Skocz do zawartości

Mamy Styczniowe witajcie:) | Forum o ciąży


Abby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Michasia - nawet mi nie mów bo jak to czytam to mnie krew zalewa... Co to jest za kraj żeby ojciec musiał wyjeżdżać za pracą za granicę zostawiając młodziutką przyszłą żonę i maleńkie dziecko, masakra jakaś. Wiem, że z pracą jest kiepsko, u nas całkiem ok ale za długo też nie będę mogła siedzieć z małym w domu bo wydatków będzie coraz więcej. Ehh nawet nie chce myśleć o tym, najchętniej zostałabym w domu do czasu aż pójdzie do szkoły ale kto w dzisiejszych czasach może sobie na to pozwolić...?
Kacperek jest cudowny, ciągle się śmieje w głos z byle czego i gada z każdym kto do niego mówi 😁 stopki już są w buzi przy każdej okazji he he
udał nam się ten nasz syn, nie ma co. A pomyśleć, że na początku chciałam dziewczynkę 😁
no nawet mi nie mow... taka nasza kochana polska ze mlodzi ludzie zeby sie dorobic musza wyjechac.. troche smutno bedzie bo taka rozlaka miedzy tata a synem..
no ale coz zrobic przeciez zebow w sciane nie wbije... 😞

haha nasz kacper to tak samo caly czas sie smieje w glos ze az milo ja z jego sie smieje bo taki fajny ma ten smiech 🙂
no ja tez chcialam dziewczynke a teraz tak mysle ze drugiego tez bym chciala chlopca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
No i gratuluje ustalenia daty ślubu 🙂
nas też ksiądz namawiał przy chrzcinach ale nieeee - to nie dla mnie :p
no u nas jest tak ze bez slubu to inaczej nie ochrzci.. smieszne to jest bo to takie zmuszanie do slubu 😠 no ale nic z tym nie zrobie juz zaplanowane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
No i gratuluje ustalenia daty ślubu 🙂
nas też ksiądz namawiał przy chrzcinach ale nieeee - to nie dla mnie :p


U nas też ks gadał o ślubie ale udało się załatwić wszystko 🙂
Po co brać ślub? jak mamy być razem to i bez ślubu będziemy, a jak mamy się rozstać to przecież ślub też w niczym nie pomoże 🙂
U mnie na szczęście w związku jest wszystko dobrze...a nawet bardzo dobrze 🙂 Lepiej być nie może 🙂 Z pracą też jest dobrze..w najbliższym czasie nie muszę iść 🙂 Dopiero jak Igorek do szkoły pójdzie to może pójdę bo co ja sama będe robiła w domu bez moich mężczyzn.. 🙂 🙂
Michasiu a ty na ile osób planujesz chrzciny? 🙂
Agucha mój smyk ma póki co problem z wzięciem nóżki w rączke bo brzuszek mu przeszkadza.. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe ja miałam mieć synka, nawet chciałam, a wyszła córcia i teraz nie wyobrażam sobie by miało być inaczej 🙂 Następny będzie chłopiec 😉

Dziewczyny to po co chrzcić dziecko skoro się nie ma ślubu?? Przecież to taka sama formalność jak ślub?? I bez chrztu można żyć...

Agniesia20 super, że u Was wszystko dobrze, Kamilek się ładnie rozwija, trzymam kciuki za jego zdrówko!! 😘 Trzymaj się Mamuśka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruzia napisał(a):
Hehe ja miałam mieć synka, nawet chciałam, a wyszła córcia i teraz nie wyobrażam sobie by miało być inaczej 🙂 Następny będzie chłopiec 😉

Dziewczyny to po co chrzcić dziecko skoro się nie ma ślubu?? Przecież to taka sama formalność jak ślub?? I bez chrztu można żyć...

Agniesia20 super, że u Was wszystko dobrze, Kamilek się ładnie rozwija, trzymam kciuki za jego zdrówko!! 😘 Trzymaj się Mamuśka!!


Dla mnie ślub to tylko papierek ...bo co innego..a chrzest to nadanie dziecku wiary...przed dzieciątkiem całe życie i wiele sekramentów..I komunia święta bierzmowanie...no i możliwość zawarcia ślubu kościelnego...ale to zależy już od poglądów. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u nas ks jest taki ze chrztu bez slubu nie da... a w rodzinie kazdy mowi ze trzeba dziecko ochrzcic.. a po coz sluchac potem jak sie zrobi inaczej... 😠 moja babcia to mi powiedziala ze do chrztu nie powinnam z dzieckiem wychodzic na dwor bo ludzie gadac bd 😁 😁
juz sobie to wyobrazam dziecko 7 miesiecy i ani razu bez spacerku to bym chyba dzikusa wychowala jakiegos 😁 😁

my chrzciny ze slubem na ok 40 osob taka wstepna lista. skromnie bo na inne nas nie stac

😠 ale lepiej skromnie wsrod najblizszych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ochrzciłam bo jestem wierząca, natomiast z niektórymi a nawet większością poglądów kościoła się nie zgadzam i przymykam oko. Nie mężczyźni w sutannach będą mnie oceniać tylko Bozia jak umrę :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kwestia wiary to w ogóle delikatny temat.. Jak dla mnie to albo się wierzy i przyjmuje się wszystko co ta wiara wymaga, albo się nie wierzy, bo nadać wiarę na chrzcie to jedno, a wychować w wierze, to drugie, ale to osobista kwestia każdego i nie ma co oceniać czy namawiać, chwalić czy ganić. To tylko moje zdanie.

My dziś byliśmy na kontrolnym badaniu bioderek. Tosia grzeczniutka, wszystko ok. Od kilku dni dźwiga już główkę, nawet jak leży na płasko, więc zapytałam o to, czy mam ją powstrzymywać czy pomagać jej, to lekarz powiedział, że nic nie robić, niech się w swoim tempie rozwija. W kolejce była babka z 20 mies. dziewczynką, która chodziła w ortopedycznych butkach, bo zaczęła chodzić za wcześnie, jak miała 9 mies!! I teraz ma problemy z nóżkami, bioderkami... Więc warto poczekać, aż dziecko samo swoim tempem usiądzie czy pójdzie i nie przyspieszać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruziu - tak jak mówisz, to delikatna sprawa ale jak tu chodzic to kościoła i słuchać księży, którym do świętości daleko a nas oceniają. Doświadczenie mnie nauczyło tego, że są bardziej "grzeszni" niż nie jeden zwykły człowiek. Ale nie ma co o tym dyskutować bo to nie ma sensu, każdy robi jak uważa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fruziu zgadzam się z Tobą w stu procentach... ja z naszymi chrzcinami też przeszłam batalie, bo mój mąż ma dwie siostry i cała jego rodzina myślała, że któraś z nich będzie chrzestną. Tylko one obie są nie praktykujące, z wiarą też na dwa razy. Dlatego też wzięliśmy na chrzestna moją przyjaciółkę. Doszliśmy do wniosku, że jeśli ma to mieć sens, i chrzestni mają pomagać wychowywać dziecko w wierze, to muszą być dla niego wzorem tej wiary. Mam nadzieję, że wybraliśmy najlepiej jak mogliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nastawienie do kościoła zmienia się gdy arcybiskup metropolita w moim mieście zostaje skazany za molestowanie dzieci, proboszcz jest tak pazerny na kasę, że chce wyrzucić na zbity p*** niewinnych ludzi, zburzyć ich domy a ziemię sprzedać pod budowę marketu, a zakonnica w miejscu gdzie byłam wolontariuszką i wydawałam biednym jedzenie jest w ciąży. Chrzest jest dla mnie symbolem i ułatwieniem dla Kacpra bo sam zdecyduje w jakim stopniu będzie praktykującym. A kościół - brak słów. Nie wypowiadam się już na ten temat bo szkoda moich nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agucha napisał(a):
Nastawienie do kościoła zmienia się gdy arcybiskup metropolita w moim mieście zostaje skazany za molestowanie dzieci, proboszcz jest tak pazerny na kasę, że chce wyrzucić na zbity p*** niewinnych ludzi, zburzyć ich domy a ziemię sprzedać pod budowę marketu, a zakonnica w miejscu gdzie byłam wolontariuszką i wydawałam biednym jedzenie jest w ciąży. Chrzest jest dla mnie symbolem i ułatwieniem dla Kacpra bo sam zdecyduje w jakim stopniu będzie praktykującym. A kościół - brak słów. Nie wypowiadam się już na ten temat bo szkoda moich nerwów.

Masz zupełną rację... ja też jakiś czas temu musiałam sobie wytlumaczyć, że do Kościoła chodzę dla Boga, nie dla księży. Co nie zmienia faktu, że dla spokoju jeżdże do Dominikanów 😉
A najlepszym komentarzem na ro wszystko jest link który Michasia wrzuciła na FB 😉 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak arnulka pisze, ja też chodzę na mszę nie dla księży, ale dla Boga... Jak ksiądz gada farmazony na kazaniu, to nie będę ślepo robić tak jak mówi, wiadomo. Temat rzeka, ale fajnie, że i o tym tu rozmawiamy i bez kłótni tylko wymieniając poglądy 🙂

Madziu co tam u Ciebie?? Dawno się nie odzywałaś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A słyszałyście o tej pijanej matce, która urodziła dziecko i miało ono 4,5 promila we krwi?? Ile ona musiała chlać, masakra, takim babom nogi z d** powyrywać to mało 😠... I w ciąży musiała doić, bo dwa tygodnie przed terminem maluch urodzony, a waga ok. 2000g tylko... Biedne, niczemu niewinne maleństwo... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka matka to nie matka, to nawet nie zwierzę bo zwierzęta o swoje dzieci dbają... Naprawdę niewiem jak tak można, jakim człowiekiem trzeba być, chyba upośledzonym. Od kiedy mam kacpra jestem jakaś szczególnie wrażliwa i płakać mi się chce na co narażone są niewinne malenstwa i jak niekochane przez własnych rodziców. Gdybym mogła to chciałabym wszystkie takie dzieci przytulić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taka matka to nie matka, to nawet nie zwierzę bo zwierzęta o swoje dzieci dbają... Naprawdę niewiem jak tak można, jakim człowiekiem trzeba być, chyba upośledzonym. Od kiedy mam kacpra jestem jakaś szczególnie wrażliwa i płakać mi się chce na co narażone są niewinne malenstwa i jak niekochane przez własnych rodziców. Gdybym mogła to chciałabym wszystkie takie dzieci przytulić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak, ja też jakaś bardziej wrażliwa na krzywdę takich maleństw, choć zawsze nie rozumiałam jak można krzywdzić dzieci, to teraz czuję to jeszcze mocniej... Ba, nawet mojego męża bardziej ruszają takie rzeczy odkąd jest Tosia... Tylko, że mnie wzruszają i ryczeć mi się chce, a on się wkurza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. 🙂
Dziś piękny dzień był. Byliśmy na szczepieniu...mały płakał strasznie a z tego mi się wyć chciało.. 😞 😞
Ale później już nie było źle..
Kupiłam Igorkowi ręczniczek kąpielowy i śliniaczek i pare pierdułek do domu 🙂 🙂

Pytałam się dziś pediatry o dania ze słoiczka....powiedział że jak najbardziej bo to są takie przeciery dopasowane do wieku...i do układu pokarmowego.
Dużo mi o tym mówił że inni lekarze sądzą inaczej i takie tam ale mnie przekonał. I jak najbardziej zaczełam mu już to wszystko podawać.

A co do takich krzywd...to ja wogóle ni chce tego słuchać i bo zaraz rycze i się denerwuje]
A ostatnio coraz częściej takie się przypadki zdarzają. Nie ma takiego miesiące żeby nie pokazywali w tv krzywdy maleńkiego dzieciątka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
no z ta matka pijana to naprawde... 😮
biedne malenstwo
a moja kolezanka urodzila wczoraj synka 🙂 waga 3200 a wzrost 54 🙂 jutro jade sie napatrzec moze na drugie sie namysle 😁

my tez wczoraj bylismy na bioderkach i wszystko dobrze bylo i na 3 wizyte juz nie musimy isc 🙂
bylam u fryziera zrobilam wklosy blad pasemka pozniej fote na fb dodam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
my jesteśmy właśnie po kontrolnym badaniu ugs bioderek , wszystko oki 🙂 dwa dni temu mieliśmy szczepienie , Kubuś był trochę marudny ale już jest dobrze 🙂 prawie całe dnie jesteśmy na dworze taka piękna pogoda jest od tygodnia 🙂 uciekam z powrotem na dwór 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też całe dni siedzimy na dworku 🙂 Pięknie jest, aby się to nie zepsuło.. 🙂 Ja jużchodzę jak murzyn 🤪 😎 🙂 🙂 😁


Dziś z moim byliśmy na zakupach i znów obkupiliśmy małego od stóp do głów 🙂
Dorwałam taki sklep z rzeczami używanymi...ubranka, wózki, foteliki chodziki ii takie tam. poprostu tam jest wszystko za grosze.
Kupiłam smykowi adidaski NIKE jak nówki za 20 zł ! I drugie ADIDAS za 15 😁
I do tego kąplecik zajebisty spodenki niebieskie biała podkoszulka i niebieska koszula do tego za 12 zł ! I to jak nowe! No i tam wiele innych duperelków 😁
Zakupy się udały 🙂
Niunio póki co dobrze zniósł tą szczepionką, nie marudził, nie gorączkował.. 🙂
Dobrze że następnym razem będzie już tylko jedno ukłucie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...