Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć.
Wczoraj byłam z syniem u ortopedy i mały musi nosić pieluchę ortopedyczną przez 6 tyg 😞 tak mi go szkoda.
Co do spania to ja na razie kładę małego w gondoli i mały śpi u nas w pokoju, ale nie długo zamierzam go wyeksportować do swojego pokoiku.. tzn córcia będzie dzielić swój pokoik z młodszym braciszkiem 🙂 tylko ciekawi mnie czy mały będzie chciał tam spać.. 🤔
Karmię małego piersią, chodź próbuję na noc mu dawać butle modyfikowanego a resztę nocy ciągniemy dalej na cycusiu.
A co do spacerów to na razie sama bardzo nie wyrabiam bo jest zimno i ślisko, a z 2ką maluchów to nie jest tak łatwo.. ja pcham wózeczek a córcia z chęcią szła by w drugą stronę.. chociaż najczęściej woła na ręce więc lipka troszeczkę z tym.
Ok 3majcie się mamusie papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej laseczki
no faktycznie duzo dziewczyn sie nie odzywa...mam nadzieje ze ok wszystko 😉
bylismy w poradni z malym. wszystko dobrze wazy juz 3330 😁 rosnie jak na drozdzach 🙂
co do chorob moj biedaczek ma katar i to dosc duzy bo w nocy az oddychac nie mogl ani jesc 😞
aniu sprobuj tej relaktacji a noz moze sie uda, trzymam kciuki
daga twoja lubi jak jej spiewasz? 😁a moj nie 😁 zaczyna piszczec 😁 plakac 😁 czyli taletu to ja nie mam 😁 😁
w poniedzialek ide do ginekologa 😠 o ile minie mi okres bo dostalam 😁 takie to dziwne po 9 mcach sie meczyc 😁 😁 😁
zastanawiam sie nad antykoncepcja jaka polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasiu już okres dostałaś?? Karmisz jeszcze piersią??
Też się zastanawiam czy będę miała normalnie okres bo przed ciażą nie miałam ciekawe czy coś się unormuje. My używamy gumek - masakra po 15 latach wracać do tego. Tabletek nie chcę bo już się nabrałam przed ciążą i później przez 4 lata w ogóle okresu nie miałam, niby to nie od tabletek ale liczne badania nie wykazały od czego tak się porobiło, wiec na razie czekam co będzie. Bez niczego to też tak nie bardzo, bo niby w czasie karmienia w ciaże się nie zachodzi ale lepiej nie ryzykować szczególnie że po CC trzeba przez co najmniej rok się wstrzymać od następnych ciąż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Jakoś tak się nie mogłam zebrać żeby coś napisać, ale śledzę Was w miarę na bieżąco...
A więc po krótce co u nas:
Mikołaj w środę skończył 6 tygodni. Rośnie jak na drożdżach, waży już 5,5kg i ciężko go nosić :P
Ja tak jak pisałam, poród miałam lajtowy więc szybciutko doszłam do siebie 🙂 tydzień po porodzie miałam 2 kg mniej niż przed ciążą :p
Mały jest cudowny (tfu tfu tfu), bardzo grzeczny, wcina ładnie z cyca ( z laktacją od początku bez większych problemów), a jak mama chce się gdzieś wybrać to i z butli zje 🙂 dzięki temu udało mi się już być kilka razy na nartkach :P
Dziś wybieram się na wizytę kontrolną do ginekologa... nie wiem w sumie po co ale jak mus to mus :P
Mikołaj za to czeka na kolejne szczepienie, jesteśmy umówieni do pani doktor w środę, a na początku marca na USG bioderek 🙂
A tymczasem jutro wybieramy się w daleką podróż do mojej przyjaciólki. Ma termin porodu na dniach i trzeba ją trochę wesprzeć... a że ma być mamą chrzestną Młodego to jedziemy :P Mam nadzieję że ogarniemy we dwoje jakoś te 250km drogi :/
Pozdrawiam Was serdecznie i buziaczki dla waszych dzieciaczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga - to faktycznie szybko jak piersia tylko karmisz. Normalnie to dobrych pare m-cy zanim okres wraca przy cycu..
Ja tez juz dostalam, wlasnie powinien mi sie wkrotce skonczyc. A co do anty, to tez jeszcze nie zdecydowalam. Na pewno bede miec schizy przed ciaza, raz- no bo juz mam 2ke, a dwa przez ta cc 🤢 Bede sie widziec z lekarka za tydzien, ona sie specjalizuje w antykoncepcji I planowaniu rodziny to mi poda wszystkie opcje. Tabletek tez bym nie chciala raczej, bo ostatnio cyce mi tak urosly ( wiekszych mi nie trzeba, dziekuje bardzo 😁) I celulit mi sie po nich zrobil 😠 Nie wiem.. 🤨

Arnulka - Fajnie, ze sie odezwalas 🙂 Ciesze sie, ze u Was wsjo ok 🙂 Jedz do przyjaciolki. Moja najlepsza psiapsiola teZ zostala niedawno mama -rowny m-c po mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dziś lekarz robił USG i stwierdził że na miesiączkę się nic nie zanosi 😉 ale ostrzegał żeby uważać :P poczułam się prawie jak w podstawówce 😉 ale z drugiej strony powiedział, że wszystko jest super i można się starać o drugie :P:P... no cóż. Pożyjemy zobaczymy. Dobranocka :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
dziewczyny wy już po miesiączkach a ja ledwo skończyłam się oczyszczać! Do okresu jeszcze pewnie hu hu hu
co do antykoncepcji to mi tabletki bardzo służyły, wręcz po nich schudlam, brałam wiele lat yasmin i byłam zadowolona. Natomiast raz lekarz przepisał mi plastry i od razu było 5 kg w górę. Teraz myślę raczej o jakiś zastrzykach bo tabletek to zapominam nie raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po CC dostałam mega dawke oksytocyny (nawet położne na sali wybudzeniowej się dziwiły czemu tak dużo dostałam) i oczyściłam się błyskawicznie. Podpaski używałam tylko przez 2-3 dni, a później już na zwykłych 3mm wkładkach higienicznych leciałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
Ja po CC dostałam mega dawke oksytocyny (nawet położne na sali wybudzeniowej się dziwiły czemu tak dużo dostałam) i oczyściłam się błyskawicznie. Podpaski używałam tylko przez 2-3 dni, a później już na zwykłych 3mm wkładkach higienicznych leciałam.


no to faktycznie szybko u Ciebie poszło. mi położna mówiła że powinno się oczyszczać 4tyg , a mi gdzieś 12 dnia po porodzie przestało lecieć i przez jakieś 3 dni nie było nic. I ów położna powiedziała że jak nie zacznie lecieć następnego dnia to mam iść do lekarza 😮 🤢
🤢 a teraz jest tak umiarkowanie 🙂

a tak w ogóle to wczoraj byłam u lekarza i mały przybrał 100g i waży 3725 g 🙂 żółtaczka powoli Mu schodzi 🙂 i Majcia już też zdrowa 🙂 antybiotyk ma tylko dziś dokończyć i wsio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
doncia ja karmie troche piersia troche butelka i chyba dlatego tak szybko dostalam, a w poniedzialek mialam isc do gina i chyba bede musiala przelozyc wizyte bo i tak mnie nie bedzie mogl zbadac... nad anty zastanawialam sie nad tabl ale moja siostra przytyla po nich i tego sie boje, a i wogole zapominam nie raz wit brac 🙃 pamiec dobra ale krotka 😁 😁
arnulka fajnie ze wszystko ok u was
a co do butelek ja uzywam z toomme tippe 1, a jak bede w miescie zakupie chyba z aventu bo kazda mama mi poleca 🙂
moj maluszek ma problemy z kupa 😞 bardzo uwazam co jem i nie wiem dlaczego az takie ma problemy 😞
wczoraj musialam mu dac czopek bo plakal bardzo dusil az sie czerwony robil a nic nie szlo 😞 😞 😞 i po czopku zasna ale po paru godz znow plakal ale nie dalam mu juz czopka bo lekarka mowila ze jak czesto bede podawac to moga malemu sie jelita rozleniwic i sam juz nie bedzie wstanie robic 😞
my we wtorek na szczepienie ale maly ma katarek i podejrzewam ze jak mu nie przejdzie to go nie zaszczepia 🤨
a co do oczyszczania po porodzie to u mnie strasznie bylo 😮 z 2 tyg lecialo ze mnie bardzo mocno potem dopiero mialam cos podobnego do okresu i tak z 4 tyg lecialo przestalo na 4 dni i dostalam okres 😉 a od szpitala lecialam na tych mega podpaskach 😮

a i polozna mowila ze jak sie karmi piersia a nie ma okresu to niby i tak sa dni plodne a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
doncia ja karmie troche piersia troche butelka i chyba dlatego tak szybko dostalam, a w poniedzialek mialam isc do gina i chyba bede musiala przelozyc wizyte bo i tak mnie nie bedzie mogl zbadac... nad anty zastanawialam sie nad tabl ale moja siostra przytyla po nich i tego sie boje, a i wogole zapominam nie raz wit brac 🙃 pamiec dobra ale krotka 😁 😁
arnulka fajnie ze wszystko ok u was
a co do butelek ja uzywam z toomme tippe 1, a jak bede w miescie zakupie chyba z aventu bo kazda mama mi poleca 🙂
moj maluszek ma problemy z kupa 😞 bardzo uwazam co jem i nie wiem dlaczego az takie ma problemy 😞
wczoraj musialam mu dac czopek bo plakal bardzo dusil az sie czerwony robil a nic nie szlo 😞 😞 😞 i po czopku zasna ale po paru godz znow plakal ale nie dalam mu juz czopka bo lekarka mowila ze jak czesto bede podawac to moga malemu sie jelita rozleniwic i sam juz nie bedzie wstanie robic 😞
my we wtorek na szczepienie ale maly ma katarek i podejrzewam ze jak mu nie przejdzie to go nie zaszczepia 🤨
a co do oczyszczania po porodzie to u mnie strasznie bylo 😮 z 2 tyg lecialo ze mnie bardzo mocno potem dopiero mialam cos podobnego do okresu i tak z 4 tyg lecialo przestalo na 4 dni i dostalam okres 😉 a od szpitala lecialam na tych mega podpaskach 😮

a i polozna mowila ze jak sie karmi piersia a nie ma okresu to niby i tak sa dni plodne a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
doncia ja karmie troche piersia troche butelka i chyba dlatego tak szybko dostalam, a w poniedzialek mialam isc do gina i chyba bede musiala przelozyc wizyte bo i tak mnie nie bedzie mogl zbadac... nad anty zastanawialam sie nad tabl ale moja siostra przytyla po nich i tego sie boje, a i wogole zapominam nie raz wit brac 🙃 pamiec dobra ale krotka 😁 😁
arnulka fajnie ze wszystko ok u was
a co do butelek ja uzywam z toomme tippe 1, a jak bede w miescie zakupie chyba z aventu bo kazda mama mi poleca 🙂
moj maluszek ma problemy z kupa 😞 bardzo uwazam co jem i nie wiem dlaczego az takie ma problemy 😞
wczoraj musialam mu dac czopek bo plakal bardzo dusil az sie czerwony robil a nic nie szlo 😞 😞 😞 i po czopku zasna ale po paru godz znow plakal ale nie dalam mu juz czopka bo lekarka mowila ze jak czesto bede podawac to moga malemu sie jelita rozleniwic i sam juz nie bedzie wstanie robic 😞
my we wtorek na szczepienie ale maly ma katarek i podejrzewam ze jak mu nie przejdzie to go nie zaszczepia 🤨
a co do oczyszczania po porodzie to u mnie strasznie bylo 😮 z 2 tyg lecialo ze mnie bardzo mocno potem dopiero mialam cos podobnego do okresu i tak z 4 tyg lecialo przestalo na 4 dni i dostalam okres 😉 a od szpitala lecialam na tych mega podpaskach 😮

a i polozna mowila ze jak sie karmi piersia a nie ma okresu to niby i tak sa dni plodne a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej
doncia ja karmie troche piersia troche butelka i chyba dlatego tak szybko dostalam, a w poniedzialek mialam isc do gina i chyba bede musiala przelozyc wizyte bo i tak mnie nie bedzie mogl zbadac... nad anty zastanawialam sie nad tabl ale moja siostra przytyla po nich i tego sie boje, a i wogole zapominam nie raz wit brac 🙃 pamiec dobra ale krotka 😁 😁
arnulka fajnie ze wszystko ok u was
a co do butelek ja uzywam z toomme tippe 1, a jak bede w miescie zakupie chyba z aventu bo kazda mama mi poleca 🙂
moj maluszek ma problemy z kupa 😞 bardzo uwazam co jem i nie wiem dlaczego az takie ma problemy 😞
wczoraj musialam mu dac czopek bo plakal bardzo dusil az sie czerwony robil a nic nie szlo 😞 😞 😞 i po czopku zasna ale po paru godz znow plakal ale nie dalam mu juz czopka bo lekarka mowila ze jak czesto bede podawac to moga malemu sie jelita rozleniwic i sam juz nie bedzie wstanie robic 😞
my we wtorek na szczepienie ale maly ma katarek i podejrzewam ze jak mu nie przejdzie to go nie zaszczepia 🤨
a co do oczyszczania po porodzie to u mnie strasznie bylo 😮 z 2 tyg lecialo ze mnie bardzo mocno potem dopiero mialam cos podobnego do okresu i tak z 4 tyg lecialo przestalo na 4 dni i dostalam okres 😉 a od szpitala lecialam na tych mega podpaskach 😮

a i polozna mowila ze jak sie karmi piersia a nie ma okresu to niby i tak sa dni plodne a inni inaczej mowia 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania_ust napisał(a):
doncia napisał(a):
Ja po CC dostałam mega dawke oksytocyny (nawet położne na sali wybudzeniowej się dziwiły czemu tak dużo dostałam) i oczyściłam się błyskawicznie. Podpaski używałam tylko przez 2-3 dni, a później już na zwykłych 3mm wkładkach higienicznych leciałam.


no to faktycznie szybko u Ciebie poszło. mi położna mówiła że powinno się oczyszczać 4tyg , a mi gdzieś 12 dnia po porodzie przestało lecieć i przez jakieś 3 dni nie było nic. I ów położna powiedziała że jak nie zacznie lecieć następnego dnia to mam iść do lekarza 😮 🤢
🤢 a teraz jest tak umiarkowanie 🙂

a tak w ogóle to wczoraj byłam u lekarza i mały przybrał 100g i waży 3725 g 🙂 żółtaczka powoli Mu schodzi 🙂 i Majcia już też zdrowa 🙂 antybiotyk ma tylko dziś dokończyć i wsio 🙂
maly fajnie przybiera oby tak dalej 🙂 zdrowka dla majci 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do butelek, to my na tommee tippee, tez jedneczki, i jestesmy zadowoleni , bo one sa zrobione na obraz i podobienstwo cyca 😁 😉
Michasia, a Ty nie jestes z nich zadowolona? Jak sa ok, to szkoda innych kupowac, zbedny wydatek; tzn tak mi sie wydaje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mamy Dr. Brown dla wcześniaków i jest super, najlelsza dla mojego malucha. Aventu w ogóle nic chciał, po Lovi Medical+ dostał kolki, Nuk - taka sobie awaryjnie używamy. A teraz kupiłam jeszcze Tommee Tippee anty-kolkową - fajna dla mnie wygodna ale smoczek jest twardszy niz w Dr Brown i mały trochę się męczy przy niej, ale jest juz w takim wieku że za dnia może się powysilać trochę przy twardszym smoczku, niech mu żuchwa lepiej pracuje. Mam jeszcze Chicco step1 ale nie używaliśmy jej, boje się kolek, jakoś wolę te butelki z tą rurką w środku odprowadzającym powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od początku używałam tomme tippe i było ok, mały ładnie z niej pił a jakieś 2 tyg temu zmieniłam na avent przez te kolki, myślałam, że coś pomogą ale nie ma żadnej różnicy a gorzej z nich ciągnie i trochę się namęczy nim zassie. Tomme tippe mają moim zdaniem kształt idealny dla malenstwa bo mojemu jakoś tak łatwo się piło a aventa mają chyba twardsze smoczki. Tzn mój pije z tej standardowej aventa a widziałam, że są też o kształcie piersi ale wzięłam klasyczne bo by mi się do termosu nie mieściły tak jak z resztą tomme się nie mieszczą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia napisał(a):
... a my zaraz na zakupy się wybieramy 🙂

Jakich butelek do karmienia używacie?? My mamy chyba wszystkie dostępne na rynku, w szpitalu położne się śmiały że będziemy specjalistami od butelek 🙂


haha 🙂 to ja dołączam do Ciebie 🙂 przez to że pracowałam w sklepie z art, dziecięcymi i jeździłam na różne szkolenia , dostałam parę gratisów 🙂 w sumie to mam avent , canpol , tomme tippe , lovi i medele - calme .Tylko tą ostatnią kupiłam 🙂 Szczerze mówiąc to używałam przy Kubusiu tylko medeli i jak na razie jestem zadowolona 🙂 A przekonał mnie do niej przedstawiciel tej firmy na szkoleniu właśnie 😉 Bo jest to firma medyczna i faktycznie jedyna butelka z której nie cieknie pokarm czy napój . Żeby coś leciało dziecko musi ssać , i nie zaburza właśnie ssania piersi 🙂
a tego się najbardziej bałam , bo przy córci miałam avent i jak tylko dostała butę to nie chciała już z cyca pić 😞 i niestety tylko niecałe 3 m-ce Ją karmiłam piersią 🤨 także mam nadzieję że z Kubusiem nie będziemy mieć takich problemów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia powiem ci ze jestem zadowolona z butelki ale kazda mama mowila ze z aventu jeszcze lepsze sa 😮 dlatego sprobuje bo maly ma przy tej butli tez kolki... chociaz tez jak piszecie to roznie i przy avencie moga one wystapic 😠 takze nie wiem czy jest sens 🥴 szczeze narazie i tak musze sie z tym zakupem wstrzymac bo w piatek mamy roczek i kase wydamy na prezent 🤨
jak tam wam niedzielka uplywa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominik tak przyzwyczaił się do Dr Browna dla wcześniaków, ze z TT też mu jest ciężko pić, musi się trochę wysilić aby zassać, avent jest jeszcze twardszy.

Michasiu na kolki najlepsza jest właśnie Dr Brown i Tommee Tipee te z rurką w środku - nie wiem czy tą TT taką masz czy zwykłą. Ta rurka naprawde działa. Mój w szpitalu miał kolki od butelki Lovi fajnie szybko z niej jadł ale za dużo powietrza łykał, w dniu wypisu kupiłam Dr Browna i problem kolek rozwiązał się sam. Także polecam te butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu medela dobra firma 🙂 Ja mialam pozyczony z medeli elektryczny laktator ze szpitala przy O. I byl super efektywny, no tylko moze az za bardzo, bo pkzniej mnie jyz piersi bolaly dosc bardzo az podskakiwalam z bolu. No chyba, ze z moimi cyckami jest cos nie tak 😁

Co do niedzieli to nawet nam fajnie zleciala. Mielismy gosci - tesciu z zona. Mezus zrobil super przystawke: szyneczka serano z mini szaszlykami z kielbaski chorizo, pieczrkami I papryka, podane z salata rocket ( nie wiem jak sie to po polsku nazywa 😜) , gulasz wegierski jako danie glowne a ja upieklam wczoraj ciasto cynamonowe z jablkami 🙂 Obejrzelismy 2 filmy animowane ( po raz n-ty 😉: Horton hears the Who! I The Bee Movie ( uwielbiam oba, polecam jesli nie widzialyscie 🙂 ). A najmlodzsy z rodziny to chyba jakis okres gwaltownego wzrostu dzis przechodzi. Glodny praktycznie co 2 gidziny, zjadal 120ml, wiec ostatnie 2 czy 3 karmienia dalam mu 150ml - I on to wszystko zjadl! 😮 I w ogole jak ktos go dzis mial na rekach ( nie ja), to doszlam do wniosku,ze on w sumie duzy jest jak na dziecko 6-tygodniowe 😲 , no chyba, ze mi sie wydaje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...