Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Michasiu masz rację, że to forum to prawdziwa kopalnia wiedzy 😁

U mnie mała chyba też już zaczyna ząbkować bo marudna strasznie się zrobiła, ślini się jak may mopsik, cale rączki wpycha do buźki i dziąsełka jakby rozmiękczona. A i jeszcze więcej kupy robi...

A jeśli chodzi o wspomnienia... ja miałam dostać okres po 23 kwietnia i strasznie bolał mnie brzuch i wyczytałam że tak może być też przy ciąży... zrobiłam test i proszę mam śliczną córeczkę 😁
I też bardzo za brzuszkiem tęsknię... ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ładnie się rozpisałyście !! 😁 😁
Michasiu Super że suknia pasuje! 🙂
A co do dzieciaczków- to dziśstwierdziłam że jak I gorek pójdzie do przedszkola to chcę postarać sięo rodzeństwo 😁 😁
My znów cały Maj będziemy po lekarzach jeździć...muszę wszystko zapisywać w kalendarzu bo napewno bym chyba o połowie zapomniała... 🤔 A teraz jak na niego patrzę to aż głowa boli... 😮 😮
My z moim wybieramy się co dzień do księdza..co dzień się wybieramy, i się wybrać nie możemy.. 😁 😁 😉
My dziś cały dzień spacerowaliśmy..ok. 10 km napewno przeszłam..a co dziwne to jeszcze mi było mało! 🤪

Dziewczyny...poczytajcie sobie nasze pierwsze posty - TO JEST COŚ ! ! 😁 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki...
Ja jestem z powrotem w domciu po dłuższym wyjeździe... pierwszym bez naszego szkraba i to odrazu na dwie noce 😞 ale nie było źle.. byliśmy u znajomych na weselu, fajni ludzie byli, bawiliśmy się cudownie także nie miałam czasu rozpamiętywać 😉
Ale jedno zauważyłam... strasznie szybko te nasze szkraby się zmieniają ... z dnia na dzień. Jak wróciłam to miałam wrażenie że Miko umie milion nowych rzeczy :p Masakra
Agucha ja też mam ciężki okres w swoim małżeństwie, pół roku temu się troche posypało, prawie się rozstaliśmy... ale dziś mogę powiedzieć, że powoli wychodzimy na prostą 🙂 Wam również tego życze :*
A co do wspomnień to ja rok temu wchodziłam na szczyt Atlasu Wysokiego (ok4200m.n.p.m.) nie wiedząc że jestem w ciąży... ale kiedy piwko przestało mi smakować zaczęłam coś podejrzewać 😉 już na lotnisku po powrocie kupiłam test i zrobiłam go w domu... planowaliśmy tą ciąże, ale nie mogliśmy uwierzyć że udało się za pierwszym razem 😁 Potem lekarze mi trochę stracha napędzili i zepsuli początkową radość... ale kolejne miesiące były wprost idealne 🙂 Czasem myślę że mogłabym być już w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś przez przypadek wcisnęłam :P
Wstępnie planowaliśmy w styczniu starać się o kolejne... mam nadzieję, że do tego czasu poukłada się nam na tyle, żeby to zrealizować... zresztą zobaczymy co przyniesie los 🙂
Całuję i życzę dobrej nocki
P.S. Przepraszam za nieskładność wypowiedzi ale dwudniowe wesele po roku abstynencji wpłynęło na moją zdolność myślenia :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
margeritka nie uwierzysz ale my tak samo jak i wy wszystko zaczelismy planowac (bardziej znaczy ja :lol 🙂 slub wesele chrzciny ale najlepsze ze u ksiedza jeszcze nie bylismy 😠

ale to tylko dlatego ze moj od poniedzialku do soboty pracuje od 7-19 wiec nie ma kiedy a w niedziele zazwyczaj odsypia 🙃

ale jak nie pojedziemy jutro do tesciowej to 2 wybierzemy sie do ksiedza nawet na 100 % bo w koncu ja zaplanuje wsjo a ksiadz nas nie dopusci 🤪 😁 😁

arnulka ulozy sie napewno. dziecko bardzo zbliza 😘 wasze malzenstwo przetrwalo jedna probe wiec idzie ku lepszemu 😘 oo i pobawilas sie super!! kurde jak mi tego potrzeba 🤨 chcialabym sie wyrwac na jakas impreze potanczyc pobawic sie (mam nadzieje ze nie uznacie mnie za zla matke.. :dry 🙂

czytalam nasze posty... kurcze tesknie za tym brzucholkiem moim ☺️

ja od 5 nie spie aposzlam o 1 spac nie wiem z jakiego powodu...
maly mnie dzis 2 razy wystraszyl... nie wiem czym ale sie zachlysna tak jak by chcial zwymiotowac a raz lezal na plecach o malo sie o drzwi nie zabilam (bylam w kuchni i uslyszalam jak probuje oddech zlapac trudno to opisac nawet) nie mam pojecia co to bylo i z jakiego powodu i w nocy tez tak bylo ale pol godz wczesnej go karmilam wiec moglo mu sie cofnac dalam zeby mu sie odbilo, jak tylko go polozylam po jakis 10 min tak bylo ale na szczescie bylam blisko 😉

a i wlasnie mialam pisac o tym oduczaniu karmienia w nocy to chyba arnulka pisala ze w nocy karmienie piersi jest barzdiej wazne ale to sie tyczy takze mm bo gadalam z lekarzem i mowil zeby tak do pol roku sie przemeczyc bo dziecko do tego czasu bardzo szybko rosnie i potzrebuje jeszcze karmienia zeby nie oduczac na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej
wlasnie u mojego babla spojrzalam na dziasla u gory i zauwazylam na miejscu jedynek gornych zaczerwienione dziasla i lekko opuchniete mozliwe ze to zeby ida?

możliwe , że coś się zaczyna 😉
u mnie widać dwie 1-ki na dole , są bardzo wyraźne i z jednej strony jakby bardziej się róg ząbka wybijał 🤪 i chyba Go trochę bolą , bo ogólne jest bardzo grzeczny (odpukać tfu tfu 🙂 ) ale czasem popłakuje przy piersi , więc smaruje Mu bobodentem 🙂 a najbardziej odczuwalne to że idą zęby jest ból i zaczerwienienie sutków 😞 masakra jakaś i jeszcze na dzień dobry jak łapie pierś do karmienia to tak mocno ściska 😮 🤢 no nic , zostaje zaciskanie zębów i heja , ciekawe tylko kiedy Mu się wybiją ? 🙂
i widzę że moje dziecie zaczyna się już lepiej czuć - bo na spacerze spał prawie 4 godziny 🙂 a jak się źle czuł to spał na spacerze ale przebudzał się co 30min i do cyca na chwilę i znów spać , och gdzie ja nie karmiłam 😁 😁
dobra uciekam 🙂 miłego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej
wlasnie u mojego babla spojrzalam na dziasla u gory i zauwazylam na miejscu jedynek gornych zaczerwienione dziasla i lekko opuchniete mozliwe ze to zeby ida?

możliwe , że coś się zaczyna 😉
u mnie widać dwie 1-ki na dole , są bardzo wyraźne i z jednej strony jakby bardziej się róg ząbka wybijał 🤪 i chyba Go trochę bolą , bo ogólne jest bardzo grzeczny (odpukać tfu tfu 🙂 ) ale czasem popłakuje przy piersi , więc smaruje Mu bobodentem 🙂 a najbardziej odczuwalne to że idą zęby jest ból i zaczerwienienie sutków 😞 masakra jakaś i jeszcze na dzień dobry jak łapie pierś do karmienia to tak mocno ściska 😮 🤢 no nic , zostaje zaciskanie zębów i heja , ciekawe tylko kiedy Mu się wybiją ? 🙂
i widzę że moje dziecie zaczyna się już lepiej czuć - bo na spacerze spał prawie 4 godziny 🙂 a jak się źle czuł to spał na spacerze ale przebudzał się co 30min i do cyca na chwilę i znów spać , och gdzie ja nie karmiłam 😁 😁
dobra uciekam 🙂 miłego wieczorku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arnulka - Wyslane 😉

Michasia - wszystko jest mozliwe, ale chyba dolne jedynki zazwyczaj pierwsze sie pojawiaja, ale kto wie 🙂

Aniu - a ja wlasnie mialam o Was pytac 😉

A ja ost. Strasznie nerwowa, bez energii, do tego ta glowa I jeszcze od Oskara cos chyba lapie jakis katar I w ogole dupa jakos... :/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Pogoda się zepsuła.. 😞
A my wczoraj byliśmy u lekarza z tymi dziąsełkami bo na zęby to mi nie pasowało ...Podejżewałam pleśniawki i miałam recję... 🤨
Wczxoraj byłam na zakupach i kupę kasy wydałam i nic prawie nie kupiłam.. 😮 😠
Ja pomału szykam prezentu dla mojego dzieciątka na jego pierwszy DZIEŃ DZIECKA 😁 😁 🤪
Michasiu No z tego co mi wiadomo to najpierw się wyżynają dolne jedynaczki,a dopiero później górne... 🙂
Aniu A nie możesz sobie zakładać kapturków na piersi? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
a to jednak nie zeby skoro ida dolne 😁
moj plesniawke juz tez mial bo antybiotylu i zesmy sie chyba ze 3 tyg meczyli 🤢 🤢
madzia moze jestes zmeczona i dlatego to tak wplywa na twoj nastroj..? bylas u lekarza z ta glowa?
moj maluch dzis bardzo ladnie sdpal z pobudkami normalne ale nie bylo tak tragicznie 🙂

mi za to zab madrosci idzie 😠 🤢 😮 bol niesamowity 😮 az cala glowa boli 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Margaritaee napisał(a):
Witam 🙂
Pogoda się zepsuła.. 😞
A my wczoraj byliśmy u lekarza z tymi dziąsełkami bo na zęby to mi nie pasowało ...Podejżewałam pleśniawki i miałam recję... 🤨
Wczxoraj byłam na zakupach i kupę kasy wydałam i nic prawie nie kupiłam.. 😮 😠
Ja pomału szykam prezentu dla mojego dzieciątka na jego pierwszy DZIEŃ DZIECKA 😁 😁 🤪
Michasiu No z tego co mi wiadomo to najpierw się wyżynają dolne jedynaczki,a dopiero później górne... 🙂
Aniu A nie możesz sobie zakładać kapturków na piersi? 🙂


zaglądam na chwileczkę , bo jest tak piękna że cały czas siedzimy na podwórku 😉 🙂
na mieście jest festyn majówkowy , już go zaliczyliśmy i kupiłam Kubusiowi body z napisem , a żeby podbudować morale Majeczki to ma napis Mam super siostrę 😉. i oczywiście dziecko całe szczęśliwe 😁 ego połechtane 😉 Dziuńka za to bawiła się na dmuchanych zabawkach 🙂

a co do kapturków to Kubuś nie chce przez nie pić 😠 niestety 😞 trzeba jakoś przeboleć to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia24 napisał(a):
hej!
a to jednak nie zeby skoro ida dolne 😁
moj plesniawke juz tez mial bo antybiotylu i zesmy sie chyba ze 3 tyg meczyli 🤢 🤢
madzia moze jestes zmeczona i dlatego to tak wplywa na twoj nastroj..? bylas u lekarza z ta glowa?
moj maluch dzis bardzo ladnie sdpal z pobudkami normalne ale nie bylo tak tragicznie 🙂

mi za to zab madrosci idzie 😠 🤢 😮 bol niesamowity 😮 az cala glowa boli 🥴


co do pleśniawek - to dobrze przecierać języczek moczem dziecka , tzn pieluszką tetrową zwilżoną siuśkami przetrzeć kilka razy dziennie i raz dwa schodzą pleśniawki 😉
a co do zęba mądrości , to znam ten ból , masakra jakaś , mi gdzieś od roku , nawet dłużej się wyrzyna i co jakiś czas się odzywa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He dzięki za gratulacje 😉
Dziewczęta powiedzcie mi kiedy zamierzacie wprowadzić jabłko, marchewke? Niby na tych sloiczkach pisze że są od 4 miesiąca ale czy to nie za wcześnie? Chciałam podać małemu w dzień jego chrzcin bo to akurat 4 miesiące skończy ale niewiem czy lepiej nie poczekać? No i najpierw marchewka czy jabłko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...