Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sylwia - koniecznie daj znac. Bedzie dobrze Sylwia 😘

Aga - no ciemiaczko (to przednie) zamyka sie do 13 m-ce jakos tak. Za duze nie dobre, bo moze znaczyc np o niedoborze wit D (co rowniez moze prowadzic czy byc oznaka krzywicy) - zazwyczaj wtedy podaja wit. D wlasnie. No a za szybko zrastajace sie tez nie dobrze, bo wtedy czaszka moze ograniczac rozwijajacy sie i rosnacy mozg 😮 Ale czytalam tez na innm forum i tam dzieci dziewczyn mialy naprawde roznej wielkosci ciemiaczka, nawet male 1x1 i nic nie pisalo, ze bylo cos z dzidzia nie tak 🥴 Ale tez sie spytam przy najblizszej okazji..

Asiu - u nas strasznie wietrznie, slonce sie gdzies probuje przebic prze chmury, ale poki cos mu sue nie bardzo udaje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moj tak miewal jak dokarmialam piersia, a starszy mial takie sluzowate jak mu zabki szly - ale to byly tylko takie i to porzadne kupy w tamtym czasie, ale tym bym sie teraz bardzo niesugerowala - tylko musisz obserwowac, zeby wykluczyc biegunke, bo to moze byc to. No albo jakies przejsciowe problemy z trawieniem, ale jesi jest tylko na mm i robil inne kupki, to obserwuj. Moze to tylko taki jednorzowy wybryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas jest pięknie...na słońcu mam 39 stopni !!! 😁 Wiatru brak 🙂
Dzwoniłam do dr. i powiedziała że wyników jeszcze nie dostała.. 🤔
Do tego pytała mnie sięgdzie robiłam USG to jak powiedziałam że w mojej miejscowośći to powiedziała że ta cała doktor co nam robiła że ona źle robi...i mamy kolejne usg 25.04 w szpitalu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 😉 dlugo mnie tu niw bylo ale jak narazie mam neta tylko w tel 😉 U nas bardzo dobrze,,od dwoch tygodni juz nie karmie cycem,malutka wolala butle,wiec nie bylo problemu.Mamy piekna pogode wiec codziennie spacerujemy 😉 juz zdjelam bude z wozka I wsadzilam fotelik,malutka bardzo ciekawa swiata.w czwartek many kolejne szcZepienie obowiaKowe...oby obeszlo sie bed goraczki.a tak wazymy juz 6kg,coraz ciezej sie nosi.Szczegolnie,ze mama uwielbia byc noszona.A tak to zrzucilam 16 kg,zostalo mi 7 wiec sie biore za siebie.A rozstepy tez sa jeszcze rozowe,ale bledna bo smaruje specjalnym kremem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga 🤪 Witaj z powrotem! Kopa czasu! 🙂 😘

Niom, ladnie mala wazy 🙂

A propos wagi, to ost jak sie wazylam to mialam na plusie 3,5kg , bo waze 51,5, ale widac ze choc wolno ,to samo schodzi, bo przeciez nawet nie cwicze 😁 Ale co do cwiczen to chcialabm sie za siebie zabrac, ale nie dla wagi a bardziej dla...jedrnosci 😁 😜 😉

Co do rozstepow, to pozbyc sie raczej nie pozbedziesz, one co najwyzej wyjasnieja i sie z czasem mniej widoczne zrobia (albo w ogole malo co widoczne), ale calkiem pozbyc sie ,to raczej sie nie na 🤨

Kurde - Sylwia - tyle tych usg? Fajni lekarze,ze nie robia raz a dobrze 😮 No, ale lepiej to posprawdzac i sie upewnic.

Zastanawiam sie jak tam nasza Ttinka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe agucha jak poznasz jakiś inny sposób, to daj znać, ok?? 😉 Zwłaszcza na ten cellulit!
Madzia ja też chciałabym ogólnie ujędrnić ciało, bo tak to nie jest źle... no nie licząc piersi, które mi się teraz strasznie nie podobają, ale coś za coś 😉
Mąż mnie namawia na basen, ja póki co szukam wymówek, że strój mi nie pasuje i muszę kupić nowy na te cyce 😉 ale tak naprawdę trochę boję się zostawiać Tośki i chyba pierwszy raz w życiu trochę wstydzę się wystawiać na widok publiczny, bo nie czuję się najlepiej w swoim ciele... ale jak nie zacznę chodzić, to samo się nie zrobi i nie ujędrni 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi zostało 13 kg do zrzucenia.. 😞 😞
A co do rozstępów to lepiej nie mówić...Całe boki w rozstępach...na udach na wysokości majtek rozstępy, pod kolanami rozstępy..nawet na ramionach z tyłu mam małe rozstępy a o brzuchu to już nawet nie wspomnę... 😞 😞 😞 🤢 Tak to jest jak sięw tak szybkim tępie tyje 30 kg... 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na szybko wpadam się przywitać i lecę w kimkę póki mogę bo wszyscy w domku już padli 🤪
U nas wszystko ok.
Mały rośnie, tylko mam dziwne przeczucie że zaczynają swędzieć go dziąsełka bo się drze strasznie, ślini się i wpycha całą piąchę do buzi.. wszystko możliwe bo jego starsza siostrzyczka jak skończyła 3mc to zaczął wychodzić jej pierwszy ząbek 😮 szybko co nie.
Ja jestem z wagą -2 ale jakoś mnie to nie cieszy bo brzuszek i tak mam 🤨
Co do wyjść na basen w gazecie mamo to ja czy jakoś tak pisali że warto chodzić już z takim 3mc dzieciaczkiem już regularnie, ale jak mnie ktokolwiek zobaczy to ucieknie z piskiem.. tłuściutki dziwny brzuszek...
Dobra lecę bo już mi się oczy zamykają...
Jeszcze Was odwiedze paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritka i tak przy sporym przytyciu już dużo nie masz , a poza tym minęły dopiero 3m-ce 🙂
daj sobie jeszcze czas 😉
ja tak się przymierzam żeby się za siebie wziąć ale diety nie mogę żadnej stosować bo karmię , więc jeszcze nie czas.
A tak w ogóle to Kubuś zaczyna mi się rozkładać 😞 wczoraj kilka razy kaszlnął , i dziś się zaczęło tak po południu, że kurcze dość mocny ma ten kaszelek , widać że Go to męczy , do tego katarek ,gorączki nie ma (37,1) ale jest dość niespokojny 😞 Moje maleństwo kochane . jutro pójdę z Nim do lekarza ciekawe co lekarka powie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tinus fajnie, ze do nas zajrzalas 🙂

Ja tez mam rozstpy na boczkach, ale one sa chyba z poprzedniej ciazy, wiec ich tak nie widac. A celulit to chyba zawsze mialam mimo, ze zawsze chuda 😜
Na basen tez bym sobie poszla, ale musze kupic kostium - tzn w ogole w jakiejs glebszej niz wanna wodzie bym sie zanurzyla 🥴 A w ogole to bym sobie w jakims basenie posiedziala i poplywala dla relaksu, ale jak pojde z moimi latoroslami, to pewnie bedzie teraz wiecej stresu niz relaksu 🥴 Chyba sobie w dmuchanym brodziku w ogrodku tylek pomocze jak sie zrobi fest cieplo 😮 A nie - bo pewnie wtedy do PL pojade na wakacje. Tam mam basen pod nosem - doslownie, bo pieszo 2 min, ale sama sobie przeciez nie pojde raznij z kims 🥴

Michasia - jak Kacperek?? Jak zdrowko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu masz rację 😉 hehe dieta dietą ale faktycznie można by się zacząć więcej ruszać , najgorsze że się nie chce 😁
Madziu Maja wiecznie z katarem i wydaje mi się , że chyba się od Niej zaraziliśmy. Bo mnie też rozkłada 🤢ale trzeba przetrwać , najgorsze że Kubuś taki marudny jest i cały czas na cycu. A jak Twoi chłopcy?
a tak w ogóle to jak ubieracie swoje dzieciaczki na taką pogodę ? tzn ile warstw i co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu - chopcy sie maja dobrze, choc ,lodszy cos mi jakos zaczal wiecej ulewac i nie wie czemu :/ Ogolnie jest kochany, mama dostaje najwieksze usmiechy 😉 W czwartek szczepienie. Jutro Oskarek normanie mial przedszkole, ale zastanawiam sie nad tymi srodami, bo to tylko 2,5 godz...Zaprowadze Go, wroce i juz prawie trzeba sie zbierac 🤢 , wiec nie wiem czy sobie nie darowac tych srod, a z drugiej str... no sama nie wiem 🤨 Normanie chodzi jeszcze w czwartki i piatki od 9-15. Nie chcialabym, zeby Go cos ominelo, ale wiem tez, ze chorobska to wlasnie stamtd do nas przyjda, a pozniej maly pewnie zlapie 😞
No a dzis dostalismy potwierdzenie mailem, ze O. przyjety od wrzesnia do pobliskiej szkoly ! 🤪 wiec chorobska nas nie omina , bo bedzie tam od pon -pt 🤢 I nie chce mi sie wierzyc, ze ten czas tak zlecial 😞 Patrze na Dżarusia i nie chce mi sie wierzc, ze O. tez byl taki maciupki, i tak mi teskno 😞
A tak w ogole jeszcze, to chyba mi dalej hormony szaleja, bo czesto paczliwa jestem i bardzo sentymentalna i wyczulona na punkcie moich dzieciatek i wspomnien 😞 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu tnt to jest taki autorski program ćwiczeń Zamieli (Total Muscle Training)

Aniu ja małej zakładam na spacerki body z krótkim rękawem, bluzeczkę bawełnianą z długim i bluzę lub sweterek (oczywiście mała w wózku okryta jest kocem i tym pokrowcem na gondolę więc nie ma co za grubo ubierać)

A co do czasu na ćwiczenia to teraz kompletnie go nie mam więc staram się jak najdłużej spacerować z małą i tłumaczę sobie że to zamiast treningu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...