Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
michasia24 napisał(a):
hej laski.. 🙂 no wiec ja juz po wizycie. maly obrocil sie glowka w dol i porod normalny ma byc 😁 jestem z tego powodu w niebowzieta 😁 ale.. lekarz troszke mnie zmartwil bo maly ma bardzo blisko szyji pepowine i mowi ze z tylu tez ona jest i ze troche sie boi ze sie nia moze owinac bardziej... 😞 😞 🤢 😮 kiedy porod... 🤪 nie za predko bo termin 10 LUTY 🤪 🤪 🤪 normalnie strach sie bac kiedy ja urodze 😁 😁 😁 pewnie bede ostatnia 😁 😁 😁
ide podpalic w piecu 😁 pozniej do was zajrze i poodpisuje wszystkim 🙂


Widzisz.. 🙂 A tak się balaś 🙂 Dzieci podobno i w ostatnich dniach przed porodem się potrafią przekręcić.. 🙂

Mnie wczoraj jaki skurcz złapał w placach pa lewej stronie....trzymał ze 2-3 minuty i się nie mogłam wogóle ruszyć...A dziś rano coś mnie brzuch bolał zapomniałam wam o tym powiedzieć...wczoraj wieczorem coś mnie pobolewał po prawej stronie niziutko a dziś znów po lewej...i zawsze jak się budzę to na boku leże i na chwilkę się kładę do plecy żeby po obserwować małego jak mi się tam wije, a dziś nawet sekundy tak nie mogłam wytrzymać...
A tak pozatym- noc koszmar. Nie przespana. Wstawałam chyba z 10 razy siku i do tego byłam głodna i się w nocy objadałam bananami bo miałam pod ręką... 😁
ale bym sobie zjadla banana 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
jestem strasznie zmeczona... 😮 boli mnie brzuch i kregoslup...
haha no zaszalalam ania zaszalalam 😁 😁 ciekawa jestem kiedy urodze, ale lekarz jak sie wypytal o tamte terminy ktore wychodzily z usg to mowi ze bankowo w lutym urodze 😲 moze pod koniec stycznia tak + - 2 tyg 😁 😁


michasia - o w ktorym Ty teraz jestes w koncu tygodniu? Takie rozbieznosci? Brzusio masz jak na styczniowke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jestem padnieta jak nie wiem... Rano pojechalam zawiezc malego do przedszkola, pozniej do jedengo sklepu, majac nadzieje, ze kupie pare konretnych rzeczy (ktorych nota bene nie bylo 😠 ), pozniej na stacje benzynowa, pozniej do przychodni odebrac recepte i moje zelazo, pozniej z pracy pojechalam do kolejnego sklepu, zeby miec juz z glowy (tam ludzi co niemiara, nawet nie bylo miejsca na parkingu - swiatczne szalenstwo sie wydac zaczelo 🤪 ) a jak bylam w sklepie dostalam smsa od szefowej, ze szef jest juz w biurze w razie jkabym sie chciala z nim zobaczyc (bo wczoraj go nie bylo a byl ten moj ost dzien w pracy, a on sie tez chcial pozeganac i zyczyc powodzenia) - no to w drodze powrotnej pojchalam do pracy. Wrocilam do domu, dobrych pare wycieczek miedzy bagaznikiem a drzwiami musialam zrobic, zeby sie nie nadwyrezyc czy cos, pochowalam co mialam do lodowki/zamrazarki - reszte olalam, bo juz nie mialam sily. Zjadlam cos, poszlam od razu do gory pakowac rzeczy do szpitala do torby - tzn w moim przypadku to malej walizki, bo moj maz nie zwracal uwagi jak do niego mowilam: \'Znies mi prosze czerwona torbe z gory\' - to mi z poddasza zniosl czerwona..walizke. Jeszcze nie zapakowalam ubranek dla malego i szlafroka a juz sie malo miejsca wydaje (a i tak czesc rzeczy wsadzilam do changing bag) 😮 No, ale juz jestem blizej....Teraz zostalo mi posprzatac (zeby to bylo \'tylko\' posprzatac 😞 ), popakowac prezenty (a kurde jest tego troche, bo my kazdy z osobna prezent pakujemy, nawet najdrobniejszy 🤢 ) no i zaczac szykowac potrawy na wigilie - to co mam gotowac.
Teraz pije sobie capuchino, chwile odetchne, bo padam 🤢, kolo 17 jade po malego a poznniej czekam na mezusia i bedziemy jesc torcika , bo dzis moje urodziny 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis szefowa stanowczo stwierdzila, ze ja urodze przed swietami 😜
Kumpel mi znow zrobil zdjecie z cyklu 'Magda - 2 tygodnie do porodu' - zrobil mi takie w pierwszej ciazy i oswiadczyl, ze teraz moj brzuch jest wiekszy, choc ja sama wydawalam sie pelniejsza poprzednio.
A teraz swieta ida, powinnam juz siedziec i nic nie robic, a wydaje mi sie, ze wlasnie najbardziej pracowity okres mnie czeka 😞 Ciekawe, czy bede miala w ogole czas urodzic 🤔
Rany, jeszcze sobie przypomnialam, ze musze dzis jeszcze pranie wstawic...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
jestem strasznie zmeczona... 😮 boli mnie brzuch i kregoslup...
haha no zaszalalam ania zaszalalam 😁 😁 ciekawa jestem kiedy urodze, ale lekarz jak sie wypytal o tamte terminy ktore wychodzily z usg to mowi ze bankowo w lutym urodze 😲 moze pod koniec stycznia tak + - 2 tyg 😁 😁


michasia - o w ktorym Ty teraz jestes w koncu tygodniu? Takie rozbieznosci? Brzusio masz jak na styczniowke 😉
wg usg to 32 tydzien a wg miesiaczki to 37 😁 😁 no brzuch na styczniowke waga tak samo 😁 😁 a termin na luty to mnie przeraza bo jak pomysle ze przyjdzie mi do lutego chodzic to przytyje spokojnie 70 😠 😁 a brzuch z rostepow mi chyba peknie.... 😞 nie wspominajac o kregoslupie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
A ja jestem padnieta jak nie wiem... Rano pojechalam zawiezc malego do przedszkola, pozniej do jedengo sklepu, majac nadzieje, ze kupie pare konretnych rzeczy (ktorych nota bene nie bylo 😠 ), pozniej na stacje benzynowa, pozniej do przychodni odebrac recepte i moje zelazo, pozniej z pracy pojechalam do kolejnego sklepu, zeby miec juz z glowy (tam ludzi co niemiara, nawet nie bylo miejsca na parkingu - swiatczne szalenstwo sie wydac zaczelo 🤪 ) a jak bylam w sklepie dostalam smsa od szefowej, ze szef jest juz w biurze w razie jkabym sie chciala z nim zobaczyc (bo wczoraj go nie bylo a byl ten moj ost dzien w pracy, a on sie tez chcial pozeganac i zyczyc powodzenia) - no to w drodze powrotnej pojchalam do pracy. Wrocilam do domu, dobrych pare wycieczek miedzy bagaznikiem a drzwiami musialam zrobic, zeby sie nie nadwyrezyc czy cos, pochowalam co mialam do lodowki/zamrazarki - reszte olalam, bo juz nie mialam sily. Zjadlam cos, poszlam od razu do gory pakowac rzeczy do szpitala do torby - tzn w moim przypadku to malej walizki, bo moj maz nie zwracal uwagi jak do niego mowilam: \'Znies mi prosze czerwona torbe z gory\' - to mi z poddasza zniosl czerwona..walizke. Jeszcze nie zapakowalam ubranek dla malego i szlafroka a juz sie malo miejsca wydaje (a i tak czesc rzeczy wsadzilam do changing bag) 😮 No, ale juz jestem blizej....Teraz zostalo mi posprzatac (zeby to bylo \'tylko\' posprzatac 😞 ), popakowac prezenty (a kurde jest tego troche, bo my kazdy z osobna prezent pakujemy, nawet najdrobniejszy 🤢 ) no i zaczac szykowac potrawy na wigilie - to co mam gotowac.
Teraz pije sobie capuchino, chwile odetchne, bo padam 🤢, kolo 17 jade po malego a poznniej czekam na mezusia i bedziemy jesc torcika , bo dzis moje urodziny 😎 😉
wszystkiego naj kochana a najbardziej to zycze zdrowego bobasa i bezbolesnego porodu!!! 🤪 to ile dzis kończysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Madziu odpocznij troszke,bo ześwirujesz!

Michasiu ten Twoj lekarz to jakis dziwoląg;d haha 😁 mnie sie wydaje,ze on sam ne ma o niczym pojecia.Masz duzy brzus,wiec mysle ,ze w styczniu urodzisz...
mów mi tak jeszcze!! 😁 😁 😁 ja chcem w styczniu!!! tylko ciekawe czy dzidzia zechce.. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
MadziaW napisał(a):
michasia24 napisał(a):
jestem strasznie zmeczona... 😮 boli mnie brzuch i kregoslup...
haha no zaszalalam ania zaszalalam 😁 😁 ciekawa jestem kiedy urodze, ale lekarz jak sie wypytal o tamte terminy ktore wychodzily z usg to mowi ze bankowo w lutym urodze 😲 moze pod koniec stycznia tak + - 2 tyg 😁 😁


michasia - o w ktorym Ty teraz jestes w koncu tygodniu? Takie rozbieznosci? Brzusio masz jak na styczniowke 😉
wg usg to 32 tydzien a wg miesiaczki to 37 😁 😁 no brzuch na styczniowke waga tak samo 😁 😁 a termin na luty to mnie przeraza bo jak pomysle ze przyjdzie mi do lutego chodzic to przytyje spokojnie 70 😠 😁 a brzuch z rostepow mi chyba peknie.... 😞 nie wspominajac o kregoslupie 😮


michasia - nie pasujesz mi na 32 tydzien 😜 Ja bym na twoim miejscu byla gotowa tak jak wedlug miesiaczki - a czemu nie trzymaja sie daty miesiaczki wlasnie?? Dziwne to, nie? Bo ja rozumiem, ze po usg by sie zmienila data pare dni, ale tyle???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza1234 napisał(a):
Madziu odpocznij troszke,bo ześwirujesz!

Michasiu ten Twoj lekarz to jakis dziwoląg;d haha 😁 mnie sie wydaje,ze on sam ne ma o niczym pojecia.Masz duzy brzus,wiec mysle ,ze w styczniu urodzisz...

zebys wiedziala daga 😮
Wyjasnilo Cie sie dzis juz cos z tym lekarzem i cc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje dziewczyny za zyczonka 😘
A co do wieku michasia to bedziesz musiala zgadnac 😜

michasia - nie martw sie na zapas! Wszystko bedzie dobrze. Pomysl sobie, ze u nas usg tak rutynowo nie robia. Przy ciazy niskiego ryzyka usg ma sie tylko 2 razy (jesli nie ma zadnych komplikacji czy pozniejszych skierowan z konkretnego powodu) - w 12tyg i pozniej w 20 - i tyle. Kobiety w ogole nie wiedza , co sie tam w srodku dzieje i jak wyglada, i ida do porodu \\\'na zywca\\\'. Tak samo nie ma u nas w takiej normalnej ciazy sprawdzania szyjki ani zadnych innnych badan ginekologicznych, bo ciaze prowadzi polozna a nie ginekolog. Nie pozostaje nam nic innego jak byc dobrej mysli kochana, nie martw sie. Przeciez jak bedziesz rodzic to to jest jedna z wazniejszych rzczy jakie sprawdzaja jak sie dzidzia rodzi - czy pepowina nie jest owinieta, najpierw ja przetna a pozniej pozwola Ci dalej przec. To tylko \\\'gdyby\\\' , a wcale tak byc w ogole nie musi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś też padam 😞
nałaziłam się po mieście , ale już praktycznie wszystkie prezenty mam 😉
jutro jeszcze zapakuje końcóweczkę i będą czekały na Wigilię 🙂
zaskoczyła mnie moja córcia - bo zaczęła się mnie pytać czy pamiętam święta w tamtym roku, bo Ona pamięta , że wszyscy szukaliśmy Mikołaja , a On chyc i szybko zostawił prezenty pod choinką 😁
i jest moja Niunia ciekawa czy tym razem też tak będzie 😁
Mikołaj rządzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...