Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
My z Kacperkiem od wczoraj w domu, zmiany w płucach ustąpiły 🙂 i tak się śmiałam bo Kacper w szpitalu zrobił się kumaty i jak wrócił do domu to nie wiedział gdzie jest, bal się być sam i płakał, chciał ciągle na rączki 😁 ale przekonało go jego kolorowe lozeczko i już jest ok 😁 poza tym że jego tata teraz złapał infekcje ! I wyrzuciłam go dziś z domu do mamusi hi hi bo jeszcze znów by się mały zaraził, po tych lekach jest osłabiony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej laseczki my tez od dzis w domku 🙂 mialam wczesniej pisac ale internet byl za slaby 😞 ogolnie maly mial zapalenie ucha, zapalenie pecherza i do tego dochodzily kolki a po zmianie mleka ustapily z czego bardzo sie ciesze teraz niestety maly ma katar i kaszel oczywiscie odrazu odwiedzilismy lekarza w czwartek na kontrole mamy isc 😞 mam dosyc lekarzy,
aga zdrowka dla kacperka 😘
agus witaj z powrotem 🤪
daga a bylas u lekarza z tym ulewaniem?

moj malusze kazy 4400 🙂 rosnie jak na drozdzach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam sie z rana!!
jak tam wasze malenstwa? moje przeziebione katarek i kaszel.. w tym ze kaszel jest taki silny a lekarz powiedzial ze to lekkie przeziebienie.. 😮 oczywiscie dzis pol nocy nie przespanej bo trzebabylo malemu czyscic nosek.. 🥴 maly nie wyspany rownie tak jak my..

jutro wiosna a jej nawet nie widac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasia, ja po moich doświadczeniach radzę ci, jeśli oczywiście kaszel będzie się nasilał a lekarz dalej mówił że to nic, żeby lekarz go porządnie osłuchał !!! Miałam podobna sytuację aż nie skonczylismy w szpitalu z zapaleniem płuc. Ordynatorka osluchiwala go dobre 2 minuty, później włożyła patyczek by zakaszlal i dalej osluchiwala. Powiedziała, że niekiedy zmiany w ukl oddechowych nie są slyszalne od razu i trzeba się wsłuchać. Nie strasze broń Boże, poprostu trzeba zapobiegać bo później mogą być problemy jak u mnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie: 🙂
u nas poprawilo sie ze snem..
mala zasnela o 19.30 a wstala dopiero o 3:45 na jedzonko i znow spac do 7.30 😉 wiec noc wspaniala...
kaszle mi tez troszke no i meczy ja ciagly katar..odciagam i psikam ciagle...
Musze sie reszty doradzic...,bo musze pod koniec maja odstawic mala od cyca z powodu tego,ze musze brac tabletki ktore koliduja z karmieniem piersia.Tylko mam probllem tego typu,ze mala szaleje na punkcie cyca,i non stop by tylko jadla ..Nie wiem co zrobic...jak ja odstawic...;/ macie moze jakies doswiadczenia co do tego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz juz bardzo ladnie przesypia noce - w zasadzie w ogole sie nie budzi. W ciagu dnia jada srednio co 3 godz., czasem wczesniej zglodnieje... Od jakiegos czasu ost. karmienie kolo 22-giej i po tym spi w zasadzie do rana - budzi sie kolo 6:30 -7-ej, czasem dam mu cmoczka i dospi jeszcze chwile, takze super 🙂

Daguza - jesli masz duzo pokarmu to jedno co mi przychodzi do glowy, jesli bedziesz musiala ja odstawic, to chyba lepiej robic to stopniowo jesli sie da, zeby to przejscie bylo dla Was obu lagodne - bedzie mniejszym szokim dla malej i dla Twoich piersi! Nie wiem, ale moze za jakis czas odciagaj i podawaj to mleczko z butli, zeby mala przyzwyczaila sie do innego ssania (chyba, ze Julcia nie ma z tym problemu, wiec luzik), a pozniej stopniowo zastepuj Twoje mleko mlekiem modyfikowanym? Nie wiem, bo nigdy nie karmilam wlacznie sama piersia 🤨 Wiadome jest, ze jedno karminie piersia mniej i produkcja zacznie sie zniejszac, kolejne mniej - znow mniej mleka itd... Moze na pocz. zastapic to karmienie nocne? Nprawde nie wiem kochana, a nie chcialabym Ci zle dordzic 🥴 Dziewczyny, ktoras moze wie?

Zdrowka dla wszystkich dzieciaczkow!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeszcze co do kaszelkow i katarkow, to narawde polecam podkladanie czegos np pod materacyk czy nogi lozeczka, zeby glowka byla wyzej (ale nie dawac poduszki zadnej pod glowke) i zeby zapobiec, zeby cokolwiek zeszlo nizej na plucka. Tak samo oklepywanie pleckow, nie calkiem po srodku tylko lekko po bokach, wlasnie na wysokosci pluc. To tez, zeby sie 'poodrywalo' jesli cokolwiekk tam jest :/ To na pewno nie zaszkodzi, a noz jakos pomoze? 🤨

Naprawde wstretne chorobska 😠 U nas maly mial lekkie zapalenie spojowki (nie wiem, czy pisalam), ale tylko w 1 oczku na szczescie i bardzo lagodnie to przeszedl. Wprawdzie bylismy u lekarza, kropelki dala na wszelki wypadek (bo przed weekendem, wic gdyby sie pogorszylo), ale i tak skonczylo sie na samym przemywaniu woda i to tez nie jakos super czesto. Wyczytalam gdzies i dalam na to oczo troche mleka z piersi no bo ono ma w sobie przeciwciala - moze to tez cos dalo? No tylko chyba raz tym mlekiem zrobilam 😜 A teraz obserwuje bacznie starszego, bo tez mu jedno oko podejrzanie wyglada, ale poki co tylko podejrzanie - nic oczywistego 😜 Mowi, ze nic go nie boli, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do snu to Kacper zwykle zasypia ok 21 i tak śpi do 3-4 później mleko i do 6-7 sen. Więc w zasadzie budzi się tylko raz w nocy. Mam nadzieję, że z czasem będzie przesypial całą noc. Dziś o tej 6 wzięłam go do siebie (bo jak wcześniej pisałam tatuś się wyprowadził na kilka dni 😁) i tak sobie prawie do 9 spalismy przytuleni 🙂
madzia a ile twój teraz wypija butli na raz? I przed snem dajesz mu więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agus - moj zjada 120ml z polotami do 150 ml. Ja mu raczej daje 120, bo czytalam gdzies, ze dzieci na butli moga czasem zjadac wiecej, niz tak naprawde chca, choc moj jak ma dosc, to przestaje. Wiem, ze maz zaczal mu dawac 150 jak on go karmi, ale wlasnie wtedy maly na dnie zostawia czasem, wiec ja mu 120 robie, chyba ze gdzies idziemy to 150 na wszelki wypadek (lepiej miec wiecej, niz za malo). Na noc przygotuje 150, ale nie zawsze wszystko zje i wlasnie jakies 30ml sam zostawi. A Kacperek ile zjada??

p.s. fajnie sobie razem spac czy choc sie drzemnac. Ja spac z moim nie bardzo moge, bo zazwyczaj jestem z chlopcami sama i moj starszy czasem jest nieprzewidywalny, wiec nieco sie boje, zeby gdziec niefortunnie nie skoczyl i komus krzywdy niechcaco nie zrobil, ale mlodszy uwielbia spac u mnie w ramionach - fakt 🙂 Wieczorami mozem tak razem niezle przesiedziec 🙂 Pozniej zanosze go tak na gore, klade do lozeczka i on sobie tam ladnie spi 🙂 Musze przyznac, ze choc mam wtedy rece nieco zwiazane 😉, to UWIELBIAM z nim tak siedziec 😉 Mamy taka nasza niemal stala, obcykana i widac ulubiona pozycje hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze no ja właśnie kacprowi zaczęłam dawać 150 ale zwykle mi zostawia więc chyba będę mu robić 120 a na noc poprostu 150 i ile zje tyle zje. Bo na opakowaniu mleka pisze że powinien jeść teraz 5 razy 180 ale on woli częściej a mniej. W życiu by 180 nie wypił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga - ja sie w ogole tymi ich wskazowkami nie kieruje. Moj maly je w sumie na zadanie - kiedy chce i ile zje, choc i tak wychodzi mu to na co 3 godzinki i daleko od tych rekomendacji ni odbiega. A ja tez jak wiecej dawalam, to mi zostawial z 30ml, wiecc szkoda tez tak marnowac to mleko. Jak zauwaze, ze juz regularnie zjadac bedzie 150 ml i/albo ze bedzie dalej glodny po 120 ml albo szybiej bedzie glodnial (np po 2 godz.), to zwieksze do tych 150. To na opakowaniu to taka wskazowka, ale przeciez kazde dziecko jest inne i rozwija sie swoim indywidualnym tokiem, wiec co najlepsze dla dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moje malenstwo jada 90 ml tylko 😉 ale przybiera ladnie wiec ok.
daga ja tez jestem zdania zebys malej powoli wprowadzala butle zeby to ni 😉e byl za duzy szok dla malej.
ania no wlasnie ja czytajac twoj post stwierdzilam ze lekarza nie ma co ufac ze na upartego trzeba jezdzic jak cos jest nie tak 🥴 lepiej dmuchac na zimne 🙂
madzia dzi 🙂eki za wskazowki co do oklepywania 🙂 nigdy o tym nie slyszalam. 🙂 ale juz wprowadzilam

maly ma jeszcze gorszy kaszel niz wczoraj 😞 az biednemu lezki leca 😞 jak kaszle.. 😞 wczoraj mial stan podgoraczkowy i dzis rano tez.. podalam mu czopek 😞 po poludniu odwiedzamy lekarza. 😞 mam nadzieje ze to nie zapalenie pluc bo nie zniose znow wizyty w szpitalu 😞 no ale jak bedzie trzeba to coz. 😞

mnie wogole tez cos bierze.. w nocy bylo mi strasznie zimno 😠 bylam dodatkowo kocem przykryta i cos mnie w gardle gryzlo 😞 masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak mnie dziś boli brzuch... Niewiem czy to po cesarce czy co, bardziej mi to na prawy jajnik wygląda... Może to na okres bo jak narazie jeszcze nie dostałam...
Dziewczyny po cc, jak tam wasze blizny? Jesteście już po miesiączce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 jestem w szoku jak Wasze dzieciaczki ładnie śpią 🤪
mój to jest taki cycuś mamusi 😁 przeważnie zasypia ok 19 śpi do 20-21 , potem znów cycuś , pobudka ok 23 zje z cycusia ewentualnie ,jak jest jeszcze mocno głodny tak raz na 2 - 3 dni dostaje butelke 60ml, śpi do ok 1.30 - 2 i ostatnimi czasy robi sobie przerwę od spania do 4 🤪 towarzyski się robi nocą 😁 albo musi leżeć i cyca mieć w buzi raz na jakiś czas popijając , i żeby było śmieszniej nie da się zbyć smoczkiem , potem budzi się ok 6-6.30.
mam nadzieję , że zacznie nie długo ładniej spać : ) póki co ma 6 tygodni i pięknie rośnie ,
a jutro mamy usg bioderek 🙂
a co do okresu , to ja od tygodnia mam spokój od tego oczyszczania się 🙂 i mam nadzieje że szybko okresu nie dostane 🙂
miłego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!my bylismy wczoraj u lekarza maly pluca czyste lekkie przeziebienie i nadal ostre zapalenie pecherza... 😞 dostaje antybiotyk do wtorku a potem znow kontrola u lekarza.. mam nadzieje ze sie polepszy bo na swieta mielismy jechac do tesciow... 🤨 dzis w nocy sie wyspalismy, antybiotyk dobrze zadzialal rowniez na gore drogi oddechowe bo maly nie kaszlal w nocy obudzil sie o 3.45 dalam mu smoczek i lulal dalej niestety o 5 musialalam go obudzic zeby dac mu antybiotyk ale w sumei na pol spiocha ton zrobilalm bo zasna w polowie 😁 i spal do 8 🙂 przebrany i nakarmiony lula sobie a ja az nie wiem co z taka iloscia czasu zrobic 😁 😁 😁 no i niestety z rana maly dostal ataku kaszlu ja az sie przy tym spocilam bo biedny oddechu zlapac nie mogl 😞 😞 😞 i to ma byc te lekkie przeziebienie 😞 😞 jaja normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ja dziś niewyspana, zmęczona i zła.
Kacper budził się co chwilę w nocy, w dzień śpi tylko po pół godziny resztę czasu marudzi, pierdy go męczą 😞
mam naprawdę dość tego dnia.
Jak mój wyzdrowieje to przez weekend palcem nie rusze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski 😁
Wieki mnie tu nie było 😁
Jak tam u was 🙂 Bo nie bede nadrabiała, bo na to to już nie mam czasu 🙂
U nas ogólnie dobrze 🙂 Igorek przesypia prawie całe noce, i teraz prawie całe dnie 😁 Rośnie jak na drożdzach 5900 i 62 cm 🙂 Mamy tylko jeden mały problem...z kupka..I idziemy na Usg główki bo ciemię się szybko zrasta (Ur. się z 1,5x1,5 a teraz 1x1) :/
U mnie to ogólnie dobrze 🙂
Rana się troszkę paskudzi, bo szew puścił...
..I próbujemy schudnąć bezskutecznie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki 🙂

Nasz maly w zasadzie od poczatku spi w lozeczku u siebie (tnz zaraz po urodzeniu spal w koszu Mojzesza, bo ja spalam na dole na sofie po tej cc, wiec chcialam go kolo siebie, pozniej jak zaczelam ja spac juz w sypialni, to on zaczal w llozeczku) i poki co - odpukac w niemalowane - nie mamy z nim pod tym wzgledem zadnych problemow. W ciagu dnia to czesto na mnie zasypia po jedzeniu i tak mu sie najwyrazniej tez super sypia 😉
Do naszego lozka go na noc nie biore ze wzgledow bezpieczenstwa, ale lozeczko mam zaraz przy glowie (bo poki co glowy mamy teraz tam, gdzie zazwyczaj nogi 😁 ), doslownie na wyciagniecie reki w razie czego.

Co do blizny, to goila sie i goi sie ladnie i jest cienka - mam taki 'usmiech' na brzusiu, bo ona nie jest w prostej lini, lekko sie 'usmiecha' 🙂 Hehe swoista usmiechnieta pamiatka po porodzie 🙂 No i nie wiem jak u Was, ale ja nie mam zadnego wiszacego tzw 'flaczka' nad tym cieciem, ani zadnej wiszacej skory czy czegos takiego.. Bolec mnie nie boli. W jednym miejsu mam dalej nieco bez czucia a ogolnie to jednak troszke jest inaczej niz przed cc, ale nie umiem dokladnie opisac pod jakim wzgledem 🤔 Ogolnie jest spoko, naprawde nie moge narzekac 🙂

Co do miesiaczek, to ja juz jestem po 2giej. Pierwsza byla taka normalna, moze nawet mniej obfita niz wykle. Ta druga natomiast - bardzo obfita 🤢 Mam nadzieje, ze sie to ustabilizuje i nie bede takich jak ta ostatnia zawsze miala 😮
No a co do boli jeszcze, to moze to jakis bol okoloowulacyjny? Moze akurat owulacje macie?
Wiadomo, kazdy jest inny , ale mnie jajniki nigdy na okres nie bolaly/bola - wlasnie jak juz cos to gdzies w polowie cyklu, wlasnie gdzies w rejnoach owulacji i z tego co pamietam - tylko z 1 strony, takie wlasnie klucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jesteśmy po usg bioderek , na szczęście wszystko jest ok 🙂 następne po weekendzie majowym 🙂
właśnie zrobiłam sobie listę rzeczy do zrobienia na chrzciny - bo robimy 1 kwietnia na prima aprilis 😁
i troszkę tego wyszło 🙂 ale co tam zaszalejemy , obiadek oczywiście rosołek , ziemniaczki , 3 surówki i 5 rodzajów mięska , stwierdziłam że lepiej po trochę różnych zrobić niż jedno lub dwa. I oczywiście ciacha , razem z tortem sztuk 4 🤪 już nie mogę się doczekać 🙂 mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my najprawdopodobniej robimy chrzciny 19go maja Jutro moj kuzyn mi powie, czy udalo mu ie bilety zabukowac. Ksiedzu juz maila poslalam i dal 'OK' na ten termin. Swoja droga fajnie chrzest w kosciele zalatwiac mailem, co? 😉

Aniu - a il u Was osob bedzie? My jeszcze nie wiemy, cz w loalu, czy w domu. Wolalaym w lokalu, bo w domu bedzie straszny tlok (czesc gosci bedzie u nas spac), ale wsztstko zalezy od kosztow 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...