Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cieszę się Aguś że już w domciu jesteście 🙂 pity rozliczone i 1% dla Kamilka przekazany 😘

a u nas dziś mija 5 tygodni Kubusia 🤪jak ten czas zasuwa !! masakra jakaś !
i co najważniejsze a czego się bałam przybiera na wadze 🙂 ma już 4150g 🙂 czyli przybrał 60dag , lekarka powiedziała że ok , że norma na piersi karmionego dziecka to 50-90-dag 🙂
obwód główki ma taki jak klatę 39cm 🙂
kurcze napiszę jeszcze później bo znów się mój mężczyzna odzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia - ale czuprynke i tak ma fajna - duzo wloskow 🙂 Moj babel jak sie urodzil to mial ciemny meszek na ramionkach, na udkach hehe. Na glowce na gorze mu sie nieco wytarly, ale bardzo szybko odrastaja i tez ciemne. Starszemu jak sie wyatrly ,to chyba jednak jasniejsze odrastaly i chyba jednak wolniej. Moze ten jakis wlochacz maly bedzie 😁

Aniu - ladnie rosnie 🙂 Kubus wazy teraz 50g wiecej niz moj babelek jak sie urodzil 😆 Ciekawe ile moj teraz wazy - pewnie co najmniej 5.5 jak nie wiecej. Masz racje kochana, czas strasznie szybko leci - za szybko!

A teraz pytanie dla wszystkich - to ktora chce kolejnego bobaska??? 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
my dalej w szpitalu, dziś w nocy będzie tydzień...
Kacper jest dzielny, dużo stracił na wadze ale już przybiera. 3 razy dziennie zastrzyki, 2 razy dziennie kroplowki, co 2 godz inhalacje, oklepywanie itd.. Miał wenflon w tej malutkiej rączce, teraz ma w stópce 😞 parę razy musieli mu cewnikiem odsysać nos albo płuca bo miał za dużo wydzieliny... Ale jestem cały czas przy nim i jak go przytule to zaraz się uspokaja i śmieje 🙂 Na szczęście już mu się poprawia i w przyszłym tyg do domu pewnie wrócimy 🙂 jej, jest tu kilka malutkich dzieci bez rodziców, pielęgniarki je karmią a tak to leżą same i płaczą 😞 jak można takie malenstwa zostawić ?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mow Aga, bo az mi sie lezka w oku zakrecila 😞
Moze tamci rodzice maja wiecej dzieci, ktormi nie mialby sie ktos zajac? Chyba, ze rzeczywiscie tacy bezduszni 🤨 Bardzo przykre, serce sie kraja jak sie czyta 😞 Nasze dzieciaczki maja duzo szczescia ze sie wrodzily w kochajace rodziny i ze maja rodzicow, ktorym tak bardzo zalezy, co nie? Ostatnimi czasy o takich rzeczach wypisuja, o takim okrucienstwie wobec dzieciatek - i to od wlasnych rodzicow - ze az wlos sie na glowie jezy 😠
Bziaczki dla Kacperka i szybkiego powrotu do domu! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej
Wczoraj byłyśmy z Tosią na badaniu bioderek, wizyta ekspresowa i zalecenie szerokiego pieluchowania i kontroli w maju, z tego co wiem to standardowe postępowanie... Dziś Tosia odreagowuje wczorajszą wyprawę i nadmiar wrażeń (godzinne czekanie w kolejce z 10 innymi niemowlakami), cały dzień pokrzykuje i marudzi, budzi się z płaczem... Zazwyczaj jest pogodna, uśmiecha się i gaworzy. Z nowości, to potrafi już śmiać się w głos i sięga w kierunku zabawek, dłoni, składa swoje rączki i bawi się nimi 🙂
agniesia jak dobrze, że już jesteście z Kamilkiem w domu! Zdrówka Kamilkowi i niech nabiera sił!
agucha dobrze, że byłaś czujna i nie dałaś za wygraną! Dużo zdrówka również Kubusiowi!
daguza, michasia współczuję kolek i ulewania... Tosia miewa i jedno i drugie, ale nie jest to ciężkie czy uciążliwe... Niech Juleczka i Kubuś szybko z tego wyjdą!

Ostatnio natknęłam się gdzieś na pojęcie "śluzowate kupki" i stwierdziłam, że Tosia takie ma, ale ona takie miała chyba od zawsze... Czy to zawsze jest oznaka czegoś złego?? Wiecie coś na ten temat z własnego doświadczenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle, powinni zadbać by w takich szpitalach rodzice mieli miejsce żeby chociaż materac rozłożyć... Bo w pomieszczeniu 2m na 4 ciężko pomieścić 3 lozeczka szpitalne i 3 materace, a gdzie jeszcze rzeczy osobiste. Teraz przeniosłam się z Kacprem do sali pojedynczej, gdzie mam swoje łóżko, ale za takie luksusy trzeba oczywiście płacić..
W dodatku Pan Kacper zdecydowanie wolał być w towarzystwie kolegów, oglądać ich, słuchać jak płaczą i teraz mniej mu się podoba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia - ja miałam pieluszkowac kacpra zaraz po urodzeniu i na usg bioderek, które miał jakoś jak miał 3 tygodnie, powiedziano mi, że jest wszystko ok i już nie muszę pieluszkowac. Ale może każdy lekarz inaczej mówi, niewiem. W każdym razie pod koniec marca mamy iść na kontrolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daguza - my bylismy na szczepieniu w czwartek, w piatek szlam z nim do lekarza, zeby sprawdzic, czy nie ma zapalenia spojowki lekkiego. Potwierdzila, ze byl weeknd przd nami, to przepisala nam na wszelki wypadek jakby sie pogorszylo antybiotykowe kropelki, alle nie dalam mu, tylko sama woda przemywalamm i przechodzi mu juz. Kichac czasem kicha, ale ok. Spi ldadnie, potrafi przespac 7 godzin bez budzenia 🙂 Dupcia mu sie nieco odparza, smaruje bepantenem (bo sudocrem nic nie dawal;/), no i raz lepiej, raz gorzej 😞
Co do wagi, to waze teraz jakis 54 z groszami, do 50-u bym tak chciala dobic, bo przed ciaza wazylam 48 kg, ale ze 2 bym sobie mogla zostawic 😜 No tylko jeszcze ujedrnianie. Probuje si uzbroic w cirpliwosc, bo jednak przytylam z malym jakies 21kg jesli nie wiecej, ale tez bym wolala, zeby to za dlugo nie trwalo 🥴

Z tym ulewanim, to faktycznie macie :/ A probowalas juz jakis zageszczaczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wazylam sie dzis - 53.9kg, wiec spada jakos. Tobie tez na pewno spadnie. Z dietami ( jak niektorzy sugerowali) to trzeba uwazac, bo jak sie za szybko schudnie, moze zostac nadmiar skory. A rozstepami sie nie przejmuj, bo one wyjasnieja. Smaruj brzuszek czyms, jakas oliwka, to szybciej beda jasnialy, skora bedzie lepiej nawilzona I bedzie miala lepsza elastycznosc = bedzie lepiej wygladac - zwlaszcza jak bedziesz chudnac 🙂

A z tym ulewanien, to naprawde nie wiem co Ci doradzic 😞

Ja dzis zanioslam auto na przeglad I przy okazji wstapilam z malym do pracy ( starszego udao mi sie u opiekunki zostawic na 3 godzinki, zeby nie bylo tyle stresu 😜). Poznalam nowa menadzerke, pogadalam z wszystkimi troche.. Pytali sie mnie, czy bym z macierzynskiego nie chciala wxzesniej wrocic, chociazby np 1 dzien w tyg czy pol etatu, bo bedzie pozniej za malo osob a bedzie pewnie duzo roboty..1 dzien w tyg by mi w sumie odpowiadal moze, ale are dni w tyg to mi sie raczej nie widzi :/ no ale zgodzic sie nie musze, nie? Nie wiem, zobaczyny..jeszcze sporo czasu. Teraz sue chrztem zajmuje. A Wy chrzcicie swoje pociechy? Kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...