Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dagus - wlasnie sobie dodatkowo sprawdzilam na stronce nhs:
8 tyg szczepienie:
1) 5-in-1 (DTaP/IPV/Hib). This single jab contains vaccines to protect against five separate diseases - diphtheria, tetanus, pertussis (whooping cough), polio and Haemophilus influenzae type b (Hib, a bacterial infection that can cause severe pneumonia or meningitis in young children).
2) Pneumococcal infection

I smieszne, bo zjechalam na sam dol strony i ktos tam akurat pytal o te pneumokoki, ze w Polsce nie sa w programie szczepien. Ktos inny w odp. napisal, ze PCV jest w Polsce zaliczane do rekomendowanych (choc nie programowych) i to sie nazywa \\\'Szczepienie skoniungowane przeciwko pneumokokom\\\', i ze te w Polsce (doza?) kosztuje 300zl i nie jest refundowana.

O to chodzi Daga??

Acha, i mozna szczepienia sprawdzic na www.szczepienia.pl

No i co do Twojego pytania, to tak - my mamy to programowo i za darmo.
Strasznie drogie te szczepienia w Polsce 😞 Tak samo jak i leki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogladam sobie ta stronke wlasnie...Czyli u nas sie nie szczepi przeciw wirusowemu zapaleniu watroby i przeciw gruzlicy.

Kurde, patrze na te tabelki i wszystko mi sie pieprzy 😜

Jakby kogos interesowalo, to schemat szczepien w UK mozna tu znalezc:
http://www.nhs.uk/Planners/vaccinations/Pages/Vaccinationchecklist.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wróciłam ze spacerku i zauważyłam ze mały coś charczy, nie wiem czy się przeziębił czy co. Dzwonie po lekarza niech go osłucha. Co prawda charczy przy płakaniu tak jakby mu flegma zalegała i nie mógł odchrząknąć - a noworodki tego nie potrafią, teraz jak oddycha po jedzeniu to już czysto ale i tak niech doktorek go zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moj dzidzis zlapal nasze wstrene przeziebienie 😠 Mokry kaszelek, ale na szczescie poki co kaszle tylko co jakis czas (nie ma problemow ze spaniem przez niego), zachowuje sie normalnie, nie placze, nie ma temperatury i je normalnie, ale mam na niego oko, bo wiem, ze to ten cholerny wirus, ktory mielismy/mamy 😞 A ten kaszel nie brzmi ladnie 😞 To samo, co Oskar mial jakis tydzien temu :/ Na wirusa i tak mi nic lekarz nie da a dla takich maluchow to i tak chyba nie ma za bardzo lekarstw 🤨 Klade mu wyzej glowke, zeby mu nizej nie zeszlo, gruszeczke specjalna do sciagania z noska tez mam ,w razie czego jeszcze siedzenie w zparowanej lazience... 🤨 Zobaczymy.. 🤨 Cholerne wirusy 😠 No i tez nas czeka lekarz 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pani doktor była, osłuchała Domiśka. Niby jest OK, płuca czyste ale jednak charczy. Podobno katar mu spływa do gardła i dlatego tak charczy, tyle że nos ma czysty . Mam mu nawilżać sprayami do noska i podawać wit. C.

Teraz Domiś śpi. Mało mi zjadł, ciekawe jak będzie w nocy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
doncia - najwazniejsze, ze plucka czyste a tak dzieciaczki czesto charcza.


Tak, to sie zgadza że często charczą, ale teraz Domiś jest jakiś "nie swój": nie płacze tylko popiskuje, marudzi czasami a nie krzyczy jak to zwykle bywa. Kupe w nocy też miał taką śluzową, mam nadzieje że to nic poważnego.
Wczoraj zjadł 70 ml mleka sztucznego a później zaczął być taki inny, moze to alergia na to mleko, ale w takim razie skoro sie juz wypróżnił po nim to kiedy mu to przejdzie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co donciu, musisz chyba go po prostu obserwowac. Jak zmienil mleczko, to moze od niego nieco inna kupka, ale niekoniecznie musi byc na nie uczulony. Moze faktycznie jakies przeziebienie go do tego bierze i sie to tak na siebie nakalda. A na wczesniejsze mleczko byl uczulony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś znów był lekarz u nas. Jednak to jakiś wirus, kazał nam obserwować czy synuś się nie odwadnia przez te częste kupki.

Jestem tak padnięta dzisiaj, że sił już w ogóle nie mam, nawet mleczko nie chce się produkować 😞 doje i doje a tu 50 ml 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Przez ten weekend jestem bardziej zmęczona niż w tygodniu.. Mały ma takie kolki, że kropelki ledwo pomagają, w nocy już na dyżur chcieliśmy jechać ale jakoś przeszło... Skąd on to ma to niewiem, a to mleko hipp jest tak do dupy, że mały ciągle głodny i do bebilona wróciliśmy. Nic w nocy prawie nie spałam, jestem tak zmęczona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie.
Ja też jestem nie wyspana, ale się już do tego przyzwyczaiłam 😉 bo raz malutki sobie gada, a raz starsza córcia w nocy marudzi i tak w kółeczko.
W zeszłą środę byliśmy z małym na kontroli u neonatologa i wszystko cacy 🙂 dziennie średnio przybiera na wadzę 40g więc jest supcio.. doktorka mówiła że mały może mi marudzić ale z przejedzenia heh
Ok życzę miłego dnia 🙂 ja sobie po leniuchuję póki mam wolną chwilkę i żadne z moich łobuziaków nic ode mnie nie chce 😁 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dober.

Moje starsze dziecie dzis konczy 4 latka 🙂

Mlodsze dziecie dzis do lekarza, zeby go obsluchal i sprawdzil 🤨 Mam nadzieje, ze wsjo ok 🥴

Nocka bylaby ok, gdyby nie baczki malego, bo co jakis czas sie prezyl i kopal, i przez to rozbudzal, a ja razem z nim. A tak jadl kolo 1szej w nocy i pozniej przed 5ta, wiec nie najgorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczynki!
ostatnio nie mam czasu nawet tu zajrzec 😞
maly jak mi zasnie to co15 min wstaje 😞 wiec musze byc blisko niego zeby sie przytulic 🙂 bo przy mnie w nocy to nieraz nawe 5 godzin spi 🙂 dzis srednio co 2-3 godz sie budzil.. powoli przechodzimy na bebilon bo moje mleczko jakies chude jest bo maly sie nie najada.. 😞 wogole coraz mniej mi sie go produkuje.. pytanie do dziewczyn ktore karmia i piersia i butla jakie wit dajecie malenstwa? k+d czy sama k albo sama d ?? bo sama nie wiem ktore kacperkowi podawac..
jutro do doktorka jedziemy, zobaczymy ile wazy moje malenstwo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga - u nas tak samo, tzn duzo dostaje z mleka, wiec nic nie podaje. A pytalam sie co by bylo jakbym piersia tylko karmila, to powiedziala, ze wtedy to ja bym bardziej miala cos lykac i wtedy dziecko by ode mnie w mleku dostalo, no ale wiem, ze w Polsce przepisuja wlasnie. A co do wit. k to moj dostal zastrz z wit k po urodzeniu, przeciw zakrzepom chyba, ale nie wiem jak sie to ma (jesli chodzi o dawki itd) z pozniejszym podwaniem 😮

My wrocilismy od lekarza i potwierdzil tylko to, co przypuszczalam - czyli wirusik, ale obsluchal plucka i wszysko ok. Powiedzial, ze on sie zupelnie normalnie zachowuje i nie ma powodu do zmartwien. Obserowowac i zglosic sie jesli zaczal by miec jakies problemy z oddychaniem - a to, ze bede wiedziec, jak bedzie bral naprawde glebokie wdechy, ktore bedzie mozna poznac po tym,ze bedzie je na klatce widac . A nieregularny oddech, czy np przyspieszony to zupelnie normalne, tylko jak na tej klatce piersiowej bedzie widac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki,

Kupiliśmy inhalator i inhalujemy malucha. Dziś Domiś czuje sie juz lepiej, już płacze tzn krzyczy na całe gardło 🙂 co paradoksalnie nas bardzo cieszy 🙂 Kupki już ma żółto-pomarańczowe i w normalnych ilościach. Nawet zagazował się już bo wieczorkiem musiałam mu brzuszek masować i bączki szły że ho ho 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny mam do was ogromną prośbę. Gdybyście mogły i miały ochotę proszę was o to abyście oddały jeden procent podatku na mojego małego Kamilka. Przeszedł już dwie poważne operacje na serduszko. Będzie potrzebował przejść jeszcze następne operacje na które nas po prostu nie stać. Więc proszę was z całego serca abyście wy oraz wasi bliscy przekazali 1% na numer KRS: 0000059985 z dopiskiem: dla Kamilka. To nic nie kosztuje a dla nas liczy się każdy grosz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesiu - ja nie mieszkam w Polsce, ale bardzo chetnie rozesle wiadomosc np na facebook\'u. Czy moge przekopiowac tam u siebie ta informacje od Ciebie? A moze jest jakis dodatkowy link, ktory moglabym na stronce wkleic??? Jakby co, pisz prosze na privie - jesli moge choc w ten sposob, to bardzo chetnie pomoge! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...