Gin uznal ze mozna.

Wlasnie robie pyzy z mieskiem i cebulka na obiadek.. 😜
pojadlysmy mandarynek a teraz juz mamy smaka na obiadek!
A ja juz czuje coraz wiecej kilogramow,juz od poczatku przytyłam 14;/ a Wy kochane ile ?
malutka tez przybiera juz ma 1474 🙂 coraz wieccej i coraz ciezej 😉
juz niedlugo bedzie miala malutko miejsca na podskakiwanie...
Czas leci nnieublagalnie,juz tak blisko 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
to sporo Doncia u mnie koszt pryw kosztuje 160zł i się zastanawiam czy iść , zobaczę czy teraz na wizycie mi zrobi usg 🙂mam nadzieję , że maleństwo pokaże co tak ma i już na 100% będę wiedziała kogo mam w brzusiu 😁
powiem Wam , że się dziś strasznie nie wyspałam , i teraz jestem skołowana , pogoda za oknem też nieciekawa więc nic się jakoś nie chce 🙂


W tej przychodni wizyta podstawowa ze zwykłym USG kosztuje 130 zł + cytologia czy inne badania, USG trymestrowe są droższe bo dłużej trwaja, ale wiadomo wszystko zależy od przychodni. W tej płaci się za luxusowe wyposażenie, podgrzewane podłogi itp.
Ale warto 🙂

Dziś mój ginekolog skierował mnie do neurologa bo skurcze i drętwienia kończyn występują w ciąży, ale ja mam za silne i przez cały dzień praktycznie się utrzymują tyle że słabsze, ale kubka gorącej herbaty to już boję się na dłuższą trase wziąć do prawej ręki.
Zarejestrowałam się na czwartek, ciekawe co neuro powie, czy zleci jakieś badania??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...