Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziś byliśmy pobrać krew na morfologie, Domiś dzielny był 🙂 teraz trochę marudzi nie wiem czy od tego pobrania główka go boli bo z główki miał pobieraną. Piguła tak mu plasterek przykleiła że teraz strach go oderwać od tych pięknych piórek na główce. Poczekam może na tatuśka i w kąpieli ściągniemy na mokro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka!
moj maluszek jutro bedzie kuty 😞 az strach pomyslec co mnie czeka pozniej 😞 czy bedzie marudny 😮 moj maly spi, mnie len troszke wziął 😁 nic prawie nie zrobilam 😁
madzia uuu ale uczta 😁 😁 😁 tylko jesc i tyc 😁 😁 😁 😁
my do tesciow jedziemy w piatek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
doncia a Twoj maluszek juz 3 miesiace prawie ma 🙂 ale to zlecialo ... 😁 🤪


Nic nie mów, nie długo będzie po macierzyńskim a on taki malutki jeszcze. Nie mam pojęcia co zrobić, bo do żłobka strach dać takie maleństwo a chciałabym do lipca z nim posiedzieć, ale na bezpłatny wychowawczy mnie nie stać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Wczoraj bylo wazenie i bejbik wazy juz 5.26kg 🙂

Oprocz tego wyladowalam ze starszym u lekarza w pon i stwierdzil, ze ma jakas infekcje paciorkowcem 😞 Oczywiscie pol dnia spedzilam szukajac na necie co w przypadku jak takie malenstwo jak J. zlapie 🤨 Mam nadzieje, ze jednk nie zlapie 😞

donciu - 😞 u nas jest macierzynskie dluzsze niz w Polsce, ale nie ma wychowawczego. Ja poki co planuje wrocic do pracy styczen/luty 2014, ale jak sobie pomysle o kosztach za opieke to... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
U nas ok, chociaż mój malutki od wczoraj nie robił kupki (jest karmiony cysiem) i troszkę mnie to martwi 😞 pruta sobie.. a kupki nie ma.

Co do anty to ja się zastanawiam nad zastrzykami, bo o tabletkach na 100% będę zapominać.

Jeśli chodzi o oczyszczanie to u mnie się to dopiero kończy.

Małego karmię piersią, ale czasami jak gdzieś wychodzę to mały pije z TT

Wcześniej miałam problemy ze spacerkami, bo starsza córcia marudziła albo chciała iść w przeciwnym kierunku heh ale kupiliśmy z mężem dostawkę do wózka i skończył się ten problem, mała sobie jeździ na niej i nie marudzi i w końcu chodzimy na normalne spacerki 🙂

Ok 3majcię się 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW pod tym względem to fajnie jest w UK 12 mcy macierzyńskiego, kto by nie chciał. Tyle że u nas możesz iść wcześniej na zwolnienie chorobowe a w UK na macierzyski od 20-któregoś tc z tego co pamietam.
Gdybym urodziła w terminie byłoby ok, akurat w lipcu by mi sie skończył macierzyński + pare dni urlopu, a tak to półtorej miesiąca w plecy a rozwojowo wiek Dominika liczy się korygowany czyli zamiast 13 tż lekarze liczą go jako 7 tż i na tym wieku korygowanym opieraja badania neurologiczne min.

Co do niani to koszt zatrudnienia pokrywałby się z moją pensja wiec to też się nie kalkuluje. Zobaczymy w maju musze zadecydować i porozmawiać z szefami jak to wszystko rozwiązać. Będzie dobrze, musi być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doncia no fakt opiekunka bardzo duzo kosztuje... a babcie? lub siostry? nie ma nikogo kto mialby czas zajac sie malenstwem ??
madzia fajnie macie z tym macierzynskim w UK 😉 ale twoj maly juz bobelek 🤪 zdrowka dla O 😘
Ja niestety pracy nie mam 😞 😞
ale licze ze w lipcu cos sie znajdzie ciekawego w okolicy 🙂 moj by zajol sie wtedy malym lub babcia 🙂
zobaczymy wogole namawiam mojego do wyjazdu do holandii do pracy z jego siostra ona ma tak zabukowana dobra prace ma tez dziecko i jak bysmy razem zamieszkali to bysmy sobie tak zmiany ustawili ze ktores zawsze by z dziecmi zostalo 🙂 ale moj sie nie chce namowic a szkoda..

wczoraj bylismy na szczepieniu 😉 maly kuty byl 4 razy po 2 szczepionki na raczke 😞 plakal bezlitosnie ja sama lzy w oczach mialam bo nie umialam mu pomoc 😞 😞 tatus musial sie odwrocic bo nie mogl patzrec jak maly cierpi 😞 😞
i wogole taki marudny byl w domu 😞
okolo 23 dalam mu czopek bo byl stan podgoraczkowy i maly non stop plakal to chyba go bolalo
dzis jest troche mniej marudny ale jednak..
czekamy za polozna ciekawe czy pipa dzis przyjedzie bo takie czekanie mnie wykancza 😠 poszla bym na spacer ale nie moge 😮
a i maly byl wczoraj wazony i wazy 3700 🤪 lekarka mowila ze bardzo slicznie przybiera 🙂 teraz na szczepienie kolejne mamy na 9 kwietnia 🙂
okazalo sie ze na usg biodeer moja lekarka nei moze dac skierowania tylko musze jechac do ortopedy po nie bez sensu 😮 dala mi skierowanie do lekarza zeby ten dal mi skierowanie do innego lekarza 😠 musze to zalatwic do 14 marca 😮
a jak tam wasze malenstwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ttinka napisał(a):
Cześć.
U nas ok, chociaż mój malutki od wczoraj nie robił kupki (jest karmiony cysiem) i troszkę mnie to martwi 😞 pruta sobie.. a kupki nie ma.

Co do anty to ja się zastanawiam nad zastrzykami, bo o tabletkach na 100% będę zapominać.

Jeśli chodzi o oczyszczanie to u mnie się to dopiero kończy.

Małego karmię piersią, ale czasami jak gdzieś wychodzę to mały pije z TT

Wcześniej miałam problemy ze spacerkami, bo starsza córcia marudziła albo chciała iść w przeciwnym kierunku heh ale kupiliśmy z mężem dostawkę do wózka i skończył się ten problem, mała sobie jeździ na niej i nie marudzi i w końcu chodzimy na normalne spacerki 🙂

Ok 3majcię się 😘
TINKA MOJ TEZ CODZIENNIE NIE ROBI KUPY ALE LEKARKA MOWILA ZETAK DO 3 DNIE NIE MUSI CHYBA ZE TOWARZYSZY PRZY TYM PRZERAZLIWY PLACZ I TWARDY BRZUSZEK LUB GORACZKA WTEDY DO LEKARZA A TAK TO PO 3 DNIACH DAC MU CZOPEK GLICERYNOWY 🙂
TYLKO TYLE ZE JA KARMIE I CYCEM I BUTELKA 🙂 TO DLATEGO U MNIE SA PROBLEMY 🙂 A PO CYCU NIE POWINNO TAK BYC 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
byliśmy dziś u pani doktor. Mały waży ponad 5400g... :O masakra, dużo ale pani doktor zachwycona więc chyba ok. Zapisała nam nutramigen bo stwierdziła, że takie mocne kolki na które nic nie pomaga, nawet bebilon pepti to musi być uczulenie na laktoze... Sama niewiem, mnie się wydawało, że trzeba przez to poprostu przejść, że kolki są ale miną bo tak musi być i nie uśmiecha mi się tak kombinować z tymi wszystkimi mlekami, już 4 razy miał zmieniane, biedne jego jelitka dostają w kość pewnie od tego ale chyba wie co mówi. Muszę zmienić bo jeśli to uczulenie rzeczywiście to nie ma wyjścia. Jeśli nie pomoże mu to mleko to wrócę to zwykłego bebilona i poprostu przejdziemy przez te kolki i nie będę go katowac tym smierdzacym nutramigenem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak wogóle to od wczoraj zaczęłam przestawiać kacpra na tryb stałych pór tzn. Żeby się nauczył, że popoludniu pora na spacer, ok 21 kąpiel, mleko, bajka, sen (W ŁOŻECZKU 🙂)a w nocy tylko pobudki na mleko i od razu spać. I wczoraj ładnie nam to wyszło, spał dziś tak do 8, później już był aktywny, po 10 drzemka 🙂 a dziś chyba będzie dupa bo mimo moich starań już o 20 zasnął więc pewnie o 5 rano już będzie wyspany i gotów do zabawy o ile wogóle noc ładnie przespi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy karmieniu piersia kupki mogą nie występować nawet przez kilka dni a nawet dłużej, a to dlatego że nasze mleko jest lekkostrawne i może być przetrawione w całości przez dziecko, a wtedy nie na co wydalać. Puki się nie pręży i brzuszek nie boli to nie ma czym się martwić.

Ja dziś mojemu zaserwowałam Bebilon 1 i znów kupki zielone 😞 Dobrze że tylko jednorazówki mam, mniejsza strata 🙂 bo już więcej raczej tego nie dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Dominiś dziś 3 mce skończył 🙂 Jak sobie przypomniałam co przeżywałam 3 mce temu i przez 2 tyg. poprzedzające to łzy same mi napływają tym razem ze szczęścia, że wszystko potoczyło się dobrze i maluszek był silny i zdrowy 🙂
Dziś byliśmy u lekarza i waży już 3976 🙂 rośnie jak na drożdżach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Obudziłam się ze strasznym bólem gardła, katarem max, zatkanymi uszami i ogólnie słaba... Jak zarażę Kacpra to niewiem co zrobię. Mam nadzieję, że to zwykle przeziębienie i nie rozwinie się w coś poważniejszego. Strasznie się boję o mojego malucha;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Dominisia z okazji 3 m-cy! 😆 😘 No i ladnie juz wazy 🙂
Zlecialo donciu, zlecialo, ale najgorsze juz macie za soba 🙂

Agucha - zdrowka dla Was! Niestety niewiele zrobisz kochana, bo jak ma zlapac to i tak zlapie 😞, ale moze a noz... 🤨 Ja mam tak samo, ze od razu sie na zapas martwie 😞 My juz mamy jedno przeziebienie za soba (maly mial kaszel, od braciszka sie zarazil) a teraz starszy jest na antybiotykch i tez mam nadzieje, ze malenstwo nic nie zlapie 😞 Juz tez panikowalam i szukalam na necie 'a co jesli...' - no , ale co zrobic? Niektorych rzeczy sie po prostu nie da uniknac ani im 100% zapobiec 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój niuniek denerwował się, bączki puszczał a kupki nie było.. już się zaczełam bać że będzie miał kupkowe problemy jak siostrzyczka której właśnie musiałam dawać czopki raz na jakiś czas we wczoraj wieczorem dałam mu malutki kawałeczek czopka i zrobił mi 3 pampersy i był zadowolony. a dziś już sam ładnie robi kupkę więc jest super.

ze swoją wagą jestem na -2 niż przed ciążą, ale został mi brzuszek i jestem zła bo myśle że zawsze będe gruba na brzuszku. nie wiem co wymyślić żeby brzuś zniknął 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ttinka mam ten sam problem :/ jestem -3kg, ale brzuch też pozostawia wiele do życzenia... wzięłam się dziś za ćwiczenie 😉 zobaczymy na jak długo starczy mi chęci.
Wczoraj urodziła moja przyjaciółka u której byliśmy ostatnio. Ślicznego chłopca 58cm 3550 🙂 Ale poród miała nie za ciekawy... po godzinie parcia zdecydowali o cesarskim cięciu, bo mały cofał się z kanału 😞 to chyba najgorsza opcja... wycierpieć się przy naturalnym a potem jeszcze byc ciętym 😞
No a dziś dostałam kolejne radosne wieści 😁 Żona kuzyna w 33 tygodniu ciąży urodziła zdrowiutką dziewczynkę 53cm i 3400...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski...-2, -3 iWy sie martwicie brzuszkiem? Przeciez niedawno bylyscie w ciazy, cialo porzebuje troche czasu, zeby dojsc do formy. 9 m-cy sie rozciagalo 😜
Pocieszcie sie -ja jestem dalej na plusie 🙂 W ciazy przytylam pond 20kg - wazylam przed 48, teraz mam 55.8. Do 48 nie musze koniecznie dobic, bo moge sobie cos zostawic, wiec zalozmy 50.. No to mam na plusie 5.8 :/ ale widze, ze to schodzi, ale wolno..tak gdziec 0.5kg na tydzien/poltora.
Co do brzuszka, to robice proste cwiczenie - w kazdej pozycji i kiedy chcecie - koniecznie przy wydechu (!) - napinajcie miesnie bezucha tak , jakbyscie chcialy dotknac pepkiem kregoslupa 🙂
Moj brzuszek jest najgorszy chyba jak siedze 😁 wtedy oponke najbardziej widac. Jak stoje, mam prawidlowa sylwetke i napne miesnie (jak powyzej - i nie wciagac brzucha) to nie jest tak zle - prawie plaski - czy powiinam raczej powieddziec - prawie nie wystaje 😉 Wyszczplec to ja musze z bioder, ale to chyba przyjdzie na samym koncu. Po pierwszej ciazy mialam tylek o rozm. wiekszy (niz normalnie) 4m-ce po porodzie (wiem, bo kidys specjalnie sprawdzalam na zdjeciach 😜). Mam zatem jeszcze troche czasu 😜
W pon. bede u lekarza na wizycie kontrolnej, wiec wypyta wsjo co i jak, i kiedy bezpiecznie mozna zaczac cwiczyc po cesarce i jakie cwiczenia. Od dzis zaprowadzam i przyprowadzam malego do przedszkola 2-3 dni w tygodniu, wiec troche ruchu i nieco cardio dojdzie, moze cos pomoze 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zbieram nadprogramowe kilogramy po ciąży 😁 a to dlatego że mojemu od jakiegoś czasu wzięło się na słodkie a jak jest to jem i choć brzuszek już dawno płaski to pupa i biodra rosną i w jasny przedciążowe ledwo wchodzę i mega opięte są 😁 może zacznę wykonywać jakieś ćwiczenia, najlepiej w łóżku bo od jakiś 4 miesięcy się nie przyutulałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...