Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja małego ubieram w body na krótki rękaw, rajstopki, do tego bluzeczka na długi rękaw, bluz i spodnie i taki cieniutki kompinazonik 🙂 Kocykiem go nie okrywam. Bo ma cieplutko.

Dopiero siedziałam i sobie czytałam nasze pierwsze posty 😁 Kiedy to było 🙂 Jak to zleciało 🙂 Wspomnienia 🙂

Idę dziś do fryzjera 🙂 Trochę kasiutki pójdzie w głowę .. 😁 A później na rehabilitacje i Igorkiem.

Zawsze smyk chodzi mi przed 8 spać a wczoraj mu się coś poprzestawiało i usną mi dopiero o 12 w nocy! ! Myślałam normalnie że wyjdę z siebie i stanę obok..a do tego o 5 pobutka... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Dziewczyny, tak z ciekawości - jakie wózki macie i czy jesteście zadowolone? Kacper się wozi navingtonem cadet i jestem przerażona bo ledwo się w gondoli już mieści...
A i Madzia - jak tam karmienie cycem?


Ja mam Bebetto Fabio i jestem super zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu Oskar już do szkoły?? 🤪 Maja też , ale na szczęście udało mi się Ją zachować przed wcześniejszym pójściem do szkoły , ta nowa ustawa wchodzi z przyszłym rokiem więc miałam jeszcze wybór 😉No właśnie jak Tobie kochana idzie karmienie piersią ? przyszedł już sprzęcik z medeli?
Asiu no ja właśnie z tą pogodą zgłupiałam , raz żeby małego nie przegrzać i z drugiej strony żeby nie zmarzł 🙃 a co do ruchu to mam tak jak TY - dużo chodzę - tak po 3 godz na spacerku i to mój ruch 😁
Margaritka mnie też czasem bierze na wspomnienia 🙂 jak Kubulek był jeszcze w brzuszku a to tak szybko zleciało , nie wiadomo kiedy .
Aga ja mam Nestor Hornet i jestem bardzo zadowolona 🙂 jest wygodny i zwrotny , jedyny minusik to jego waga ale w końcu go nie noszę tylko nim jeżdżę 😉 😁 także śmiało polecam

a tak w ogóle to byłam u lekarza dziś z Kubusiem , na szczęście oskrzela czyste 🙂
tyle że cały czas ten katarek i kaszelek 😞 😞 i co za tym idzie marudny
no cóż musimy to przetrwać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff.. znalazlam chwilke, wiec pisze 🙂

Co do wozka to my mamy jeszcze po Oskarku, wiec zaden najnowszy krzyk mody 😜, a mamy z Jeep\\\\\\\'a 3 w 1, jakos tak. Ogolnie nie moge narzekac, aczkolwiek gdybym dzis miala wozek kupowac, to kupilabym inny - tzn taki co by wszystko mial 😁 😜 😉 No, ale wytrwamy w tym 🙂

Co do cyca to tak... Tak, przyszedl mi ten sns z medeli - w poniedzialek chyba - od razu wsjo przeczytalam ,wysterylizowalam itd i sie....zamontowalam 😁 Pierwsza proba - porazka. Maly w ogole sie nie chcial za cyca wziasc nic a nic - serce sie krajalo, boziu...jakbym chciala mu jakas krzywde zrobic 🥴 No, ale probowalam dalej nast. razem... Za drugim razem po maych walkach udalo sie i sie cyca chwycil. Pozniej raz lepiej, raz gorzej... No, ale panicz zaczal mi zasypiac w trakcie takich karmien i to po zjedzeniu raptem 60ml 🤢, no wiec jak zasypial i nie chcial kontynuowac, to przelewalam z powrotem do buli i tak dojadal w sekundzie. Ja juz w ogole nie mam mleka, ale po takich 2 sesjach bezposrednio po tym, jak skonczyl cyckac, sprobowalam recznie czy cos bedzie...i wyszla taka tyci, tyci , tyciula kropelka 😁 Pozniej jak probowlam, to zas nic, ale....to tyciu, tyci cos wprawilo mnie w taki fajny nastroj w tym dniu 🙂 Tylko problem jest taki, ze on zaczal wlasnie zasypiac mi w trakcie i w efekcie musialabym z nim tak caly czas siedziec i karmic. Co w teorii nie jest zle - a nawet dobrze, bo czeste cyckanie pobudza laktacje, wiec o to chodzi. No, ale ja mam jeszcze pod opieka 4-latka i po prostu wydaje mi sie, ze jesli bede sie koncentrowac na samej relaktacji, to to bedzie bardzo nie fair w stosunku do Oskarka 😞 Bo on pozniej cos ode mnie chce, a ja sie ruszyc nie moge bo siedzie i karmie. On sie pozniej zaczyna nudzic i w ogole mi sie Go strasznie zal robi, nie mam serca.. 🥴 No wiec strwierdzilam, ze jak bede miec wiecej czasu , to wtedy zapodam sns, a inaczej podam butla, no bo jak? I to mi mleka pwnie nie przywroci, ale choc wiez bedzie mocniejsza - tzn chyba 🤔 Na reczny laktator nie moge wrecz patrzec, cos mi sie robi.. Przypomnialm sobie o tym laktaorze zze szpitala i nawet przeszla mi przez glowe mysl, czy by sie z knsultantka nie skontaktowac i spytac realistycznie, czy to ma w ogole sens a moze daloby sie wypozyczyc lakator ze szpitala. No i pozniej nie wiem co we mnie wstapilo 😁 weszam sobie na ebay\\\\\\\'a (taki odpowiednik allegro) i wpisalam laktator elektryczny.. Kiedys tez ogladalam, ale drogie byly a nawet jak na aukcji to tez nie tanie. A teraz na samym pocz. byla aukcja , ktora dosc nisko sie zaczynala za elekryczny laktator z medeli i wiecie co?? Zabidowalam i....wygralam 😁 Naprawde nie wiem co we mnie wstapilo, taki strasznie impulsywny kupiec ze mnie jest - to jest straszne! No, ale skoro juz wygralam 😁 to postanowilam, ze znow Go przystawie z tym sns no i jak bede miala wiecej czasu to bede tak moze karmic, a jak przyjdzie laktator, to znow - jak znajde chwilke to przystawie i zobacze czy to cos daje. Wieczorami moge spokjonie, bo zazwyczaj sama na dole zostaje. W nocy dobrze odciagac/karmic, bo ta pora dziala jakas magie na laktacje (ale u mnie to magii za wielkiej nie bedzie, wiadomo). A przy elektrycznym bede mogla miec 1 reke wolna i wtedy nawet z O. bede sie mogla czyms w miedzyczasie pobawic, ulozyc jakies puzzle razem, porysowac, poczytac ksiazeczke czy cos takiego.. No, ale jak sie nic nie bedzie pojawiac , to nie bede probowac do usranej smierci 😉 tylko sie bede musiala pogodzic z faktem i juz. Ale powiem Wam, ze mi chyba nieco lepiej dzieki tym gadzetom. Bo - wiem, ze pewnie myslicie, ze niezle stuknieta i glupia jestem - bo dzieki sns to czlowiek tak nieco oszukuje glowe, bo nie karmie piersia, a jednak karmie 😁 Mozna podac odciagniete mleko z piersi butla, a ja podaje mm z cyca 😁 No i wiem, ze pewnie myslicie wlasnie jaka jestem glupia, ale jak go bede codziennie chociaz nawet raz tak dziwnie karmic 😁, to psychicznie bedzie mi lepiej (bo widze, ze jest lepiej), moze jeszcze bardziej nas to zblizy do siebie. A jak mnie znow cyc zacznie bolec, to przynajmniej bede mogla zrobic sobie przerwe a nie bede miech schizow - tak jak mialam wczesniej. Wiem, cyrki odstawiam i komplikuje sobie zycie, ale coz 😉
A i jeszcze Wam powiem. Dzis Babla przed snem karmilam (tzn juz na noc) i wlasnie skoro wiecej czasu mialam, O. juz w lozku itd, wiec dalam sns\\\'em i wiecie co? Plakal jak go ulozylam do pozycji, ale jak tylko dalam cyca, od razu sie go chwycil i wiedzial co ma z nim zrobic i sie z nim nie bil, i tym sposobem wypil mi praktycznie cala butle 🙂 Zostawil tylko 30ml, ktore mu podalam z butli, bo znow zasnal a nie moge mu zredukowac ilosci mleka - wiadomo. No, krolewicz zasnal i spi 🙂

A tak jeszcze to ciekawa jestem z tym laktatorem elektrycznym i takim przystawianiu z samej ciekawosci juz ,czy faktycznie to cos da, zeby przywrocic mleko, ktorego juz nie ma 😜 Tak sobie na sobie poeksperymentuje 😜 i zobaczymy jak to w realu wyglada 😉 Ucierpiec na tym nikt nie ucierpi, co nie? 🙂

Jezu, ale sie rozpisalam 😲 SORRY!! 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze Wam tylko napisze, ze u mojej mamy na balkonie golebie zlozyly jaja w doniczce 😁 Ona sie wkurza jak nie wiem na te golebie, bo jej wszedzie sraja 😜, a ja sie smieje 😁 Powiedzialam jej ,ze maja nie straszyc czasem tych wysiadujacych golebi i byc ostroznym jak tam chodza. Srajacy golab, czy niesrajacy - jakby nie patrzec, tam male zycie w tych jajuszkach najprawdopodobniej jest 🙂 A ja jestem bardzo wyczulona na takie rzeczy ☺️

A i jeszcze Wam powiem jak mi hormony szaleja - czytalam Oskarkowi ksiazeczke na dobranoc i...poplakalam sie na Ksiedze Dzungli 😜 ☺️ Ten moment jak Mowgli poznaje dziewczyne i w efekcie z nia odchodzi, a pantera i niedziwiedz, ktorzy sie nim opiekowali, patrza jak on oddala sie, by zaczac nowy dorosly etap zycia...juz nieco dalej od nich... 😞 Buuu.... Od razu widze jak moi chlopcy opuszczaja dom...Jak jeden rozdzial ich zycia sie zamyka (dziecinstwo), a kolejny zaczyna... Buuu, buuu, buuuu... Uroki macierzynstwa 😉

Aniu - u nas dzieci zaczynaja szkole w wieku 4-5 lat (O. bedzie mial 4,5), ale pierwszy rok, to chyba taki odpowiednik naszej zerowki. Tzn chodza 5 dni w tyg, chyba takie same godziny czyli od 9-15, normalnie ubrani w swoje uniformiki, ale nie beda sie tak jakos intensywnie uczyc, jak my kiedy zaczynalismy podstawowke w wieku 7 lat, tyko jeszcze znacznie na luzie, ale juz cos. Ja nawet nie mam nic przeciwko, zeby w takim wieku sie czegos juz uczyli (nauka poprzez zabawe, nie wrzucaja ich na gleboka wode hehe), bo widze jaki umysl dziecka w tym wieku jest chlonny i chyba warto to wykorzystac. To tylko moze wolalabym, zeby bardziej elastycznie sie do tego podchodzilo (jesli chodzi np o obecnosc) a z tego co slyszalam (ale moge sie mylic), to wlasnie pod tym wzgledem traktuja to jak szole a nie przedszkole i chyba moga krecic nosem, jesli dziecko mialoby nie przyjsc, bo np rodzice zaplanowali wyjazd na wakacje. No, ale zobaczymy.. Dla mnie to bedzie przezycie, bo to znow kolejny etap, a ja przy kazdym tak mam, ze sie emocjonuje. Tak mialam jak wracalam do pracy po porodzie, jak oddawalam malego do opiekunki, jak konczyl z opiekunka, zaczynal przedszkole i nowe miejsce no i teraz szkola... Ale domyslam sie, ze to sie bedzie za mna zawsze ciagnelo, jakakolwiek zmiana nie zaczhodzilaby w Jego zyciu 😉 Co to bedzie jak bedzie konczyl szkole, jedna, druga, kolejna...To dopiero bedzie jedno wielkie \\\'buuu...\\\'. Znow - uroki macierzynstwa 😉

Okej, ide , bo znow sie rozpisalam. Ja mam slowotok ZAWSZE, geba mi sie nie zamyka i moge gadac w nieskonczonosc! 😜 Po prostu - nie znam umiaru 😁 😁 😁 Dobranoc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

Madziu doskonale Cię rozumiem z tymi próbami karmienia piersią - ja chociaż też praktycznie nie mam mleka dostawiam małą do cyca, piję herbatki na laktację itp., laktator też mam i czasami używam chociaż wiem, że tego mleka nie pojawi mi się nawał 🙂 ale próbuję 🙂

Wczoraj byliśmy na naukach przed Chrztem - wprawdzie nie za bardzo rozumiem ich sens (są obowiązkowe) to jednak poszliśmy bo w końcu w niedzielę ten wielki dzień dla Olgi 🙂 Oby tylko pogoda dopisała a mała była grzeczna i nie zrobiła na mszy kupy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja mam maxi cosi i jestem bardzo zadowolona 😁
Pare dni temu pojawił się u mnie kryzys laktacyjny, Miko zaczął wariować i wściekać się przy piersi i był marudny po jedzeniu... w końcu spróbowałam odciągnąc i okazało się że jakieś 80ml z 2 piersi mi się udało... 2 dni go dokarmiałam. Po karmieniu jeszcze ok 60ml modyfikowanego dostawał.... straszna zabawa :/ Już miałam się poddawać, ale wczoraj wieczorem odciągnęłam 130ml także jest progres :P Także nie zawieszamy broni 🙂
Miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu trzymam kciuki żeby się udało , już samo to jak pisałaś że się przyzwyczaił do cyca 😉 i bez oporu go bierze . a co do przysypiania przy nim to się nie przejmuj , Kubuś też lubi przysypiać przy cycu 😁 mięciutko , cieplutko i słyszą serduszko mamusi to im dobrze 😁
co do zakupów to też tak mam 😁 jak coś sobie wymyśle to nie ma zmiłuj 😁 w sumie nie tylko zakupy w życiu w ogóle tak często mam 🙂 tylko jeśli chodzi o laktator , to nie zniechęcaj się za szybko , tzn ja od 2 tyg karmię znów tylko piersią 🙂wyeliminowałam mleko modyfikowane 🙂 i muszę powiedzieć że jestem z siebie dumna 😁 ale mały coś któregoś dnia gorzej się czuł i nie chciał za bardzo jeść i chciałam odciągnąć pokarm , potem Mu podać i .......... dupa. Mam laktator ręczny avent i poszło dosłownie parę kropel 😮 już się przestraszyłam że pokarmu nie mam ale to nie prawda , bo pół godziny później przystawiłam Kubusia i tak głośno chłeptał że hoho 😁 😁
Margaritka to czekamy na wieści , mam nadzieję że wszystko oki 😉
Asiu ja też się bałam że w kościele Kubuś mi zgłodnieje i marudny będzie to dostał butlę i było pięknie 😉 spał grzecznie , obudził się dopiero jak ksiądz Go chrzcił, bo woda zimna była .będzie dobrze 😉 a duże chrzciny robisz?
Arnulka ja też zauważyłam u siebie takie kryzysy laktacyjne , między innymi ok 3,6 i 9 tyg życia Kubusia, czytałam że występuje wtedy większe zapotrzebowanie maleństwa na mleczko i żeby się tym nie przejmować 😉

a tak w ogóle to za oknem 16 stopni więc się zapowiada długi spacerek 😉 miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu chrzciny robimy na 22 osoby więc w sumie dość sporo osób będzie, ale inaczej się nie dało

Dzisiaj pogoda jest tak piękna, że najpierw byłyśmy na prawie dwugodzinnym spacerze a teraz jeszcze na ogródku sobie leniuchujemy 😁 korzystamy bo po południu burzę zapowiadają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny..... 😞 Wstawilam swoje sns do strylizacji - powinno bc 10 min pod przykrywka, gotowac sie... no i wstawilam, ,maly zaczal plakac...zupelnie o tym zapomnialam i wszystko mi sie potopilo... 😞
Siedze i rycze 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Nie wierze po prostu 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Mam dola jak nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MadziaW napisał(a):
Dziewczyny..... 😞 Wstawilam swoje sns do strylizacji - powinno bc 10 min pod przykrywka, gotowac sie... no i wstawilam, ,maly zaczal plakac...zupelnie o tym zapomnialam i wszystko mi sie potopilo... 😞
Siedze i rycze 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Nie wierze po prostu 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Mam dola jak nie wiem....


Oj biedulko 🤢 tylko się nie załamuj - głowa do góry 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny..
Byliśmy u lekarza. Wyniki były już. I wyniki nie są za dobre...
Mamy wodniaki podtwardówkowe i torbiel.. 😞
A do tego jak sobie poczytałam o tym trochę to się poprostu załamałam.. 😞 😞 Niby dr. mówiła żeby się nie martwić.. 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritae - o jej, brzmi nie zbyt fajnie ale jeśli lekarz mówi by się nie martwić to chyba nie kłamie prawda? Spokojnie więc 🙂 z czymś to się wiąże tzn jakas operacja czy coś, czy się wchłonie jak to często z torbielami jest, czymś grozi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.interna.com.pl/wodniak_podtwardowkowy.htm

Tu wszystko na ten temat pisze...Naraize mam sięnie martwić bo jeszcze nie jest takie duże...Ale może się powiększyć.. lub wchłonąć oczywiście..za msc mamy kolejne USG i się okaże czy się powiększa czy się wchłania... 🤨 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki ja tylko na chwilke bo zmeczona jak nie wiem jestem
sylwia trzymaj sie kochana bedzie dobrze musi byc
madziu nie lam sie

moj babel przeziebiony nie zostal zaszczepiony
u mnie zapalenie gardla
wogole ja to chora jestem chyba juz z miesiac nic mi nie przechodzi
mi do zrzucenia zostalo 4 kg i wieleeee zasranych rozstepow 😞
a i madzia tobie tez tak hormony szaleja? kurde ja ostatnio sie rozryczalalm bo ogladalam film i slub byl :P jaja normalnie

moj babel ma krwiaka z tylu glowy ale lekarz mowi ze to normalne u wczesniakow? 😮 🤢 i wgl wmawial mi ze maly to ma od urodzenia a ja dopiero pare dni temu to zobaczylam i wiem lepiej przeciez bo kapie malego od urodzenia i czesze mu glowke to takie cos by mi sie rzucilo w oczzy dobranoc laski caluski dla dzidz 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu to spore robicie chrzciny a sami je wyprawiacie czy w restauracji ?
Madziu przykro mi 😞 a przystawiasz bez sns?
Margaritko tak jak Aga napisała , może naprawdę nie jest tak źle, a jak TY się denerwujesz to maluszek też to odczuwa , trzymam kciuki żeby było dobrze 🙂

my dziś troszkę pospacerowaliśmy i jak się okazało było 26 stopni !!! szok w trampkach 🙂
odebrałam z przedszkola strój Majeczki bo w sobotę jest przegląd przedszkolaków i wszytskie przedszkola prezentują swoje grupy 🙂 i w sobotę występy 🙂
i pochwalę się przed chwilą wygrałam aukcje z ciuszkami i matą edukacyjną 🤪 i jestem bardzo zadowolona bo wylicytowałam za naprawdę fajną cenę 🙂 dobra uciekam spać 😉 dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu robimy w restauracji - na początku chciałam zamówić catering do domu ale ostatecznie stwierdziłam, że za dużo osób i sama nie dam rady - poza tym cały czas bym tylko biegała żeby do stołu podać i byłabym pewnie padnięta po tym wszystkim. I w sumie restauracja nas taniej wychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 jak tam sobota?
moj maly obudzil mnie dzis wielkim stekaniem o 6 rano 😁 okazalo sie ze zrobil tak wielka kupe ze calego musialam go przebierac 😁 😁 😁a zeby bylo smieszniej jak odpielam mu pampersa to tak wierzgal ze cale nogi w kupie byly 😁 😁 😁 nawet nie wiem jak to sie stalo bo tak szybko 😁 😁 😁

usmialam sie z niego bo sie taki fajniutki zrobil z byle czego sie smieje 😁 ja z niego a on ze mnie 😁 😁
i dzis spal w lozeczku 🤪 🤪 jestem z siebie zadowolona bo go oduczam spania z nami ciekawe jak to bedzie wygladac 😉 jeszcze jakby mi przespal cala noc to by bylo dobrze 🙂
a na wtorek umowilam sie na przymiarke sukni slubnej 🙂 🙂 ciekawe jak bede wygladac bo od kolezanki odkupuje bo ona jako jedyna jest w moim wzroscie 😠 jak od niej nie kupie to bede musiala na zamowienie szyc a na to mnie nie stac 😞 😞

moj maluszek zjadl i lula sobie w wozeczku 🙂 ale musi byc w ruchu bo inaczej mu sie nie podoba i krzyczy 😁 😁 a ja pije kawe noga bujam malego i pisze na forum 😁 😁 normalnie nie ma to jak kobieta 😁 😁 bez problemu pogodzi 3 rzeczy do zrobienia na raz 😁 😁 😁

ciekawe co tam u Madzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie coś ostatnio maluszek strasznie marudzi 😞 na chama wkłada 2 rączki do buzi...
Nie mam pojęcia co mu dolega...czyżby się zaczynało ząbkowanie? 😮 Ale to jeszcze chyba za wczenie.. 🤨 🤔

Wczoraj byliśmy na spacerku i przeszliśmy parę ładnych km... 😁 😁 😎 No koniec złapał nas deszcz ale to już pod domem prawie byliśmy.. 😁 😁

Kupiłam sobie pas poporodowy-wyszczuplająco- modelujący 🙂 Zobaczymy co to da 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...