Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Margaritaee - co do przedłużania włosów - miałas już kiedyś przedłużone? Bo ja miałam i ogólnie nie polecam, bardzo osłabia to włosy i mi osobiście po zdjęciu z połowa moich wypadła 😞 przedłużone są ciężkie w pielęgnacji, plączą się i są dość szorstkie, wiem na przykładzie moim i moich znajomych. Ale rozumiem cię bo też miałam taka fazę i musiałam sobie zrobić i koniec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
U mnie coś ostatnio maluszek strasznie marudzi 😞 na chama wkłada 2 rączki do buzi...
Nie mam pojęcia co mu dolega...czyżby się zaczynało ząbkowanie? 😮 Ale to jeszcze chyba za wczenie.. 🤨 🤔

Wczoraj byliśmy na spacerku i przeszliśmy parę ładnych km... 😁 😁 😎 No koniec złapał nas deszcz ale to już pod domem prawie byliśmy.. 😁 😁

Kupiłam sobie pas poporodowy-wyszczuplająco- modelujący 🙂 Zobaczymy co to da 😁 😁
moj maly tak samo pcha raczki do buzi i strasznie sie slini 🤔 chyba na zabkowanie za wczesnie ale tinka chyba pisala ze jej corce majeczce wyszedl pierwszy zabek po 3 miesiacach 😮 albo cos pomylilam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Madzia przebolałaś już?? szkoda, bo tak czekałaś na ten zestaw... mam nadzieję, że mimo to próbujesz i działasz z laktatorem i że to drobne niepowodzenie nie ostudziło Twego zapału...
madzia Fruzia dobrze mówi nie poddawaj się :* trzymamy kciuki za Ciebie kochana :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helou Kobietki!

Ach...nie bylo mnie, bo fakt...dola mialam 😞 Myslalam, ze jak wstane nastepnego dnia, to mi przejdzie, ale dalej czulam sie jakos dziwnie. I smutna... 🤨 Dalej mi zle, ze tak sie stalo, a najgorsze jest to , ze ja o to dbalam, tyle o wszystkim czytalam, zrobiam sobie nadzieje, znalazlam produkt (ktory swoja droga nie tak latwo bylo znalezc), ktory do tego wcale nie taki tani jak na to ,co to jest, bo zaplacilam jakies £42, czyli na polskie ok 200 zlotych za cos, co i ta nie wiadomo, czy cos w ogole da. I dbalam o to i w ogole..wiedzialam, ze nie moge sterylizowac w mikroweli, bo sie potopi i pilnowalam jak oka w glowie i ten jeden raz...maly zaczal plakac i nie chcial sie uspokoic dopiero jak z nim siadlam i ululalam w ramionach...Wtedy sie zorientowalam 😞
W miedzyczasie przyszedl mi elektryczny laktator (glosny jak cholera , ale zaluje ,ze go nie mialam jak jeszcze mialam mleko - bez porownania z recznym, no tyle ze nie jst dyskretny przez ten halas :P) ,no ale...nie wiem czy to ma sens... Stracilam duzo entuzjazmu, mam wrazenie, ze to myslenie o karmieniu p. stasznie duzo energii ze mnie sciaga...
Aniu - pytalas sie czy bez sns sie cyca nie chwyci - nie sadze, bo on dlatego sie w koncu chwycil i ssal, bo przekonal sie, ze mleko leci. Jesli by sie teraz nawet chwycil , to w sekundzie zorientuje sie, ze nic nie leci i zacznie sie histeria, wiec to nie ma sensu bez sns.
Z laktatorem teoretycznie moge probowac, ale wlasnie odkad mi sie to stopilo 😞 to trace mobilizacje, ona spadla drastycznie 🥴 A nie chce kolejnego sns kupic, bo to kolejne wydane pieniadze na cos , co pewnie i tak nie przyniesie efektu...no chyba, ze mi zas odwali i kupie dla samego karmienia cycem od czasu do czasu, bez koncentrowania sie na samej relaktacji. No tylko ,ze ze miesia chrzest, bede miala dom pelen ludzi.. i kiedy ja to zrobi? Tak samo z laktatorem.. Jest dosc glosy, wiec nie moge ogladac wieczorem tv i sciagac, bo tv nie slysze! Mam do tego 4letniego snka oprocz dzidzi i nie wiem ,czy to ma dalej sens koncentrownie sie na tej relaktacji, bo nawet nie mam gwarancji, ze w naszym przypadku to cos da a czas leci i nie chce przegapic zadnej chwili.. Wole posiedziec w ogrodku jak jest ladna pogoda , niz siedziec w domu i pompowac..Chyba...sama nie wiem. Nie wiem, jestem na totalnym rozdrozu... 😞
Ale cokolwiek i jakkolwiek, to musze sobie przpominac , sama sobie, ze macierzynstwo to na szczescie nie samo karmienie piersia, a k. piersia to tylko jego mala czesc... Niemniej jednak dziwnie mi..Wkurzona jestem sama na siebie o to , co sie stalo, a jednoczesnie jest mi samej siebie zal.. Wczoraj wieczorem (w sumie to poznym wieczorem) nawet dlugo trzymalam ten laktator na cycu, zeby pobudzac, to jak skonczylam to az sie przerazilam wielkocia sutka 🤪 Powaznie! Dzis przylozylam na mniejszym 'ssaniu'...Nie wiem, nie wiem, naprawde nie wiem.... Ehhh... Wiecie, ze nawet nie mam sily o tym myslec za bardzo? 🤨 No coz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz pytanie za 100 puntkow.

Powiedzcie mi, czy ktoras z Was nie pracowala jak zaszla w ciaze? W sensie byla niezatrudniona? Mam znajoma, ktora jest aktualnie na zwolnieniu rehabilitacyjnym, ale prace skonczyla w grudniu no i sie wlasnie dowiedziala, ze jest w ciazy.. Ja w ogole sie nie orientuje w polskich przepisach itd..zastanawiam sie, czy cos jej w ogole przysluguje, jesli nie pracuje a jest w ciazy? 😮 Czy ktoras z Was wie cos wiecej moze?

A i Margaritko - staraja sie myslec pozttywnie jesli chodzi o wyniki Igorka 😘 Wiem, ze na pewno nie jest latwo i czlowiek sie strasnie takimi rzeczami martwi, ale musisz chyba narazie zaufac lekarzowi i jest ten mowi, zeby sie nie martwic jeszcze, to musisz byc dobrej mysli. Czytalam na forach ,ze te wodniaki bardzo czesto sie same wchlaniaja i nie powoduja zadnych problemow, tylko sie je obserwuje, wiec mam nadzieje, ze i u Was tak bedzie. Sle buziaczki ogromne kochana 😘 😘 😘

A i dzieki dziewczyny za pamiec, bo widzialam ,ze o mnie pytalyscie 😘 :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia - ja akurat byłam zatrudniona ale z tego co się orientuje to przysługuje jej tylko zasiłek macierzyński 20-24 tygodnie od dnia urodzenia dziecka lub chyba 2 tyg wcześniej może go zacząć. W czasie ciąży niestety nie przysługuje jej nic a nawet co do tego zasiłku nie jestem pewna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chrzciny mamy 12 maja czyli w jego 4 mini urodzinki 😁
madzia rozumiem to że chcesz być blisko z małym i jeśli naprawdę ci na cycu zależy to nie poddawaj się bo później będziesz mieć wyrzuty sumienia że to zrobiłas. Używaj tego laktatora ile się da, a nóż coś się ruszy! Ja np gdy karnie małego (oczywiście butelka) to od się sam odwraca do cyca i się przytula i patrzymy sobie w oczy i czasem się z ta butelka w buzi do mnie uśmiecha i to jest tak piękne uczucie, że zupełnie mi wystarczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
Niuniek mi strasznie marudzi..i dojżałam dziś białą wyraźną kropkę na dziąsełkach 😁 😁 Tylko wydawało mis się że pierwsze ząbki to powinny być jedynki...a tu jest na miejscu 3...

A co do pasa...to polecam !! 😁 Normalnie nie mam w nim brzucha 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Margaritaee - co do przedłużania włosów - miałas już kiedyś przedłużone? Bo ja miałam i ogólnie nie polecam, bardzo osłabia to włosy i mi osobiście po zdjęciu z połowa moich wypadła 😞 przedłużone są ciężkie w pielęgnacji, plączą się i są dość szorstkie, wiem na przykładzie moim i moich znajomych. Ale rozumiem cię bo też miałam taka fazę i musiałam sobie zrobić i koniec 😁


Miałam kiedyś przedłużone włosy i byłam zadowolona 🙂
To zależy jaką metodą przedłużałaś, jakim włosiem i jaka długość w stosunku do swoich włosów.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee - no możliwe, ja miałam słowiańskie na keratyne i bardzo długie i może stąd narzekam. Znajome też więc niewiem jak tam inne wychodzą 🙂
ja farbuje włosy na ciemno a pod koniec miesiąca idę robić blond pasemka bo mam taki kaprys i koniec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu kochana , nie zrażaj się , wiem że łatwo mówić ale próbuj 🙂 staraj się myśleć pozytywnie o karmieniu , o tym że chcesz 🙂 bo jak będziesz miała złe myśli to większe prawdopodobieństwo że się nie powiedzie . sprawdzałam ceny sns na allegro , i powiem Ci że już za 90zł znalazłam nowy zestaw+ przesyłka , nie wiem czy wysyłają za granice ale jakbyś bardzo chciała to można kombinować 😉 mam konto na allegro i mogłabym to kupić i w razie czego wysłać Tobie 😉 a tak w ogóle to stopił się cały czy tylko dren? bo te dreny można też osobno kupić 🙂 i taniej oczywiście 🙂
tym bardziej że masz też laktator , i może popracować 🙂 najlepiej właśnie wieczorem i w godzinach nocnych , to podobno wtedy najlepiej starać się poprawić laktację .
Wierzę w Ciebie 🙂 nie poddawaj się 😘
Asiu jak tam chrzciny Olgi? pogoda faktycznie pięknie Wam dopisała 🙂

a nam dziś jakoś tak leniwie minął dzień , nawet mi się z domu wychodzić nie chciało 🙂
wczoraj Majeczka miała występy - przegląd przedszkolaków w mieście , występowały dzieci z 3 przedszkoli i było naprawdę fajnie 🙂 Niuńka była bardzo podekscytowana tymi występami a tańczyła pięknie , jestem z Niej dumna 😘 ☺️ cała Jej grupa wykonywała układ taneczny do piosenki z bajki - niekończąca się opowieść 🙂
potem wybraliśmy się na zakupy 🙂 zabrałyśmy moją mamę i heja , tym sposobem każda z nas ma kupione sandały na lato 🙂 bo znając w życie w czerwcu już się ich nie zobaczy , albo bardzo ciężko będzie kupić .
dobra koniec gadania , lecę pod prysznic póki Kubuś śpi 😁 🙂 miłego wieczorku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu chrzciny wyszły super 🙂 pogoda dopisała, bo nie była zbyt zimno ani za gorąco. Malutka była grzeczna prawie całą mszę - zaczęła płakać dopiero jak jej główkę polali ale szybko się uspokoiła. Później na przyjęciu też było fajnie i rodzinnie także jesteśmy bardzo szczęśliwi że wszystko się udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
my dzis z malym na szczepienie az sie boje co to bedzie... i nadal ma katar i kaszel mu doszedl od wczoraj i dzis nie wychodze z malym na dwor robie mu inhalacje z wody morskiej i co chwile czyszcze nosek. i nie uwierzycie co znalazlam, po 3 i pol miesiaca znalazlam zdjecie z porodu 1 zdjecie malego 😁zaraz wam dodam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki!

Jak znajde wiecej czasu wieczorem ,to napisze cos wiecej. Teraz tylko tak szybko, bo normalnie a) nie mam czasu, b) dzis chyba tu ocipieje za przeproszeniem, stasznie nerwowa jestem.
A do tego maly co 2 godziny dzis je, prawie w ogole nie spi, a do tego caly czas marudzi. Raczki tlko w buzi i tak wiekszosc czasu. Naprawde bym sie nie zdziwila, jakby to cos wspolnego z zebami mialo 🤢 Oskar tez potrafi czasem dolac ogniwy do ognia i wystarczy... A jeszcze do tego te chrzciny.. Wprawdzie za miesiac dopiero, ale i tak za jakies 3 tyg goscie sie pojawia, a w domu jeszcze tyle do zrobienia 😞 Nie no ide, bo zaraz swira tu dostane 😞 😞 😞 😞

Michasia - super, super, super zdjecie!!! Ja mam takie pamiatkowe z Oskarkiem 😉 Bezcenne. Zdrowka! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku michasia jaki malutki Kacperek!!! Śliczna pamiątka!! Tosia była znacznie większa i okrąglejsza w tych pierwszych chwilach, pamiętam, że aż się zdziwiłam, że takie duże dziecko urodziłam :P 😉 I żałuję, że takiej fotki nie mam, mąż był chyba zbyt zaaferowany by pamiętać o zdjęciu 😉
asiek zazdroszczę pogody na chrzcinach ( u nas w Święta był śnieg i mróz...) Fajnie, że się wszystko udało, że jesteście zadowoleni i że już z głowy, prawda??
Madzia trzymaj się dzielna mamuśku!! U mnie też teraz Tosia częściej je i duuużo dłużej przy piersi spędza czasu, a ja mam wrażenie, że w nich pusto.. Muszę więcej jeść i częściej pić. Podejrzewam, że nasze maluchy intensywnie teraz rosną i się rozwijają i stąd ten wilczy apetyt 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michasiu super zdjęcie 🙂 też mam zdjęcie zaraz po urodzeniu Kubusia , ale raczej do archiwum domowego 🙂bo mąż tak zrobił fotkę że na pierwszym miejscu jest wieeelki cyc 😁 😁 😁 😁
Madziu powiem Ci że też mam wrażenie że małemu niebawem wyjdą ząbki 😮 dziąsełka na dole ma już bardzo twarde i białe , więc kto wie. Najbardziej się boje kąsania piersi 🤢 bo już od kilku dni sutki mam całe czerwone i bolą mnie przy karmieniu 🤨
Fruziu u mnie Kuba cały czas co chwilę je 😁 a co do uczucia pustych piersi - też czasem mam takie uczucie , ale czytałam że to tylko takie wrażenie , bo organizm się przyzwyczaił do pokarmu i piersi nie są już takie jak na początku "obrzmiałe" 😁

Mały coś przez ostatnie dni jakiś taki niespokojny 🤔mało śpi i co rusz na piersi siedzi 🙃 ciekawe co się za tym kryje? czyżby dorastał? 😁 a właśnie ile i jak długo śpią Wam maluchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...